KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj všem.
Do výborů zastupitelstva Pardubického kraje budou nominováno zastupitelé na základě jejich odbornosti a toho, jakou gesci měli v programu na starosti. Zároveň tímto otvírám nominace do těchto výborů pro členy Pirátské strany a registrované příznivce (podmínka nutná pro dokončení nominace).
Cílem je získat kvalitní odborníky do vybraných výborů, kteří budou mít dostatek času nejen na účast ve výboru, důslednou oponenturu předložených materiálů, ale i pro komunikaci se zastupitelským klubem. Pro komunikaci se budou používat interní komunikační kanály Jitsi (videokonference), Zulip (komunikační nástroj) a Nextcloud /"mrak" (jako úložiště dokumentů, správa kalendářů atd.).
Kdo o nominaci požádá do žádosti prosím automaticky uvede: výbor (pouze jeden, v případě, že se chce ucházet o více výborů, podá více žádostí), přehled dosavadních znalostí, zkušeností a praxe z dané oblasti, časové možnosti se výboru věnovat, vypíchnutí tří priorit, které bychom měli jako Piráti v daném výboru prosazovat či hájit a nakonec vyjmenuje několik aktuálních problémů, které se dané oblasti v krajském měřítku týkají.
Vše platí i pro členy ČPS, u kterých sice my známe jejich profesní a odbornou minulost, pro běžné návštěvníky fóra však nemusí být známé.
Výbory PaK jsou následující:
- Finanční výbor
- Kontrolní výbor
- Výbor pro dopravu a dopravní obslužnost
- Výbor pro informační technologie a eGovernement
- Výbor pro integrovaný záchranný systém
- Výbor pro kulturu a památkovou péči
- Výbor pro regionální rozvoj, evropské fondy a zahraniční vztahy
- Výbor pro sociální věci a neziskový sektor
- Výbor pro sport, volnočasové aktivity a cestovní ruch
- Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost
- Výbor pro zdravotnictví
- Výbor pro životní prostředí, venkov a zemědělství
Do každého výboru hledáme jednoho až dva členy výboru dle toho, jak bude obsazen našimi zastupiteli a kolik v něm budeme obsazovat míst. Aby byla nominace předložena zastupitelskému klubu ke schválení, bude muset získat podporu alespoň 4 členů KF (palců). Nominaci schvaluje zastupitelský klub, který nese plnou zodpovědnost za fungování zastupitelů a členů výborů a komisí za Pirátskou stranu.

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Tímto bych se chtěl ucházet o post ve výboru "Výbor pro kulturu a památkovou péči" . Mám 16 letou zkušenost s muzejnictvím, vystavovatelskou a publikační činnosti nejen na území našeho kraje. Za tuto práci jsem byl krajem odměněn udělením ceny Judr. Emila Martince. Moje internetová prezentace je archivována Národní knihovnou ČR. Za priority bych považoval systémovou podporu amatérské kultury (soukromá muzea, festivaly, hudební produkce, amatérské divadelní soubory a další....udržování tradic na našem venkově) . Díky situaci s COVID je nutná "záchrana" kultury, kterou může kraj podpořit. Za aktuální problém bych považoval nejistota "Leteckého muzea Jana Kašpara", nesystémová podpora soukromích muzeí na území kraje např. Muzeum Starých strojů a technologií V Žamberku versus tvrz Bouda v Těchoníně. Nedotáhnutí a sabotace návrhu Tvrze Hůrka na Kulturní památku. Časově nejsem nijak zvlášť omezen.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Tímto bych se chtěl ucházet o post ve výboru "Výbor pro dopravu a dopravní obslužnost" . Mojí specializací a zájmem je oblast letectví....v rámci kraje letiště Pardubice. V této oblasti jsem se pohyboval i při tvorbě programu do krajských voleb a dlouhodobě činnost letiště sleduji, obdobně pak situaci v ČR a ve světě. Dlouhodobě zajímám o železniční dopravu a nástup soukromého dopravce na území našeho kraje. Díky situaci COVID se výrazně zhorší i tak neutěšená situace soukromého provozovatele letiště a to je nutné řešit. Naší snahou by mělo být dostat letiště z červených čísel, změna poplatkové politiky letiště, vznik základních služeb aby letiště mohlo být konkurenceschopné. Odbourání negativní reklamy, kterou vytváří v médiích jak město tak kraj. Časově nejsem nijak zvlášť omezen.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Dominik.Becka »

Ahoj, rád budu Piráty zastupovat ve Finančním výboru ZPaK. Profesně jsem riskař ve finančním sektoru, motám se kolem ALM a tržních rizik, měl jsem možnost si sáhnout i na věci kolem dluhopisů a rámcových smluv v mezibankovním styku. Vystudoval jsem VŠE v oboru bankovnictví a pojišťovnictví s vedlejším zaměřením na veřejné finance.

