KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj jihomoravští Piráti a Pirátky,

v souladu s volebním řádem a z pověření předsedy svolávám jednání ve věci primárních voleb pro senátní volby v senátním obvodu číslo 49 - Blansko.

Volby do Senátu jsou upraveny Zákonem č. 247/1995 Sb. o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů.

Volební řád pak definuje podmínky kandidatury takto:

§10 VŘ - Podmínky kandidatury
(1) V primárních volbách smí kandidovat pouze člen nebo registrovaný příznivec České pirátské strany, který vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec.
(2) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny

  • a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a

  • b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a

  • c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.

(3) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Oznámení kandidatury
Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí, ve které bude obsažen i případný nástin jednotlivého volebního programu kandidáta.

Konstatuji, že primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty a kandidátky, kteří splní podmínky kandidatury.

Lhůta pro přihlášení kandidátů a kandidátek potrvá do úterý 7. prosince 2021 vč. Termín grilování kandidátů bude stanoven později a bude společný s kandidátem v primárních volbách v senátním obvodě č. 58. Poté bude zahájeno hlasování.

Děkuji za pozornost a otevírám rozpravu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Nevrkla, Zbynek.Janoska, Filip.Vitek, Marek.Lahoda, Vaclav.Henzl

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

V rámci tohoto jednání bylo svoláno zasedání: viewtopic.php?f=567&t=59225

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Henzl, Filip.Vitek

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Filip.Vitek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 116
Registrován: 07 úno 2018, 21:23
Profese: lektor a expediční průvodce
Bydliště: Kunice 63, okres Blansko
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Filip.Vitek »

Ahoj pirátky a piráti. Rozhodl jsem se ucházet o vaši důvěru v primárních volbách do Senátu.

Chci získat historicky první pirátský senátorský mandát pro naše krajské sdružení. Abych se na tuhle cestu mohl vydat, potřebuji získat vaši podporu.
Myšlenka na kandidaturu do Senátu se zrodila v průběhu kampaně do Poslanecké Sněmovny. Stát se senátorem nebyl nikdy můj životní cíl ani sen. Je to možnost, která do mého života přišla a já jsem se jí rozhodl realizovat. Nebudu vám obšírně představovat sebe a své zázemí, základ o mně můžete zjistit zde.

Na následujících řádcích vám chci představit klíčové argumenty pro to, abyste mě vyslali do boje o Senát.

Moje motivace
Od roku 2005 se živím přednášením a konzultacemi s důrazem na lídrovství, hodnoty a mezilidskou komunikaci. Celou dobu je mým vnitřním motorem to, že se snažím zlepšit svět kolem sebe. Stojím o to, aby lidé viděli svět pozitivněji a měli respekt pro své kolegy, přátele i nepřátele. Věřím v lidi.
Toto jsou hodnoty, které mě přivedly do politiky. Toto je ideový a hodnotový základ mého života.

V sobotu 9.10. jsme my, Piráti, dostali direkt. Ten nás složil na zem a ještě si do nás pár lidí koplo. Pofňukali jsme si, politovali se...a hlavně - získali jsme cennou zkušenost. Je na čase zase vstát, bojovat, být vidět a zvednout prapor. A já se považuji za vhodného kandidáta do tohoto období. Máme šanci ukázat, že pár šrámů nám dodalo ten správný drive.

Moje vize

O co budu v Senátu usilovat?
Chci pomoci Pirátské straně prosazovat na celostátní úrovní naše hodnoty a dlouhodobý program. Přeji si ať jsme sebevědomou politickou silou a liberálním hlasem v Senátu. Hlas podporující transparentnost, otevřenost, férovost musí být slyšet silněji než čtyřmi poslanci. Nebojme se také vrátit k našim jedinečným tématům, které z nás sice neudělají catch all party, ale dělají nás vyjímečnými a díky nim morálně předbíháme naše politické konkurenty.

Nejsem profesionální politik, ani člověk s úzkým odborným zaměřením. Moje přidaná hodnota je vynikající komunikace s lidmi, znalost svých slabin i silných stránek a schopnost uchopit jakékoliv téma a týmově pracovat na jeho vyřešení.

