Praha pod vedením Pirátů aneb co se pro Pražany změnilo?

Moderátoři: KoKS Praha, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

MirekS
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1006
Registrován: 16 zář 2018, 04:29
Profese: IT s ekonomickým zaměřením
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování

Praha pod vedením Pirátů aneb co se pro Pražany změnilo?

Příspěvek od MirekS »

Budou to pomalu 2 roky od komunálních voleb, kdy se Piráti dostali do čela radnice.

Jakožto voliče (a příznivce) Pirátů by mě zajímalo, co se viditelně v Praze změnilo k lepšímu za jejich (spolu)vlády.

Možná špatně "nasávám" informace o úspěších Pirátů na pražské radnici, ale moc jsem toho nezaznamenal. Možná by Piráti měli více působit ve směru zviditelnění dosažených úspěchů. Možná je "ticho po pěšině" díky tomu, že vše běží tak, jak má.

Pro mě vedení Prahy bylo viditelné v případě projednávání představ AB o "vládní čtvrti" a změny, resp. zrušení partnerské smlouvy mezi Prahou a Pekingem.
Nyní jsem zaznamenal, že se v Praze staví více bytů.

Přijde mi to trochu málo (informací nebo i činnosti). Je chyba ve mně nebo v Pirátech?
Miroslav Štěpánek (alias MirekS)
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha pod vedením Pirátů aneb co se pro Pražany změnilo?

Příspěvek od Jan.Zavadil »

MirekS píše: 27 úno 2020, 14:30 Budou to pomalu 2 roky od komunálních voleb, kdy se Piráti dostali do čela radnice.
...
Jakožto voliče (a příznivce) Pirátů by mě zajímalo, co se viditelně v Praze změnilo k lepšímu za jejich (spolu)vlády.
...
Přijde mi to trochu málo (informací nebo i činnosti). Je chyba ve mně nebo v Pirátech?
Ahoj!

na úvod bych chtěl jen podotknout, že Zdeněk Hřib (a tedy koalice jako taková) je v úřadu co by primátor od 15. listopadu 2018, tedy je to cca rok a tři měsíce.

Na stránkách pražských Pirátů https://praha.pirati.cz/lze ve zprávách dohledat opravdu hodně aktivit, které se zahájily nebo dokonce dotáhly, namátkou zajímavé články:
https://praha.pirati.cz/ohlednuti-za-pu ... lanem.html
https://praha.pirati.cz/praha-predstavi ... -plan.html
https://praha.pirati.cz/vyjadreni-k-postupu-top09.html

Jednoznačně souhlasím s tím, že Praha je naše vlajková loď a měli bychom lépe mluvit o všem, co se podařilo, měl by se udělat sumář, co všechno bylo rozpracováno, zahájeno a co bylo dotaženo, protože se to může ztrácet ve spoustě jistě mediálně zajímavých aktivit, které ale pak mohou vyvolávat nesprávný dojem, že v jiných oblastech nebylo dosaženo ničeho významného - což je chyba a řekl bych chyba naší prezentace.

Určitě tu některý povolaný zástupce hl. m. může uvést mnohem více informací, nebo na ně odkázat ;)
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
MirekS
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1006
Registrován: 16 zář 2018, 04:29
Profese: IT s ekonomickým zaměřením
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování

Re: Praha pod vedením Pirátů aneb co se pro Pražany změnilo?

Příspěvek od MirekS »

Jenda píše: 27 úno 2020, 20:26
Jednoznačně souhlasím s tím, že Praha je naše vlajková loď a měli bychom lépe mluvit o všem, co se podařilo …
Ano, přesně tak. Jistý stav toho, jak se daří, je uveden v programu. Nicméně, odhaduji, že stránky praha.pirati.cz je cílená především na (pražské) Piráty a jejich příznivce (=skalní voliči?), nikoliv na širokou veřejnost - (potencionální) voliče. A řekl bych, že (potencionální) voliče zajímají především věci hotové, uskutečněné.

Myslím si, že akcent Pirátů by měl být na:
  • bydlení,
  • dopravu,
  • životní prostředí (zpracování tříděného odpadu, které se dostává do potíží, čistota v Praze),
  • informace, (viz. stav a vývoj portálů praha.eu a opendata.praha.eu)
.
Miroslav Štěpánek (alias MirekS)
LukasNovacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Praha pod vedením Pirátů aneb co se pro Pražany změnilo?

Příspěvek od LukasNovacek »

MirekS píše: 28 úno 2020, 09:40Myslím si, že akcent Pirátů by měl být na:
  • bydlení,
  • dopravu,
  • životní prostředí (zpracování tříděného odpadu, které se dostává do potíží, čistota v Praze),
  • informace, (viz. stav a vývoj portálů praha.eu a opendata.praha.eu)
.
Nejspíš se obligátně jen dočkáme výmluv, že některé z oblastí jsou zodpovědností koaličních radních, nikoliv Pirátů :lol:
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha“