Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 565
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1137 poděkování

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Já to tady nechci plevelit dalšími off topicy, ale jen chci říct, že ta situace je na houby a vybíráme mezi méně špatnými variantami.
Já osobně mám problém s těmi formulacemi v té žádosti, například příspěvek o hygienických stanicích napadla včera i samotná hygiena ZLK.
Pro mě je hlavní, aby jednání krajů s vládou vedlo k tomu, že se řekne, požádáme/nepožádáme nouzový stav (jedna rovina), ale musí se vyřešit a, b, c, d. A pokud bude nouzový stav vyhlášen v několika krajích a ve zbytku ne a bude tu dvoukolejnost nařízení, to bude hotový chaos.
Taky nejsem pro bianco šek vládě, aby se na 14 dní vyhlásil nouzový stav. A za 14 dní to budeme řešit zas. Hejtmani fakt jsou v dost špatné situaci, teďka se ten míč hodil na jejich stranu hřiště a pan premiér bohužel na klíčových věcech, co by uvolnily jednání, sedí jak žabka na prameni.

Píšu to jen s tím vás poprosit, že než tady na sebe budete vzájemně plut, tak si uvědomme, jak rozsáhlý a schizofrenní problém to je.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvky (celkem 3):
Libor.Adamek, Filip.Matuska, Irena.Drofova
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Jakub.Zach
Místní předsednictvo
Příspěvky: 260
Registrován: 07 lis 2017, 19:23
Profese: architekt, urbanista
Dal poděkování: 366 poděkování
Dostal poděkování: 342 poděkování

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Jakub.Zach »

Asi takto, dle mě je žádost v rozporu se zákonem, jelikož hejtman nevyužil všechny nástroje k odstranění situace. Požádat vládu o vyhlášení NS je až poslední možnost poté co by byl aktivován i SN (ale třeba se pletu, nejsem právník). Pokud ale budeme řešit i další linky problému a to jsou kompenzace, pravomoci v oblasti restrikcí apod., tak chápu, že požádat o NS je daleko pohodlnější a nejspíše i účinnější. Nicméně je třeba vládu podmínit k tomu, aby konečně něco začala dělat, přijmout pandemický zákon apod. Vláda zatím dokázala pouze to, že jednala nesystematicky, chaoticky a mělo to jen jeden důsledek, demoralizace společnosti a postupná likvidace střední třídy a drobných podnikatelů.
Tato anketa má zjistit, jak se na to KF dívá, protože Piráti, respektive zastupitelský klub bude muset vydat nějaké prohlášení a to ať už podpoříme žádost nebo se vymezíme v rámci nějakých podmínek, které bychom viděli, že by v žádosti za nás měly být. Nebo nepodpořit žádost vůbec. Lidé v ZLK by měli znát náš názor na situaci. Tímto odpovídám Lindě proč tato anketa vznikla.
Předseda MS Kroměříž /// Krajský zastupitel ZLK /// architekt, urbanista, člověk s veselou povahou a věčný optimista
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 422
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1260 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Libor.Adamek »

Jiri.Knotek píše: 14 úno 2021, 10:14 Členská anketa je především k tomu, že chceme znát názor KF. Co je na tom zase špatně?
Taky nechápu co je na tom špatně, když tu máme spektrum různých názorů.
Jiri.Knotek píše: 14 úno 2021, 10:14 Mimo to Hejtman žádá vládu o nouzový stav jenom tehdy, je-li vyhlášen stav nebezpečí. Pokud stav nebezpečí problém neřeší a uběhne lhůta stavu nebezpečí (maximálně 30 dnů) poté jr hejtman povinen požádat vládu o NS. Takže momentálně je legitimní žádat KF o názor, který může reflektovat názor zastupitelského klubu. a nedelejme prosím z někoho hlupáky. Fakt nejsi jediná kdo umí číst zákon
Když už jses dostal k dělání hlupáků... Tak z čeho ti teda vyplývá nebo máš nějaký právní rozbor, že musí hejtman napřed vyhlásit stav nebezpečí, počkat na uběhnutí lhůty 30 dnů a až pak požádat o nouzový stav?
V tom zákoně to nikde nevidím a ani mi to nedává logiku. Pokud máš katastrofu o rozměrech, kdy opatření přijímané ve stavu nebezpečí nestačí, tak bys fakt udělal jen část opatření na základě stavu nebezpečí a pak se budeš 30 dnů dívat na to jak ty opatření nestačí a až pak budeš moct udělat opatření, které ti umožňuje nouzový stav?

