Nominace Michala Gilla do komunálních voleb do ZMČ P3 2022

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Odpovědět

Nominuji Michala Gilla na 2. (a další) místo kandidátky do komunálních voleb do ZMČ P3 2022

Pro

13
68%

Proti

2
11%

Zdržuji se

4
21%
 
Celkem hlasujících: 19 - Celkem hlasů: 19

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3882 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Michala Gilla do komunálních voleb do ZMČ P3 2022

Příspěvek od Michal.Gill »

Ahoj,
dlouho jsem zvažoval, od jakého místa si troufám se do těchto primárek zapojit; a že se velmi nerad vzdávám, ale na leadera si rozhodně netroufám, vezmu to od toho druhého. A prosím všechny, kdo chtějí přiložit ruku k dílu, aby udělali totéž a do voleb se zapojili. V příštím zastupitelstvu budem potřebovat všechny schopné lidi, které máme. A určitě si nemůžeme dovolit žádné blunders, jako na to došlo v tomto volebním období s Janou. Minule se MSko i kandidátka budovaly ve spěchu, tak je to pochopitelné, ale tentokrát máme zkušenosti i čas a do téhle řeky už znovu nevstoupíme.

A že nominuji sám sebe, pojmu to rovnou jako kandidátskou řeč:

Můj životopis najdete tady, ale vzhledem k tomu, že na Trojce nepůsobím zas tak dlouho, dovolte mi stručné představení: Narodil jsem se v Karviné v MSK a prožil tam prvních třicet let života. Stál jsem u počátku tamních Pirátů na přelomu let 2012 a 2013, ostře mluvil do tamní politiky a neúspěšně tam kandidoval na předních pozicích do komunálu v letech 2014 a 2018. Po druhé se to konečně povedlo, byť díky koalici se STANem. Nebyl a není to holt pro Piráty (a liberální názory obecně) lehký region. Také jsem se krátce po těchto volbách sbalil a odešel do Prahy, která je, v porovnání s MSK, liberálním rájem. Nejdřív jsem tu krátce pracoval v soukromé sféře a následně dostal nabídku dělat asistenta radních na Praze 4. A že to byl zápřah - taky jsme tam měli čtyři uvolněné radní a člověk se moc nezastavil. Dodnes mi to přijde, že to byly víc jak dva měsíce, než Josef Svoboda z KDU tamní koalici zradil a všech pět nás přišlo o práci. Naštěstí mě už před koncem tamního působení začal lanařit Štěpán sem na Trojku (známe se z kampaně 2017). Byl jsem vybrán a od května 2019 tak pracuji jako asistent radních tady; a je to hands down nejzajímavější práce, kterou jsem kdy měl. Všechno, co v životě děláme, nám dává zkušenosti, ale tahle práce byla doslova k nezaplacení a vždycky budu vděčný za to, že jsem ji měl, protože to jsou skvělá vrátka do reálné politiky. V loňském roce jsem se navíc rozhodl doplnit si vzdělání a konečně si dodělat navazující studium. Volba padla na Veřejnou správu a regionální rozvoj na ČZU, tak keď boh dá, během tohoto akademického roku toho inženýra dorazím. Držte palce.

A teď už k tomu, proč se ucházím o vaši přízeň:

  • Nikdy jsem si nemohl pomoct a stát stranou.

  • Věřím, že už mám dostatek zkušeností, a to jak stran toho, jak radnice reálně fungují, tak stran celého spektra gescí, které aktuálně držíme. Nejblíže mi jsou ale sport (býval jsem volejbalový funkcionář a trenér, dnes už jen rozhodčí), územní rozvoj (na tom jsem se nejvíc podílel na P4, nyní to částečně studuji a střední školou jsem stavař) a školství (pedagogiku jsem studoval, byť, ani přes složené státnice z pedagogiky a psychologie, nakonec nedostudoval; a u Štěpána jsem toho v téhle oblasti pochytil opravdu hodně; bakalářem jsem historik).

  • Všichni musíme kandidovat, máme-li kandidátku naplnit lidmi, kteří budou schopni fungovat, ať už skončíme v koalici nebo opozici. Tímto přikládám ruku k dílu já.

  • Mám bohaté zkušenosti se stranou i pirátským hnutím jako takovým. Tři poslední roky jsem členem vedení PPI a zhruba polovinu svého devítiletého členství ve straně jsem strávil v RV a celou dobu v ZO.

Kdyby byly jakékoli dotazy, jsem k dispozici. Všem předem díky.

Jdeme do toho! Obzvláště po letošních volbách si je třeba spravit chuť!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Jan.Mejsnar, Stepan.Strebl

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“