Zápisy ze schůzí KS JmK

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
Odpovědět
katka.michalkova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 26
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Profese: osvč v online marketingu, soc. sítě
Bydliště: Rájec-Jestřebí
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od katka.michalkova »

Schůze KS JmK 8/2023

Termín: 24. 8. 2023
Začátek: 18:00
Konec: 20:10
Místo: ŠPiCe, online https://jitsi.pirati.cz/JmK

Přítomní členové: Petr Springinsfeld, Katka Migdau, Markéta Gregorová, Petr Kubeš, Jana Leitnerová, Filip Havlíček, Filip Slaný, Mikuláš Ferjenčík, Petr Slanina, Zbyněk Pokorný, Mikuláš Peksa, Marek Lukáš, Tomáš Vymazal, Marek Lahoda, Vendula Svobodová, Albert Štěrba, David Wagner, Jiří Knotek

Online členové: Jan Grmela, Jana Skopalíková, Jiří Kubálek, Petr Knot, Silvie Mrkvanová, Eva Tichá, Lukáš Doležal, Jan Nosek, Ivo Vašíček, Mikuláš Ferjenčík

Přítomní hosté: Ondřej Kapitančik, Katka Michálková, Jarda Cápík, Lukáš Nový, Aleš Šenk, Monika Karlíková, Helena Vyplelová, Hanka Krajčíková, Josef Pospíšil, Ondřej Haváč, Nadia Barcalová, Tomáš Migdau,

Online hosté: Žaneta Krejčiříková, Jiří Krejčiřík,

Ověřovatel/é: Petr Kubeš
Zapisovatelé: Katka Michálková, Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

Schválení programu schůze a ověřovatele
Info z PKS
Představení zájemců o členství
Různé
přestávka
Diskuze o budoucnosti EU s KS JmK
Zápis:

Program byl schválen, ověřovatelem byl zvolen Petr Kubeš.

PS: V září se chystáme řešit rozpočet 2024. Budeme rádi, když se členové zapojí již při přípravě. Pokud máte ambice zasahovat do rozpočtu, je dobré se ozvat hospodářům.
KMT: RH se nepodařilo dodržet termíny - omlouvá se. Během 2 týdnů bude hotová CBA a na základě toho budeme postupovat dál.
Informace z VV - výbor bude stejný pro následující volby. Na dalším zasedání budeme schvalovat záměry na nákupy v tomto roce - zálohy na plochy. Zápisy jsou v interní sekci fóra nebo se můžete účastnit schůzek VV - jsou otevřené všem.

Monika Karlíková - odkaz na představení na foru viewtopic.php?t=64907

JL: proč Piráti a co bys chtěla dělat, proč být členkou?
MK: dlouhodobě jsou mi blízké pirátské hodnoty. Líbí se mi i soc. témata - pomoc uprchlíkům. Tohle mě hodně oslovilo. Když jsme se vrátili ze zahraničí, tak byla uprchlická krize a Piráti byli pro pomoc, a to mi přišlo sympatické. Od té doby je sleduji. Nejprve jsem se zapojovala individuálně, ale pak mi došlo, že když se zapojím do nějaké komunity má to větší sílu. Před volbama jsem se zkusila zapojit aktivně - baví mě marketing a soc. sítě a tak jsem se v Blansku zapojila. Baví mě kultura a soc. oblast, myslím si, že bych měla nápady jak se posunout dál - hlavně u nás v Blansku. Politika jako taková mne dost baví a nebráním se dalším možnostem.
MG: Zajímalo by mě, jestli je v pirátském programu něco co ti nesedí. Jsi libelární i v otázce etických? Cílíš spíš do ketů nebo i do celostátních resortních týmů?
MK: Nemám problém s žádným pirátským bodem, obecně v tom souzním. Nemám problém s legalizací, osobně ji podporuji. Dlouho jsem žila v zahraničí, takže tu cestu dekriminalizece bych uvítala. Hledala jsem něco o ketu kultury, ale ten není úplně aktivní. Ten rok od voleb jsem si hledala svá témata, ale já mám velký rozptyl (enviro, soc, ale nejvíc mne baví kultura).
LD: Zeptal bych se na situaci v Blansku, myslíš si, že je šance aby byli Piráti v koalici?
MK: Ne, záleželo by s kým. Ale v tomto volebním období rozhodně ne. Je tam koalice ODS a ANO, byli bychom jen takový přívěšek… Do příště? Záleží co by tam bylo po volbách za lidi - šlo by hlavně o lidi, ani ne tak o strany. Ale s SPD bych do koalice nešla.

Ondřej Haváč - odkaz na forum viewtopic.php?t=64854
Proč teď žádám o členství? Rádi bychom založili MS v Blansku.

MG: Co se ti nelíbí a co tě zajímá tématicky.
OH: v programu nic zásadního. Mým tématem je školství. Proč Piráti - nechtěli jsme v Blansku další obchodní centrum. Postavilo se další. Máme jich 7 - to se nám nepovedlo. Ale od posledních voleb je ten náš hlas slyšet. Měnit věci v Blansku, tam vidím potenciál být členem a mít tam to MS.
MG: když vzdělávání, co AI na školách a univerzitách?
OH: je to velká otázka. Muni už k tomu má směrnci, mělo by se s ní pracovat, používat ji. Už s tím mám spoustu negativních zkušeností - vznikají plagiáty, které jsou úplně viditelné. Řeším to tak, že používáme papír a tužku. Určitě by ai neměla tvořit celé texty, ale může doplňovat informace.
LD: zeptal bych se na MS - bude to i s Boskovicema, je nějaký plán - kdo by byl v předsednictvu?
OH: potkáváme se s boskovičáky a řešíme, zda MS a jak. Dohodli jsme se, že předsedou by byl někdo za Boskovice, druhý by byl z Blanska, Letovice a pak uvidíme…

AŠ: krajský mediální tým a jeho dění v něm:
Od září se každý čtvrtek budu ptát co mají v plánu. Městské části a regiony to mají na měsíční bázi. KMT report se vrací. Vrací se školení kmt - od října. Data a průzkumy - nemáme vše - budu si muset zajet pro to do Prahy sám. Nedostaneme příspěvek na stážisty. Tvořím kMT rozcestník i s bankou témat - někdy nemáme téma, vyčlenil jsem základní okruhy s tématy. Trochu jsme šetřili na meta reklamách, přijde volba lídra a tomu se budeme věnovat. Pokud budete chtít živě ze zastupitelstev, pište včas. Pokud někdo něco má, pište, volejte.
Poprvé máme mimo volby velký zásah na soc. sítích. Zbytek na Zulipu!

OK: je možnost sledovat mimořádné volební zasedání CF 16.9. online z pohodlí ŠPiCe. Kdo by měl o tuto možnost zájem, nechť se mi ozve.

přestávka

Diskuze o budoucnosti EU

2 otázky - Jaká je budoucnost EU? Jakou roli bychom jako Piráti měli sehrát?

JKnotek: budoucnost EU složitá, spousta výzev. Piráti/EP čelíme rostoucí hrozby ze strany Číny, rozvrat demokratického světa. Posilování zahraničních vztahů. Měli bychom pracovat pro dobro EU. Prosazujeme (Piráti) reálnou politiku, které věříme.

ETichá: EU zajistila stabilitu, mír a prosperitu, priorita zahraniční a bezpečnostní politika. Budoucnost jasná, usilovat o mír, svobodu a lidská práva. Změny v odvětví průmyslu, transformace směrem k dekarbonizaci. Životní prostředí, boj proti klimatickým změnám. Je potřeba reforma dotací, transformace digitálních podniků.

MKolaja: jak bych si představoval, aby EU vypadala - svobodný prostor, cestování bez hranic, volný pohyb, jednotný trh, podnikání napříč přes hranice. Svobodní občané v EU, nejsou svazování vládou a korporacemi. EU moderní prostor. K tomu Piráti mohou přispět, víme co dělat v transformaci (digitální, udržitelná ekonomika), jak stavět digitální prostor, abychom nebyli otroky korporací.

JSkopalíková: elektroauta, zelená energie, snižování množství odpadu, kratší autorská ochrana hudby, legální konopí, prevence duševních nemocí, soběstační v komoditách. K tomu bychom měli přispět i my jako Piráti.

AŠtěrba: Každý občan ví, co EU je a jaké výhody mu EU přináší. Jak toho dosáhnout - konkrétní projekt, reálné výsledky, spolupráce napříč členskými zeměmi. Často výzvy, které přesahují náš kontinent. Klíčové výzvy - ochrana ŽP, ochrana klimatu, přechod k udržitelné ekonomice. Chtěl bych se bavit o tom, jak toho dosáhneme. Také bych chtěl, aby evropská populace byla zdravá, vzdělaná. K tomu potřebujeme demokracii a sílu právního státu.

MFerjenčík: Budoucnost EU - svobodný prostor, ve kterém se dobře žije a lidi se učí, jak dobře spravovat stát a že peníze nejsou nejdůležitější. EU je unikátní tím, že se soustředí na to, aby stát byl vstřícný lidem. Piráti jsou strana, která musí být na špici v tom, jak rozumíme změně světa technologicky a společensky a změny využité k tomu dobrému a ne pro korporace. Hájit svět proti Číně a proti nacionalistickým stranám.

