Barbora Pokorná - přijata

Moderátoři: PKS Vysočina, PMS Třebíčsko

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 260
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Barbora Pokorná - přijata

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Ahoj ,

jmenuji se Barbora Pokorná , je mi 29 let a žiju v Třebíči.
Pracuji jako servírka a barmanka. Mám 5ti letého syna Matyáše, díky kterému jsem se začala věnovat tématu jako těhotenství, porodnictví, poporodní péče v šestinedělí a kontaktní rodičovství. Jsem laktační poradkyně, poporodní dula a lektorka na nošení dětí v šátku. Od narození syna se snažím dělat osvětu v rámci přirozeného rodičovství a ráda bych se tomuto tématu věnovala aktivněji.
Kromě podpory rodin, se zdravě zajímám o ekologii a životní prostředí a mimo jiné jsem hodně empaticky a sociálně založena, takže dobrovolnictvým podporuji oblasti týkající se dětských domovů, seniorů, lidí bez domova nebo v hmotné nouzy. Myslím si však, že samotný aktivismus někdy úplně nestačí a proto bych se ráda věnovala těmto věcem přes politiku a pokusila se dělat osvětu tak, aby byla více vidět.
Ve volném čase se mimo jiné věnuji synovi, zvířatům a automatické kresbě.Jinak jsem optimistka, a snad úplně obyčejná ženská, která ráda pomáha lidem a pak je ráda, když se to alespoň občas povede :)
Ráda komunikuji s lidmi, mohu nabídnout zkušenosti s organizovaním akcí, a protože se úplně nebojím práce a nových zkušeností, ráda se zapojím do dobrovolnické činnosti téměř v čemkoli.

Politicky jsem se nikdy neangažovala, takže je to v tomto směru poprvé a budu ráda za každou pomoc od vás již zkušených :)
S Pirátským programem se ztotožňuji a bude mi ctí vás podpořit jako další člen a být Pirátkou.
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Ahoj Barboro,

díky za představení se a vítej na fóru!

Mám hned první dotaz - budeš se chtít přidat k místnímu sdružení Třebíčsko, nebo přímo pod krajskou "centrálu"? Pokud budeš chtít být členkou na Třebíčsku, bude tě přijímat tamní předsednictvo. Samozřejmě platí, že pokud staneš členkou třebíčského místního sdružení, budeš zároveň členkou krajského sdružení Vysočina.

Díky za odpověď. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Tuma, Barbora.Pokorna, Pavel.Knezik

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 260
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Ahoj Blanko,
ráda bych se přidala k místnímu sdružení Třebíčsko 🙏
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Pokorna za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Knezik, Blanka.Lednicka, V__
Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1780 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Ahoj Báro!

Jsem ráda, že tě zase vidím, alespoň online na fóru. Jinak já bych sem ráda uvedla, že jsem s Bárou už nějaký ten pátek v kontaktu, bohužel okolnosti kolem nás se spikávají a stále se nám nepodařilo spáchat nějaké osobní setkání. Naposledy si u mě vyzvedávala tkaloun na šití roušek :) ale doufám, že i tahle epidemie brzy skončí a budeme se moct s Bárou potkat, protože mi přijde jako fajn člověk.

A chtěla bych se tě zeptat, jak se díváš na pirátský program v oblasti porodnictví? Jak by sis ty představovala, že by to mohlo v ČR fungovat? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Knezik, Blanka.Lednicka, Barbora.Pokorna

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 260
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Ahoj Hanko,
děkuji za reakci a také se těším a doufám, že se potkáme, co nejdříve, osobně.

S programovým stanoviskem Pirátů na toto téma se ztotožňuji víc než dost. Ráda používám termín SVOBODA VOLBY a v tomto případě dvojnásob. Moc bych si přála, aby měly ženy možnost,v případě fyziologického těhotentsví, sami si zvolit, kde a jak přijde jejich dítě na svět. Nepředstavujte si mě prosím jako nějakou lesanskou matku, která nutí jiné ženy, aby rodily děti za úplňku u řeky :) (psáno s nadsázkou) . Ale ráda podpořím ženy , které se rozhodnou pro domácí porod, stejně tak ráda podpořím ženy, které se rozhodnou rodit v porodnici. Byla bych ráda za to, aby v ČR byly podporovány kontinuální porodní asistentky, a jejích péče byla hrazena z veřejného zdravotního pojíštění. V tuto chvíly už je tato služba nabídnuta třeba ve Znojemské porodnici a nově také v Jihlavě, ale ty ceny jsou tak vysoké, že si to může dovolit málo kdo. S porodními asistentkami souvisí i péče o ženu při domácím porodu, kdy sice není zakázán domácí porod jako takový, ale porodní asistentka u něj být nesmí. A dále řešení v oblasti porodních domů.

