KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Robin.Beitl
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 390
Registrován: 16 zář 2019, 21:02
Profese: Živnostník
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 203 poděkování

KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Příspěvek od Robin.Beitl »

Vážené krajské fórum,

Z důvodu neobsazení 4.místopředsednického postu v řádné volbě a v souladu s volebním řádem svolávám jednání ve věci doplňující volby na 4.místopředsednický post PKS KvK.

Žádám členy krajského sdružení, aby zde navrhovali kandidáty, případně nominovali sebe. Účastníci předchozí volby, kteří neuspěli budou zařazeni automaticky pokud doručí svou kandidátskou řeč z předchozí rozpravy (05/2021) alespoň odkazem do tohoto vlákna.

Při nominaci by mělo být specifikováno, na jakou pozici je nominace navrhována. Kandidáti, pokud přijmou nominaci, by v kandidátské řeči měli přednést, jaké mají pro funkci předpoklady a jakým způsobem chtějí funkci vykonávat či obhájit.

Návrh na postup voleb:

4.místopředseda - samostatně dvoukolovou volbou (1. kolo o přijatelnosti kandidátů + 2. rozhodující kolo)

Lhůta pro přihlášení kandidátů je do neděle 12.12. včetně - upozorňuji na zkrácenou lhůtu. Na návrh @Josef.Ulehla prodlužuji rozpravu do 14.12.

Poté proběhnou 2 dny na rozmyšlenou.

Hlasování v 1.kole bude zahájeno 17.12. od 10:00 a potrvá 48 hodin do 19.12. 10:00. Případné další 2.kolo bude navazovat a potrvá také 48 hodin.

Přihlášení kandidáti:

@Nikola.Kassl
@Bohdan.Vanek
@Vojtech.Franta
@Anna.Bernatkova

Hlasování:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robin.Beitl za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Nikola.Kassl
Beitl Robin
Koordinátor Krajského sdružení České pirátské strany pro Karlovarský kraj
robin.beitl@pirati.cz
+420 770 113 638
Uživatelský avatar
Nikola.Kassl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 29 čer 2014, 11:27
Profese: osvč a regionální koordinátorka projektu
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Příspěvek od Nikola.Kassl »

Zdravím vespolek,
s ohledem na výsledky prvního kola volby místopředsedů, zkusím svou kandidaturu podruhé. Budu se opakovat, ale mám za to, že jsme jako PKS odvedli v minulém volebním období dobrou práci, v které bych chtěla pokračovat a využít tak nabyté znalosti. PKS by i nadále mělo fungovat jako tým a to jak lidsky, tak díky tomu, že si rozdělíme své úkoly. Když vidím, kdo je 1., 2., a 3. místopředseda/místopředsedkyně, tak o tom nepochybuji. Osobně bych ráda zůstala členkou mediálního týmu a chtěla bych se více věnovat a podporovat činnost krajských KETů. Také bych si ráda vzala na starost dohled nad plněním usnesení z krajských schůzí. Zároveň bych ráda jako místopředsedkyně doplnila zvolené zástupce větších měst a hájila tak "hlas venkova".

Vyzývám i zbylé kandidáty, aby se znovu přihlásili a bylo z koho vybírat!

Nebude to lehké, ale společně to zvládneme :-)

Nik

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Kassl za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Topinka, Josef.Ulehla, Jindrich.Cermak
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Není mě nutno brát příliš vážně. Po změně bydliště jsem v procesu přestupu do MS Praha 3. Ale pořád jsem Pirátsky úředně ve Valči a ke Karlovarský kraj mi zůstane v srdci. Mám tři body:

(1) Tři noví + dva kontinuita.

