Dagmar Vybíralová

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět
Dagmar.Vybiralova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 21
Registrován: 27 led 2021, 19:19
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Dagmar Vybíralová

Příspěvek od Dagmar.Vybiralova »

Ahoj všem,
chtěla bych se stál členkou České pirátské strany, a proto bych se zde ráda představila. Jmenuju se Dagmar Vybíralová a je mi 39 let. Pocházím z Olomouce, kde jsem studovala Univerzitu Palackého, obor politologie - evropská studia. Poté jsem žila nějakou dobu v Katalánsku a nyní již osm let v Praze Dejvicích. Působím jako lektorka jógy, mluvím anglicky a španělsky, v současné době, kdy mám více času, se věnuji studiu obchodní němčiny a desetiletému synovi Milanovi.
Co se týče programu, v hlavních bodech s ním souzním. Kontrola moci mocných, snaha o transparentnost, boj proti korupci, ochrana občanů před šikanou, vzdělanostní společnost (a s ní spojené zvyšování platů učitelů, dále co považuji za důležité je více praxe ve středním i vysokoškolském vzdělávání z důvody připravenosti a konkurenceschopnosti na pracovním trhu), legalizace do určité míry, co se týče marihuany, tak ano, ale rozumně, v podstatě tak jak je psáno v programu, tzn. "regulovaná legalizace léčebného i rekreačního pěstování pro osobní potřebu", LSD a obecně halucinogeny a psychedelika bych nekriminalizovala, tvrdé drogy jako heroin nevím, možná jako způsob boje proti narkomafii. :mrgreen: Manželství párů stejného pohlaví si nejsem jistá, asi jsem v tomto konzervativní, nevím proč nestačí registrované partnerství, ale ráda si poslechnu i jiné názory na toto téma.
Politika ale není pouze o programu, nýbrž hlavně o lidech. Osobně považuji Piráty za asi to čtvrtstoletí, co politiku sleduji, za nejvíce konstruktivní a pracovitou opozici v naší historii. Možná to zní směšně, ale je mi sympatické už jenom to, že na různé meetingy chodí s manželkami a ne se sekretářkami, obrázky na sociálních sítích v kanceláři s dětským koutkem jsou výborné. Respekt k ženám je dle mého skromného názoru totiž další důležitá věc, která nejen na politické scéně v Česku velmi chybí.
Dále se zajímám o sociální témata, opět se mi moc líbí pirátská politika v tomto ohledu, plány Adama Zábranského nebo nabídka ubytování pro bezdomovce v zimě v době covidu v prázdném hotelu od Zdeňka Hřiba, to je prostě palec hore. Mrzí mě, že neprošel exekuční zákon, neboť situace v ČR je v tomto eufemisticky řečeno opravdu tristní.
Moje preference byli dříve Zelení, v posledních volbách Piráti.
Co se týče situace v ČR, tak považuji za nejdůležitější neplýtvat veřejnými prostředky, nekrást a spravedlivě rozdělovat veřejné zdroje, starat se o přírodu a veřejný prostor.
Co se týče EU, tak členství samozřejmě ano, ale chtěla bych ho trochu důstojné. Velmi mě zklamalo odvolání našeho velvyslance v Bruselu Jakuba Durra, neboť si dovolil říci, že za rozpočet se naše předsednictví nedá kvalitně připravit. Čili za nejdůležitější považuji, aby v politice bylo více lidí schopných, čestných a asertivních. Myslím, že by nám to v Evropě mohlo zvýšit kredit.
Díky za trpělivost, pokud jste dočetli až sem, a nervózně čekám na odpověď. :))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dagmar.Vybiralova za příspěvky (celkem 3):
Tereza.Hubackova, Antonin.Stogr, Milos.Vlach
Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 605
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2245 poděkování
Dostal poděkování: 1162 poděkování

Re: Dagmar Vybíralová

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Ahoj Dášo, to jsem ráda, že jsi se rozhodla vstoupit! Chystáme právě novou baterii otázek pro zájemce..., tak vydrž, co nejdřív Ti je sem dám!

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 6“