Gratulace

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

anonym43124
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2019, 14:03
Dostal poděkování: 5 poděkování

Gratulace

Příspěvek od anonym43124 »

Gratuluji k vítězství... Byť by se dalo označit za Pyrrhovo. Pořád je to vítězství :-)

Mám trochu pocit, že kdyby jste si nechali ode mě poradit na pěkné předvolební téma, mohlo to dopadnout jinak. Ale komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí...

Tak nám ty 4 mandáty pořádně ochraňte, ať je to za další 4 roky lepší, jinak se taky klidně může stát, že tam příště z pirátů nebude vůbec nikdo. Neházejte neúspěch jen na šíření lživých informací. Letošní pirátská kampaň byla strašně slabá, ale třeba to je jen můj osobní názor...

Já za celou koalici Pirstan taky čekal lepší výsledek, ale hlavně když už nebude u kormidla AB.

S pozdravem a díky

Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 20 kvě 2023, 10:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: anonymizace
Uživatelský avatar
Jan.Tichavsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 20
Registrován: 26 říj 2017, 10:23
Profese: Elektrotechnik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gratulace

Příspěvek od Jan.Tichavsky »

Díky. Dobrý výsledek pro republiku, ostatně proto jsou Piráti vůbec v politice, blbý pro zastoupení ve sněmovně. Stručně vyjádřeno: https://c.tenor.com/rg35kWNMWHUAAAAd/futurama-zapp.gif

Nesmíme zapomenout, že máme pořád slušné zastoupení v městech a krajích. Takže je čas udělat krok zpět, zaměřit se zas na komunál, abychom neztratili i tam, a za 4 roky zpátky do boje o parlament.

Never let the perfect be the enemy of the good
Nikezeus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 622
Registrován: 23 bře 2017, 10:12
Profese: Logistika
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Gratulace

Příspěvek od Nikezeus »

Ke gratulaci bych se pridal, ale "spojenecka" okupace neni vitezstvi.

Babis zkanibalizoval CSSD a KSCM
STAN zkanibalizoval Piraty a to v donalejsi forme, poskytli jste mu vase prostredky a infrastrukturu

Tipuju, ze se ve strednedobem horizontu ocitnete mimo vladu. Jednani o kompromisech budou slozita, vy budete dodatecnou a nepotrebnou komplikaci. A surove pragmaticky, proc se delit mezi pet , kdyz se lze rozdelit mezi 4.

Jinak Ivan Bartos vytahl predtim Piraty k 13 - 15%, je vas symbol, doslova maskot. Nikoho jineho s jeho charismatem nemate. Bez nej upadnete postupne v zapomeni.

bohmannnatalie
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 13
Registrován: 29 zář 2021, 17:51
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: Gratulace

Příspěvek od bohmannnatalie »

Jako volic Piratu musim nutne premyslet, kde se stala chyba. Vidim to takto: 1) kampan bez konstruktivni kritiky, hlavne Babis krade a co udelala vlada spatne; sance na zmenu ale ne uz jakou 2) populismus a neuprimnost (zadna zminka o tom, ze nektere dane se budou muset zvysit, aby se jine mohly snizit) 3) chyby v debatach- napr. efekt Snezka silne rezonoval a mohl u casti volicu vyvolat dojem, ze kdyz nekdo nezna nejvyssi horu sve domoviny, bude to vyhulenec ala Samotari.
Proste ta kampan mela byt cilena na vzdelanejsi publikum- ne tech co si chteji nechat mazat med kolem huby populismem. Reci o tom, ze hlavne "nezvysovat zadne dane" (kdyz dan z nemovitosti je opravdu smesne nizka a odvody zprace vysokke) mi neprisly spravne. Ani donekonecne opakovane "ockovani musi byt dobrovolne", kdyz minimalne u nekterych profesi uz jine zeme pochopily, ze to neni nejlepsi cesta. No a pak samozrejme krouzkovani, kde vlastne nikdo nezna Piraty, krome tech par zaslouzilych (a mozna uz trochu opelichanych (Ferjencik, Richterova)).

eladar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 478
Registrován: 04 bře 2021, 11:42
Dal poděkování: 191 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Gratulace

Příspěvek od eladar »

Nikezeus píše: 10 říj 2021, 03:46

Jinak Ivan Bartos vytahl predtim Piraty k 13 - 15%, je vas symbol, doslova maskot. Nikoho jineho s jeho charismatem nemate. Bez nej upadnete postupne v zapomeni.