Rozhodně nechci, aby to vyznělo, že jsem obhájcem nouzového stavu, ale v současné opět zhoršující se situaci nevidím jako prozírave najednou všechno stopnout, mít tu chaos a týdny tvořit nová opatření s nefunkční vládou, která několikrát ukazala, že je nekompetentní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Adamek za příspěvky (celkem 2):
Filip.Matuska, Linda.Matuskova
Dominik.Zavadil
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2018, 00:04
Profese: Strojvedoucí
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Dominik.Zavadil »

Upozornil bych jen na jednu věc, že tato anketa vznikla na názor KF o žádosti hejtmana ZLK.
Do této doby je 34 členů PROTI a 2 PRO.

Žádám tím to, aby krajské předsednictvo vydalo prohlášení o názoru nouzového stavu o kterém žádal hejtman Holiš, že Piráti Zlínského kraje jsou PROTI
Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 158
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

https://www.facebook.com/piratizlk/post ... 8560457159
toto jsme vydali.
děkuji všem za diskuzi, o všem nadále diskutujeme a budeme informovat o vývoji.
Hezkou neděli Zuzka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Fiserova za příspěvek:
Libor.Adamek
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Jakub.Zach píše: 14 úno 2021, 12:03 Asi takto, dle mě je žádost v rozporu se zákonem, jelikož hejtman nevyužil všechny nástroje k odstranění situace. Požádat vládu o vyhlášení NS je až poslední možnost poté co by byl aktivován i SN (ale třeba se pletu, nejsem právník).
Pleteš se. Viz §3 odst. (5) zákona 240/2000 Sb. Krizového zákona:
(5) Není-li možné účelně odvrátit vzniklé ohrožení v rámci stavu nebezpečí, hejtman neprodleně požádá vládu o vyhlášení nouzového stavu. Platnost krizových opatření vyhlášených hejtmanem končí dnem vyhlášení nouzového stavu, pokud vláda nerozhodne jinak. Krizová opatření, jejichž platnost zůstane zachována, se dále považují za krizová opatření nařízená vládou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 2):
Libor.Adamek, Irena.Drofova
Uživatelský avatar
Linda.Matuskova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 295
Registrován: 04 úno 2018, 10:49
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 432 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Linda.Matuskova »

Ahoj, já se přiznám, že jsem měla dnes jiné radosti, než tady být zase za otloukánka za to, že jsem si dovolila upozornit na to, že v této situaci není jedna jediná pravda, ač posvěcená 34 členy krajského fóra. Naopak jsem se snažila těm nade mnou PROTI vysvětlit, že tady není moc prostor o čem přemýšlet.

Tak nějak pozodpovídám ten pelmel dotazů. Aniž bych se snad domnívala, že jsem jediná, která umí číst zákony, nebo z někoho nedejbože chtěla dělat hlupáka, či co se psalo vejš, tak zcela jednoznačně toto řeší §3/5 krizového zákona. Nikde není definováno, že by nejdříve měl hejtman vyhlašovat stav nebezpečí, teprve poté žádat o stav nouze. V tom se dle mého pletete. Naopak odst. 5 explicitně vyjadřuje, že je třeba v případě, kdy stav nebezpečí není dostačující, neprodleně žádat o vyhlášení stavu nouze. Tedy tady není žádná volba, jestli to nepočká do příštího týdne, nebo jestli se mi chce, případně jestli teda zkusmo vyhlásím stav nebezpečí a pak si teda brnknu na Vláda o ten stav nouze. Ani to, že se vám to nepozdává na tom nic nemění. Ale říkám, na toto, pokud chcete diskutovat, si najděte právníka, který to usadí do právního rámce.