DWagner: Pokud chceme čelit výzvám, zvládneme to jako jeden blok, samostatně nedokážeme vyjednávat s koporacemi, chránit životní prostředí. Problém, že Evropa hnije zevnitř, nacionalistické strany. My jako Piráti víme/učíme se jak krotit korporace. Rozumíme tomu, jak dělat přijemný život lidem. Nikdo jiný to do EU neumí donést.

PSlanina: EU bude po příštích volbách významěji konzervativní, role Pirátů může být to, že budeme dělat hlídací psy a dělat rovnováhu. Reálně nevidím vizi vytvoření vlastní frakce Pirátů.

MGregorová: EU hrne příliš velké množství problémů před sebou, které se neřeší, bez pořádné reformace, nárust nacionalistických sil, nejsme schopni přijmout další země. Z hlediska veřejné správy, systémové změny, EU je idea, projekt, kterému bychom měli dát vizi. Jsme na to nejideálnější, jediná strana, která chtěla update systému.

MPeksa: V první řadě příjemné místo k životu - životní prostředí, příjemně fungující stát, od jednodušší po složitější věci jako je například daňové přiznání napříč zeměmi. Měla by fungovat na občanském principu. Měli bychom do toho vstoupit, chránit občanské svobody.

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 152
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze KS JmK 9/2023 - výjezdní

Termín: 14. 9. 2023
Začátek: 18:05
Konec: 19:30
Místo: ZnoPiCe (Rudoleckého 928/15, Znojmo), online https://jitsi.pirati.cz/JmK

Přítomní členové: Lukáš Dubec, Radek Holomčík, Marek Lahoda, Tomáš Koláčný, Katka Migdau, Eva Havlová, Petr Ilgner, Zdeněk Kosour, Marek Lukáš, Jana Leitnerová, Jana Logrová

Online členové: Martin Boxan, Petr Kubeš, Antonino Milicia, Lukáš Doležal, Markéta Gregorová, Patrik Doležal, Monika Lukášová Spilková, Jiří Kubálek

Přítomní hosté: Ondřej Kapitančik, Katka Michálková, Aleš Šenk, Jan Lipavský, Mikuláš Ferjenčík, Dagmar Králová, Pavel Čmiel, Jan Hora, Jan Kučera, David Grossman, Vladimír Fouček, Simona Foučková, Karolína Trojanová, Jakub Maňura

Online hosté: Lukáš Nový, Barbora Konečná, Pavel Čmiel, Žaneta Krejčiříková, Jiří Krejčiřík, Monika Karlíková

Ověřovatel/é: Tomáš Koláčný
Zapisovatelé: Katka Michálková, Ondra Kapitančik

PROGRAM:

  1. Schválení programu schůze a ověřovatele
  2. Info z PKS
  3. Představení zájemců o členství
  4. Různé
    přestávka
  5. Debata s ministrem zahraničí Janem Lipavským a náměstkem hejtmana Lukášem Dubcem

Zápis:

1.
Program schválen, ověřovatel Tomáš Koláčný

2.
RH: zadání analýzy fungování krajského mediálního týmu, první ucelený výstup do konce tohoto týdne (17.9.), jak to bude, tak se domluvíme se na dalších krocích.
Rozpočet 2024 bychom chtěli v půlce října předložit KF. Otevřené forum, kdo by měl zájem, může se připojit do pracovní skupiny, která bude na rozpočtu pracovat. Údaje o nevyčerpaném rozpočtu z letošního roku budeme mít až později, začátkem roku 2024, spěcháme na to, abychom mohli schválit rozpočet kampaně do krajských voleb.

TK: poptávali jste někoho na velkoplošnou reklamu?

RH: řešíme to, společně s tím reklama MHD + stánek. Teď chceme jeden záměr na tým - stratég, PR, community management, budeme předkládat KF.

3.
BK: odkaz na forum představení - viewtopic.php?t=64359

Zajímá mě školství a sociální politika, v Brně kandidatura do komunálních voleb z nižších příček

RH: Proč zrovna Piráti?
BK: Jediná strana, se kterou se dokážu ztotožnit, stačilo by mi změnit věci v Králově Poli

MG: Něco z programu, s čím bys nesouhlasila?
BK: Soustředila jsem se spíš na to, s čím souhlasím, z hlavy asi nedokážu říct nic, s čím bych z programu nesouhlasila.

4.
RH: PKS další úterý od 15.30, sobota 23. volba lídra do krajských voleb
Budeme posílat kandidátům informace k prezentaci, abychom mohli komunikovat co nejdřív po volbě

PS: z důvodu opakovaného výpadku internetu je možné, že v zápisu nejsou evidovaní všichni členové i hosté. Tímto se omlouvám a děkuji za pochopení.

katka.michalkova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 26
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Profese: osvč v online marketingu, soc. sítě
Bydliště: Rájec-Jestřebí
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od katka.michalkova »

Mimořádná schůze KS JmK 10/2023 - 23. 9. 2023

Termín: 23. 09. 2023
Místo: špice Brno, online: na jitsi.pirati.cz/jmk
Začátek: 14:03
Konec: 18:00

Přítomní členové: Jana Leitnerová, Petr Kubeš, Lukáš Dubec, Radka Musilová, Filip Havlíček, Filip Slaný, Kateřina Migdau, Silvie Mrkvanová, Petr Vlasák, Jiří Hlavenka, Jan Marek, Eva Havlová, Tomáš Psota, Michal Marczinis, Monika Lukášová Spilková, Antonino Milicia, Marek Lahoda, Ivo Vašíček, Petr Springinsfeld, Martina Hanáčková, Monika Karlíková, Zbyněk Němeček, Vendula Svobodová, Michal Škerle, Markéta Gregorová

Přítomní hosté: Aleš Šenk, Katka Michálková, Lukáš Nový, Barbora Konečná, Pavel Čmiel, František Michálek

Online: Ondřej Kapitančik, Jiří Kubálek, Markéta Gregorová, Mara Lukáš, Radek Holomčík, Lukáš Doležal, Lukáš Nový, Tomáš koláčný, Barbora Konečná, Robert Iliev, Marek Fišer, Patrik Doležal

Omluven: David Lenger

Zapisovatel: Kateřina Michálková

Ověřovatel: Filip Slaný

PROGRAM:

  1. Schválení programu a ověřovatele
  2. Primární volby
    14 - 15 hod grilování lídrů
    15 - 16 hod 1. kolo volby lídrů (Helios)
    15 - 16 hod představení a grilování první skupiny kandidátů na čelo
    16 - 17 hod 2. kolo volby lídra/lídryně (Helios)
    16 - 17 hod představení a grilování druhé skupiny kandidátů na čelo

Zápis:

  1. program a ověřovatel byl schválen
    2.
  2. představujte se
    První se představí Lukáš Dubec

