Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Podporuji nominaci Hany Brňákové na 3. místo kandidátky

Pro
21
66%
Proti
7
22%
Zdržuji se
4
13%
 
Celkem hlasujících: 32 - Celkem hlasů: 32

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Ráda bych nominovala na 3. místo krajské kandidátky do sněmovních voleb čerstvou členku krajského předsednictva Hanku Brňákovou. Hanka má za sebou úspěšné komunální volby a několik let v opavské koalici, která sice nedopadla, ale Hanka prokázala, že nelpí na funkci a pokud se nedaří v koalici držet kurz, plnit program a ctít naše hodnoty, je třeba ji ukončit. Já osobně si jí za to cením. Hanka je velmi schopná a pracovitá žena, má za sebou mnoho let zkušeností nejen v politice a myslím, že má na to reprezentovat Piráty ve Sněmovně :)
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Dovolil jsem si přidat anketu, aby se ta nominace dala získat. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 4):
Zuzana.Klusova, Hana.Brnakova, Pavel.Korizek, anonym81499

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Martina.Duskova
Republikový výbor
Příspěvky: 110
Registrován: 29 říj 2013, 19:31
Profese: sociální pedagožka
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Martina.Duskova »

Navrhuji nominaci Hanky na 2. misto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martina.Duskova za příspěvky (celkem 3):
Hana.Brnakova, Pavel.Korizek, anonym81499

Martina Dušková

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Přidávám se k nominaci Hanky na 3. místo kandidátky. Myslím, že má všechny předpoklady být poslankyní, zvládala i svou roli náměstkyně v koalici, která byla příšerná. A dokázala z ní odejít, aby si Piráti udrželi čistý štít. Moc si vážím její lidskosti, schopností, pevných zásad a myslím, že by s Olgou tvořily skvělou dvojku při řešení sociální problematiky našeho státu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Korizek, Hana.Brnakova, anonym81499, Zuzana.Klusova, Alena.Klocova
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Pavel.Korizek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 725
Registrován: 26 dub 2009, 14:08
Profese: programátor
Bydliště: Opava
Dal poděkování: 545 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Pavel.Korizek »

Nebudu se opakovat, podstatné o Hance již bylo řečeno. Podporuji Hanku na čelo kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Korizek za příspěvky (celkem 2):
Hana.Brnakova, anonym81499

777 237 635 • pavel.korizek@pirati.cz

Hana.Brnakova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 90
Registrován: 18 lis 2014, 12:21
Profese: ředitelka NNO
Bydliště: Opava
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Hana.Brnakova »

Klidnou neděli Vám všem!

Děkuji Zuzce Klusové za nominaci a děkuji rovněž všem, kteří mi ve vláknu vyslovili podporu. Velmi si toho vážím. Nominaci tímto přijímám. Je to pro mě čest.