Co má podle mě dělat správný senátor?
Šest let v Senátu se dá strávit různě. Já bych chtěl být velmi aktivním senátorem a pomáhat svému regionu.

  • Chci stavět na komunikaci s místními občany. Chci se pokusit zvýšit jejich zájem o věci veřejné.

  • Chci pomoci občanům tlačit radnice k co největší otevřenosti a transparentnosti.

  • Chci podporovat místní iniciativy a projekty, které dávají smysl i z celorepublikového pohledu a jsou v souladu s pirátskými hodnotami.

Moje šance
Ruku na srdce. Do tohoto boje vstupuji jako naprostý outsider.
Na druhou stranu - už byly vybojovány marnější bitvy. Na první kolo potřebujeme 7.000 hlasů a na druhé 16.000hlasů. To není nemožné. V současnosti v obvodu získáváme v průměru kolem 6.000hlasů.

Z hlavních soupeřů proti nám bude stát pravděpodobně Drago Súkalovský za STAN, kandidát/ka za ANO a současná senátorka Jaromíra Vítková za KDU-ČSL. Křesťanští demokraté mají v našem volebním obvodu dlouhodobě nejsilnější voličskou podporu, k tomu budou pravděpodobně podpořeni ODS a TOP09. Výzva, že?

Kampaň
Konečně. Žádné kompromisy a starosti za zády. Budeme se do kampaně moci pěkně po pirátsku opřít. Musíme vyvrátit stereotyp, že Senát je vhodný jen pro dosluhující politiky a lékaře.

Základní pilíře kampaně jsou:

Chytrá a efektivní
Vycházíme z dat, ne dojmů. Nepřesvědčujeme přesvědčené. Nemusí mě volit každý, potřebujeme aktivizovat naši voličskou základnu.

Kontaktní
Vím, že kontakt s lidmi nic nenahradí. Proto chci být maximálně v terénu. Ale to vás u mě asi nepřekvapí. Kontakt v onlinu považujte za samozřejmý.

Úderná
Jsme outsideři, tak se do toho musíme trochu opřít. Bude potřeba být slyšet, vidět, vymezit se. Nebudeme se s nikým prát, ale svoje místo na slunci si musíme vybojovat.

Férová
Chuť a hlad po úspěchu nikdy nesmí překročit hranice férovosti, která je pro mě v kampani klíčovou hodnotou.

Chci také doplnit, že se mi podařilo získat podporu mé kandidatury od pirátských zastupitelů Blanska i Boskovic. Chci, aby kampaň maximálně podporovala a spolupracovala s pirátskými kandidáty v komunálních volbách v celém obvodu. Věřím, že i Kuřim nakonec postaví vlastní kandidátku.

Pod čarou bych rád dodal, že tuto část mé kandidátské řeči jsem nakonec ze strategických důvodů značně ořezal. Mrk mrk. Neveřejně rád sdělím více, kampaň mám celkem slušně rozpracovanou.

Financování kampaně
Bez peněz do kampaně nelez. Pokud se mi podaří v těchto primárkách získat vaši opravdu výraznou podporu, věřím, že se povede získat solidní finanční podporu od:

  • Krajského sdružení

  • Stranické centrály

  • Veřejnosti prostřednictvím fundraisingové kampaně

Samozřejmě počítám s mým osobním finančním příspěvkem do kampaně, byť mojí hlavní investicí bude energie, zkušenost a především čas. Položím se do toho tak, jak víte, že to umím.

Na závěr chci jen říct, že nehledám práci. Práci mám a platově ani časově bych si v Senátu nepolepšil. Jako správný Pirát hledám výzvy a myslím, že volby v senátním obvodě č.49 jsou přesně tím, co potřebuji já i krajští Piráti.

Už snad jen dodám, že mám podporu mojí rodiny. Nyní pokorně žádám o tu vaši. Vaše výrazná podpora by pro mě byla opravdovým hnacím motorem.

Děkuji a těším se na vaše dotazy.

filip

"Leader je dealerem naděje."