To je legrační omyl, který přispěl valnou měrou ke konci Strany zelených. Dobrý výsledek Pirátů v minulých volbách (stejně jako Strany zelených v roce 2006) nebyl způsoben ani tak programem Pirátů nebo charismatem I. Bartoše, jako spíš tím, že se shodou okolností stali stranou, kam se soustředily protestní hlasy. To je ale událost, která se neopakuje a letošní výsledky to jen dokazují - protestní hlasy se prostě přelily jinam.

A teď jsme svědky opakování dalšího oblíbeného omylu Zelených - místo, aby si tento prostý fakt uvědomili, stále žijí v oblouznění z náhodného výsledku kdesi v historii. A opakuje se i argumentace volbami prověřených kádrů: "my jsme v roce 2006 uspěli ve volbách, my jsme Ti, kdo tomu rozumí". A je zajímavé, že toto přesvědčení skalním vydrželo dodnes, o když Zelení mají se štěstím 0,99%.

Jsem zvědav, jestli i v tomto budou Piráti kopírovat vývoj Strany zelených.

Klajni
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2009, 15:50
Profese: Mechanik
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gratulace

Příspěvek od Klajni »

Jan.Tichavsky píše: 10 říj 2021, 00:59

Díky. Dobrý výsledek pro republiku, ostatně proto jsou Piráti vůbec v politice, blbý pro zastoupení ve sněmovně. Stručně vyjádřeno: https://c.tenor.com/rg35kWNMWHUAAAAd/futurama-zapp.gif

Nesmíme zapomenout, že máme pořád slušné zastoupení v městech a krajích. Takže je čas udělat krok zpět, zaměřit se zas na komunál, abychom neztratili i tam, a za 4 roky zpátky do boje o parlament.

Souhlas. Bude opět třeba řádně makat odspodu. A protože mě výsledky voleb pro Piráty netěší, tak jsem se i já rozhodl, být aktivnější pro stranu. Pokud si tohle řekne většina z nás, kteří jsou spíše jen uživateli fóra a tišší přísedící, nemůže to dopadnout špatně. Věřím, že Piráti mají této zemi co nabídnout!!!

Klajni
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2009, 15:50
Profese: Mechanik
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gratulace

Příspěvek od Klajni »

Nikezeus píše: 10 říj 2021, 03:46

Ke gratulaci bych se pridal, ale "spojenecka" okupace neni vitezstvi.

Babis zkanibalizoval CSSD a KSCM
STAN zkanibalizoval Piraty a to v donalejsi forme, poskytli jste mu vase prostredky a infrastrukturu

Tipuju, ze se ve strednedobem horizontu ocitnete mimo vladu. Jednani o kompromisech budou slozita, vy budete dodatecnou a nepotrebnou komplikaci. A surove pragmaticky, proc se delit mezi pet , kdyz se lze rozdelit mezi 4.

Jinak Ivan Bartos vytahl predtim Piraty k 13 - 15%, je vas symbol, doslova maskot. Nikoho jineho s jeho charismatem nemate. Bez nej upadnete postupne v zapomeni.

Mrzí mě, že to dopadlo takto, ale .... nemohu si pomoci. Pan Rakušan na mě působí jako slušný člověk, kterému dokáži důvěřovat. Nevěřím, že pro funkce hodí Piráty přes palubu.
Doufám ale, že samotní Piráti se zamyslí a napříště, budou chyby eliminovat. Popsat ony chyby, nebude zase tak velkým problémem.

Nikezeus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 622
Registrován: 23 bře 2017, 10:12
Profese: Logistika
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Gratulace

Příspěvek od Nikezeus »

@Klajni:
Pragmatismus a slusnost se nevylucuje.
Detaily dohody Pirati/Stan neznam. Dohody nebyvaji na dozivoti a maji smysl pokud jsou obe strany ochotny ji respektovat.
U terminovanych dohod je predcasne ukonceni z jedne ze stran vetsinou sankcionovano.
Ale drzet se za kazdou cenu dohody, kdyz druha strana nechce, nedava prakticky smysl. To uz neni spoluprace, ale utrpeni.

STAN se jiz rozesel s Top09, politik musi vnimat realitu:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jste ... jeni-85298

Spise nevim jestli vladni angazma neni horsi:
Delat ve 3-4 poslancich stafaz vlade, ktera nebude popularni, cekaji nas tezke casy. Ekonomika pri tech cenach energii a logistickych potizich nepojede dobre. Jenom odstavka Skody auto se projevi v ziskovosti v celem subdodavatelskem retezci. Lidi zacnou prichazet o praci, do toho priserny rozpocet.