Za 10 let zkušeností v komunální politice na pozicích neuvolněných i uvolněných zastupitelů se dokážu zorientovat v různých oblastech.
Nejblíže mám přirozeně k sociální oblasti, ale nejsou mi cizí oblasti jako je kultura, školství, v poslední době mě čím dál tím více zajímá rovněž problematika veřejných rozpočtů. Vnímám, že by bylo zapotřebí novelizovat zákony o obecním zřízení (jsou v nich kolikrát nejasná ustanovení inspirující některé "borce" kolikrát až k "předimenzované kreativitě"), konečně pořádně našlápnout novelu Zákona o sociálních službách, posunout zákon o sociální práci a sociálním/prostupném bydlení, či sociálním podnikání. Patřím mezi generaci tzv. "Husákových dětí", takže si moc dobře uvědomuji, že je potřeba opravdu a systémově řešit tolikrát volebními obdobími ve Sněmovně řešený, avšak nikdy řádně a důstojně dokončený příběh DŮCHODOVÉ REFORMY.
K mým kompetencím pro práci ve Sněmovně mi napomáhají rovněž vědomosti z VŠ studia (veřejná správa a sociální politika) a také profesní zkušenosti, zejména z práce v NNO, kde dlouhodobě pracuji jako ředitelka organizace pomáhající osobám se zdravotním postižením, s důrazem na duševní onemocnění a mentální postižení. V rámci moji občanské profese (HPP s úv. 1,0) se rovněž angažuji v podpoře rovných příležitostí osob se zdravotním postižením, ale také podpoře osvěty a podpory rodičů a pečovatelů osob s hendikepem. Mimochodem Reforma psychiatrické péče je dalším silným celospolečenským tématem, které rezonuje potažmo i s aktuální covidovou situací, která má dopady i na duševní zdraví. A bez zdravého ducha nelze kvalitně a racionálně fungovat!
Zajímám se ještě o další oblast v sociální sféře a tou je oblast v současnosti obzvlášť hodně diskutovaná- podpora a pomoc rodičům samoživitelům. Proč? Odpovědně můžu říct, že jsem zde rovněž "odborník z praxe", jelikož jsem od roku 2003 a na 100% od roku 2004 matkou samoživitelkou a tato problematika byla, kromě občanské naštvanosti a touze po spravedlivém, férovém a rovném rozhodování ve veřejné správě, jedním ze silných motivů, proč jsem se kdysi začala politicky angažovat.
Být v jedné osobě "mamou-tatou" na plný úvazek je na jednoho dost dobrý náklad, ale i základ pro to, aby člověk zvládal jakékoliv další náročné životní výzvy a to bez "ztráty kytičky" na cti a morálních principech, ve kterých byl vychováván a na jakých vychovával i své děti.
Mým synům bude ve volebním roce 25 a 22 let, takže se dá říct, že rodičovskou roli mám splněnou (oba t.č. na VŠ) a v mém životě nastává etapa, kdy se můžu plně soustředit a věnovat činnostem, ve kterých spatřuji smysl - další vyšší poslání. Kromě politických, pracovních a profesních zkušeností nabízím pro práci ve Sněmovně i zkušenosti životní. Nemám problém, vždy jsem komunikovala a stále komunikuji a naslouchám občanům, a považuji za důležité neodtrhnout se od reality běžného občanského života výstupem ve stanici Praha Hlavní nádraží.
Nebažím po vlastním zviditelnění, ne tak prospěchu, nechci pro kolikrát vrtkavou politickou kariéru opustit svůj rodný kraj a město, lidi, které mám ráda. Mám zde kořeny, rodinu, přátele, kolegy/kolegyně a čím jsem starší, tím víc chci, aby se v našem kraji dobře žilo, aby jeho potřebám bylo nasloucháno a dopřáváno podpory i ve Sněmovně.
Plně si uvědomuji, že práce poslance/poslankyně je náročná, když ji člověk chce vykonávat svědomitě a poctivě. S velkou pokorou a odhodláním měnit věci k lepšímu jsem v roce 2010 nastupovala jako neuvolněná radní- tenkrát zastupitelka "pionýrka/ novicka" :-) , v roce 2014 jako opoziční zastupitelka, v roce 2018 jako 1. náměstkyně primátora. Toto se u mě nezměnilo ani nyní, opět v opoziční lavici opavského zastupitelstva. Stejně tak si to ponesu, pokud mě vyšlete na kandidátku a občané následně zvolí, do poslaneckých lavic.
Bude mi velkou ctí a inspirací (a taky motivací nezakrnět s narůstajícím věkem ;-)) spolupracovat s našimi stávajícími, a věřím, že i budoucími, poslanci za Moravskoslezský kraj- s Lukášem a s Ondrou, u kterých si vážím mj. i toho, že zůstali stále fajn kluky tak, jak jsem je mohla doposud poznat. Nejen z toho důvodu, pokud se mám vyjádřit k nominacím, bych ocenila, kdyby právě tito dva poslanci kandidovali z prvního a druhého místa. Takže pokud byste zvážili moji podporu na třetím místě, jsem s tím v klidu. Navíc jak z pohledu územního zastoupení v našem kraji, tak z pohledu genderové vyváženosti 2M + 2Ž + 2M ??? ;-)).
Jak ve svém komentáři k moji nominaci a podpoře uvedla Pavlína, opravdu bych, pokud by to takto mělo být, moc ráda byla součástí týmu Olgy Richterové, kterou od počátku jejího působení ve Sněmovně sleduji a moc si jí vážím. Nejen Olga, ale i další Piráti ať už ve Sněmovně, nebo i zde v MSK, jsou pro mě velkou inspirací a naplňují mě nadějí, že naše společná mise ve vedení státu bude sice náročná, ale ku prospěchu naší země. Jsem dost stará na to, abych byla naivní a myslela si, že vše, o co usilujeme, proběhne jak "Emil Zátopek cílovou páskou". Avšak věřím a mám naději, že jako TÝM budou Piráti i v dalším volebku dost silní na to, aby dokázali občanům, že politika se dá dělat, aniž bychom rezignovali na odbornost, slušnost v mezilidských vztazích, úctu k lidem a nezpochybnitelným hodnotám - k pravdě a spravedlnosti. Vydám ze sebe maximum, abych byla platnou součástí této mise.