Filip Vítek
Člen KS Jihomoravský kraj
+420604202854
filip.vitek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Gril No. 1: Ty jsi neslezl osmitisícovku a chceš do Senátu?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 2):
Filip.Vitek, Marek.Lahoda
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Re: KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Ahoj Filipe, nemuzu si pomoct a musim se te zeptat na tuto pasaz tve kandidatske reci:

Nejsem profesionální politik, ani člověk s úzkým odborným zaměřením. Moje přidaná hodnota je vynikající komunikace s lidmi, znalost svých slabin i silných stránek a schopnost uchopit jakékoliv téma a týmově pracovat na jeho vyřešení.

Nemas pocit, ze jsou tato slova (s vyjimkou vety "Nejsem profesionalni politik") v primem rozporu s tim, co jsi predvedl behem sveho angazma v pozici vedouciho krajskeho medialniho odboru? Jak mam chapat to, ze jsi se znalosti svych silnych i slabych stranek dosel k tomu, ze by ti mohlo pasovat vedeni krajskeho MO? Nebyla to prave komunikace s lidmi, ktera te od pokracovani v pozici vedouciho odradila?

Ja si uvedomuju, ze mas dobry mineni o svoji schopnosti dobre na lidi mluvit a empaticky jim naslouchat. Ostatne to ted v ramci kurzu recnickych dovednosti, ktery vedes, muzu pozorovat z prvni ruky. Rozhodne mluvis dobre a jsem presvedcenej, ze umis i empaticky naslouchat, kdyz je to potreba. Ale umis skutecne komunikovat i s lidma, kteri k tobe nemluvi s respektem, s lidma, kteri neveri tvym schopnostem, s lidma, kteri by radsi nedelali nic, nez aby travili cas pomahanim na kampani, o ktere nejsou presvedceni, a kteri by za takovou kampan rozhodne nechteli utracet krajske penize?

U Piratu lze ocekavat, ze se jako kandidat na senatora behem kampane doslechnes napriklad to, ze jste se ty a tvuj tym asi "posrali", kdyz se zrovna neco nepodari. A dokonce ti to ty lidi dost mozna ani nereknou "do oci" v nejakem chatu. Casteji te budou hodnotit za tvymi zady, protoze takhle komunikace vuci politikum prevazne funguje (vsechna cest vyjimkam). Opravdu jsi tak moc presvedcenej o svoji schopnosti uchopit jakekoliv tema a tymove na nem pracovat? I kdyz si sama sebe predstavis v pozici kandidata, kterej realne cely dny maka a kterej muze nejvic ziskat i ztratit pokud to vyjde respektive nevyjde? Nevychazi to tvoje komunikacni sebevedomi prave z pomerne jednostrannych zazitku v ramci tveho profesniho zamereniOFFTOPIC (tys psal o odbornem zamereni, vim), ktere neni (oprav me, jestli se pletu) zrovna siroke?

OFFTOPICPro vysvetleni dodavam, ze ja uzce zamerenym lidem fandim. Sam jsem, myslim, jednim z nich. Ale ty tvrdis, ze prave takovy nejsi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 2):
Filip.Vitek, Zbynek.Nemecek
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Filip.Vitek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 116
Registrován: 07 úno 2018, 21:23
Profese: lektor a expediční průvodce
Bydliště: Kunice 63, okres Blansko
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Filip.Vitek »

Čau Tome, díky za dotazy.

Tomas.Vymazal píše: 02 pro 2021, 20:53

Ahoj Filipe, nemuzu si pomoct a musim se te zeptat na tuto pasaz tve kandidatske reci:

Nejsem profesionální politik, ani člověk s úzkým odborným zaměřením. Moje přidaná hodnota je vynikající komunikace s lidmi, znalost svých slabin i silných stránek a schopnost uchopit jakékoliv téma a týmově pracovat na jeho vyřešení.

Nemas pocit, ze jsou tato slova (s vyjimkou vety "Nejsem profesionalni politik") v primem rozporu s tim, co jsi predvedl behem sveho angazma v pozici vedouciho krajskeho medialniho odboru? Jak mam chapat to, ze jsi se znalosti svych silnych i slabych stranek dosel k tomu, ze by ti mohlo pasovat vedeni krajskeho MO? Nebyla to prave komunikace s lidmi, ktera te od pokracovani v pozici vedouciho odradila?

