Spolupráce s Progressive Alliance

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Má se snažit odbor navázat spolupráci s Progressive Alliance?

ANO
3
19%
NE
8
50%
ZDRŽUJI SE
5
31%
 
Celkem hlasujících: 16 - Celkem hlasů: 16

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj,

lehce to nakousla PPEU (bylo zamítnuto) a několikrát se to jako myšlenka objevilo i mezi některými Piráty. Abychom to zcela jasně rozsekli, chci zjistit, jestli mám investovat nějakou práci a vůli směrem k navázání spolupráce (která by pak musela projít dalším schvalovacím procesem) s novým projektem Progressive International, https://progressive.international/ (neplést se sedm let starou Progressive Alliance).

Hlasování je pouze orientační pro mě, osobní postoj a názor zkusím osvětlit níže. Kdyby se náhle vzedmula vlna ANO, tak to posunu v prioritách a zahájil bych nějaké úvodní zjišťování jak by se vůbec dalo spolupracovat případně.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2387
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4009 poděkování
Dostal poděkování: 3063 poděkování

Re: Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Proč chybí nevím / zdržuji se / je mi to jedno?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od David.Wagner »

Velmi krátce:

myslím, že to je cesta, která nedává smysl. Hodnoty, které ten projekt zastává se sice v něčem občas potkávají s našim programem, ale přibalují k tomu vyloženě toxické postoje (RUCE PRYČ OD KUBY, cože https://progressive.international/movem ... f38f673/en) a balíček osobností, které můžeme akademicky rozebírat a jistě měly nějaký přínos pro veřejnou debatu, ale zastávají jiné hodnoty než naše a k tomu nesou vysloveně jedovatý mediální cejch (Chomsky, Varoufakis). Považoval bych pak za velmi náročné vysvětlovat, proč se s nimi přátelíme.

Naopak možné zisky jsou zcela minimální. Nepořádají žádné akce, které bychom chtěli navštěvovat a měli by zásadní přínos tam být jako členové, politicky dopad hnutí je minimální, náš vliv na formulaci usnesení by i v případě zázraku typu "shodneme se a jsme ve vedoucích orgánech" byl minimální.

Za mě je to tedy jasné NE, ale pokud existuje někdo, kdo to vidí jinak, můžeme o tom určitě diskutovat. Zároveň pokud by nějaký člen měl potřebu se angažovat v mezinárodních hnutích, velmi bych doporučil pirátské projekty a rád pomůžu se zapojením.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Lukas.Dolezal

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od David.Wagner »

Lukas.Dolezal píše: 29 kvě 2020, 12:43 Proč chybí nevím / zdržuji se / je mi to jedno?
To bylo svižné:))
Myslím, že ve fázi "má odbor dělat XY" je zásadní jenom jasné ANO nebo NE. Pro většinu lidí to ani není relevantní otázka k řešení. Ale klidně přidám.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Hehe, nejde menit hlas.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Já bych podotknul, že návrh měl zcela zjevně mizivou podporu uvnitř Rady PPEU. PPNO, která nominovala navrhovatele, se od něj následně distancovala.

Progressive Alliance je jakási obdoba PPI pro evropskou stranu DiEM25 a řeckou stranu Mera25 vedenou Janise Varoufakisem. My jsme Piráti, máme PPI, PPEU a Českou Pirátskou stranu (alternativně Pirátskou stranu Řecka). Můžeme je toereticky potkat v různých zastupitelských sborech (typicky Evropský parlament nebo Parlamentní shromáždění Rady Evropy) a dohadovat s nimi lokální spolupráci, ale nad rámec individuálních kontaktů necítím potřebu vztahy s nimi institucionalizovat.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jenze je treba i doplnit, ze Pirati se oficialne prihlasili k DiEM, ale pak o tom radsi prestali mluvit. Jako treba ted. 😆

Tim nerikam, hlasit se k PI. Jen by melo byt info kompletni.

Plus dalsi kontext: je tam i Apolena Rychlikova...
Dále byla vybrána, aby reprezentovala Českou republiku v Radě poradců nově vzniklé mezinárodní organizace Progressive International, která sdružuje progresivistické levicové aktivisty a organizace. Cílem Rady poradců je stanovit strategii a hlavní cíle organizace. Mezi dalšími poradci jsou například Noam Chomsky (USA), Katrín Jakobsdóttir (Island), Naomi Klein (Kanada) nebo Janis Varufakis (Řecko).

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Apolena ... Dkov%C3%A1
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 29 kvě 2020, 13:07, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dalibor.Zahora píše: 29 kvě 2020, 13:04 Jenze je treba i doplnit, ze Pirati se oficialne prihlasili k DiEM, ale pak o tom radsi prestali mluvit. Jako treba ted. 😆

Tim nerikam, hlasit se k PI. Jen by melo byt info kompletni.
Striktně vzato Piráti podpořili Manifest DiEM. Ono má ale DiEM ještě řadu dalších dokumentů, které navíc průběžně procházejí hlasovacím strojem té organizace. A tady bychom asi měli jasně říct "co neprojde CF / RV / Radou PPEU nemá pro nás závaznost".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Lukas.Dolezal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A neexistuje nějaka moznost kompromisu ve forme nezavazne spoluprace?
Maji jisty vyznam spis symbolicky - chybi jim ty divize. Konecne jako nam ve svete.
Na druhou stranu mi prijde takove netakticke si zcela zavirat dvere a volit jen mezi Ano / Ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Ivo.Vlasaty

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Spolupráce s Progressive Alliance

Příspěvek od David.Wagner »

Dalibor.Zahora píše: 29 kvě 2020, 13:12 A neexistuje nějaka moznost kompromisu ve forme nezavazne spoluprace?
Maji jisty vyznam spis symbolicky - chybi jim ty divize. Konecne jako nam ve svete.
Na druhou stranu mi prijde takove netakticke si zcela zavirat dvere a volit jen mezi Ano / Ne.
Tak to, že teď se nebude vynakládat nějaká energie na spolupráci neznamená, že bych jim poslal koňskou hlavu a odmítl jakoukoliv budoucnost.

V tuto chvíli v čase a prostoru to ale vnímám jako v lepším případě ztrátu energie, v horším případě riziko.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Dalibor.Zahora

Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“