Plán akcí a rozpočet MS P3 2021

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Plán akcí a rozpočet MS P3 2021

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Zdravím členstvo MS P3,
na základě zmocnění předsednictva MS P3 předkládám k rozpravě návrh plánu akcí a z něj odvozený rozpočet našeho MS.

Rozprava potrvá do 16.2.2021 8:00.
Poté bude následovat hlasování o rozpočtu.

Podrobnosti plánu akcí a rozpočtu včetně podrobného popisu položek je možné najít v souboru:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

A:Zdroje financování: 205 352 Kč
Převod nespotřebovaných prostředků z minulých období a darů 115 352 Kč
Paušální příděl na provozní výdaje 24 000 Kč
Žádost o přidělení rozpočtových prostředků na projekty ze společné položky 30 000 Kč
Dary neúčelové 36 000 Kč

B: Užití 129 500 Kč
Propagace příspěvků na FB 35 000 Kč
Piratecon - ovzduší 20 000 Kč
Veřejné grilování 3x (červen-srpen 2021) 4 500 Kč
Velký pirátský den na P3 (září 2021) 30 000 Kč
Zábory a pronájmy (červen-září 2021) 10 000 Kč
Merche 10 000 Kč
Provozní výdaje 10 000 Kč
HR - odměna za významnou práci pro MS 10 000 Kč

C: Převod prostředků do r. 2022 75 852 Kč

Prosím, diskutujmež.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Jan.Bartko

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: Plán akcí a rozpočet MS P3 2021

Příspěvek od Jan.Bartko »

Díky!
Zajímalo by mě:
- kdo navrhoval veřejné akce, resp. jak moc očekáváme, že je půjde zrealizovat (druhá otázka je, jestli by to byl dobrý nápad, i když by to teoreticky šlo)
- jak funguje poslední bod "odměna za práci"?
- co chceme zabírat a pronajímat?
- proč nedáme víc peněz do internetů?
- nechceme raději teĎ moc neutrácet, maximalizovat rezervu (nevím jak fungujou ale konkrétní rozpočtová pravidla), a nechat ji na volební rok?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvek:
Bohdana.Hola
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plán akcí a rozpočet MS P3 2021

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Jan.Bartko píše: 09 úno 2021, 18:20 Díky!
Zajímalo by mě:
- kdo navrhoval veřejné akce, resp. jak moc očekáváme, že je půjde zrealizovat (druhá otázka je, jestli by to byl dobrý nápad, i když by to teoreticky šlo)
- jak funguje poslední bod "odměna za práci"?
- co chceme zabírat a pronajímat?
- proč nedáme víc peněz do internetů?
- nechceme raději teĎ moc neutrácet, maximalizovat rezervu (nevím jak fungujou ale konkrétní rozpočtová pravidla), a nechat ji na volební rok?
Díky za zvídavé dotazy. Je prima nedělat to pro forma nebo do šuplíku.

Veřejné akce byly sesbírané z minulosti nebo z konkrétních podnětů (viz Waltruv Piratecon). Piratecon je, pokud vim, plánován ve variantě online, většinu peněz tvoří odhad na odměnu odborníků z akademické sféry/praxe. (např. loni byl v plánu Poločas prezenčně a díky tomu, že to proběhlo online, tak jsme spoustu peněz ušetřili a můžeme je utratit buďto letos nebo příští rok - pokud nám je centrála zase přelije, což u části z nich není ani jisté ani předpokladatelné).

U ostatních tak nějak doufáme, že outdoor akce v nějaké podobě budou možné, protože bez nich by to tak nějak nebylo ono.

Poslední bod "odměna za práci" dosud fungoval tak nějak ad hoc (@Linda.Kasparkova dostala předloni něco za grafiku newsletteru, stejně jako loni zase někdo jiný za péefko a grafické učesání příspěvků). Mám za to, že by bylo dobré to formalizovat a aspoň symbolicky odměnit úsilí těch lidí, co se o něco snaží a něco aktivně dělají (např. MT, organizátoři akcí, předsednictvo atp.). Buďto tak, že tím směrem nasměrujeme vaše/naše dary nebo tím, že na to vyčleníme položku v rozpočtu. Nebo obojí. Přišlo by mi rozumné, kdyby o konkrétním nasměrování rozhodovalo buďto MSko na nějaké "výroční" schůzi nebo největší donátoři (tj. aktuálně Ty a @Frantisek.Dosedel .

Zabírat a pronajímat chceme prostor na velkou akci v září (stany, stánky atp.) aby se i lidé na Praze 3 měli šanci potkat osobně jak se zastupiteli/radními, tak s kandidáty do PS. Je to odděleně od akce s ohledem na předpokládaný zdroj peněz (společná pražská položka "Projekty"), protože zábor a pronájem není považovaný za projekt (podle toho, jak jsme o pravidlech hovořili na podzim se zástupci PKS).