Tome, věřím, že mám a měl jsem schopnosti k tomu mediální odbor vést. Na co jsem narazil nebyly silné stránky či slabiny, ale moje červená linka v rámci hodnot. Nebyl jsem v tento okamžik ochoten podstupovat specifický styl komunikace. Přiznávám, dost mě zaskočila komunikační kultura uvnitř strany, kde jsem předpokládal OFFTOPICBruce Willis: "Předpoklad je matka průseru" jiné prostředí. Takže z toho pro mě plyne poučení OFFTOPICa ještě jich v životě určitě bude dost, to že se vyjadřuji o mých schopnostech se sebedůvěrou neznamená, že si nejsem vědom, že na nich budu pracovat a budou se vyvíjet celý život, že v politické straně může celá řada mechanismů fungovat opravdu velmi specificky a hlavně z této situace plyne i můj plán snažit se vnitrostranickou kulturu pozitivně ovlivnit. Například prostřednictvím vzdělávání v oblasti soft skills. Věřím, že i ten řečnický kurz, který teď spolu procházíme může být příslibem větší otevřenosti mezi spolustraníky v budoucnosti.

Ja si uvedomuju, ze mas dobry mineni o svoji schopnosti dobre na lidi mluvit a empaticky jim naslouchat. Ostatne to ted v ramci kurzu recnickych dovednosti, ktery vedes, muzu pozorovat z prvni ruky. Rozhodne mluvis dobre a jsem presvedcenej, ze umis i empaticky naslouchat, kdyz je to potreba. Ale umis skutecne komunikovat i s lidma, kteri k tobe nemluvi s respektem, s lidma, kteri neveri tvym schopnostem, s lidma, kteri by radsi nedelali nic, nez aby travili cas pomahanim na kampani, o ktere nejsou presvedceni, a kteri by za takovou kampan rozhodne nechteli utracet krajske penize?

Díky za pochvalu a zareaguji na tu část o komunikací s lidma se specifickým přístupem. Samozřejmě, že se mi lépe komunikuje s lidma, kteří jsou otevření a pozitivní a hledají cesty jak pomoci, ale na druhou stranu jsem pochopil, že ne každý se mnou musí souhlasit a ne každého musím přesvědčit. Komunikuje se mi pak s nimi lépe.

U Piratu lze ocekavat, ze se jako kandidat na senatora behem kampane doslechnes napriklad to, ze jste se ty a tvuj tym asi "posrali", kdyz se zrovna neco nepodari. A dokonce ti to ty lidi dost mozna ani nereknou "do oci" v nejakem chatu. Casteji te budou hodnotit za tvymi zady, protoze takhle komunikace vuci politikum prevazne funguje (vsechna cest vyjimkam). Opravdu jsi tak moc presvedcenej o svoji schopnosti uchopit jakekoliv tema a tymove na nem pracovat? I kdyz si sama sebe predstavis v pozici kandidata, kterej realne cely dny maka a kterej muze nejvic ziskat i ztratit pokud to vyjde respektive nevyjde? Nevychazi to tvoje komunikacni sebevedomi prave z pomerne jednostrannych zazitku v ramci tveho profesniho zamereniOFFTOPIC (tys psal o odbornem zamereni, vim), ktere neni (oprav me, jestli se pletu) zrovna siroke?

K té kultuře komunikace jsem se už vyjadřoval, takže se zaměřím na tu moji odbornost. Moje profesní zaměření je úzké tím co dělám (soft skills), ale naopak velmi široké ve smyslu s kým to dělám. To mě i na mé práci baví, komunikovat s lidmi od dělníků po majitele firem. Ale určitě souhlasím v tom, že jsem tam v určité roli a tyto zkušenosti nejsou přenositelné do všech životních situací. Proto pro mě taky byla pozice v MO taková dobrá škola. :)

OFFTOPICPro vysvetleni dodavam, ze ja uzce zamerenym lidem fandim. Sam jsem, myslim, jednim z nich. Ale ty tvrdis, ze prave takovy nejsi.

Tome, já úzce zaměřeným lidem taky fandím, opravdu. Protože je kolem sebe celý život potřebuju. Protože oni jsou nositeli myšlenek, ideí a znalostí. Na druhou stranu když o tom přemýšlím, já jsem také úzce zaměřený. Ale v odbornosti, která mi umožňuje lidi s odborností propojovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Vitek za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Nevrkla, Tomas.Vymazal, Katerina.Migdau

"Leader je dealerem naděje."