Jako druhá se představí Jana Leitnerová

MM: Dotaz v angličtině na největší úspěchy na oba kandidáty
TP: jak se díváte na potencionální koalici s ANO
LD: podle výsledků voleb, bude se jednat se všemi subjekty, krom SPD KSčM. Koalice s Ano, pokud to půjde bez nich šlo by to skvěle.
JL: my musíme udělat tak, aby to nebylo ano a někým. Ale pokud to nepůjde jinak, půjde o gesce a místa v radě. Jak si nastavíme koal smlouvu. Pouštět ano ke krajským kormindlům je nebezpečné.
KM: Co vás příjemně překvapilo a co bylo to nejhorší?
JL: příjemně: když jsem přišla a setkala se s lidmi z odboru a oni se k tomu hned přidali. Negativně: Dlouho mě někteří považovali za asistentku a že těhotná žena nepatří na krizový štáb.
LD: příjemně: úřednictvo na kraji jsou jen lidi a když se k nim chováte, tak i oni si vezmou vaši věc za svůj cíl. Nepříjemně: neschopnost kraje posouvat se dopředu.
MLS: náš pirátský zastupitelský klub byl Dub na grémiu, nyní je tam Jana a proč?
LD: považuji se za týmového hráče a když jsme se bavili o možnosti prosazovat naše věci.
JL: jsem na grémium, což je pracovně formální setkání náměstků a hejtmana. Některé věci jsem dost v opozici. Přišla jsem s tím já, probrali jsme to na klubu. Moje otevřenost změnila dynamiku toho grémia.
IV: vím jaké máme problémy na kraji, jak budeme v kampani komunikovat situaci s transformací zdravotnictví? Před 8 lety se přišlo na nutnost transformace zdravotnictví. Nic se nezměnilo a teď se to bude muset udělat.
JL: chystají se změny, uvidíme na jaře jak na to. Snad vybereme někoho schopného, kdo nám to pomůže komunikovat. Je to velký fail koaličního partnera. Je to o té odvaze ty lidi přesvědčit a mít tu odvahu.
LD: musíme najít odvahu říct, že se stala chyba. Transformaci krajských nemocnic chceme dotáhnout do konce.
MS Slovácko: co byste jako hejtmani udělali pro kraj, aby nebyl tratný na rozpočtovém určení daní.
LD: poslední roky se hejtmani snaží to řešit, ale to neustáli s vládou. Všichni si uvědomujeme, proč se min. financí odmítá.
JL: stejně, jako v soc. komisi. Je to intenzivní spolupráce s lidmi z jiných stran. Musíme to vést racionálně, ale jde o kontakt s vládou a min. financí. Nemůžeme si hrát jen na krajském píšečku, ale jet do té Prahy.
MG: jak se momentálně liší procenta Pirátů v průzkumech oproti roku 2020 pro krajské volby, proč tomu tak podle tebe je a co se podle tebe musí stát, aby se zvýšila?
JL: myslím si, že se moc neliší. Máme 12 a vyhráli jsme se 14. Měli bychom lépe komunikovat celostát i kraj. Nenaskakovat na vnitrostranické a vnitropolitické války. Když si mnoho z nás zamete před vlastním prahem a dělá tu pravou politickou-pirátskou práci.
LD: čísla jsou zhruba stejná. Největší možnost, jak zviditelnit piráty je to lépe komunikovat. Média bohužel více řeší naše spory než úspěchy.
JH: Víme, že krajské volby vycházejí z celostátních preferencí. Lídr může být ten rozhodující faktor. Jak vybojujete ta 2,3% navíc?
LD: chtěl bych lépe komunikovat celý tým a naši kampaň. komunikovat s lidmi a vyjíždět do regionů.
JL: lídr/ně musí být tou tváří vysvětlit a dokázat kompetence spravovat ten kraj. Ta procenta se dají urvat tou naší opozicí na kraji. často jdu do přímého konfliktu s mpsv. Nelíbí se mi, jak se eurovolby zvhrly na stereotypy muž, žena.
SM: máme zde 673 obcí, kolik jich objedeš?
JL: vzhledem ke kvalitě silnic. Musíme si najít styčný místa a být v tom centru. Dávám si závazek víc jak 200 obcí, od ledna 2024.
LD: kraj je velký a obcí je mnoho. V těch nejmenších se dělá kampaň hůře. Jen plakáty, billboardy nestačí! Musíme se tam vydat. Já dám 210 obcí.
JL: v těch nejmečích se dělá průběžně u piva
ZN: pokud bys byl hejtman/ka jak komunikovat se starosty v té běžné práci, abyste dobře vnímali potřeby obcí. Co si myslíte, že by mělo být více distribuované v regionech (školy, lékaři, ...).
LD: hejtman by měl řešit přímo v tom regionu, aby si to vyslechl a mohl na to reagovat - jak nastavit dotační podpory. Rozložení služeb, to má návaznost na transformaci zdravotnictví. Vzdělání a soc služby by měli být dostupné v místě, na to navazuje základní zdravotní péče. U specializovaných zákroků stačí v centrech.
JL: snad zde budeme mít jen jednu multifunkční halu a za tou si dojedou. Lidi chtějí být doma a ty služby mít u sebe, někdy si těch 5 km nedojedou. školka ať je kdekoli, vždy je škoda, že to stojí na legislativě. Třeba to sousedské hlídání od Zuzky. Už teď fungují "porady se starosty", ale fungují sněmy starostů dle orp/okresů. Líbili by se mi terénní dny - snídaně s hejtmankou. Neformální setkávání je důležité.
TK: pokud bude po volbách na stole koalice s ODSANO (KDU included) jako v Brně, půjdete do toho, nebo odmítnete? Dokážete si představit domlouvat koalici s Pavlem Blažkem?
JL: je to krajský předseda a možná budeme muset. Znám ho osobně, ale v politice jsem si nepřišla dělat kámoše, máš své strategie a je jedno kdo před tebou stojí.
LD: vyjednávání s Blažkem i při minulé koalici bylo v návaznosti na koalici. Je to o programových prioritách.
L Dol: Ahoj všem, máte v plánu finančně přispět na krajskou kampaň?
LD: 100 tis Kč
JL: budu ráda FD, počítám s vyššíma 10tis

JL: jsem prý přirozená lídryně, dělám svoji práci dobře. Náš kraj si zaslouží první hejtmanku
LD: asi nebudu první hejtmankou. Chtěl bych zúročit dosavadní zkušenosti. Ať už to bude Jana nebo Já, ta volba bude dobrá!

Pořadí dalších kandidátů:

Eva Havlová
David Lenger (omluven)
Marek Lukáš
Zbyněk Němeček
Petr Springinsfeld
Patrik Doležal
Petr Vlasák
Monika Karlíková
.............
Ivo Vašíček
Vendula Svobodová
Silvie Mrkvanová
Pavel Čmiel
Kateřina Migdau
Jiří Hlavenka
Radka Musilová
Michal Škerle

Grilování 1. kola kandidátů:
VS: Kolik jste ochotni vložit času do kampaně a jak si ji představujete.
EH: všechen volný čas, minule to bylo fajn - stánek v Brně + akce ve městech i obcích
ML: účastnil jsem se do kampaně, i když jsem nekandidoval. Rád se zapojím
ZN: jsem uvolněný starosta, svoji práci propaguji neustále i na soc sítích a to nám snad pomůže i do těch voleb. Mám velkou důvěru v kontaktní kampaň, pravidelně navštěvovat okresní města
PS: v kampani bychom se měli odlišit, budeme kandivdovat sami. Jsem uvolněný politik, takže čas mít budu. Chci být i mimo Brno
PV: jsem uvolněný politik, počítám s plným nasazením - regiony, brněnský stánek atp. - max zapojení
MK: na 100%, všchno dělám jako býk a moc se na to těším. Vyjdeme ven

RH: řekněte jednu věc, která by po vás měla zůstat
MK: můj sen je založit kreativní centrum na blanensku
PV: bude to více lycejních oborů na sš
PS: koncepce vnějších vztahů, která bude opřena o data a bude zavedena do praxe
ZN: měl by zůstat dobrý vztah mezi krajem a obcemi
ML: byly by peníze na vytváření biokoridorů
EH: alternativní gymnaziální třída na každém okrese
LD: kraj by využil malé pozemky, které by využil

ML: nemáte volný čas, máte zkušenost s vyhořením?
ML: podnikám ve stavebnictví, už jsem to několikrát řešil
ZN: nemám, ale uvědomuji si náznaky a věnuji se koníčkům
PS: jde o koníčky a kamarády mimo politiku a někdy si vypnu telefon
PV: nemám čas vyhořet, hudba, rodina, není možnost vyhořet
MK: IT korporát, je to od do, po konci máte vypnutou hlavu a pak máte čas na cokoli
EH: vím kolik si toho naložit
JL: na stávající zastupitele, řekněte alespoň 2 věci co se podařili.
PS: na můj návrh se vypovědělo partnerství s ruskými regiony. S Jirkou Kadeřávkem jsme omezili individuální dotace, viz moje řeč
PV: školní psychologové - trochu se na to zapomnělo, tak kraj podržel školní psychology + posun dotací do kultury
EH: podpoření alternativní školy a školky. z mé zahraniční cesty do Chorvatska
PV: při monitoringu míst pro malé vodní plochy

MŠ: mohli byste říct, jaký je aktuální rozpočet kraje + jedna investice
ZN: 14 mil příjmy, investice v Hodoníně v nemocnici
PS: 7 mil příjmy, termál Pasohlávky
PV: 6,5 mil, vlaky
MK: příjmy 14,2 mil
EH: příjmy 7 mil, havarijní opravy škol
ML: 14 mil, vlaky a termal Pasohlávky

LDol: jak přispějete na kampaň
PV: čeká mě rekonstrukce a mám dvě děti - jeden měsíční plat.
MK: záleží co doma. Uvidíme na mé pozici, jistě by to bylo 5 místné číslo
EH: jedna měsíční odměna v zastupitelstvu
ML: 10 tis a výš
ZN: v jednotkách tisíc
PS: asi to nebude záležet na mé pozici, 75-100 tis

TK: dotaz na Springa - po komunálních volbách jsi byl iniciátorem odmítnutí koaliční spolupráce v Brně. Budeš ve svých tehdy prezentovaných postojích konzistentní i na kraji a zvolíš stejný přístup k potenciální koalici s ODSANO?
PS: nepreferuji koalici s Ano, asi bych zvolil stejnou pozici jako u pro Brno
anonym: proc ta koncepce o kterÉ jsi mluvil nenÍ po 3 letech JEŠTĚ hotova?
PS: Byla koncipována na celé volební období, je to dlouhodobý proces.

LD: kumulace uvolněných funkcí, co na ni říkáte.
MK: nemám zájem o uvolněnou funkci
EH: jinou pol funkci nemám, tak to problém není. Záleží, zda je to časově zvládnutelné.
ML: moje zaměření je kraj, takže kumulace nehrozí
ZN: nestojím o uvolněnou funkci na kraji
PS: kumulaci dvou uvolněných funkcí nám zakazuje pirátský kodex
PV: musel bych uspět v primárkách, náš úspěch a musela by to být gesce, které bych rozuměl.

