Žádost o členství: Lukáš Vojtěch Vodenka

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj, PMS Karlovy Vary

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  • Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  • Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  • V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.Vojtech.Vodenka
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 03 říj 2020, 18:32
Profese: Sociální pracovník
Bydliště: Karlovy Vary, Stará Role
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o členství: Lukáš Vojtěch Vodenka

Příspěvek od Lukas.Vojtech.Vodenka »

Žádost o členství - Bc. Lukáš Vojtěch Vodenka, DiS.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
rád bych se tímto představil. Jmenuji se Lukáš Vojtěch Vodenka a jsem zájemce o členství v Pirátské straně, vystudoval jsem bakalářské studium v oboru sociální antropologie a poté vyšší odborné studium v oboru sociální pedagogika. Několik let jsem působil na různých pozicích v projektech EU, především v sociální oblasti.

Nyní působím jako sociální pracovník v neziskové organizaci, zabývající se péčí o seniory a osoby se zdravotním postižením, především v oblasti prevence.

O politiku Pirátů se zajímám již několik let. Líbí se mi otevřenost strany a její liberální přístupy. Taktéž je pro mě důležitá sociální politika, především odstraňování ústavní péče v ČR, problematika stejnopohlavního manželství a otázka spravedlnosti.

S pozdravem

L. V. Vodenka

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Vojtech.Vodenka za příspěvek:
Daniela.Bila

Bc. Lukáš Vojtěch Vodenka, DiS.
člen MS Karlovy Vary

email: lukas.vojtech.vodenka@pirati.cz
tel: +420 735 170 410

Můj Pirátský profil
If you can't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else? by RuPaul

Uživatelský avatar
Daniela.Bila
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 729
Registrován: 26 kvě 2014, 20:16
Profese: referent, přípravář
Bydliště: Karlovy Vary, Drahovice
Dal poděkování: 1523 poděkování
Dostal poděkování: 305 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o členství: Lukáš Vojtěch Vodenka

Příspěvek od Daniela.Bila »

Ahoj Lukáši,

díky za zájem o členství. Ty už jsi u nás moc pěkně rozjetý, ale ještě jsi neodpověděl na naše grilovací otázky, takže prosím o odpovědi na ně. :)

Jaký máš názor na následující témata? Nejsou žádné 100% správné odpovědi, jde jen o to udělat si představu o tvých politických názorech.

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
  2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
  3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
  4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
  5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
  6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
  7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
  8. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Předem děkuji a těším se na další spolupráci. ;)

Daniela

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Bila za příspěvek:
Lukas.Vojtech.Vodenka

Daniela Bílá
členka Komise bezpečnosti a prevence kriminality Rady Karlovarského kraje, členka Komise lázeňství a cestovního ruchu Rady města Karlovy Vary

tel. 607 046 969, mail: daniela.bila@pirati.cz, FB: https://www.facebook.com/daniela.bila

Legalizace a dekriminalizace léčebného konopí je nutná. ;)

Uživatelský avatar
Lukas.Vojtech.Vodenka
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 03 říj 2020, 18:32
Profese: Sociální pracovník
Bydliště: Karlovy Vary, Stará Role
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o členství: Lukáš Vojtěch Vodenka

Příspěvek od Lukas.Vojtech.Vodenka »

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
    Jsem asi levicově smýšlející, ale jeden chytrý muž mi řekl. Není to o tom, co je vlevo a co vpravo, důležité je vzít od všeho to dobré a dát to dohromady a to Piráti dělají a to se mi líbí. Dříve jsem sympatizoval s ČSSD, ovšem na mě je tato strana až příliš konzervativní. Nebudu tvrdit, že jsem si Piráty nevybral kvůli postojům strany k LGBT+ problematice. Cítím se jako občan druhé kategorie a z politiky Pirátů mi vychází, že toto chtějí změnit.

  2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
    Pokud bude pohyb drog legalizován, může být kontrolován a zdaněn jako jiné již nyní legální drogy např. tabák a alkohol. Dle mého názoru je alkohol horší drogou než všechny výše jmenované. Takže za určitých podmínek jsem PRO.

  3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
    Já osobně jsem eurooptimista, takže vůbec jsem příznivec dotací. Ovšem dotace musí být účelově vynaložené, transparentní, musí být prokázána potřeba takovéto dotace a hlavně by dotace měla něco rozvíjet, posouvat správným směrem.

  4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
    Považují činnost OSA za neetickou, domnívám se, že jeho činnost je založena na presumpci viny. Byl bych pro reorganizaci a změnu v moci OSA a Intergramu. Vadí mi fakt, že pokud není autor v OSA, musí platit za vlastní tvorbu. Autorský zákon bych razantně změnil, nikoliv však zrušil.

  5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
    Především v prostředí internetu mj. na sociálních sítích. Sdílíme spoustu informací a to jak aktivně, tak bohužel i pasivně. Právě pasivní sledování již pomocí internetového prohlížeče je alarmující pro ochranu mých osobních údajů.

  6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
    Má svoboda končí a začíná tam, kde končím a začíná svoboda druhého. Svoboda projevu do té míry než by mé jednání omezovalo někoho jiného.

  7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
    Žádná není. Já osobně uprchlíky nepotkal. Jsme pouze přestupní stanicí a možná vstup do EU. Imigranti chtějí do západních zemí.

  8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
    Aktuálně - situace okolo Miloše Zemana
    Všeobecně - jsme malá země a z mého pohledu by bylo nerozumné vystoupit z EU - tedy problematika EU a ČR

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Vojtech.Vodenka za příspěvek:
Daniela.Bila

Bc. Lukáš Vojtěch Vodenka, DiS.
člen MS Karlovy Vary

email: lukas.vojtech.vodenka@pirati.cz
tel: +420 735 170 410

Můj Pirátský profil
If you can't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else? by RuPaul

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Karlovy Vary“