Víc peněz do internetů není plánováno, protože se dosud nedařilo utratit ani naplanované prostředky v podobné výši v předchozích letech (nejspíš poskytujete jako zastupitelé málo té duševní potravy...;o). Ale když bude MT šlapat tak, jak má pěkně našlápnuto, tak můžeme klidně o větší podpoře těch internenů hlasovat. Ale rozpuštěnim všech disponibilních prostředků do těch internetů se podle mého odkláníme od té části populace, co rutinně nežije na FB, což je rozhodně škoda).

Praha 3 není ve vesmíru sama a letos přece je volební rok. Jeden z nejdůležitějších volebních let.
Narozdíl od Prahy 10, která je v podstatě finančně samosprašná, pochází většina peněz, se kterými hospodaříme, stále ještě ze zdrojů vně MS P3 (příděly od PKS). Část peněz, které jsme dostali na rok 2019 (paušál 80 tis.) do konce tohoto roku dokonce utratit musíme, protože příští rok by nám je už centrála nepřelila z roku na rok. K přelití do roku 2022 je naplánováno 75 tis. Kč (dary na KK ve výši 44200 Kč a převážně další průběžné dary. Tj. převážná většina interních zdrojů). Vzhledem ke zkušenosti z předchozích let je to více, než jsme zatím kdy dokázali utratit).

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: Plán akcí a rozpočet MS P3 2021

Příspěvek od Jan.Bartko »

Když to nedělá nikdo jiný, tak budu dál dělat oponenturu já :)
- Walterův con je dobrá věc, ale obecně nevím, co ty veřejné akce. Z mých zkušeností to pořád bývá spíš "pro sousední piráty" než pro "veřejnost", když budu vycházet hlavně z Parukářky... a pořád si myslím, že "pirátský venkovní den" je akce, která se hodí spíš pro ANO a ČSSD, my tu nejsme od toho, abychom někomu venku rozdávali klobásy:)
- odměny za práci už chápu
- osobně bych tam raději viděl nějakou položku na průzkumy veřejného mínění, pokud to teda z rozpočtu jde hradit, a pomalu začít psát program náš na rok 22. Na základě nějakého takového inputu od našich obyvatel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvek:
Bohdana.Hola
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Nikol.Marhounova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 205
Registrován: 17 lis 2017, 13:20
Profese: Sociální pracovnice, psychoterapeutka
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 353 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Re: Plán akcí a rozpočet MS P3 2021

Příspěvek od Nikol.Marhounova »

Ahoj,
navrhuji prodloužit rozpravu do 23.2. a zahájit hlasování až po schůzi 22.2. Můžeme to zařadit jako bod programu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.Marhounova za příspěvek:
Jan.Bartko
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plán akcí a rozpočet MS P3 2021

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Nikol.Marhounova píše: 15 úno 2021, 10:20 Ahoj,
navrhuji prodloužit rozpravu do 23.2. a zahájit hlasování až po schůzi 22.2. Můžeme to zařadit jako bod programu.
A nebo hlasování na schůzi s možností do začátku schůze hlasovat tady.

Upřímně řečeno, nechápu důvod prodlužování rozpravy. Zas tak bouřlivá teda z mého pohledu není. ;o)
Naposledy upravil(a) Bohdana.Hola dne 16 úno 2021, 18:00, celkem upraveno 1 x.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plán akcí a rozpočet MS P3 2021

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Jan.Bartko píše: 12 úno 2021, 09:48 Když to nedělá nikdo jiný, tak budu dál dělat oponenturu já :)
- Walterův con je dobrá věc, ale obecně nevím, co ty veřejné akce. Z mých zkušeností to pořád bývá spíš "pro sousední piráty" než pro "veřejnost", když budu vycházet hlavně z Parukářky... a pořád si myslím, že "pirátský venkovní den" je akce, která se hodí spíš pro ANO a ČSSD, my tu nejsme od toho, abychom někomu venku rozdávali klobásy:)
- odměny za práci už chápu
- osobně bych tam raději viděl nějakou položku na průzkumy veřejného mínění, pokud to teda z rozpočtu jde hradit, a pomalu začít psát program náš na rok 22. Na základě nějakého takového inputu od našich obyvatel
Veřejné akce typu Parukářka nebo Pirátský den
Veřejné akce jsou tam proto, že jsme mj. slibovali, že nejsme jako tradiční strany a budeme se pohybovat mezi lidmi jako jedni z nich a komunikovat s nimi. Tak, abychom si "nedělali z pusy větrák"....např.

Mám za to, že spíš lidé přijdou na grilovačku než že by přišli na schůzku s místostarostou nebo roční zúčtování nebo den otevřených dveří radních.