Mohou byt konstruktivni opozici, ale ti ctyri poslanci to tez moc nevytrhnou a hrozi upadnuti do zapomeni.

Proste mi vychazi, ze koala se STAN byla nestesti a Pirati by bez ni min. 5% dali levou zadni.

Klajni
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2009, 15:50
Profese: Mechanik
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gratulace

Příspěvek od Klajni »

Nikezeus píše: 11 říj 2021, 10:07

@Klajni:
Pragmatismus a slusnost se nevylucuje.
Detaily dohody Pirati/Stan neznam. Dohody nebyvaji na dozivoti a maji smysl pokud jsou obe strany ochotny ji respektovat.
U terminovanych dohod je predcasne ukonceni z jedne ze stran vetsinou sankcionovano.
Ale drzet se za kazdou cenu dohody, kdyz druha strana nechce, nedava prakticky smysl. To uz neni spoluprace, ale utrpeni.

STAN se jiz rozesel s Top09, politik musi vnimat realitu:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jste ... jeni-85298

Spise nevim jestli vladni angazma neni horsi:
Delat ve 3-4 poslancich stafaz vlade, ktera nebude popularni, cekaji nas tezke casy. Ekonomika pri tech cenach energii a logistickych potizich nepojede dobre. Jenom odstavka Skody auto se projevi v ziskovosti v celem subdodavatelskem retezci. Lidi zacnou prichazet o praci, do toho priserny rozpocet.

Mohou byt konstruktivni opozici, ale ti ctyri poslanci to tez moc nevytrhnou a hrozi upadnuti do zapomeni.

Proste mi vychazi, ze koala se STAN byla nestesti a Pirati by bez ni min. 5% dali levou zadni.

S tím v zásadě souhlasím. Jenže ono to má ještě druhý úhel pohledu. Z Pirátů se díky těmto volbám stala "malá" strana. Pro mě osobně to znamená, že je vysoce pravděpodobné, její očištění od případných "štěnic" které nejsou u Pirátů pro jejich program, ale spíše pro osobní zájmy.
Účast ve vládě a ve sněmovně dává Pirátům šanci, promlouvat do médií a být vidět. Je otázkou, jak této šance využijeme, ale do opozice, kde je momentálně Babiš a SPD by se mi teda opravdu nechtělo. Chápu co svým příspěvkem myslíš a nemohu říci, že by nebyl logický. Jenže pokud chceme být vidět, pak moc jiných šancí není. Média totiž dělají politiku a všichni víme, jak těžké, je onu pětiprocentní hranici přeskočit. Buďme rádi, že Piráti tento potenciál mají a že jejich hlas, může být slyšet.
V tomto ohledu je na tom daleko hůře ČSSD. A to ani nepíši, co to s voliči udělá, až se začne rozebírat její spojení, s KSČM. A to dle mého skromného názoru, nějakým stylem přijít musí. Ostatně, něco už proběhlo v tisku.

Takže. Využijme té šance, být vidět. Važme slova a chovejme se konstruktivně. Hledejme možnosti tam, kam nás SPOLU pustí. A tohle určitě nebude jednoduché. Nebudeme si nic nalhávat, pokud uvedeme, že ODS si i po letech táhne břemeno svých kmotrů, KDU-ČSL účastí u každé moci, která se naskytla. A TOP 09? Tu raději nebudu zmiňovat. Někdo jí zde adoruje, ale tahle strana je mě osobně, extrémně nesympatická nejen svým programem, ale i vedením.
Jenže politika je o kompromisu. Piráti ho musí najít a zároveň neustoupit ze svých zásad. A to právě proto, aby nedopadla jako Zelení.
Někdo vidí volební debakl. Já vidím možnosti.

Nikezeus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 622
Registrován: 23 bře 2017, 10:12
Profese: Logistika
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Gratulace

Příspěvek od Nikezeus »

Tomu kdo bude rozhodovat nezavidim, ale treba to opravdu rozhodne STAN sam.

Jeste k tomu, ze STAN se umi chovat tvrde pragmaticky, jsem zapomel u toho odkazovaneho clanku dat citaci, podstatne jsem zvyraznil:

"„STAN je prý tak silný, že nepotřebuje spolupracovat… Osobně jejich strategii štěpení sil nechápu a mrzí mě. Mnoho měsíců jednání a mnoho dohod stvrzených podáním ruky během pár dnů hodili do koše a nic neplatí,“ zlobí se nová šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová."

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jste ... jeni-85298

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“