Co tam bylo dál - jestli je zase něco špatně. Jiří, nic není zase špatně, jen jsem vyjádřila své pozastavení nad tím, na co se tato anketa vyvolávala, když to vlastně není ani diskutabilní. Jestli se tady měl hejtit hejtman, tak se povedlo, ale k ničemu dalšímu to nejspíš nepřispěje. Už vás tady v dřívějších přestřelkách někdo upozorňoval na to, že je nás v kraji přes šedesát, tedy je třeba očekávat, že se občas najde někdo s jiným názorem, než je ten jediný žádaný a žádoucí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Matuskova za příspěvek:
Irena.Drofova
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, www.go-ed.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116
Uživatelský avatar
Jiri.Knotek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 189
Registrován: 12 úno 2017, 13:17
Profese: Krajský zastupitel
Bydliště: Strání
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Jiri.Knotek »

Linda.Matuskova píše: 14 úno 2021, 19:50 Ahoj, já se přiznám, že jsem měla dnes jiné radosti, než tady být zase za otloukánka za to, že jsem si dovolila upozornit na to, že v této situaci není jedna jediná pravda, ač posvěcená 34 členy krajského fóra. Naopak jsem se snažila těm nade mnou PROTI vysvětlit, že tady není moc prostor o čem přemýšlet.

Tak nějak pozodpovídám ten pelmel dotazů. Aniž bych se snad domnívala, že jsem jediná, která umí číst zákony, nebo z někoho nedejbože chtěla dělat hlupáka, či co se psalo vejš, tak zcela jednoznačně toto řeší §3/5 krizového zákona. Nikde není definováno, že by nejdříve měl hejtman vyhlašovat stav nebezpečí, teprve poté žádat o stav nouze. V tom se dle mého pletete. Naopak odst. 5 explicitně vyjadřuje, že je třeba v případě, kdy stav nebezpečí není dostačující, neprodleně žádat o vyhlášení stavu nouze. Tedy tady není žádná volba, jestli to nepočká do příštího týdne, nebo jestli se mi chce, případně jestli teda zkusmo vyhlásím stav nebezpečí a pak si teda brnknu na Vláda o ten stav nouze. Ani to, že se vám to nepozdává na tom nic nemění. Ale říkám, na toto, pokud chcete diskutovat, si najděte právníka, který to usadí do právního rámce.

Co tam bylo dál - jestli je zase něco špatně. Jiří, nic není zase špatně, jen jsem vyjádřila své pozastavení nad tím, na co se tato anketa vyvolávala, když to vlastně není ani diskutabilní. Jestli se tady měl hejtit hejtman, tak se povedlo, ale k ničemu dalšímu to nejspíš nepřispěje. Už vás tady v dřívějších přestřelkách někdo upozorňoval na to, že je nás v kraji přes šedesát, tedy je třeba očekávat, že se občas najde někdo s jiným názorem, než je ten jediný žádaný a žádoucí.
Ok chápu. Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Linda.Matuskova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 295
Registrován: 04 úno 2018, 10:49
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 432 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Linda.Matuskova »

Dominik.Zavadil píše: 14 úno 2021, 12:39 Upozornil bych jen na jednu věc, že tato anketa vznikla na názor KF o žádosti hejtmana ZLK.
Do této doby je 34 členů PROTI a 2 PRO.

Žádám tím to, aby krajské předsednictvo vydalo prohlášení o názoru nouzového stavu o kterém žádal hejtman Holiš, že Piráti Zlínského kraje jsou PROTI
Dominiku, nějak nesedí ta čísla. Že je méně proti, ta pořád přibývají - OK. Ale ti dva PRO jsou podle tebe kdo?
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, www.go-ed.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116
Irena.Drofova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2017, 22:05
Dal poděkování: 314 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování

Re: Anketa - Názor KF na žádost hejtmana ZLK o vyhlášení nouzového stavu pro území Zlínského kraje

Příspěvek od Irena.Drofova »

Tak asi všichni chápeme účel "ankety", který se již napnil a asi ani není třeba dále vytvářet další pseudodiskusi. Víme dobře, co se tady trestá. Já jsem zákon nečetla, nemusela. Nic mě naštěstí nenutilo a ani nejsem v pozici, kdy bych o něm měla mít aspoň malý šajn. S NS nesouhlasím tak i tak. Dlouhodobě vidíme, co dokáží nekompetentní osoby ve funkcích a bude to hodně bolet všechny.
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“