Je to o komunikaci a o tom, poskytnout možnost se svými zastupiteli opravdu komunikovat (nejen, když mě něco naštve, ale normálně, abych viděl, že to nejsou "mluvící hlavy s dronama na hlavě, který si šlehaj trávu do žíly" jak nás vykreslují některé jinostranické úderky, ale normální lidé z masa a kostí, se kterými se dá normálně mluvit a když za nimi člověk přijde s problémem, který ho pálí, tak jsou schopni problém pomoci vyřešit nebo posunout někam, kde dojde k vyřešení efektivně a v reálném čase). Nezáleží ani tak na tom, že vy jako naši zastupitelé snad kromě Františka Doseděla se necítíte komfortně v roli člověka, co s veřejností opravdu KOMUNIKUJE všemi dostupnými kanály. Já se taky,upřímně řečeno, necítím nijak zvlášť komfortně, když mám pobíhat v bílym tričku s novinama někde na zastávce a stejně to dělám, prostě proto, že je to potřeba. Zvlášť, když vy jako zastupitelé a radní (někteří) prostě ven nevylezete a s těma lidma se prostě normálně nebavíte, jak je rok dlouhý. To si potom přijdu, že nekomfortně pobíhám v bílym tričku po zastávkách s novinama úplně zbytečně a jen tak z vlastního plezíru a blbosti.

Komunikace s lidmi, kde se dá, je prostě součást práce politika a součást toho, proč tam vlastně sedíte. Že to někteří z vás standardně neděláte, není chyba MSka. MSko se vás k tomu může snažit tlačit. Třeba organizováním akcí typu grilovačka.

To, že s námi třeba na grilovačkách komunikují spíše pirátští kolegové odvedle než místní (fakt nejsme ve vesmíru sami), je dáno podle mého tím, že je potřeba zapracovat na propagaci a využít celé škály komunikačních kanálů (včetně akcí naživo propagovaných všemi kanály). O což se intenzivně a snad i úspěšně snaží náš mediální tým a doufejme, že se nám podaří více obyvatele Prahy 3 na naše akce přilákat. Ale není to jen na mediálním týmu. Ty makají opravdu dost....Je to na nás všech, co máme s MS P3 něco společného. Protože každý je vysílač, že..... (koukni se např. na lajkování příspěvků. stojí to tři vteřiny času, podstatně by to zlevnilo propagaci příspěvků na netu a kolik lidí z MSka to aspoň trochu pravidelně dělá? Myslim, že ti stačí prsty na rukou na spočítání. Možná i prsty jedné ruky.... Smutné.)

Průzkumy veřejného mínění:
A. nejsou komunikace s lidmi, což je primární účel toho, proč např. dostáváme prostředky z kraje na činnost MS.

B. Dá se to namyslet tak, aby to přineslo nějakou relevantní zpětnou vazbu, ale rozhodně to není žádné "hop na krávu a je tele". Požadavek na průzkum veřejného mínění a to, že někdo z radních nebo zastupitelů vnímá tuto potřebu, čtu teď poprvé. Jsem ochotná se podílet na přípravě formátu, otázek i zpracování a komunikace, i s případným zpracováním sebraných dat, ale rozhodně v týmu, nikoli jako "sám voják v poli".

C. na reprezentativní průzkum, který by dával smysl, náš rozpočet rozhodně nestačí. Existuje způsob, jak se občas dostat k nějakým informacím levněji (omnibus, panel), ale stejně je to obecně mimo náš finanční dosah (asi by dávalo smysl něco takového přichystat pro komunální volby, ale bylo by dobře se tomu opravdu intenzivně a dlouhodobě věnovat, aby se to připravilo dobře, přineslo to nějakou validní informační hodnotu a nebylo to jenom poslání spousty peněz do stoupy.
Podle mého by spíš dávalo smysl spojit síly s těmi sousedy z ostatních MSek a s PKS a s volebním týmem a třeba se pokusit propašovat nějaké otázky důležité pro Prahu 3 do nějakého průzkumu, který se zadává centrálně. Ale zase potřebuješ někoho, kdo by to tam tlačil. Takže buďto spojence v PKS (Prahu 3 má v gesci Zuzka Freitas a holport s MS P10, odkud do PKS přišla, je docela logická cesta) nebo volebnímu týmu vpašovat nápad do jejich dokumentu (probíhal sběr nápadů na akce v rámci kampaně do nějakého Google dokumentu, akorát ten dokument nemůžu teď narychlo najít).

D. Vždycky potřebuješ někoho, kdo si ten koncept adoptuje a bude ho tlačit (a nebo táhnout). Samo se to neto..... ;o(. Takže pokud o někom takovém víš, vymyslete projekt, zajistěte si financování z projektové hromady (společná položka pro pražská MSka - je tam pro každé MS cca 30 tis. ročně). Já v tom ráda pomůžu z pozice hospodáře, ale sama to dělat rozhodně nebudu.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“