Děkuji Vám za podporu a přeji klidné prožití vánočních svátků uprostřed Vašich blízkých a všech, které máte rádi.

Hanka
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Ahoj, dej nám tady prosím seznam funkcí které zastáváš za Piráty, případně pod Piráty. Rád bych věděl, jestli si tyto funkce hodláš ponechat i po zvolení do parlamentu. Předem díky za odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvky (celkem 5):
Michal.Breskovec, Jaroslav.Horejsi, Hana.Brnakova, Pavel.Korizek, anonym81499
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Hana.Brnakova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 90
Registrován: 18 lis 2014, 12:21
Profese: ředitelka NNO
Bydliště: Opava
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Hana.Brnakova »

Ahoj,
zde výčet mých angažmá:
1) Zastupitelstvo statutárního města Opavy- řadová opoziční zastupitelka. Zde bych ráda pokračovala, zastupitelstva jsou 4-5x do roka vždy v pondělí, což lze zvládnout s tím, že případný odjezd do Prahy je možné realizovat v pondělí večer, nebo v úterý brzy ráno. Do konce VO by v případě, že bych byla nominována a zvolena do PS PČR by to byl cca rok.
2) Zastupitelstvo statutárního města Opavy - členka Komise pro občanské obřady- obdobně jako viz výše, přičemž služby u obřadů jsou vždy převážně o sobotách. Dle vyhodnocení časové náročnosti bych si mohla jen ponechat tzv. "oprávnění nošení státního znaku" pro službu u sňatečných obřadů pro případ, že by si mě někdo vyžádal, což se mi v minulosti i nyní děje.
Do zastupitelstva statutárního města Opavy pro další VO bych v případě mého angažmá v PS PČR kandidovala pouze jako "podpora" (dlouhodobě známá osoba, která by mohla přinést hlasy), ne pro kumulací funkcí.
3) KÚ MSK - Komise rady kraje pro OZP: Zde by to skloubit nejspíš nešlo, v Komisi máme Jardu Hořejšího, pro další místo bychom museli společně vybrat za mě náhradu. Pokud bychom neměli kapacity, znám v této oblasti lidi, kteří by nás mohli kompetentně zastoupit a byť nejsou členy Pirátů, jsou našimi příznivci. Toto bych primárně řešila se Zuzkou a členy KZ na KU MSK, když by tato situace měla nastat.Zatím jsem zde měla jedno stretko a cítím, že budu platnou členkou za naše barvy.
4) Členka PMS, zde je potřeba minimálně dokončit funkční období, setkání by mohla probíhat v rámci "poslaneckých týdnů". Neměla bych problém dát prostor klidně i kritikům stávajícího předsednictva z řad členů strany a MS Opavské Slezsko. Každý má mít šanci se projevit a seberealizovat.
5) Členka PKS, zde jsem jen krátce, takže by se hodilo něco předvést, nicméně neumím zatím předvídat, jak by práce v PS PČR byla časově náročná. Pokud bych na to neměla mít prostor a potřeby PKS by se neslučovaly s mými možnostmi, bylo by na místě dát prostor dalším zájemcům. Za mě bych zde viděla další ženu - Míšu Davidovou.