.
Myslím, že by Pirátům v kraji prospělo, kdyby k dvěma pokračujícím členům předsednictva @Petr.Tresnak a @Jindrich.Cermak byli tři noví. @Vitezslav.Adamec, @Lucie.Trckova a někdo nový, koho teď přemluvíte, ona se příhlásí a my ji zvolíme. Nebo on se přihlásí a my ho zvolíme. Ke kandidátce, která by naopak znamenala dva noví + tři kontinuita mám:

(2) Tři otázky na kandidátku @Nikola.Indrova

  1. Jaké je zdůvodnění neschválení přestupu @Vojtech.Vesely do MS Valeč 12.9.2021?

  2. O kterých Pirátech - členech strany víš, že byli pravomocně odsouzeni za úmyslný trestný čin nebo jsou trestně stíháni (viz čl. 3 odst. 2 stanov)?

  3. Odpovíš mi na můj krok v pokusu o smír z 30.11.?

.
A konečně poprosím asi @Robin.Beitl o

(3) Řádné oznaméní hlasování na stranických systémech.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Taky někdy @Jiri.Metod.Kassl a @Nikola.Indrova chválím. (A také věřím, že součástí opravdové lásky jsou i výtky a hádky.)

Uživatelský avatar
Bohdan.Vanek
Republikový výbor
Příspěvky: 100
Registrován: 15 úno 2018, 16:02
Profese: projektový manažer zástupce v RV za KVK
Bydliště: Karlovy Vary
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Příspěvek od Bohdan.Vanek »

Ahoj, přijal jsem nominaci na místopředsedu poprvé, ucházím se tedy dál. Jak jsem napsal dříve, budu zejména snažit o užší propojení s RV, aby informace mezi PKS a RV vzájemně proudily průběžně (a já měl taky lepší základ pro jednání a rozhodování v RV). Držet malý odstup mezi MS/KS a RP/RV považuju za důležité i s růstem počtu členů. Čas tomu budu věnovat v nezbytně nutné míře, aby PKS fungovalo, RV mi už dost volného času čerpá a více slíbit nemohu. Také bych rád přispěl k příjemnější atmosféře mezi námi odstraňováním sporů mezi členy mediací.
Díky za podporu!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdan.Vanek za příspěvky (celkem 6):
Nikola.Kassl, Jindrich.Cermak, Vojtech.Vesely, Josef.Ulehla, Vitezslav.Adamec, Daniela.Bila

člen Finančního výboru Karlovarského kraje a města Karlovy Vary

Vidíš-li to, co ostatní nevidí, pomož jim. Možná jen předbíháš svoji dobu.

Uživatelský avatar
Nikola.Kassl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 29 čer 2014, 11:27
Profese: osvč a regionální koordinátorka projektu
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Příspěvek od Nikola.Kassl »

Josef.Ulehla píše: 08 pro 2021, 13:41

Není mě nutno brát příliš vážně. Po změně bydliště jsem v procesu přestupu do MS Praha 3. Ale pořád jsem Pirátsky úředně ve Valči a ke Karlovarský kraj mi zůstane v srdci. Mám tři body:

(1) Tři noví + dva kontinuita.

.
Myslím, že by Pirátům v kraji prospělo, kdyby k dvěma pokračujícím členům předsednictva @Petr.Tresnak a @Jindrich.Cermak byli tři noví. @Vitezslav.Adamec, @Lucie.Trckova a někdo nový, koho teď přemluvíte, ona se příhlásí a my ji zvolíme. Nebo on se přihlásí a my ho zvolíme. Ke kandidátce, která by naopak znamenala dva noví + tři kontinuita mám:

(2) Tři otázky na kandidátku @Nikola.Indrova

  1. Jaké je zdůvodnění neschválení přestupu @Vojtech.Vesely do MS Valeč 12.9.2021?

  2. O kterých Pirátech - členech strany víš, že byli pravomocně odsouzeni za úmyslný trestný čin nebo jsou trestně stíháni (viz čl. 3 odst. 2 stanov)?

  3. Odpovíš mi na můj krok v pokusu o smír z 30.11.?

.
A konečně poprosím asi @Robin.Beitl o

(3) Řádné oznaméní hlasování na stranických systémech.

