Nominace členů výborů a komisí

Moderátor: PKS Vysočina

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 893
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace členů výborů a komisí

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ahoj,

v počátku listopadu 2020 jsme nominovali naše zástupce do výborů zastupitelstva a komisí rady kraje - viewtopic.php?f=84&t=54173&start=10. K samotnému jmenování došlo v případě výborů dne 22. 12. 2020, u komisí dne 26. 1. 2021. Na základě návrhu, který při projednávání nominací přinesl @Milan.Dadourek, byla stanovená "lhůta platnosti náhradníků" do 30. 6. 2021. Proto je nutné případnou renominaci členů výborů přinést na jednání ZK 15. 6. 2021, v případě komisí pak nejpozději 29. 6. 2021.

Požádám tedy @Blanka.Lednicka o zařazení bodu případných renominací na jednání krajského zastupitelského klubu 15. 6. 2021, kde tuto záležitost projednáme. Může nastat situace, že někdo nemá zájem v této pozici pokračovat, nebo spolupráce člena výboru/komise a zastupitelského klubu neprobíhá.

Pro info: @Jan.Posvar @Milan.Dadourek @Miroslav.Vacha @Pavel.Knezik @Hana.Hajnova @Roman.Pasek @Eva.Novakova @Jiri.Wiche @ivos.bartik @Petr.Kozel @Jaroslava.Smidkova Marta Kozdas, @Tomas.Blazek @Vaclav.Honzl @Tereza.Maskova @Zdenka.Liskova Dan Škarka @Jan.Kerber @Ondrej.Tuma @Vojtech.Prchal @Jiri.Pykal Miloš Kučera Jaromír Maštera @Irena.Bacinova @Ladislav.Stalmach

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 6):
Blanka.Lednicka, Milan.Dadourek, Ondrej.Tuma, Hana.Hajnova, Jan.Posvar, Miroslav.Vacha
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Nominace členů výborů a komisí

Příspěvek od Eva.Novakova »

Ahoj, mám zájemkyni o práci v dopravní komisi. Poslala mi o sobě základní informace a shrnutí své motivace. Nevím, jestli sem @Hanka.Kasparikova může psát, ale kdyžtak se ptejte, zkusí odpovědět sama. OFFTOPIC(edit: tak sem asi nemůže, ale kdyžtak zprostředkuju)

Jmenuji se Hana Stuchlík Kašpaříková, mám vystudovaný obor Pozemkové úpravy, ochrana a využití půdního fondu a Rozvoj venkova. V rámci své profese, ale i volnočasových aktivit se zaměřuji na ochranu životního prostředí (zaměření na vodní hospodářství a na dřeviny), územní plánování a časem jsem k tomu přibrala dopravu.

Co se týče dopravních záležitostí, jako zastupitelka statutárního města Brna jsem měla neformálně na starosti dopravu (funkční období 2014 – 2018). Pořizovali jsme dopravní studie, za tu dobu se podařilo zkvalitnit veřejnou dopravu (například jsme přišli s expresními linkami, kdy se jedna zavedla a je úspěšná), zřídili jsme post cyklokoordinátorky, jednali s Policií ČR ohledně jejich postoji k cykloopatřením a podobně.

V rámci mé profese projektanta jsem pro obce působila jako manažer projektu CS Třebíč - Vladislav – Náměsť nad Oslavou.

Co mohu nabídnout? Zkušenosti, které jsem nabyla jako projektant, ale i zastupitelka velkého města a městské části. Konkrétněji bych ráda řešila: v rámci Kraje Vysočina je absolutně nefunkční systém integrované veřejné dopravy. Tato věc mě neskutečně rozčiluje, protože sama využívám veřejnou dopravu a vidím rezervy, které v zavedeném systému jsou (mimochodem, ty míjející se šipky značící veřejnou dopravu na Vysočině jsou až symbolické). Taktéž vnímám potřebu přistoupit k realizaci dalších úseků na cyklostezce Jihlava – Třebíč – Raabs. Cyklostezka má velký potenciál a myslím, že se na tom dosud hodně odpracovalo. Domnívám se, že tato dvě témata jsou časově velmi náročná, ale nebráním se s řešením dalších podnětů, které ke mně přijdou.

Trvalé bydliště mám zatím v Brně, kde s Piráty spolupracuji už od volem v roce 2014, nicméně bydlím na Vysočině v malé vesnici nedaleko od Třebíče, kam jsem se provdala. Za Piráty jsem ještě v Brněnských vodárnách a kanalizacích.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 3):
Roman.Pasek, Hana.Hajnova, Blanka.Lednicka

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Nominace členů výborů a komisí

Příspěvek od Eva.Novakova »

Hanka posílá ještě doplnění (psát sem fakt nemůže, ale jinak s fórem nemá problém, kdybyste s ní chtěli diskutovat jinde):

Co se týče individuální automobilové dopravy, věnovala jsem se hodně problematice obchvatů v rámci města Brna, iniciovala jsem například znovuobnovení memoranda mezi krajem a městem, iniciovala jsem vznik projektové dokumentace k mostům na ul. Tovární tak, aby byl možný průjezd kamionů po tomto obchvatu a odlehčilo se tak obci, podporovala jsem práce na dalších obchvatech.

Dále jsem v úzkém kontaktu s Piráty v rámci Brna a Jihomoravského kraje, zejména s těmi, kteří se zabývají dopravou a životním prostředím. Tudíž bych mohla být i propojkou ve věci VHD mezi
i dvěma sousedními kraji.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelský klub“