Filip Vítek
Člen KS Jihomoravský kraj
+420604202854
filip.vitek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Filip.Vitek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 116
Registrován: 07 úno 2018, 21:23
Profese: lektor a expediční průvodce
Bydliště: Kunice 63, okres Blansko
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Filip.Vitek »

Jiri.Kaderavek píše: 02 pro 2021, 20:35

Gril No. 1: Ty jsi neslezl osmitisícovku a chceš do Senátu?

Jirko, ale já ji slezl. Jen jsem ji předtím úplně celou nevylezl. ;)
Byť Tvůj "Gril No. 1" vnímám jako odlehčené poštouchnutí mých post-Pakistánských traumat, odpovím celkem vážně. Rozhodnutí otočit se 150 metrů pod vrcholem vyhodnocuju jako nejtěžší rozhodnutí mého života a fakt dobrý test mojí morálky. Vnímám, že jsem prošel a tato zkušenost určitě ovlivňuje i to, jak přistupuji k této kandidatuře. Myslím, že díky tomuto rozhodnutí beru sebe i situace kolem mě trochu míň fatálně a vážně. Ale to je u mě běh na celý život. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Vitek za příspěvky (celkem 8):
Pavel.Nevrkla, Jiri.Kaderavek, Lukas.Dolezal, Marek.Lahoda, Monika.Spilkova, Jana.Logrova, Tomas.Vymazal, Katerina.Migdau

"Leader je dealerem naděje."

Filip Vítek
Člen KS Jihomoravský kraj
+420604202854
filip.vitek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Filip.Vitek píše: 03 pro 2021, 09:36
Jiri.Kaderavek píše: 02 pro 2021, 20:35

Gril No. 1: Ty jsi neslezl osmitisícovku a chceš do Senátu?

Jirko, ale já ji slezl. Jen jsem ji předtím úplně celou nevylezl. ;)
Byť Tvůj "Gril No. 1" vnímám jako odlehčené poštouchnutí mých post-Pakistánských traumat, odpovím celkem vážně. Rozhodnutí otočit se 150 metrů pod vrcholem vyhodnocuju jako nejtěžší rozhodnutí mého života a fakt dobrý test mojí morálky. Vnímám, že jsem prošel a tato zkušenost určitě ovlivňuje i to, jak přistupuji k této kandidatuře. Myslím, že díky tomuto rozhodnutí beru sebe i situace kolem mě trochu míň fatálně a vážně. Ale to je u mě běh na celý život. :)

Já se zeptám tak nevinně a dostanu tak vážnou odpověď :) Nechtě jsem narazil na trauma. Palec nahoru, dokáži si představit, že to sakra mrzí otočit pod vrcholem. Ale někdy to je třeba to nejlepší rozhodnutí, které můžeš udělat. Až život ukáže. Díky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Dolezal, Filip.Vitek, Tomas.Vymazal, Pavel.Moravec, Katerina.Migdau
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Zbynek.Nemecek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 67
Registrován: 28 dub 2020, 22:00
Profese: Starosta Prušánek
Bydliště: Prušánky (okr. Hodonín)
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Zbynek.Nemecek »

Tome, věřím, že mám a měl jsem schopnosti k tomu mediální odbor vést. Na co jsem narazil nebyly silné stránky či slabiny, ale moje červená linka v rámci hodnot. Nebyl jsem v tento okamžik ochoten podstupovat specifický styl komunikace.

Ahoj Filipe, tvůj brzký úprk z pozice vedoucího MO mě taky dost zklamal. Neznám podrobnosti, za jakých se to odehrálo, ale pod touto tvou citací si nedokáže moc dobře nic představit. Co bude tvá červená linka, až se staneš senátorem a budeš se dostávat do situací, kdy budeš posuzovat návrhy vlády? Té vlády, ve které máme svůj nepříliš silný podíl a řada jejích návrhů může být spíš kompromisních než ideálních, ale zase s podporou našich ministrů na základě nějaké dohody. Jak budeš reagovat na specifický styl komunikace v zákulisí, kde na tebe budou tlačit politici různých stran včetně té naší, novináři a lobbisti? Díky

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Nemecek za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Dolezal, Zbynek.Janoska, Filip.Vitek, Tomas.Vymazal, Marek.Lahoda
Uživatelský avatar
Filip.Vitek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 116
Registrován: 07 úno 2018, 21:23
Profese: lektor a expediční průvodce
Bydliště: Kunice 63, okres Blansko
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 12/2021 - Primární volby pro senátní obvod č. 49 - Blansko

Příspěvek od Filip.Vitek »

Čus Zbyňku. Díky za dotaz.