Od jara jsem zastupitelem na městském obvodě Pardubice I a pro „magistrátní“ zastupitelský klub průběžně konzultuji některé ekonomické body včetně změn rozpočtu a analýz hospodaření. Kraj v příštích letech čeká především prohloubení jeho zadlužení, řešení situace s EBA a samozřejmě obecně pilotování financí na rozumné úrovni v extrémně nejisté době. Časově bych pravidelná zasedání a přípravu na ně měl zvládat bez problémů, počítám i s konzultacemi pro klub nad rámec/mimo případné působení ve výboru.
Naposledy upravil(a) Dominik.Becka dne 11 říj 2020, 14:29, celkem upraveno 1 x.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Matej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 18 čer 2019, 12:31
Profese: Projektový pracovník MPSV
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Matej.Karas »

Zdravím, ucházím se o pozici ve Výboru pro sociální věci a neziskový sektor. Dlouhodobě se věnuji tématům sociálně právní ochrany dětí a ohroženým rodinám a dětem. V současné době působím jako pracovník v projektu MPSV zaměřeném na ústavní péči o děti. Zároveň pracuji jako odborný koordinátor projektu zaměřeného na inovace v neziskových organizacích SKP Centrum a DaR. Věnuji se tématu rozvodových situací rodičů dětí, kde působím jako mediátor v rodičovských sporech. Dříve jsem působil v projektu MPSV zaměřeném na síťování služeb pro ohrožené rodiny a děti a jako terénní sociální pracovník s ohroženými dětmi a mladými dospělými. Jsem členem Komise pro rodinu a děti v Pardubicích.
Svůj pracovní program se pokusím přizpůsobit tak, abych stíhal zasedání výboru. S přípravou na ně nebudu mít problém.
Aktuálně bych se zaměřil na podporu sociálních služeb v době Covidu. Výpadek služeb při první vlně znamenal pro část rodin nebo jedinců velký zásah. Dlouhodobě pak na podporu mezirezortní spolupráce, rozvoj tématu rozvodových situací rodičů a téma deinstitucionalizace.
Uživatelský avatar
Marcel.Palatas
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 59
Registrován: 20 črc 2018, 08:56
Profese: Ministerský rada na Ministerstvu vnitra
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Marcel.Palatas »

Ahoj, nevím jak @Andrej.Ramaseuski , ale já bych se rád ucházel o pozici ve výboru pro informační technologie a eGovernment. Chtěl bych se zasadit o popularizaci a postupné napojování veřejných služeb v kraji na PORTÁL OBČANA (PO). Je to klíčová agenda, pokud jde o digitalizaci státu a služeb pro občany a je třeba, aby to někdo za náš kraj "tlačil". Jak asi většina z vás ví, pracuji na Ministerstvu vnitra, k lidem, kteří PO spravují mám relativně blízko a mohu zajistit propojení těch správných lidí na vnitru s lidmi na krajském úřadě, aby se věci daly více do pohybu. Pokud jde o přítomnost na zasedáních, myslím si, že v nastalé době se bude většina jednání řešit videokonferencemi, takže by v tom neměl být problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Palatas za příspěvky (celkem 6):
Lenka.Martinkova.Spanihelova, Andrej.Ramaseuski, Matej.Karas, Vladek.Vacha, Jiri.Duchacek, Andrea.Linhartova
Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 343
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 399 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Filip.Varecha »

Ahoj, také bych se rád ucházel o členství ve výboru pro IT a egov. Věnuji se již víc jak 15 let vývoji webových aplikací, profesí jsem především vývojář, ale mám přesah i do devops, analytiky, návrhu uživatelských rozhraní, projektového řízení, licenční problematiky a mnoha dalších souvisejících oblastí.

