Milan Vaníček

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
marvin.v
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2020, 13:56
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Milan Vaníček

Příspěvek od marvin.v »

Dobrý den,
je mi 46let, narodil jsem se i bydlím v Lanškrouně a pracuji jako seřizovač v Schott Lanškroun (momentálně v dlouhodobé pracovní neschopnosti, ale uzdravení se blíží).
Pirátská strana je mi dlouhodobě sympatická a pokud mi zdraví dovolí, chtěl bych přispět se svou troškou do mlýna.
Abych nezdržoval, rovnou odpovím na otázky které, jak jsem pochopil, kladete každému zájemci o členství.

1) Která partaj Vám byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
Matně si vybavuji, že jsem kdysi v Bursíkově éře volil zelené, ale jinak mi na každé straně vždy něco vadilo.
Nevěřím, že "někdo nějak" zařídí boj s korupcí. Piráti jsou jediná strana, která nabízí systémové řešení pro omezení korupce. Demokratické principy a transparentnost, uplatňované i uvnitř strany vidím jako záruku, že to myslí vážně a dodrží.

2) Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
Ne úplně celý dopodrobna, ale z větší části ano.
Otevřený stát a kvalitní veřejná zpráva. V programu pro volby 2017 jsem nenarazil na nic s čím bych vyloženě nesouhlasil.

3) Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Měla by být maximální. Bohužel se obávám, že za současné situace, kdy je internet monitorován velkými bratry (a řadou menších bratrů) jako Google a facebook je svoboda na internetu spíš iluzorní.
Ano, myslím, že znám a chápu význam těch pojmů. Pokud k tomu máte konkrétnější otázky, rád odpovím.

4) Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
Nejsem ekonom, ale myslím, že poslední část druhé otázky uhodila hřebík na hlavičku. Vzhledem ke způsobu, kterým současná vláda zadlužuje stát, si Česká republika všeobecný základní příjem ještě dlouho nebude moci dovolit.
Prozatím by dosažitelným cílem mohl být zaručený minimální příjem.

5) Co si myslíte o migraci do ČR?
Odmítat pomoc potřebným je nepřijatelné. Stejně jako nebýt solidární se zeměmi EU, které migrace nejvíc postihuje. Rozhodně by ČR pro uprchlíky mohla a měla dělat více, než dělá.


6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Stát tu není od toho aby lidem nařizoval kdo s kým, za jakých podmínek má žít. Když se dva dospělí a svéprávní lidé, svobodně rozhodnou uzavřít sňatek, je to jejich věc.
I neobvyklá rodina bude pro dítě lepší, než ústav.

7) Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
Před jedenácti lety jsem tu OSA komentoval takto:
Marvin píše:Jsou dva způsoby jak krást, legálně nebo nelegálně. OSA to dotáhla k dokonalosti, krade legálně a ještě se tváří jako okrádaný.
Názor jsem za ta léta nezměnil. Káždopádně, když už by podobné spolky měly existoval, tak s transparentními účty a veřejně přístupným seznamem, kolik, komu, za co vyplácejí.
Autorská práva by rozhodně měla být výrazně časově omezena.

8) Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
Největší problém vidím v rozpínavosti totalitních zemí, Ruska a Číny. Součástí problému je samozřejmě i ochota ostatních zemí, jim z ekonomických důvodů ustupovat.
EU není dokonalá, ale klady členství, jednoznačně převažují nad zápory. Myslím, že do budoucna bude reforma EU nutná, přesto bych se přikláněl k větší integraci a rozhodně jsem pro přijetí €. NATO je součástí naší bezpečnosti a rozhodně bychom se měli snažit plnit závazky z toho plynoucí. Krym je neodpustitelným porušením mezinárodního práva a KLDR totalitní země zbídačující vlastní obyvatelstvo.

9) Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
Určitě jsem pro legalizaci takzvaných měkkých drog.
Obávám se, že některé látky jsou příliš návykové a jejich širší dostupnost by ničemu neprospěla.

10) Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
Všichni kdo se ucházejí nebo zastávají volené funkce. Každá instituce patřící státu, nebo provozovaná za peníze daňových poplatníků.

11) Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Otevřená a transparentní státní správa. Vše ostatní je věcí názorů, ale bez lépe fungující státní správy se nikam nepohneme.

12) Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks?
Přiznám se, že jsem si musel najít, kdo to je.
Wikileaks je určitě třeba, Juliana Assange už asi méně. Rozporuplná postava na kterou si nedokáži udělat jednoznačný názor. Mám pocit, že jeho osobní příběh, poněkud zastiňuje Wikileaks a jejich práci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi marvin.v za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Mikulas.Ferjencik
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“