Schůzka přípravného týmu a příznivců

Přípravný tým pro založení sdružení na území okresu Jeseník

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení a pro všechny, kdo se nepřidají do skupiny Schovat forum - OlK (Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1561 poděkování

Schůzka přípravného týmu a příznivců

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Ahoj,

ať to máme i zde černé na bílém, dne 15. 11. od 17:00 v Jeseníku (konkrétní místo bude upřesněno) se potkáme s přípravným týmem a novými příznivci z Jesenicka.

Schůzka je otevřená, přidejte se, kdo budete mít chuť, čas, cestu.

@Michal.Langer poprosím i zde o FB událost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Tichak za příspěvky (celkem 2):
Martin.Elias, Zdenek.Zak

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

dosluhující předseda XOLKu (v rezignaci)
zastupitel v Olomouci
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůzka přípravného týmu a příznivců

Příspěvek od Michal.Langer »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Langer za příspěvek:
Viktor.Tichak
Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůzka přípravného týmu a příznivců

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis ze schůzky:

Schůze PT Jesenicko 15.11.2021 prezenčně v restauraci Na Koupališti v Jeseníku

Vyhlášena zde: viewtopic.php?f=1515&t=58684

Přítomní: Dalibor Zálešák, Viktor Tichák, Michal Langer, Tomáš Vlazlo, Michal Dobeš, Radka Pribilincová, Tomáš Rada