Zdravím všechny,
znovu jsem kandidovala na začátku rozpravy, proto aby byl čas vznést dotazy a možná tak vyřešit, proč jsem nepostoupila v I.kole hlasování. Krajské předsednictvo nečeká lehká doba, hlavně s ohledem na výsledky voleb do PSP ČR, proto bych nerada opouštěla loď a pomohla, ale rozhodnutí je na vás.

Odpovědi Josefovi:
1) Josefe na tenhle dotaz jsem ti odpověděla už několikrát, ať na fóru viewtopic.php?p=783598#p783598 nebo na schůzi MS Valeč a podobně ti odpověděli i další členové MS Valeč.
2) Nechápu jak se tento dotaz slučuje s mojí kandidaturou. Já osobně nejsem pravomocně odsouzena, ani trestně stíhána. Osobně vím o 2 lidech, kteří jsou stíháni, ale ctím presumpci neviny.
3) Nepochopila jsem, proč jsi mou výzvu vůči V.Veselému pochopil jako spor s tebou. Navrhuješ mi znění omluvy viewtopic.php?p=783353#p783353:

Milý Josefe!
Uznáváme, že jsme opakovaně vznášeli vážná obvinění vůči Vojtovi Veselému a vyzývali ho, aby své špatné chování změnil. Uznáváme, že svá obvinění nejsme schopni doložit, a omlouváme se za ně. Není pravda, že Vojta Veselý poškozuje MS Valeč a Piráty. Není pravda, že Vojta Veselý lže.
Metod a Nikola

S tímto nejsem schopna se ztotožnit. Minimálně jsme doložili 2 podepsané články V. Veselým z Valečského Týdeníku, které jsi sdílel i na fóru viz odkaz u odpovědi 1.

Jsem ráda, že se nakonec do rozpravy přihlásil i @Bohdan.Vanek , ačkoliv jsem doufala, že nás bude víc :-) Plavbě zdar! Nik

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Kassl za příspěvek:
Josef.Ulehla
Uživatelský avatar
Vojtech.Franta
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 37
Registrován: 24 srp 2014, 15:21
Profese: architekt
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Příspěvek od Vojtech.Franta »

Děkuji Nikole za připomínku běžící rozpravy! I já bych chtěl ve své kandidatuře pokračovat. A je možné, že někdo ještě na poslední chvíli využije rozpravy a přihlásí se, proto bych rád nominoval všechny z předchozí volby@Marketa.Monsportova, @Anna.Bernatkova, @Ladislav.Tkaczyszyn, @Simon.Barczi, @Vojtech.Vesely a ještě jednou @Ondrej.Topinka. Věřím, že nominanti projdou alespoň prvním kolem hlasování (o přijatelnosti). Pěkné svátky všem!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Franta za příspěvky (celkem 3):
Nikola.Kassl, Josef.Ulehla, Petr.Tresnak

Vojtěch Franta
náměstek hejtmana Karlovarského kraje
Email: vojtech.franta@pirati.cz
Telefon: +420 607 012 476

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Děkuju za odpovědi, příspěvky, přihlášení a návrhy. Vzhledem k tomu, že se rozprava rozběhla a návrhy byly vzneseny po 6 dnech až pouhých několik hodin před ukončením lhůty pro přihlášení a rozpravy:

  1. Navrhuju prodloužení lhůty pro přihlašování do 14.12.2021.

 
Zdá se mi, že nikam super nespěcháme.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Oprava z minulého příspěvku: Ale pořád jsem Pirátsky úředně ve Valči a ke Karlovarský kraj mi zůstane v srdci.

Děkuju @Nikola.Indrova za odpovědi. Mám k tomu ještě dopňující dotazy:

  1. Prosil jsem a prosím o odpověď zde, v rozpravě před volbou 4. místopředsedy. Ta nemůže být nahrazena neurčitým odkazem jsem ti odpověděla už několikrát. Odmítnutý žadatel má právo na jasné zdůvodnění od PMS. Konkrétní odkaz, který Nikola uvádí, vede k dlouhému dopisu, ve kterém jasné zdůvodnění nenalézám. Prosím Nikolu o odpověď, zde:

    Jaké je zdůvodnění neschválení přestupu @Vojtech.Vesely do MS Valeč 12.9.2021?