Podobnou funkci již vykonávám v komisi pro strategii a smart city při řadě města Pardubic, takže mám celkem představu o tom jak tyto orgány fungují.

Jako hlavní priority pro sebe vnímám aktivní boj proti zbytečným vendor lock-inům, otevírání dat veřejnosti, zefektivnění výběrových řízení tak aby se v maximální míře využívaly limity současné legislativy a soutěžilo se především na kvalitu nikoliv na nejnižší cenu.

Z konkrétních plánů bych velmi rád zkusil přetáhnout pražské GolemIO do celokrajské platformy, která by se tím stala dostupná pro menší municipality. Tím by mohl kraj postupně začít získávat cenná data napříč obcemi pro zkvalitnění rozhodování.

No a velmi se mi zamlouvá i myšlenka vzniknu krajského "Operátoru ICT", který by opět mohl dodávat software pro obce ve kraji, což by značně usnadnilo mnohé problémy, kterým dneska města čelí.

Na druhou stranu ale upřímně přiznávám, že nemám příliš podrobný přehled o dosavadních aktivitách kraje na poli egov takže se klidně může ukázat, že priority jsou ve skutečnosti někde úplně jinde. Docela dobře si dokážu představit, že začít bude potřeba hlavně na poli prevence kybernetických útoků.

Před definitivním potvrzení mého zájmu bych ale potřeboval nějaké info o předpokládané četnosti schůzek a celkově očekávané míře úvazku abych měl jistotu že to budu v pohodě stíhat. Tyhle informace zatím nemám...
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Marcel.Palatas píše: 12 říj 2020, 08:29 Ahoj, nevím jak @Andrej.Ramaseuski
Samozrejme. Zastupitele maji klubovou nominaci, proto se sem nikdo nehlasi
Marcel.Palatas píše: 12 říj 2020, 08:29 Chtěl bych se zasadit o popularizaci a postupné napojování veřejných služeb v kraji na PORTÁL OBČANA (PO). Je to klíčová agenda, pokud jde o digitalizaci státu a služeb pro občany a je třeba, aby to někdo za náš kraj "tlačil".
Perfektni. To vidim jako jeden z prvnich kroku ktere musime udelat. Dokazala to spousta mensich obci, urcite to prosadime i v kraji. Navic, ten pocet agend, kdy kraj poskytuje nejake sluzby bezprostredne obcanovi, je podstatne mensi nez u obce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Vladek.Vacha, Marcel.Palatas

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Filip.Varecha píše: 12 říj 2020, 09:49 Před definitivním potvrzení mého zájmu bych ale potřeboval nějaké info o předpokládané četnosti schůzek a celkově očekávané míře úvazku abych měl jistotu že to budu v pohodě stíhat. Tyhle informace zatím nemám...
To je slozita otazka. Zakon stanovuje, ze vybory se schazej dle potreby. Planoval bych to jednou za dva mesice, v navaznosti na zasedani zastupitelstva kraje, nekde uprostred. V pripade mimoradne situace (u toho to vyboru to snad nehrozi) neco navic, v dobe letnich prazdnin nejaka pauza. Teoreticky, uplne na zacatku, toho muze byt trochu vice, z duvodu potreby mapovani aktualniho stavu. Souhasim s @Marcel.Palatas v tom, ze vzhledem k pandemicke situaci, budeme se snazit o dalkovou ucast.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Filip.Varecha

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Karsten.Sachs
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 382
Registrován: 03 pro 2016, 12:17
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: KS PaK 17/2020 Nominace do výborů krajského zastupitelstva

Příspěvek od Karsten.Sachs »

Hlásím se o výbor pro zdravotnictví.

O mě: https://pardubicky.pirati.cz/lide/karsten-sachs/

Spolupracoval jsem aktivně na programu zdravotnictví pro PaK a tudíž jsou moje body k zdravotnictví obsaženy v něm: https://pardubicky.pirati.cz/komunalni- ... votnictvi/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karsten.Sachs za příspěvky (celkem 5):
Andrej.Ramaseuski, Vladek.Vacha, Marcel.Palatas, Andrea.Linhartova, Lenka.Martinkova.Spanihelova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“