Oznámení o pozastavení členství

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Karel.Svetlik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2018, 15:20
Profese: učitel, koordinátor
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Oznámení o pozastavení členství

Příspěvek od Martin.Karel.Svetlik »

Dovoluji si tímto oznámit, že pozastavuji své členství v České pirátské straně a s tím související politickou angažovanost. Důvodem je nástup na funkci koordinátora participace pro Prahu 3. Tato funkce je svou povahou nadstranická a apolitická. Její náplní je participativní plánování rozvoje města se zapojením obyvatel či občanských iniciativ, investorů a developerů, odborů MHMP či státních institucí. Členství v politické straně a politická angažovanost není v souladu se záměrem důvěryhodné spolupráce napříč politickým spektrem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karel.Svetlik za příspěvek:
Jan.Novak
Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Oznámení o pozastavení členství

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Mrzí mě to a zároveň to vnímám jako přístup, který bych nedoporučoval nikomu následovat. Apeluji na tebe, abys to ještě zvážil. Myslím, že zde existuje fundamentální nepochopení významu členství v politické straně. To, jestli je někdo nadstranický nebo politicky zaujatý, neurčuje stranická legitimace řadového člena, nýbrž jestli dotyčný zastává funkce ve straně nebo působí ve veřejných funkcích, kam ho strana nominovala. Člověk je naším reprezentantem, pokud nás zastupuje v komisích či výborech (které u nás jsou považovány za politické orgány), ať už je členem či nikoliv. Že není formálně členem strany, skutečně není argumentem pro to, aby si mohl říkat, že je nezávislý. Myslím, že je správné, aby zaměstnanci nezastávali stranické funkce a nepůsobili v politicky jmenovaných orgánech, jak to předpokládá služební zákon - toto kritizuji i u některých zástupců zejména ODS. Na druhou stranu fakt, že je někdo řadovým členem nějaké strany, je v pořádku. Ostatně i mnozí odborní ministerští náměstci jsou členy nějaké strany a není to kritizováno. Předpokládám, že s novou pracovní pozicí nedošlo ke změně tvého světonázoru, k němuž se svým členstvím hlásíš.
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1360 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení o pozastavení členství

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Ačkoliv nerad (páč se stotožňuji s argumentací Štěpána a Jana),

za PMSP3 beru žádost o pozastavení členství na vědomí a v souladu čl. 3 odst. 6 pís. d Stanov ve spojení s §9a Pravidel pro členy a příznivce jsem věc postoupil AO - https://redmine.pirati.cz/issues/31704 .

Přeju v nové misi hodně úspěchů a těším se na další spolupráci :)

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Martin.Karel.Svetlik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2018, 15:20
Profese: učitel, koordinátor
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: Oznámení o pozastavení členství

Příspěvek od Martin.Karel.Svetlik »

Děkuji za reakce i přání. Argumenty chápu a bral jsem je v úvahu, když jsem věc rozmýšlel. Chápu, že je mnoho pozic se zaběhlou agendou, kde řadové členství nepůsobí žádné problémy. V tomto případě se ovšem jedná o pilotní program, jehož rozjezd a úspěch skutečně odvisí od míry důvěry, kterou si dotyčný získá. Domnívám se tedy, že toto gesto může ušetřit mnoho zbytečného vysvětlování, podezírání a apriorní nedůvěry.
-Děkuji za součinnost, nicméně s administrativním odborem jsem už soukromě věc vyřešil.
-Na čem se asi všeobecně shodneme, je má rezignace na členství ve výboru pro dotační politiku, v této věci jsem se již soukromě obrátil na předsedu ZK Jana Bartka.
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“