Další věc se týká dodržování postupu doporučení WHO ... Bohužel se o porodu stále dělají praktiky, které jsou zbytečné, nedoporučené, některé dokonce i nelegální (Kristerellova expresse), spoustu úkonu, které porodníci dělají je rutinních, některé mohou být i životu nebezpečné, a bohužel se stále dějí. Podporuji ženy v tom, aby si tyto praktiky nenechávaly dělat, aby se nebály ozvat se, pokud něco nechtějí a aby se celkově přístup k nim - jako k ženám, a celým rodinám změnil na RESPEKTUJÍCÍ.

Mojí hlavní naplní, o kterou se starám nejvíc, je péče o ženu a dítě po porodu a v době šestinedělí. Mým hlavním úkolem je ženu podpořit, dodat jí důvěru a sebedůvěru. Většína žen, které odchází z porodnice, jsou vyčerpané a z velké části řeší to, že nemůžou nebo jim nejde kojit. To zase souvisí s nevhodnými postupy na oddělení šestinedělí. WHO dává nemocnicím po ČR ocenění BABY FRIENDLY HOSPITAL INITIATIVE, kde ve chvíly, kdy nemocnice dodržuje jejích postupy a tím pádem je to nemocnice, která se umí postarat o to, aby miminko mohlo být kojené, obdrží toto doporučení. Děje se však to, že porodnice sice ocenění dostane, ale už opět nedodržuje postupy které by dodržet měla. Takže místo toho, aby byla žena podporována, tak aby s miminkem mohla spát, aby kojila dítě na požádání, aby mu nedávala dudlík, aby byla informovaná o riziku podávání umělého mléka.... Tak většinou dochází k praktikám, jako je úplně zbytečná separace dítěte od matky, doporučené pravidelné kojení po třech hodinách, popř. mnohdy zbytečné dokrmování umělou výživou, kde jsou podporovány výrobci UM. a spoustu dalších věcí, které nejsou vhodné
Já pořádám setkání s ženami ještě před porodem, kde probíráme např. věci, jak předejít problémům s kojením, jak přežít šestinedělí bez nervového vypětí a v psychické pohodě, jak se naučit rozumět miminku a jeho potřebám. atd. Pokud má žena problém, ve chvíli, kdy jde z porodnice, řešíme je pak individuálně s každou ženou zvlášť ´, podle jejích potřeb.

Moc ráda bych docílila toho, aby ženy v porodnici byly podporovány, aby nebyly děti separovány, a aby v porodnicích dávali ženám takovou péči jakou si zaslouží.

Tohle je velké a obsáhlé téma a snažila jsem se být stručná,ale pokud budeš mít ty , nebo kdokoli jiný k tomuto dotazy, odpovím ráda a klidně i rozsáhleji. Nebo potom při osobním setkání :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Pokorna za příspěvky (celkem 4):
Hana.Hajnova, Ondrej.Tuma, Roman.Pasek, V__
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj Barčo, ahoj všichni,

s Bárou jsme se sešly včera online a popovídaly si :) Slíbila jsem, že ti sem dám odkazy a popíšu ti, jak se stát registrovanou příznivkyní, abys mohla kandidovat za Piráty. Roman tě už koukám přihlásil, tedy, pojďme na to :)

Dalším tvým krokem teď bude přihlášení se do aplikace https://lide.pirati.cz/prihlaseni/, k přihlášení použiješ jméno a heslo stejné jako na fóru. Tyto přihlašovací údaje tě budou provázet všemi pirátskými systémy jako jedna pirátská identita http://auth.pirati.cz/. Znamená to, že se do systémů Pirátů nebudeš registrovat znovu, vždy použiješ k přihlášení se svou pirátskou identitu. V aplikaci pirátská identita (auth.pirati.cz) si zkontroluj své údaje, případně je můžeš dovyplnit. Pokud bys potřebovala cokoli, napiš mi.

V lide.pirati.cz požádej o ověření identity předsednictvo místního sdružení Třebíčsko. Uděláš to klikem na stránce https://lide.pirati.cz/dashboard/ na ověření identity. Ve chvíli, kdy to uděláš, bude na výběr oblastní sdružení, kam žádáš o registrované příznivectví - např. Vysočina, Třebíčsko. Vyber si skupinu (Třebíčsko). Potvrď. Zapamatuj si svůj ověřovací kód, který předložíš osobně s OP některému ze členů předsednictva MS Třebíčsko. @Roman.Pasek @Stanislav.Neuman @Jiri.Beranovsky Je to možné i online, konktaktuj přímo Romana a domluv se s ním (bych to udělala, ale jste spolu v kontaktu, takže je to jednodušší).