Zbynek.Nemecek píše: 10 pro 2021, 09:03

Tome, věřím, že mám a měl jsem schopnosti k tomu mediální odbor vést. Na co jsem narazil nebyly silné stránky či slabiny, ale moje červená linka v rámci hodnot. Nebyl jsem v tento okamžik ochoten podstupovat specifický styl komunikace.

Ahoj Filipe, tvůj brzký úprk z pozice vedoucího MO mě taky dost zklamal. Neznám podrobnosti, za jakých se to odehrálo, ale pod touto tvou citací si nedokáže moc dobře nic představit.

Jen velmi krátce k tomu MO. Nejednalo se o úprk. Nevyhovovaly mi konkrétní "detaily" v komunikaci, informoval jsem o tom PKS. Ani nadále jsem neměl důvěru ve zlepšení, rezignoval jsem a považoval za samozřejmé, že v rezignaci povedu MO tak dlouho jak bude třeba. Připomínám, že se jednalo o v podstatě dobrovolnickou pozici, kterou nyní vykonává člověk na full time. Na fungování MO mám samozřejmě i po rezignaci svůj názor, ale považuji za korektní si nyní dát odstup. Trochu mě znáš a já doufám, že si nemyslíš, že jsem rezignoval z rozmaru nebo protože mě to prostě nebavilo. Moje setrvání ve funkci bylo pro mě neúnosné. Věřím, že po mně na MO zůstala pozitivní stopa s ohledem na vykonanou práci.

Co bude tvá červená linka, až se staneš senátorem a budeš se dostávat do situací, kdy budeš posuzovat návrhy vlády? Té vlády, ve které máme svůj nepříliš silný podíl a řada jejích návrhů může být spíš kompromisních než ideálních, ale zase s podporou našich ministrů na základě nějaké dohody.

Nebyl jsem příznivcem vstupu do této vlády. Jsem přesvědčen, že to pro nás z dlouhodobého pohledu nebude pozitivní. Přesto, v okamžiku, kdy jsem viděl výsledky hlasování CF, měl jsem především radost. Radost z vysoké účasti a z toho, že jsme se vyslovili jednoznačně. Nyní samozřejmě naprosto akceptuji rozhodnutí členů. Tímto příkladem chci naznačit, že nejsem člověk, který jde za každou cenu hlavou proti zdi, ale člověk, který hledá cestu. Moje červená linka je tedy vyvažována loajalitou k České pirátské straně ve smyslu programu a rozhodnutí jejich orgánů, loajalita k České republice a loajalita k mému morálnímu a hodnotovému kompasu. Nejsem hlasovací mašina a rád bych, aby právě hlas ze Senátu byl slyšet, pokud budou vládní návrhy z pirátského pohledu až příliš kompromisní. Tím nemyslím potápět vládní zákony, ale vést o nich diskusi a být slyšet. K vedení diskuse bude předpokládám sloužit mj. náš klub, navíc máme odborné zázemí v KETech. V senátorském slibu se zavazuji vykonávat mandát dle nejlepšího vědomí a svědomí a tak chci činit.

Jak budeš reagovat na specifický styl komunikace v zákulisí, kde na tebe budou tlačit politici různých stran včetně té naší, novináři a lobbisti? Díky

Věřím, že se dokáži této nové situaci přizpůsobit aniž bych v sobě zabil člověka. Je pro mě někdy těžké přijmout fakt, že v politice platí mnohonásobně rčení, že se nejde zavděčit všem. Ale učím se. S atypickou komunikací si poradím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Vitek za příspěvky (celkem 3):
Zbynek.Nemecek, Marek.Lahoda, Katerina.Migdau

"Leader je dealerem naděje."

Filip Vítek
Člen KS Jihomoravský kraj
+420604202854
filip.vitek@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“