[OT z Procedura CF 28/2021] Etika kampaňování vnitrostranických věcí uvnitř i venku

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18677
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ale lidé si mají přečíst obě závěrečné řeči.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 883
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Olga.Richterova píše: 12 lis 2021, 19:37

Ahoj,
Já jsem ale Hynka nežádala o žádné rozeslání, ale o pomoc, aby si lidé přečetli závěrečnou řeč a znali navržené řešení.

Předpokládala jsem, že bude s pár lidmi mluvit, a nevěděla jsem, že zvolil tohle.

Hele ja chapu, ze jste taky lidi, mate nazory a v neposledni rade si chcete prosadit svoje. Ale nemela by ta message spis byt 'prosim precti si co nejvic z cele te rozpravy, jestli nemas cas tak aspon zaverecna slova predkladatele i odpurce a udelej informovany rozhodnuti?' nez 'prosim precti si jak to Ivan na zaver hezky vymyslel a shrnul'?

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2385
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4008 poděkování
Dostal poděkování: 3063 poděkování

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Rostislav.Reha píše: 12 lis 2021, 19:30
Vojtech.Pikal píše: 12 lis 2021, 17:39

Fakt bych byl rád, kdyby lidi mohli mít o víkendu spíše klid.

Fakt bych byl rad, kdyby clenove RP byli v dodrzovani nasich zasad spise vzorem a nikoliv nekym, kdo je porad podkopava...

Ono to taky není poprvé, kdy Olga porušuje etiku kampaňování..Viz. viewtopic.php?f=416&t=57803&p=765905#p765905

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Michaela.Nepejchalova

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Josef.Spak »

Lukas.Hejduk píše: 12 lis 2021, 19:45
Olga.Richterova píše: 12 lis 2021, 19:37

Ahoj,
Já jsem ale Hynka nežádala o žádné rozeslání, ale o pomoc, aby si lidé přečetli závěrečnou řeč a znali navržené řešení.

Předpokládala jsem, že bude s pár lidmi mluvit, a nevěděla jsem, že zvolil tohle.

Hele ja chapu, ze jste taky lidi, mate nazory a v neposledni rade si chcete prosadit svoje. Ale nemela by ta message spis byt 'prosim precti si co nejvic z cele te rozpravy, jestli nemas cas tak aspon zaverecna slova predkladatele i odpurce a udelej informovany rozhodnuti?' nez 'prosim precti si jak to Ivan na zaver hezky vymyslel a shrnul'?

Upřímně, to je problém toho, kdo ta upozornění rozesílá. Ne že bych se vším co Olga dělá hned souhlasil, ale tady asi nemůžeme obviňovat lobbistu z lobbingu, to si má pohlídat lobbovaný. Třeba u nás v JčK nevím o tom, že by něco takového bylo rozesláno.

Lukas.Dolezal píše: 12 lis 2021, 19:55

Ono to taky není poprvé, kdy Olga porušuje etiku kampaňování..Viz. viewtopic.php?f=416&t=57803&p=765905#p765905

Odkaz na ta etická pravidla je pro mě nepřístupný. Můžu si za to sám? Chci ti porozumět.

Mimochodem, mohli bychom se bavit i o etice zahajování členských podnětů v jednu ráno (pod vlivem emocí?). Poslance do RP nejspíš volit nebudu, ale s tou inkvizicí bychom mohli přibrzdit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Zuzana.Kudlackova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18677
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Martin.Kucera »

Josef.Spak píše: 12 lis 2021, 20:25

Odkaz na ta etická pravidla je pro mě nepřístupný. Můžu si za to sám?

Odkaz na naši Wiki je pro tebe nepřístupný? Jak se to projevuje?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Jakub.Backa

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Josef.Spak »

Pardon, měl jsem na mysli tenhle odkaz v tom odkazovaném jednání, ne pravidla na wiki, ale nějakou diskusi ... viewtopic.php?p=765822#p765822

Plná citace:

Olga.Richterova píše: 27 črc 2021, 08:41

Ahoj vespolek.

Předně se chci omluvit, nedocvaklo mi to, že je nová etika, a je to moje chyba.

Současně ale jedním z důvodů, proč jsem se nakonec rozhodla vyjádřit, byla diskuze k tématu, ale v jiném vlákně, z večera 25.7., kterou jsem viděla ráno 26.7.: viewtopic.php?p=765822#p765822

Tak jen chci dát k úvaze, že se to budeme podle mého soudu nějakou dobu učit používat prostě proto, že ty souvislosti, co je a co není kampaň, nebudou vždy zcela jasné.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Etika kampaňování je doporučení. U doporučení je na každém členovi, jak se s ním vypořádá. Není to závazné pravidlo. Prosím, abychom to vedli v patrnosti.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Pavel.Knezik

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18677
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ano, v souladu s přístupem "lépe doporučit než nařizovat" (který RV uplatnil též např. při projednávání návrhů na úpravu pravidel pro členské podněty) to RV vydal jako doporučení.
Ovšem pokud se tím významná část členů, zejména pak ve vysokých stranických funkcích, mediálně exponovaných apod., nebude řídit a tím bude narušovat regulérnost procesu, může se snadno stát, že to RV změní na předpis.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Martin.Elias, Eva.Novakova, Lukas.Dolezal, Lenka.Kozlova, Jan.Bednarik, Michal.Gill

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak já asi otevřu kvůli Mikymu a Olze jednání RV, abychom to přehodnotili, včetně jasných sankcích za porušení.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Martin.Elias, Lenka.Kozlova, Petr.Vileta, Michal.Gill, Filip.Matuska, Roman.Kucera

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 28/2021

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Olga.Richterova píše: 12 lis 2021, 19:37

Ahoj,
Já jsem ale Hynka nežádala o žádné rozeslání, ale o pomoc, aby si lidé přečetli závěrečnou řeč a znali navržené řešení.

Předpokládala jsem, že bude s pár lidmi mluvit, a nevěděla jsem, že zvolil tohle.

Kolik lidí si takto oslovila?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Martin.Elias, Lukas.Dolezal, Lenka.Kozlova, Jan.Bednarik

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“