Nechci ale v tuto chvíli cokoliv a jakkoliv více předjímat, nebo simulovat si cokoliv na základě vlastních, či jiných domněnek. Člověk míní, život mění, vnější faktory, včetně zdraví jsou nepředvídatelné. Jsem srozuměna a jsem v cajku s našim pohledem na kumulaci funkcí.
Osobně ať s funkcemi nebo bez nich, vždy jsem byla schopna pracovat ať už v komerčním, či neziskovém sektoru, na HPP s úvazkem 1,0 a jako matka samoživitelka jsem dokázala uživit své dvě děti bez toho, abych byla závislá na sociálních dávkách. Angažmá v politice jsem spíš brala a stále beru jako výzvu dělat věci jinak, jako službu občanům, bojovat kolikrát s větrnými mlýny, ale nikdy jsem na tom neměla potřebu stavět si obživu, či přivýdělek. Možná je to pro mnohé neuvěřitelné, ale ti, kdo mě znají opravdu dobře, ví, že tady nemlátím prázdnou slámu.
Taky nejsem zastáncem výčtu funkcí na CV nebo vizitce a v realitě nezřetelná stopa. Jsem pro formování a motivaci nových lidí-oborníků, pokud takoví ztm. nejsou k dispozici a jde o strategickou oblast, pak "dočasné totální nasazení" osvědčených kapacit je možné a nejspíš i žádoucí.
A taky, i na základě dlouholeté vlastní zkušenosti v komunální politice, nejsem zastáncem "umělohmotného" nebo překotného angažmá pro kamarády, sympaťáky, případně pro obsazování pozic, obzvlášť těch honorovaných z tzv. "sociálních" důvodů. Proč? Je to cesta do pekel, protože takoví lidé MŮŽOU být více zranitelní , či nestabilní při DRŽENÍ KURZU, obzvlášť při ztečích v rozbouřených vodách. Mám za to, že takovým lidem, pokud jsme o nich lidsky přesvědčeni, že jsou super, lze pomoci jinak, přičemž stabilní a férová spolupráce se tímto nevylučuje. Dopady výše uvedených způsobů rozhodnutí se projevují obvykle dodatečně a přinášejí jen zbytečné komplikace, čas a energii, které by bylo lépe vynaložit na důležitější úkoly a práci samotnou. Nejednou s sebou nesou i vnitřní rozpory, což je na škodu a oslabení týmu jako celku.

Omlouvám se za delší vyjádření, snažila jsem se vystihnout vše, co vnímám jako důležité a to i v širších souvislostech.

Hanka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Brnakova za příspěvky (celkem 4):
Gabriela.Maceckova, Pavel.Korizek, Petr.Kopecny, anonym81499
Gabriela.Lackova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 20 dub 2018, 07:39
Profese: Ředitelka MŠ
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Gabriela.Lackova »

Podporuji Hanku na přední čelo kandidátky. Vlastně si neumím ani nikoho lepšího představit. Sleduji její práci již hodně let a nebojí se, nekrade a nelže. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Lackova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Korizek, anonym81499
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Hany Brňákové na 3. místo kandidátky MSK do voled do PSP 2021

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Hana.Brnakova píše: 21 pro 2020, 13:48 zde výčet mých angažmá:
Děkuji za tvou odpověď. Tedy jestli jsem to správně spočítal:
1x zastupitelstvo
2x komise

2x stranická funkce v předsednictvu

To není tak špatné. Ještě by mě zajímalo, proč jsi přijímala pozici v komisi kraje, když jsi věděla že budeš kandidovat do čela kandidátky MSK do parlamentu?

Také bych se rád zeptal v kolika a jakých stranách jsi kandidovala (vyjma Pirátů) ?

Předem děkuji.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“