Tady na fóru požádej (klidně hned jak to budeš číst) o vstup do dvou skupin a to regp Vysočina a regp Třebíčsko. Vybereš si skupinu zde ucp.php?i=167, klikem vpravo, a úplně dole "vstoupit do vybrané" - tím požádáš o vstup do skupiny RegP ... pro druhou skupinu to uděláš stejně. Až tě někdo z předsednicta ověří, náš administrativní odbor tě manuálně přidá mezi registrované příznivce tebou vybraného oblastního sdružení. Skupiny musí být stejné v lide i tady na foru. Pro tebe je to Třebíčsko. Tady na fóru se navíc dostaneš do skupiny regp Vysočina, protože jakmile se staneš registrovanou píznivkyní jednoho našeho mísního sdružen, automaticky se stáváš i regp Vysočiny. Stejné je to pak u členství.

V aplikaci lide.pirati.cz si také vyplň svůj osobní profil vč. profilové fotky. Je to jedna z podmínek tvé případné kandidatury za Piráty ve volbách.

Pak spolu budeme pokračovat, až dokonáme tento proces. :) V dalším příspěvku ti napíšu něco o procesu přijetí za členku.

Odkazy, které jsem ti slíbila na základě tvých dotazů a zájmu:
- schválený program do krajských voleb viewtopic.php?f=416&t=51606
- pravidla fóra https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/forum
- zásady týmové spolupráce https://wiki.pirati.cz/rules/or_zatys

- složka pro nováčky, kde jsou informace najednom místě https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Jakmile budeš ověřená, napiš mi. :) Díky a kdyby cokoli, pomůžu, dej vědět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 4):
Hana.Hajnova, Barbora.Pokorna, Roman.Pasek, V__
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj Bačo, omlouvám se, včera jsem to přes všechno nezvládla napsat, tedy dnes, napíšu ti info o procesu přijímání za členku.

Vzhledem k tvé odpovědi, že jsi zájemkyně o člensví v místním sdružení Třebíčsko, přesunu toto vlákno (po domluvě s tebou a předsednictvem MS Třebíčsko) do jejich prostoru, přesně sem: viewforum.php?f=916

Také jsi již registrovaná příznivkyně (ověřená), jen čekáme, až tě AO (administrativní odbor) zařadí tady na foru do skupin. Což je super práce od všech! Díky, a vítám tě mezi námi. :)

k přijetí:
Projdi si složku pro nováčky, kde jsou základní informace. Proces přijetí je nastíněn v doporučení předsednictva krajského sdružení Vysočina, ale je ve své podstatě přísně individuální a záleží na tvém zapojení se, na předsednictvu místního sdružení a mnoha dalších aspektech, kdy budeš přijata za členku.

Nejprve je dobré se přijít seznámit na některou z našich akcí pro členy, příznivce a další dobrovolníky (setkání, schůze) a veřejnost. Všechny tyto akce najdeš v našem kalendáři. Setkání jsou převážně neformálního typu. Pokud je to formální schůze, program i možnosti přihlášení své přítomnosti najdeš v popisu v kalendáři. Je tam také vždy uveden kontakt, na který se v případě potřeby můžeš obrátit. Opatření v této mimořádné situaci se pomalu začínají uvolňovat, uvidíme jak to bude dál, ale myslím, že již brzy bude příležitost se sejít osobně, což vím, že je ti milejší způsob než online :)

Tímto tě předávám předsednictvu MS Třebíčsko, přesouvám toto téma do jejich prostoru a já osobně ti budu dále k dispozici pro informace, zapojení tě smysluplně a dle tvých potřeb a zájmů do různých týmů, budu tě provádět systémy apod. Neváhej se na mě obrátit, už víš jak :) máme svůj kanál :)

Přeji ti krásný víkend, a těším se na spolupráci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Pokorna, V__
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Oznámení moderátora:
Téma bylo po dohodě s dotčenými přesunuto - dle gesce přijímajícího předsednictva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvek:
Roman.Pasek
Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 260
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Míšo, děkuji za odpověď a informace .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Pokorna za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Vodova, V__
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj, již jsi registrovaná příznivkyně Třebíčska a zároveň Vysočiny. Ověřit si to, že jsi ve skupinách, můžeš na svém profilu, nebo na stránce skupin :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Barbora.Pokorna
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Třebíčsko“