Druhé kolo
Ivo Vašíček
Vendula Svobodová
Silvie Mrkvanová
Pavel Čmiel
Kateřina Migdau
Jiří Hlavenka
Radka Musilová
Michal Škerle

Grilování 2. kola kandidátů:
ML: Setkali jste se s vyhořením?
IV: v roce 98, od té doby dobrý
VS: ano, po komunální kampani, potřebovala jsem 3 měsíce k tomu se vrátit
SM: zatím jsem se nesetkala, na vš jsem měla psychohygienu, dnes tomu říkáme duševní zdraví a cvičím jógu
Pč: nemám na vyhoření čas. Držím si své koníčky, je to o podpoře okolí
KM: zatím jsem se s tím nesetkala, člověk musí umět říkat ne
JH: už jsem se to naučil, teď mi hrozí jen vyhasnutí
RM: více pečuji o své duševní zdraví, digitální detox, mám své koníčky a blízké
Mš: vyhoření je časté, povinné máme supervize, tohle ve školství chybí. Tuším co dělat, 5.12. bude webinář

Mš: jaký máte recept na nespravedlivé rozdělení daní.
VS: něco málo o tom vím, sama na to recept nemám
SM: v televizi jsem slyšela o té problematice a uvidíme, co Grolich vyjedná
Pč: podobně jako u Vendy. Ten problém je dlouhodobý, ale nevím to řešení
Mš: nerozhoduje o tom kraj, ale parlament, musíme tam tlačit na vládu, ministry i premiéry.
RM: nemám osobní zkušenost, kdo to bude vnímat jako spravedlivé?
Mš: vždy bude nějaká nespravedlnost. Možná máme moc krajů, snižme počet krajů
KM: nevím, proto máme být tým
IV: já jsem se k tomu dostal, když kraje vznikaly. V současnosti to rozdělení neodpovídá parametrům kraje.

FS: kolik jste ochotni vložit času do kampaně a jak si ji představujete?
SM: vždy jsem kampaňovala, jsem zaměstnaná, a moc ráda někam vyjedu.
Pč: kolik je třeba. času bych si našel dost.
KM: jsem na mateřské a mám hodně času. Mám zkušenost z komunálu. co to půjde
Mš: s časem jsem na štíru. mám přístup do médií a velký vliv na soc sítích
RM: zapojím se, jak mi dovolí mé časové možnosti a ráda tomu obětuji svoji dovolenou
Mš: počítám i s částí dovolené, musím vylepšit svoji prezentaci na soc sítích
IV: několika kampaní jsem se už zúčastnil. 200 obcí to je zbytečné, okresní města tam je to důležité!
VS: co to půjde, nejde jen o běhání na ulicích. Jistě nebídnu akci v Lískovci

RH: řekněte jednu věc, která by po vás měla zůstat na kraji
Pč: oblast kybernetické bezpečnosti, aby to kraj bral jako relevantní výzvu
KM: zasadila bych se o komunikaci kraje a obcím, hlavně i k občanům
Mš: budování, posilování mladopodnikatelských center, je to můj nápad a má to velký potenciál
RM: v oblasti kultury - existoval by funkční materiál kko
Mš: ve školství, působili tam i soc. pedagogové a v oblasti sportu koncepce investic do sportovišť
IV: investice a řízení do plánování oprav silnic
VS: snad se odbourají překážky u komunitní energetiky s podporou u kraje
SM: lepší komunikace lékařské fakulty, sš zdravotnictví a aby tito lidé zůstávali v našem kraji

LD: jak máte v plánu fin. přispět na krajskou kampaň
KM: jsem na mateřské, spíš bych to viděla si to odpracovat. Líbí se mi fundraising
Mš: jsem největší individuální dárce pirátské strany, své peníze z funkce dávám Ks jmk
RM: nemám konkrétní číslo, počítám pěti místné číslo
Mš: uvidím podle umístění
IV: 20-30 tis
VS: uvidíme, něco z mé odměny v komisi
SM: jedna měsíční odměna jako zastupitelka na kraji
Pč: nechám si něco doporučit, nechám se inspirovat kolegy

AZ: Další kolo začne v pondělí v 10h, bude trvat 48h. Půjde o hlasování za hlasováním

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 152
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze KS JmK 11/2023

Termín: 19. 10. 2023
Začátek: 18:00
Konec: 19:12
Místo: ŠPiCe, online https://jitsi.pirati.cz/JmK

Přítomní členové: Adam Zemek, Petr Kubeš, Jana Leitnerová, David F. Wagner, Eva Havlová, Marek Lahoda, Vendula Svobodová, Filip Havlíček, Monika Karlíková

Online členové: Kateřina Migdau, Jiří Kubálek, Lukáš Doležal, Radka Musilová, Robert Iliev, Jan Grmela, Jan Nosek, Monika Lukášová Spilková, Michal Švagerka, Filip Slaný, Markéta Gregorová

Přítomní hosté: Lukáš Nový, Ivo Podbraný, Ondřej Kapitančik, Katka Michálková, Pavel Čmiel, Aleš Šenk, Andrea Ellis, Jakub Nevídal

Online hosté: Petr Knot, Jiří Krejčiřík, Miroslav Harant

Ověřovatel/é: Jana Holomčík Leitnerová

Zapisovatelé: Katka Michálková, Ondřej Kapitančik

PROGRAM:

  1. Schválení programu schůze a ověřovatele
  2. Info z PKS (PKS, 10 minut)
  3. Představení zájemců o členství
  4. Volební kampaně EP a kraj - informace, propojení a společné kampaňování - M. Gregorová (online), David F. Wagner, Jana Holomčík Leitnerová, Filip Havlíček (cca 15 minut informace + diskuse)
  5. různé

Zápis:
1.
Program byl schválen, ověřovatelkou je Jana H.L.

2.
AZ: 1. pks chystá rozpočet a příští čtvrtek bude online call pro členy - o víkendu bude bližší info. 2. probíhá jednání o záměru na krajské volby - info u Jany H.L. nebo na foru. 3. příští týden bude představen návrh KMT a bude k tomu online rozprava pro členstvo. Na foru probíhají primárky, máme navoleno 8 míst. Probíhá rozprava na přihlašování 9.-11. místo.

3.
Ivo Podbraný - nějakou dobu jsem na čekací listině u Pirátů. Myslím si, že bych byl dobrým členem týmu. Umím jazyky - rád pomůžu s jednáním. Vystudoval jsem environmentální studia, tomu bych se chtěl v Brně věnovat.
AZ: děkuji, ty už ses představoval několikrát
AZ: nějaký bod v programu co se ti líbí?
IP: otevřenost a transparentnost.
AZ: a něco, co se ti nelíbí?
IP: vyloženě nic, ale někdy bych měl výhrady k migraci, žil jsem v 15 zemích.
JHL: zapojíš se do krajské kampaně?
IP: pokud budu mít čas, tak určitě!
AZ: můžeš dělat kampaň i v jiných zemích

4.
JHL: jistě všichni víte, co nás čeká příští rok. Věřím, že je důležité s kampaní začít už nyní.
Prezentace formou přílohy:

Piráti_KS_19102023.pdf
(223.46 KiB) Staženo 14 x

JHL: Aktuálně na KVV řešíme materiálně technické zázemí - stánek - výroba a koupě stánku nás vyjde levněji než pokud bychom si jej dalších 5 let pronajímali. Doplňkové věci, stříška nebo uložení mimo kampaň. Klidně se kvv můžete účastnit.
Outdoor reklama - máme předstih, řešíme pokrytí kraje outdoorem (billboardy-legální plochy na styčných místech v kraji). Připravujeme volební noviny na evropské volby - jedna strana pro kraj. Budeme mít roznosy 20tis.výtisků. Řeší se rozpočet a profesionálové - strategie, komunikace dovnitř i ven + community management (jednotlivci nebo agentura).
Na foru v interní sekci jsou zápisy z kvv, máme na Signalu jihomoravský krajský vysílač - jednostranný info kanál na signálu + pravidelné info do NL.
Co nás čeká: po volbě kompletního čela dojde převolba kvv. Příprava draftu programu pro krajské volby - oslovím KET. Fundraisingová strategie.

DFW: jak se zapojit do evropské kampaně: nálada, kterou vzbudíme v evropské kampani nás nabije do dalších kampaní. Potřebujeme pomoct s komunikací na soc. sítích. Pokud jste nositelem nosného tématu, můžeme to využít. Provazba u Brna - toto jsou pozitivní věci na kraji a to hezký na městě vám vzala ODS. účast na stáncích - ideálně od dubna! Na konci března bude compas v Pardubicích - bylo by super, abyste tam byli - prosíťovali se.
KM: když je to na signálu, proč to není i na zulipu?
JHL: můžeme
MG: Honza Bednařík to umí automaticky propojit signál na zulip

diskuze ke kampani EP a kraj

5.
KM: Ráda bych vás informovala o tom, že Filip Vítek chystá další teambuildingovou Pirátskou chatu. Akce na chatě proběhne o víkendu 16.-18.2. Chatu vybereme dle počtu zájemců, bude se jednat o jednoduché ubytování s dostatečným soukromím pro rodiny. Dojezdová vzdálenost z Brna do 90ti minut autem. Napiš svoje jméno do tabulky pro předběžný zájem: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

MK: ráda bych vás pozvala do Blanska na přednášku DATLab - kontrolní digitální nástroj na kontrolu veřejného sektoru - efektivita a transparentnost. 2.11. v Blansku od 15h v klubu Suterén - najdete v krajském kalendáři

Aš: 21.11. nás v Brně navštíví Honza Lipavský

VS: Lampionová procházka 23.11. ve Starém Lískovci - https://fb.me/e/5InD4yxAF

KM: Akce ve Šlapanicích 31.10. - https://fb.me/e/4XMnAXwSo

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 152
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze KS JmK 12/2023

Termín: 23. 11. 2023
Začátek: 18:10
Konec: 19:45
Místo: ŠPiCe, online https://jitsi.pirati.cz/JmK

Přítomní členové: Petr Springinsfeld, Katka Migdau, Radek Holomčík, Jana Leitnerová, Lukáš Dubec, Radka Musilová, Monika L. Spilková, Monika Karlíková, Filip Slaný, Adam Zemek, Vendy Svobodová, Martin Novák

Přítomní hosté: Ondřej Kapitančik, Katka Michálková, Filip Marek, Šárka Horáčková, Pavel Nehyba

Online členové: Petr Vlasák, Silvie Mrkvanová, Pavel Nevrkla, Ivo Vašíček, Marek Lahoda, Honza Grmela, Marek Lukáš, Filip Havlíček, Jirka Kubálek, David Lenger, Zbyněk Pokorný

Online hosté: Pavel Čmiel, Lukáš Nový

Ověřovatel/é: Adam Zemek
Zapisovatelé: Ondřej Kapitančik, Katka Michálková

Program:

  1. Schválení pořadu a ověřovatelů
  2. Informace z PKS (PKS, 15 min)
  3. Krajské volby (PKS, 5 min)
  4. Info z RV (RM, 5 min)
  5. Představení zájemců o členství
  6. Různé

---Přestávka---
Představení návrhu na další fungování kMT + debata (RH)

Zápis:
1.
program schválen, ověřovatel Adam Zemek

2.
RH: Schválili jsme krajský rozpočet pro příští rok, v termínu jak by se měl rozpočet schvalovat, potřebovali jsme schválit záměry na krajské volby. Děkuji za zapojení do debat. Po novém roce možná budeme dělat nějaké modifikace. Pokud by měl někdo nějaký podnět, neváhejte se ozvat. V únoru proběhnou volby PKS. 11. 5. 2024 proběhne další komunální fórum, pravděpodobně v Brně, přemýšlíme nad Břeclaví.

PS: 13.1. proběhne CF v SONO centru. Děkuji všem z organizačního týmu. Chtěl bych všechny poprosit, pokud byste se chtěli zapojit do přípravy - na místě: akreditace, dětský koutek, catering. čím víc nás bude, tím míň času tam budete trávit. Ti kteří se budou chtít zapojit ozvěte se Ondrovi Kapitančikovi. Dobrovolníky hledáme i na neděli do café práh.
RH: v pátek preparty. Sobota klasický program - volba nového RP. Chceme zde prezentovat i krajské lídry/lídryně. Poté bude afterparty. V neděli budou workshopy v café práh.
LD: dnes končí rozprava ve věci založením MS Blanensko-Boskovicko a bude následovat hlasování viewtopic.php?t=65691, stejně tak je otevřeno vlákno k nominacím do republikového předsednictva viewtopic.php?t=65692 a stále probíhají primární volby pro krajské volby viewtopic.php?t=64995. Chtěl bych vás také vyzvat k připomínkování pirátského Kodexu chování viewtopic.php?t=65695. Zapojte se do diskusí, nominací a hlasování. Díky.

RH: další jednání PKS bude v úterý 28.11. od 15:30

PV: děkuji za zmínku o Kompotkonu, probereme to na schůzi MS - rádi se toho ujmeme
RH: organizátorem je PO, proto musíme akceptovat jejich volbu místa

3.
JHL: aktuality: po schválení rozpočtu řešíme zábory na reklamu na krajské volby. Probíhá výběrko na PR a strategii do 27.11. poté budeme vybírat - JHL, Radka Musilová, Filip Havlíček, Marek Lukáš. Omlouvám se garantům ketů, potkáme se v průběhu prosince - snad už budeme mít celostátní program pro krajské volby. čelo máme a témata jsou daná. K EP - 30.4. bude zahajovací kampaň v Praze. středa 1.5. bude 20 let od vstupu do EU - chceme mít stánek na Svoboďáku. Termín krajských voleb by měl být na konci září, prý to bude už 20. a 21. 9. 2024.

4.
RM: RV schválil rozpočet na rok 2024 a rozpočtový výhled. Příští rok budou Piráti hospodařit s výdaji 44,7 mil, z toho 12,7 mil. Kč jsou výdaje na centrální podporu krajských, evropských a senátních voleb.
RV schválil revizi dlouhodobého programu v bodech Politické strany a volby, Respekt k Ústavě a její zdokonalení, Účast veřejnosti na rozhodování a Spravedlivá společnost.
RV schválil k ratifikaci společný program pro Evropské volby, který vznikl na úrovni PP-EU. Přijal k návrhu několik komentářů a dvě výhrady.
RV schválil zjednodušující balíček který vypouští celou řadu zbytných předpisů a jejich částí. Některé návrhy budou ještě předloženy celostátnímu fóru.
RV uvolnil do zkušebního provozu návrh vzorového jednacího řádu pro krajská a místní fóra s více jak 25 členy.
Schválili jsme harmonogram zasedání RV na příští rok:

  • termín 24. - 25. 2. 2024
    RV projednal také fungování Pirátského institutu.

"Republikový výbor na svém posledním zasedání projednal záměr sjednocení správy strany a přijal usnesení, že doporučuje sjednocení správy v odborech provést najednou, a to s odpovídajícími vhodnými přechodovými ustanoveními a řešením specifických situací. Předpisová pracovní skupina má za úkol do konce listopadu shromáždit široké návrhy na to, jak přesně reformu provést, a RV by měl do poloviny prosince přijmout doporučení k dalšímu postupu.

Pracovní předpisová skupina - zítra v 18 h
PS: ve zjednodušujícím balíčku, výběrka jsou od 100tis
RM: můžeme to projednat v únoru

5.
Filip Marek - jsem z Blanska, ale více tíhnu k Brnu. Zajímám se o dopravu, u Pirátů mi přijde, že to řeší dobře. Je vidět, že nad tím přemýšlí a věnují se tomu. Zajímám se o ŽP, což je u pirátů téma.

Různé:
KMig: byl slibovaný jihomorcon o začátcích v politice pro nás ze Šlapanic i odjinud.
RH: trochu to vyšumělo - tématicky by to bylo na kompotkon
RM: v připomínkování je etický kodex - pokud máte dotazy, klidně se mi ozvěte
KMig: systém vrb a koprů - pokud by se vám něco dělo, můžete se na ně obrátit
RM: za rovné šance je dotazník - zkušenosti s toxickým chováním - je k dispozici až do CFka - je na nástěnce
RH: příští schůze bude v pátek 8.12. - vánoční večírek.

Přestávka do 19h

Situace KMT
RH: Důvodem k ukončení spolupráce s Alešem bylo, že spolupracoval i s jinou pol. stranou. Byl to zdlouhavý proces, od září bylo poznat, že není vše v pořádku. Na konci října jsem se dozvěděl, že pracuje pro hnutí Volt, kandidují do EP - míří na podobné voliče. V tom týdnu jsme se domluvili o ukončení spolupráce.
CBA - dnes ji najdete v interní části KF, vidíme zde efektivitu našich výstupů a mediální dosah našich lidí. Náš problém je personální - fluktuace lidí v kmt a absence koncepce. Uděláme si k tomu i online debatu i s Jakubem Šusterem. Co bude následovat: probereme to v úterý na PKS, měli bychom se vrátit k modelu mediálního oboru a mediální spojky. Máme v kmt rozpočtován 1,5 úvazku, ale kolik lidí to obsáhne je na nás. Připravíme i další VŘ. Zatím se soc. sítím věnuje Katka Michálková, a domlouvám Martinu Ježkovou z MO - tohle je jen dočasné řešení.

Diskuze ke kmt

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 152
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Společná schůze KS JmK 13/2023 a MS Brno

Termín: 8. 12. 2023
Začátek: 18:00
Konec: 18:08
Místo: ŠPiCe, online https://jitsi.pirati.cz/JmK

Přítomní členové: Lukáš Dubec, Jan Hron, Katka Migdau, Petr Burian, Markéta Gregorová, Tomáš Vymazal, Tomáš Koláčný, Antonino Milicia, Filip Havlíček, Vendy Svobodová, Tonda Trčálek, Petr Kubeš, Adam Zemek, Petr Zámečník, Šimon Fouček, Bára Konečná, Jiří Kubálek

Přítomní hosté: Lukáš Nový, Ondřej Kapitančik, Katka Michálková, Nadia Barcalová

Online členové: Silvie Mrkvanová, Filip Vítek, Ivo Vašíček, Radka Musilová, Pavel Nevrkla,

Online hosté: Andrea Elis, Pavel Čmiel, Patrik Kročil

Ověřovatel/é: Petr Kubeš
Zapisovatelé: Katka Michálková

Program:

  1. Schválení pořadu a ověřovatelů
  2. Informace z PKS (PKS, 10 min)
  3. Info z PMS Brno (PMS Brno, 10 min)
  4. Představení zájemců o členství
  5. Různé

Po přestávce Vánoční večírek!!!

1.
Program byl schválen, ověřovatel: Petr Kubeš
2.
LD: probíhají hlasování, tak se prosím zapojte - forum, helios. Harmonogram schůzí na rok 2024. V prvním pololetí se pojede do MS Blanensko-Boskovicko, v druhé polovině Znojmo nebo Slovácko.
Blíží se CF v lednu v Brně, hledáme dobrovolníky, ozvěte se Ondrovi Kapitančikovi.
3.
AZ: Byl schálený harmonogram schůzí na 2024. Květnovou schůzi chceme mít od 17:00 a bude baby friendly, tak doražte celá rodina. Připravujeme VŘ pro PR posilu pro Brno.
4.
nikdo nic
5.
JH: TO vzkazuje, že došlo ke změnám ohledně emailů - každý může mít svůj emailový alias - návod je v nalodění. Zanikly hromadné emaily, nyní se bude využívat chobotnice.

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 152
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze KS JmK 1/2024

Termín: 25. 1. 2024
Začátek: 18:10
Konec: 19:40
Místo: ŠPiCe, online https://jitsi.pirati.cz/JmK

Přítomní členové: Radek Holomčík, Vendula Svobodová, Marek Lahoda, Monika Karlíková, Eva Havlová, Adam Zemek, Filip Slaný, Filip Havlíček, Zbyněk Němeček, Marek Lukáš

Přítomní hosté: Pavel Nehyba, František Michálek, Kateřina Michálková, Ondra Kapitančik, Pavel Čmiel, Tomáš Mann, David Konderla, Michal Franc, Adam Kazík, Nadia Barcalová

Online členové: Jiří Kubálek, Lukáš Doležal, Jan Grmela, Silvie Mrkvanová, Kateřina Migdau, Petr Burian, Petr Springinsfeld, Zbyněk Pokorný, Jan Nosek, Ivo Vašíček, Lukáš Dubec, Monika Lukášová Spilková, Antonino Milicia

Online hosté: Matúš Medo

Ověřovatel/é: Filip Havlíček
Zapisovatelé: Katka Michálková, Ondra Kapitančik

Program:

  1. Schválení pořadu a ověřovatelů
  2. Informace z PKS (PKS, 15 min)
  3. Představení zájemců o členství
  4. Různé
    ---Přestávka---
  5. diskuze

Zápis:
1.
RH: Program byl jednomyslně schválen, ověřovatel Filip Havlíček

2.
RH: chci vás upozornit na probíhající rozpravu o změně rozpočtu na tento rok. Ta změna byla avizována už při schvalování. Převod z 2023 bude kolem 4 mio + neuvedli jsme odhadovaný příjem na eurovolby, tady jsme byli velmi konzervativní. Rozpočet nám tedy poskočí o 500 000 nahoru.
Budeme kupovat kontejnerový stánek, na komunální volby za 3 roky už bude investice zpět. Rozprava k záměrům probíhá do neděle 17h a poté se bude hlasovat.
Znovu musím poděkovat PS a dalším lidem, co se podíleli na organizaci CF. Ze všech míst slyším jen pozitivní ohlasy. Taky toto CF neprovázel žádný skandál. Všechny peníze na CF jsme nevyčerpali, budeme řešit s RP, mohlo by nám to vylepšit rozpočet.
Do 22.2. běží možnost přihlásit se na kandidátku do kraje - je to na foru. Čelo je navolené.
Bylo spuštěno přihlašování do nového PKS, přihlašovat se můžete do 9.2. - prosím, všichni se hlaste. 12. února proběhne osobní grilovačka tady na ŠPiCi.

3.
Pavel Nehyba - představení na foru viewtopic.php?t=66180
otázky z publika:
LD: Legalizace měkké a tvrdé drogy?
PN: legalizoval bych měkké drogy
FH: přijetí eura?
PN: ano
VS: byl jsi dříve v nějaké jiné politické straně?
PN: ne

Tomáš Mann - představení na foru viewtopic.php?t=66051
otázky z publika:
VS: angažoval ses v jiné politické straně?
TM: ne
LD: legalizace měkké a tvrdé drogy, regulace alkoholu?
TM: svoboda v rozhodování jednotlivce, jsem pro legalizaci marihuany, tvrdé drogy na diskuzi, pro zpřísnění přístupu k alkoholu, ale spíš než regulace bych radši vzdělanou informovanou společnost
AZ: byl jsi na nějaké demonstraci?
TM: proti Babišovi
KM: co uděláš jako první když bys byl místostarostou Šlapanic?
TM: zatím nemám představu, chtěl bych bojovat proti dezinformacím
FH: přijetí eura?
TM: myslím, že jsme měli dávno, ale vede se tu dlouho diskuze mezi odborníky

David Konderla
nebyl jsem členem žádné jiné politické strany
ohledně legalizace - měkké ano, u tvrdých složitější, asi by určitá míra legalizace mohla fungovat, ale je to na širokou debatu
jsem pro přijetí eura

otázky z publika:
AZ: výše trestu za znásilnění a za pěstování?
DK: případ od případu, v aktuální kauze znásilnění dost zvláštní rozhodnutí (snížení na podmínku), jsem pro zpřísnění trestů. V případě pěstování - vyřešila by legalizace, odnětí svobody za pěstování je absurdní
MLS: kdyby jsi se stal poslancem, jaký by byl první zákon, na kterém by jsi začal pracovat?
DK: novelizace trestního řádu

Pavel Čmiel
analytik Nukib, RegP cca rok, nebyl jsem členem jiné politické strany, legalizace měkkých drog ano, u tvrdých by asi dávala smysl dekriminalizace, ale ne distribuce. Alkohol - prohibice asi naprosto nereálná, ale nevidím důvod, proč by měl být alkohol dostupný tak, jak je. Jsem pro přijetí eura.

4.
ML: jaký je vývoj ohledně kMT?
RH: zatím nedošlo k posunu, máme k ruce Katku Michálkovou, která nám pomáhá s komunikací, koordinace s centrálním MO, necháváme na novém PKS

PN: v Blansku budeme mít 21. února rozpravu s Markétou G. o 20 letech v EU v klubu Suterén od 18:00, stavte se za námi

5.
diskuze probíhá bez zápisu

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 152
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze KS JmK 2/2024

Termín: 29. 2. 2024
Začátek: 18:10
Konec: 20:26
Místo: ŠPiCe, online https://jitsi.pirati.cz/JmK

Přítomní členové: Filip Havlíček, Kateřina Migdau, Michal Švagerka, Zdeněk Kosour, Jana H. Leitnerová, Petr Burian, Monika Karlíková, Eva Havlová, Marek Lahoda, Petr Springinsfeld, Radek Holomčík, Miroslav Bárta, Adam Zemek, Radka Musilová, Filip Slaný, Zbyněk Němeček

Přítomní hosté: Pavel Nehyba, Nikola Sajtlerů, Filip Marek, Kristýna Červová, Michal Ondráček, Břetislav Rychlík, Marek Sovka, Lukáš Nový, Nadia Barcalová, Pavel Čmiel

Online členové: Lukáš Doležal, Jan Nosek, Antonino Milicia, Jiří Kubálek, Petr Kubeš, Vendula Svobodová, Silvie Mrkvanová, Pavel Nevrkla, Tomáš Koláčný, Monika Lukášová Spilková, Martin Novák, Jan Grmela

Online hosté: Tomáš Mann, Tomáš Migdau, Šárka Horáčková, Jiří Krejčiřík, Miroslav Harant, Lukáš Středula, Patrik Kročil, Tomáš Báborský

Ověřovatel/é: Jana H. Leitnerová
Zapisovatelé: Kateřina Michálková, Ondřej Kapitančik

Program:

  1. Schválení pořadu a ověřovatelů
  2. Informace z PKS (PKS, 5 min)
  3. Informace z kraje (JHL, 5 min + 5 min dotazy)
  4. Informace z KVV (JHL, 5 min)
  5. Představení zájemců o členství (každý: 2 min představení + 5 min dotazy)
  6. Různé
    ---Přestávka---
  7. Představení a diskuze s Břetislavem Rychlíkem (nejpozději 19:00)

Zápis:
1.
Program byl schválen.

2.
ML: proběhla volba nového předsednictva. Minulý týden jsme se sešli a rozdělili si gesce - zápis je na fóru v sekci zápisů. PKS budou bývat v úterý ve 14:30. Interně bude komunikace na signálu, externě na zulipu. Další pks bude 5.3. od 14:30.

3.
JHL: v kraji jedeme dle programového prohlášení, je 7 měsíců do voleb. SPOLU jdou spolu, Spolu pro moravu (Vitula), Lukl za Stan a čekáme kdo povede Ano a SPD. Naše gesce - JHlav. pokračuje v "podnikni to". LD je nyní v Portugalsku (Veletrh cestovního ruchu), je teď více mimo kraj. Pokračují opatření na adaptaci klimatické krize. Za mě jede transformace ústavních služeb, dále je to téma duševního zdraví - v červnu bude konference. Máme změnu ve fin. výboru mimo Iva, kde je Silvie Mrkvanová.
PS: na květen připravujeme projekt Purple, připravujeme zahraniční cestu do Belgie.