Předsedající: Viktor Tichák
Zapisovatel: Michal Langer
Začátek: 17:08

TV: Místostarosta Jeseníku a krajský zastupitel za PirSTAN.
TR: Jsem RegP a příznivec. Mám farmu...
MD: Jsem neregistrovaný příznivec a nedostudovaný historik a geograf. Dělám baristu v Jeseníku, kde žiji odjakživa. Dělal jsem průvodce na Karlštějně.
RP: Narodila jsem se v Jeseníku a nyní žiju v Kobylé nad Vidnávkou. Jsem člen a pracuji jako baristka v tančírně. V současné době renovuji dům. Mám dostudovanou sociální práci na UPOLU.
DZ: Narodil jsme se na moravském Slovácku. Studoval jsem stavební inženýrství na ČVUT a na VUT, což jsem však nedostudoval. Minulý rok, jsme se přestěhovali z Prahy do Zlatých hor. Pracuji jako logistik.
VT: Martin Morong je taky člen PT Jesenicko... Žije v Olomouci, ale pochází z Jeseníku. Je to krajský zastupitel a patolog.
Petra Mačková je z Žulové, ale teď pracuje na Montessori škole ve Vápenné.
VT: Jesenicko je teď na tom tak, že jsou tady dvě členky, dva RegP a jeden RegP, který se jím stal kvůli vystoupení ze strany.
VT: V OLK je 5 MS, přičemž v osmi oblastech MS nemáme. Jesenicko je jedním z těchto míst. Další PT jsou v Lipníku a Hranicích. Pokud tady bude dost členů, je možné založit místní sdružení. Vždycky je potřeba mít pár lidí, kteří jsou aktivní, svolávají schůzky atd. Další věc je, že příští rok jsou komunálky, což je tady složité, jelikož jste všichni odjinud. Je tady ale Jeseník, jak jste se na tom tady teď domluvili?
TV: V našem sdružení Jeseník srdcem jsou nějací lidi z TOPky, nějaký Zelený a jinak bez příslušnosti. Je to názorově velice demokratické. Teď tam přibyde RegP od Pirátů.
VT: Když jsme se viděli naposledy, tak Petra přislíbila, že se ujme nováčků, ale moc to nefungovalo, tak jsem si řekl, že to dáme někomu jinému.
RP: Tak to budu asi já, no...
TV: Je třeba, abychom tady teď s vámi zájemci komunikovali a nějak to tady dali dohromady.
VT: Máme v předpisech, že MS musí mít 3 členy, my jsme si ale dali interně vlastní pravidlo, že jich chceme alespoň 5. Je otázka, jestli teď budete chtít využít té ne úplně populární značky Pirátů z pohledu marketingu.
TV: Je podle mě důležitější, aby měla strana hodně aktivních příznivců než členů.
VT: RegP je podle našich stanov brán stejně, jako člen, jen nemůže hlasovat ve vnitrostranických hlasováních. Pokud by se vám každopádně hodilo, aby tu vaši kandidátku otevřeně podporovala Pirátská strana, tak o tom můžeme jednat. Teoreticky by se dalo jednat i o finanční podpoře.
TV: Budeme se u nás hlavně snažit, aby to byli dobří lidé a nechceme tolik řešit politické názory. Parametr stranickosti nebudeme mít... Za mě je nejcennější ta pracovitost a poctivý pohled na politiku.
VT: Řekl bych, že se teď Piráti dělí na dvě skupiny... Jedni mají zájem o reálnou politiku a druzí mají zájem spíš o politický aktivismus. Je tady spousta možností, jak se angažovat...
TV: Chtěl bych říct, že Piráti nejsou ti, kteří jen někam vlítnou a rozmetají to tam, ve skutečnosti je to společnost, která je velice disciplinovaná a umí konstruktivně pracovat. Ten punkový prvek tam samozřejmě je, ale k tomu je tam i ta poctivá práce. Je podle mě důležité k nám natáhnout lidi s energií a shodným viděním politiky. Bylo by fajn si říct, co můžeme dělat v komunální politice, když jsme tak roztříštění... Má Viktore smysl být tam Pirát?
VT: Má to určitě smysl minimálně z té krajské úrovně. Teď je otázka, jaké máte vy ambice...
TV: Co vás to napadlo sem přijít a zajímat se o Piráty? Jak si to vlastně představujete? Já se k tomu třeba dostal tak, že mě neuvěřitelně naštvalo ANO.
MD: Já se přiznám, že jsme dříve volil ANO z tady toho příhraničního pohledu, ale těžce mě naštvali... Postupem času mě docela nadchly Pirátské myšlenky a ideje. Rozhodl jsem se nedávno, že bych se rád zapojil a viděl jsem, že tady máte tu schůzi, tak jsem dorazil. Teď jsem dostal chuť se tady do toho nějak zapojit.
VT: Přidáme tě do našeho chatu...
TR: Já jsem prožil velkou část života u Prahy, ale teď už se považuju za Rychlebáka. Od mládí mám zájem o politiku a rozhodl jsem se, že až dostavím barák, tak bych třeba v budoucnu rád kandidoval v komunálu ve Vlčicích. Chtěl jsem taky potkat podobně smýšlející lidi tady na Jesenicku.
DZ: Byl jsem vždycky vychováván v rodině, kde se volila ODS. Ve svých prvních volbách 2010 jsem je volil a pak se dělo co se dělo. Už tehdy začali být mimo sněmovnu aktivní Piráti, takže v těch dalších volbách už jsme se vždycky volil. Žil jsem tehdy v Praze, kde bylo Pirátů dost a byl jsme tam za ně třeba ve volební komisi. Chtěl jsem se zapojit už tehdy, ale onemocněl jsem s pak ta aktivita utichla. Když jsem se sem teď přestěhoval, tak jsem se rozhodl pokusit nějak zapojit tady.
TV: Já vnímám strašně negativně, že nefunguje spolupráce v rámci regionu. Přijde mi, že ve Zlatých Horách se to tady teď třeba docela pozvedá zespodu. To je ta komunitní část práce bez ohledu na politiku. Ta Pirátská strana je teď dobrá třeba v tom, že sdílí celorepublikově postupy, které se osvědčili jinde, takže se nemusí vymýšlet něco, co už existuje. Taky je dobré, že pokud chce někdo kandidovat v komunálu, tak ta strana na to má know-how, takže s tím pomůže.
VT: Dobrá věc na MS je to, že v primárkách do komunálu pak hlasují jen členové MS, zatímco v opačném případě celé KS.
TV: Doporučuji pirátské SAKO (skvělá akademie pro komunál), což je takový školící program pro komunální politiky.
RP: Chtěli jsme se pobavit o to, že vypadl někdo z komise pro strukturálně znevýhodněné oblasti. Proto se chceme zeptat, jestli by to nechtěl dělat tady Tomáš Rada.
TR: Co to obnáší a kolik je tam členů?
RP: Je tam asi 15 členů a zatím to hledá svůj účel, jelikož je ta komise zřízená nově.
VT: Je to asi čtyřikrát do roka... Ta komise přijímá nějaké doporučení pro radu.
TV: Ta komise vznikla na základě toho, že je možné bonifikovat sociálně a hospodářsky ohrožená území, což třeba Jesenicko je...
VT: Docenta Pánka jsme tam chtěli, jelikož není regionálně vázaný a vyzná se v geoinformatice atd. Odjíždí ale do USA, takže se toho musel vzdát.
TR: Zní to zábavně a jsem tady, abych něco dělal, takže jsem pro...
VT: Dobrá, super.
VT: Poprosíme Honzu Mochťáka, aby ti poslal nějaké materiály z těch posledních jednání.
VT: Chtěl bych říct, že každý měsíc první úterý máme krajskou schůzi... Bývá prezenčně v Picolu a dá se na ně obvykle připojit i online. Každé MS má vždycky taky svou vlastní podobnou schůzi.

Schůze ukončena v 19:15.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Langer za příspěvky (celkem 3):
Radka.Pribilincova, Martin.Elias, Viktor.Tichak
Odpovědět

Zpět na „Přípravný tým Jesenicko“