Tomáš (Matouš) Živný – „Padre“

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Tomas.Zivny
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 13 říj 2020, 13:27
Profese: (evangelický) farář
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tomáš (Matouš) Živný – „Padre“

Příspěvek od Tomas.Zivny »

Dobrého dne, pirátky a piráti (nejen) z Plzeňského kraje,

jmenuji se Tomáš (Matouš) Živný, alias. „Padre“, žiji v Plzni, je mně 33, jsem vystudovaný evangelický theolog a pracuji jako farář.

Vzhledem ke své profesi a jisté nerozhodnosti, jakož i některým svým opačným názorům jsem se dlouho rozhodoval, zdali a jak se angažovat ve věcech veřejných... až poslední „výstupy“ vlády a premiéra Babiše mě přesvědčili, že nejenže se angažovat mám, ale kvůli svému svědomí i musím. Ne se všemi, ba s mnohými pirátskými názory tak úplně nesouzním, ale znám pár členů (členky osobně ne) z Plzně, ke kterým mám důvěru, a líbí se mi pirátská vnitrostranická demokracie a otevřená demokratická diskuze, na základě které stanoviska pirátů vznikají. Těším se na diskuze o veřejných věcech, ke kterým budu moci přispět zase jiným názorem, ať už on-line tu na fóru nebo jakmile to půjde, tak i osobně. Chci se v mezích a přes omezení svého povolání aktivně zapojit. Jsem „trochu línej“, a tak bude dobře mě strhnout.

Moc Vám toho nabídnout neumím: theologie je obor dosti nepraktický. Avšak umím a nebojím se veřejně mluvit (některé demonstrace v Plzni moderoval rovněž theolog a duchovní Elva Frouz, škoda, ne-pirát), tak v tom bych třeba uměl pomoci. Snad umím i psát, ačkoli to mnozí umějí lépe, tak kdybyste chtěli něco sepsat, anebo ještě lépe udělat z něčeho zápis (s psaní zápisů mám bohatou zkušenost), jsem k dispozici. Kdyby bylo potřeba, dříve jsem nějak uměl německy... a pak nějak umím pár starejch jazyků, který jsou k ničemu, poněvadž s nimi nikdo nemluví.

Trochu volněji: Ale když si budete chtít (až zase otevřou hospody, které to doufám přežijí) třeba u piva popovídat o etických otázkách, to jsem k nezastavení. Také disponuji „zpovědním tajemstvím“, tak když Vám bude (nejen) z politiky špatně, můžete se vy(z)povídat s jistotou, že to nikdo další neuslyší.

Trochu vážněji: Spoléháme na pirátky a piráty, že se nám podaří pohnout lidí k většímu zájmu o veřejné věci, o demokratické hodnoty, na kterých náš stát stojí, a především o obyčejné věci v našem okolí, na kterých si to lze nejlépe uvědomit (podle jejich fungování / nefungování).

Pokud jste to dočetli až sem: děkuji a smekám.

Jsem otevřen Vašim otázkám.

Zdraví (jako pozdrav i přání stavu)

Padre
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zivny za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Rezek, Pavel.Sramek

Tomáš Matouš Živný
mail: zivny@luther.cz
tel.: (+420) 739 244 735

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5236
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2006 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš (Matouš) Živný – „Padre“

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Ahoj Padre,
Vítám Tě na palubě. Rádi se s Tebou uvidíme, ideálně off-line :-) Určitě dáme nějaké setkání zájemců o členství, zatím Tě svěřuji do péče našeho skvělého kordinátora @Miroslav.Masek. Jinak, mít se kde vyzpovídat se může hodit ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvek:
Tomas.Zivny
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Miroslav.Masek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 561
Registrován: 08 bře 2018, 09:05
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: Tomáš (Matouš) Živný – „Padre“

Příspěvek od Miroslav.Masek »

Ahoj,

děkuji za tvé představení. Vidím, že už ses přihlásil i nalodění, což je super. A taky jsi mě předstihl s tím, co jsem ti chtěl doporučit a to, abys zvážil, zda by ses nechtěl představit do Zájemců o členství v Plzni. Je to pro tebe jako Plzeňáka výhodnější.
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Plzeňský kraj“