4.
JHL: o víkendu se na RV schválil celostátní program. Spolupracujeme se studiem Družina. V průběhu týdne vyšlu informaci s příspěvkem na kampaň.
MŠv: v tom FR nám chybí nějaké peníze. Teď nám chybí ty vnitrostranické dary - čím více, tím lépe.
JHL: chybí nám doplnění na kandidátku - mohli bychom se podívat na poměr mužů a žen, ať vidíme tu reálnou diverzitu.
ML: jak probíhá spolupráce s Družinou?
JHL: v příštím týdnu nám představí hlavní linku kmapaně, mají od nás podklady. Spolupráce začíná a jistě bude brzy i větší kontakt s členskou základnou. Nějaké průzkumy se řeší na celostátu - to máme od cvš. Výzkum pro jmk si ev. uděláme sami.
KM: je dobré ukázat i tu diverzitu v rámci kraje
JHL: toto pondělí máme další KVV
LD: jaké jsou red flags?
JHL: "jsem mladá nezkušená a nemohu vést kraj", atd.

5.
Michal Ondráček, představení na foru viewtopic.php?t=65761
práce v oblasti architektury a designu, žiju v Brně, s bratrem jsme založili Generace s názorem (mobilizace mladých lidí do voleb), zajímám se o veřejné dění, stát se členem je pro mě další krok.

dotazy:
ML: chceš se u Pirátů zapojit obecně nebo třeba kandidatura?
MO: za mě zatím brzo uvažovat o kandidatuře, beru to jako podporu
AZ: zaregistroval jsi nějakou politickou kauzu a jak ji vidíš?
MO: regulace HHC, obecně jsem pro legalizaci. U HHC mi vadí automaty, ale mělo by se řešit komplexně.
MB: názor na Assange a jeho počiny, co tě zaujalo na dlouhodobém programu?
MO: přístup k transparentnosti
ZN: jaké aktivity za Generace s názorem, zkušenosti atd.
MO: začalo to někdy před 8 lety, přišlo nám, že mladá generace se nezajímá o volby, chtěli jsme oslovit veřejně známé osobnosti, nestranně přivést k volbám. Fungovali jsme ve 4 lidech.
LD: lze podle Tebe komunismus považovat (i) za demokratický?
MO: ne po zkušenosti, kterou máme, komunismus se pro mě rovná diktatura, tedy nemůžeme mluvit o demokracii
FM: místa v okolí, která se ti nelíbí a co bys změnil?
MO: nemám rád nové výstavby bez ohledu na veřejný prostor. Problém s rekonstrukcí Šumavské, za mě nebude dobré místo pro rozvoj města.

Kristýna Červová, představení na foru viewtopic.php?t=66625
asistentka zastupitelského klubu

dotazy:
ML: jaké jsou tvoje koníčky?
KČ: koně, LARP, organizace akcí, hraju na hudební nástroje
KM: směr u Pirátů?
KČ: KET Školství, působení kolem Sadové (malá občanská vybavenost), komunální politika
LD: Lze podle Tebe komunismus považovat (i) za demokratický?
KČ: jsem z rodiny, která za komunismu o vše přišla, za mě asi ně, na základě našich zkušeností
AZ: oblíbený politik a kdo tě inspiruje?
KČ: sledovala jsem dřív Grolicha, asi ne jako vzor
MN: názor na školství
KČ: teď se mi líbí diverzita, člověk si může vybrat (hlavní proud, alternativní přístup)

Lukáš Středula, představení na foru viewtopic.php?t=66698
RegP od 2021, výpomoc během voleb, kandidátka Brno-jih, dvě komise za Piráty. Pracuji v IT. Pohybuji se často v Dánsku, inspirace, kam by mohlo Česko směřovat (cyklo, auta ve městě).

dotazy:
LD: Josef Středula příbuzný?
LS: strýc
AZ: jak hodnotíš vládu, co bys změnil v Brně?
LS: hodnocení - rozpor, jsem rád, že tam není ANO, nicméně SPOLU neumí komunikovat, bojím se dalších voleb. Místo zjednodušování byrokracie z hlediska podnikání to vnímám, že to nikdo moc neřeší. Celkový směřování vlády ale vidím pozitivně, mám ale plno připomínek. Brno - schválit územní plán, uzavření centra pro auta, páteřní cyklostezky.
RH: názor na výpoveď bez udání důvodu?
LS: stát by měl motivovat najít si práci, půl rok plný příjem

6.
RH: skončil jsem na ministerstvu, řeším projekt reformy veřejného stravování
AZ: přihlaste se na kandidátku do kraje na spodní místa viewtopic.php?t=64995

7.
BR: děkuji za možnost setkání. Učím na JAMU režii a dramaturgii, byl jsem u zakládání Občanského fóra. Zájem o veřejné dění se projevuje různě, hlavně na úrovni občanských.

ML: proč se ucházíte o podporu Pirátské strany?
BR: vnímám politiku jako prosazování určitých hodnot. Už od OF jsem byl lákaný do politiky, přál jsem si svobodu. Cítím jakousi odpovědnost za věci, které se staly. Řada témat, která Piráti prosazují a jsou mi sympatické. S mladými sdílím obavu o budoucnost. Sleduji Piráty na kraji a v Brně. Jsem nezávislý, nejsem člen žádné politické strany.
JHL: aktuální - manželství pro všechny. Kdybyste byl v senátu, názor na včerejší hlasování a celkově na lidskoprávní část. Když budete v senátu, jaký klub?
BR: jednoznačně jsem pro manželství, podporuji to, považuji za ostudu, že se to nepodařilo prosadit. Za mě věc, která vůbec nemůže způsobit to, co si někdo ze společnosti myslí. Klub - oslovila mě Topka, disentní stanovisko - rozhoduji se podle hodnot, které zastávám. Pokud s něčím nesouhlasím, tak nebudu zapírat svůj postoj.
LD: Jaké je Vaše spojení/vztah se stranou TOP 09? Oslovili vás nebo jste dřív spolupracovali? Jaký je Váš postoj k dalším stranám koalice SPOLU? Jaké pirátské téma považujete za nejdůležitější a s jakým tématem nesouhlasíte?
BR: nebyl jsem členem, znal jsem se s Karlem Schwarzenbergem, spojoval nás zájem o kulturní a občanské věci. To mě asi spojovalo s TOP nejvíc. O podpoře jsem mluvil s KS, Petrem Pithartem, všichni mě přesvědčovali, abych do politiky šel. Špatné vztahy s Klausovskou linií. Neodpustitelný krok opoziční smlouva. Teď je to jiné, Petr Fiala spolužák ženy, známe se dlouho, jsem rád, že je v politice.
KDU-ČSL - vznikla iniciativa Katolíci podporují kandidaturu Břetislava Rychlíka do senátu, KDU o tom nevěděla.
Blízké pirátské téma - digitalizace a odlehčení byrokracie, Istanbulská úmluva, jste pro evropští, jsem zastánce EU. Svobodná média a ochrana životního prostředí, zastáváme stejné hodnoty.
AM: názor na ekonomickou situaci, jaké ekonomické reformy by měly být atd.
BR: nejsem ekonom, současné reformy až nedostatečné, ocitli jsme se ve složité situaci, reformy bych si představoval zásadnější. Oceňuji ale odvahu.
ZN: je obcí v ČR hodně a měly by se slučovat? státní a evropské dotace pro podnikatele
BR: nejsem zastánce spojování obcí, jsem rád za samostatnost a tradici, nevadí mi, že jsou obce malé. Hospodářské a ekonomické věci by možná slučovat šly. Dotace - podle toho, na co. Naše bývalá firma (režie) získala grant, v kulturní oblasti mi přijde normální, že na dotace dosáhnou. V případě podniků, jako má Babiš, bych byl opatrný, jestli mají dosáhnout na dotace (Čapí dotace, linka na toastový chleba). Otázka, jak to rozlišovat, nechci být striktní. Vím, jak některým lidem pomohly dotace rozvíjet jejich vize. Výhoda EU - hospodářská součinnost.
AZ: uvažujete o členství v pirátské straně?
BR: asi už se nehodí, abych ve svém věku vstupoval do nějaké politické strany, nevstoupím ani do TOP09. Nezávislost mě nezavazuje k rozhodování dle politické strany.
JHL: legalizace?
BR: sleduji Vobořila, je mi blízký jeho přístup. Jsem pro legalizaci, nadělá to méně škody než to zakazovat. Jsme na předních příčkách v konzumaci alkoholu.
ZN: docela často tu zaznívá od různých lidí, že nechtějí do politické strany, protože v ní nikdy nebyli, jaká je vaše konzistentnost?
BR: kdybych chtěl do politické strany, vstoupil bych dřív. Jsem pro politické strany, stejně jako Václav Havel jsem proti politikaření. Jsem rád za politické strany, které tu jsou pro mladé lidi a reflektují vidění světa mladých. Mám hrůzu z toho, že mladí lidé přestanou chodit k volbám.
AZ: role senátu v rámci politického fungování? do kterých výborů byste se rád zapojil, pokud byste se stal senátorem?
BR: jsem rád za senát, v krizových dobách se ukázal jako pojistka. Nevíme, kdo tu bude vládnout. Oblasti - životní prostředí, kultura, vzdělávání, média. Brno nemá žádné zastoupení v radě ČT. Bez vzdělané společnosti nebudeme schopni čelit tomu, před čím stojíme (budoucnost našeho národa)
MŠ: témata, se kterými chcete do senátu jít, něco konkrétně?
BR: svobodná média, důraz na ŽP, důraz na vzdělání, lidská práva. Modernizace školství.
AM: byl byste připraven nám pomoct veřejně?
BR: ano, ve věci mediálních zákonů jsem mluvil s Ivanem Bartošem.
PS: v odpovědích jste zmiňoval naše senátory - sledujete jak fungují?
BR: sleduji oba, fungují výborně, více takových lidí, za mě důležité, že tam takoví lidé jsou. sleduji, jak kdo hlasuje v konkrétních věcech.
LD: Dotazy na pana Sovku. Je nějaká dohoda s ODS a KDU-ČSL, že TOP 09 podpoří pana Rychlíka, tak TOP 09 podpoří kandidáta/kandidátku ODS nebo lidovců v jiném obvodě? Co Piráti budou mít z případné podpory pana Rychlíka? Děkuji.
MS: neznám všechny senátní obvody, někde je shoda na kandidátech za SPOLU, někde to tak není. Pokud lidovci nemají zájem, tak bych to jednání ukončil. V rámci ČR se vzájemně podporujeme, tedy ano.
ML: hodnotová a názorová shoda, dává smysl se o podpoře bavit, za předsednictvo bychom byli rádi za formalizaci dohody (smlouva), to bychom dali hlasovat KF. Ve smlouvě bude konkretizováno, co z toho jako Piráti budeme mít.

