Antivirus - jednatel zaměstnanec vyloučen

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Uživatelský avatar
Pavel.Manasek
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 289
Registrován: 17 led 2020, 13:35
Profese: drobný podnikatel
Bydliště: Svat. Čecha 210, Zlín
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 302 poděkování

Antivirus - jednatel zaměstnanec vyloučen

Příspěvek od Pavel.Manasek »

Ahojte,
mám věcnou připomínku k programu Antivirus. Jsem jednatelem a současně zaměstnancem malého s.r.o. V podstatě jsme ve firmě jen já a manželka. Provozovnu nám jako wellness provoz zavřeli mezi prvními, tak jsem požádal o podporu ze slavného programu na podporu zaměstnanosti Antivirus. Jaké bylo však mé překvapení, když mi dnes přišlo vyjádření z úřadu práce, že na mne, jakožto na jednatele, i když jsem i zaměstnancem a řádně si platím sociální pojištění, se podpora nevztahuje.
Konkrétně cituji zde: v souladu s výkladem Ministerstva práce a sociálních věcí příspěvek nenáleží na osobu, která je statutárním orgánem společnosti a právní jednání směřující ke vzniku, změně nebo zániku pracovního poměru, popřípadě k založení, změně nebo zániku mzdových nebo jiných peněžitých nároků, učinila tato osoba za zaměstnavatele a zároveň jako druhý účastník pracovněprávního vztahu (jako zaměstnanec). Příspěvek bude tedy pokrácen.

Takže všichni jednatelé malých společností, kteří si podepisují pracovní smlouvu sami, jelikož jsou jedinými jednateli, jsou z podpory vyloučeni. Nevidím v tom žádnou logiku a žádný důvod. Nejedná se ani o případ, že by na někoho zapomněli, ale o očividný záměr vyloučit z podpory nemalou skupinu majitelů malých s.r.o. Nevím kolik takových osob bude, ale podle mne to není malá skupina. K smíchu je, že pokud by byla druhou jednatelkou i manželka a ta by mi pracovní smlouvu podepsala, bylo by zřejmě vše v pořádku. Přitom na mé pozici by to nic nezměnilo. Prostě Kocourkov, ovšem ne náhodný, ale za strany MPSV zcela záměrný.
Že žijeme v divném byrokratickém státě, na to jsem si už zvykl a hned tak mě něco nerozhodí, ale přece jen občas narazím na věc, jako je tato, která mě pořádně zdvihne ze židle. Lidská blbost je nekonečná a zde se opět projevila v plné síle.
Na stejný problém jsem narazil, když jsem chtěl využít podpory na rozšíření kvalifikace z programu POVEZ II a byl jsem rovněž vyloučen ze stejných důvodů. Někdo na MPSV si zřejmě usmyslel, že člověk který má tu drzost, že si založí malé s.r.o. , ve kterém je jediným jednatelem a současně se v něm nechá zaměstnat, a řádně platí veškeré odvody, je šmejd, se kterým je třeba řádně zatočit a hlavně mu neposkytnout žádnou podporu.

Píšu Vám zde proto, že doufám, že by se toho mohl chytit někdo kompetentní na vyšších místech a toto téma zdvihnout a dotazovat se na MPSV, co má s námi poctivě pracujícími za problém.
Pořád slyším, kolik podpory se poskytne OSVČ, či že je potřeba dát i pracovníkům na dohodu, že je potřeba zvýšit ošetřovné a podobně (všem to přeji). Pořád slyším, jestli se na někoho ještě nezapomnělo a tady se opravdu nezapomnělo, tady se zcela záměrně a nesmyslně šikanuje určitá skupina zejména malých podnikatelů.

Předem děkuji komukoliv, koho toto téma zaujme a pokusí se na něj minimálně upozornit.

Pavel Maňásek
„Svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu“ John Locke
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Antivirus - jednatel zaměstnanec vyloučen

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Možná @Mikulas.Ferjencik by mohl pomoct? U jednoho podobného dotazu nabízel právní pomoc v případě problémů.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Antivirus - jednatel zaměstnanec vyloučen

Příspěvek od Robert.Magni »

Poslal jsem link na vlákno Olze Richterové. Vím,že o tomhle problému ví.
OFFTOPICProblém s vládou je ten,že zamítá a sabotuje vše,z čeho netěží Holding a kámoši.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“