     

  2. Domnívám se, že moje otázka souvisí s kandidaturou Nikoly proto, že pravomocné odsouzení za úmyslný trestný čin nebo trestní stíhání, by se mohlo týkat Nikolina manžela @Jiri.Metod.Kassl. Metod je s Nikolou spojen nejen manželstvím, ale současně jsou spolu dvěma za tří členů valečského PMS a obvykle hlasují shodně. Shodným hlasováním předsednictvo kontrolují. Presumce neviny jistě platí v občanském životě, ale politici by měli zohlednit i probíhající stíhání, nemluvě o pravomocném odsouzení. Manželé Metod a Nikola už je dokonce zohlednili při hlasování PMS o přestupu Vojty. Své společné formální zdržení se, které přestupu zabránilo, protože je třetí člen nemohl zvrátit svým souhlasem, zdůvodnili právě probíhajícím trestním řízením, i když ho mylně nazývali soudním sporem mezi Metodem a Vojtou. Takže svou otázku na Nikolu opakuju a doplňuju:

    O kterých Pirátech - členech strany víš, že byli pravomocně odsouzeni za úmyslný trestný čin nebo jsou trestně stíháni (viz čl. 3 odst. 2 stanov)? Byl Metod (v minulosti) odsouzen za úmyslný trestný čin? Je Metod (nyní) trestně stíhán?

     

  3. Ve Valči máme dlouholetý spor manželé Kasslovi versus Vojta. Věnoval jsem mnoho let a mnoho hodin pokusům jejich spor urovnat. Marně. Nedoufám (v dohledné době) ve vyřešení sporů mezi Kasslovým a Vojtou. Mám jenom požadavek, aby obecná obvinění manželů Kasslových vůči Vojtovi Veselému byla doložena kokrétními případy. Zkoušel jsem se s manželi Kasslovými domluvit přímo, aby tomutu mému požadavku vyhověli, a když se to nepodařilo, pokusil jsem se 29.11. o smír mezi Kasslovými a mnou. Mnou navržené smírné řešení Nikola nepřijala už 30.11. Téhož dne jsem odpověděl v naději, že se Kasslovi a já o smír mezi námi pokusíme skrze řešení jednotlivých konkrétních obvinění Kasslových vůči Vojtovi. Na tento dopis už mi Nikola neodpověděla. A na něj se ptám, zda mi Nikola odpoví. Mezitím jsem se obrátil na personální odbor s žádostí o mediaci. @Matej.Kubicek se nabízí, že se o mediaci mezi Kasslovýma a mnou pokusí. Matěje jsem před svou žádostí neznal. Nevím o něm skoro nic víc, než že je vedoucím personálního odboru, a nemáme spolu žádný osobní vztah. Prosím tedy Nikolu o odpověď i na původní otázku i na její doplnění:

    Odpovíš mi na můj krok v pokusu o smír z 30.11.? Jste s Metodem ochotni zahájit pokus o mediaci mezi Vámi a mnou s mediátorem Matějem?

    Robin.Beitl
    Koordinátor/ka krajského sdružení
    Příspěvky: 390
    Registrován: 16 zář 2019, 21:02
    Profese: Živnostník
    Dal poděkování: 17 poděkování
    Dostal poděkování: 203 poděkování

    Re: KF KvK 07/2021 Doplňující volby PKS - 4.místopředseda

    Příspěvek od Robin.Beitl »

    Na návrh @Josef.Ulehla prodlužuji rozpravu do 14.12. včetně. Hlasování proběhnou následně.

    Tito uživatelé poděkovali autorovi Robin.Beitl za příspěvky (celkem 2):
    Josef.Ulehla, Petr.Tresnak
    Beitl Robin
    Koordinátor Krajského sdružení České pirátské strany pro Karlovarský kraj
    robin.beitl@pirati.cz
    +420 770 113 638
    Odpovědět

    Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“