ML: smlouva a podmínky, potom hlasování KF

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 152
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze KS JmK 3/2024

Termín: 21. 3. 2024
Začátek: 18:05
Konec: 20:18
Místo: ŠPiCe, online https://jitsi.pirati.cz/JmK

Přítomní členové: Marek Lahoda, Katka Migdau, Tomáš Mann, Pavel Nevrkla, Filip Slaný, Petr Springinsfeld, Silvie Mrkvanová, Petr Kubeš, Lukáš Dubec, Michal Švagerka, Marek Lukáš, Filip Havlíček, Adam Zemek, Adam Vyplel, Adam Kazík,

Přítomní hosté: Pavel Čmiel, Nikola Sajtlerová, Lukáš Nový, Ondřej Kapitančik, Katka Michálková, Tomáš Báborský, Marie Jílková (KDU-ČSL), Šárka Horáčková, Roman Celý (KDU-ČSL), Kristina Javůrková

Online členové: Jiří Kubálek, Martina Hanáčková, Monika L. Spilková, Radka Musilová, Radek Holomčík, Monika Karlíková, Lukáš Doležal, Adam Zemek, Zdeněk Kosour, Eva Havlová, Antonino Milicia,

Online hosté: Andrea Elis, Jiří Krejčiřík

Ověřovatel/é: Petr Kubeš
Zapisovatelé: Katka Michálková, Ondřej Kapitančik

Program:

  1. Schválení pořadu a ověřovatelů
  2. Informace z RV (Radka Mus., 5 min)
  3. Informace z PKS (PKS, 5 min)
  4. Informace z KVV (KMig, 3 min)
  5. Informace z RP (KMig, 3 min)
  6. Strategie KS JMK (RH, 15 min)
  7. Představení zájemců o členství (každý: 2 min představení + 5 min dotazy)
  8. Různé
    ---Přestávka---
  9. Představení a diskuze s Marií Jílkovou (cca 19:00)

Zápis:
1.
Program byl koncensuálně schválen

2.
RM: dovolba RV. Schválili jsme krajský volební probram. Změna org. řádu. Navýšení záměru na pirátský letní kemp. Los na post jednatelstva - mně končí mandát. V programové: aktualizace volebního programu. Skupina pro definování práv a povinností Mladého pirátstva. Další podoba anonymního přístupu do fora. Pokračuji v práci na etickém kodexu.
ML: děkuji za schválení dlouhodobého programu dopravy.
AZ: jaký máš názor o hlasování "reformě aparátu strany" a jaké byly nálady v RV, před tím hlasováním.
RM: jsem z toho smutná. byla jsem u vyjednávání a doufala jsem ve změnu. Zůstali jsme na místě, ale tohle není konečná fáze. Navrhneme dílčí kroky. Nálada, předpisová skupina: doporučovala RV předložení pouze jednoho návrhu.
ML: myslím si, že je chyba, že šlo více variant. Přijatelností se hlasy rozředí.
LDol: proč varianta Jakuba Michálka nebyla pro RV přijatelná? Pro jakou variantu jsi na RV hlasovala?
RM: byla asi příliš razantní, on pak na předpisovou skupinu nedocházel. Bohužel jsem v rámci RV nestihla to hlasování.

3.
ML: PKS teď bývají dost nabitá a nedostalo se na podněty některých členů. Prostor na dotazy, podněty na PKS je i zde na KS v tomto bodě. Ale samozřejmě lze i nechat zařadit bod přímo na jednání PKS hned na začátek, pokud spěcháte, případně si tam počkat na bod Různé (ale nemusí zbýt čas/energie), nebo kohokoliv z nás kontaktovat kdykoliv, když potřebujete něco řešit :-)
ML: původně jsem chtěl hledat vedoucího kmt, ale z debaty na PKS vyplynulo, že si musíme vydefinovat post vedoucího, KPI. Na VŘ PR pro Brno se přihlásilo 8 kandidátů, z toho 4 byli velmi kvalitní, druhého z tohoto VŘ oslovíme s nabídkou PR pro kraj - především práce pro kampaň do konce voleb, během toho si vydefinujeme detaily a případně ho oslovíme s nabídkou vedoucího kMT. Má zkušenosti od Pirátů z Olomouce, v příštím týdnu se s ním sejdeme.

Mš: v úterý jsem se potkal s Markem Pavlíčkem (STAN), požádali nás o podporu do senátních voleb, ale domluvili jsme se, že oni si v Brně půjdou svou cestou. Minule tu byl BR, dnes pí. Jílková, pak předložíme KF k diskuzi. Břeclav jsme se bavili s Osičkou - bude kandidovat za STAN na Břeclavku, zatím se nám neozval. My ho seznámili s našimi postupy, musí se rozhodnout sám Osička. V Břeclavi půjde Šlachta za Přísahu, lidovci myslím ještě nikoho nemají, Košťál za ODS. Nám je nejblíž kandidát Osička. Nikdo u nás nebyl schopen vybrat vhodného člověka.
ZK: proces grilovaček - jak bude vypadat proces hlasování? Bude do toho promlouvat uskupení pol. stran?
ML: v tuto chvíli to není přesně dohodnuté. Předpokládali jsme, že KF předložíme smlouvu s BR. Ale do toho přišli lidovci s Jílkovou. My si ji pozveme a pak uvidíme. Pokud se z diskuze ukáže, že nepanuje názorová shoda.
ZK: kdo rozhodne o názorové odlišnosti?
MŠ: tu preferenci udělá PKS - faktor pol. blízkosti i to, co nám ta uskupení nabídnou. KF předložíme jednoho kandidáta, ale pokud se nebude líbit, může se založit členský podnět pro podporu toho druhého. Vždy o tom bude rozhodovat KF.
ML: jde o to KF předložit už tu smlouvu, co nám ta podpora přinese.

4.
KMig: předávám info od Jany. Od dubna bude změna v termínu KVV - je to i online, budeme rádi, když se připojíte. S Družinou bude ve středu 27.3. seznamovačka od 18h na Špici. Včera byli Ketům odeslány představy zpracování programu. 1.4. se budou distribuovat Pirátské listy k evropským volbám.

5.
KMig: každý týden se posílá shrnutí členů RP - email, zulip, nástěnka. Scházejí se v neděli, někdy i každý týden. Info dává na zulip Denisa Horáková. Témata: Volby, reforma aparátu i rozpočet.

6.
RH: návrh strategie vývoje KS - https://docs.google.com/document/d/1PIN ... L9Zjo/edit
Cílem je vydefinovat si slabá místa a popsat si optimální stav a zvolit si kroky, jak jich dosáhnout. Odpovědnost za to nese PKS. Rádi bychom to KF předložili v první polovině tohoto roku. Chceme na tom participovat s členskou základnou, aby to bylo kolektivní dílo. Máme zde 10 základních oblastí. Koordinací je pověřen OK, každá oblast by měla mít svého garanta - jistě to pokryje někdo z PKS, ale jsou tu i volné oblasti.
Znovu vyšleme dotazníkové šetření do KF. A budeme rádi, když se do toho zapojí celé KF, které se zapojí do jednotlivých skupin. Dokument bude ve sdílené podobě na mraku - ta struktura nám vydefinuje oblasti.
PS: děkuji, že se to děje. Struktura je dobrá. Na jaké období to je? Jak se bude pracovat s navázáním KS na strategi strany.
RH: období je 4-6 let. Řada věcí se za dva roky nevyřeší - komunikace, rozpočet. Tohle by mělo být dlouhodobější. Tohle je živý dokument, takže revize se mohou dělat. Propojení: v některých bodech, jsou ty oblasti pevně spjaté s centrálou (MO,PO, centrála). V dílčích věcech budeme spolupracovat s celostátem.
ML: na účtě prý máme 4-5 mil. Počítáte s financemi na termínovaných účtech?
MŠ: napadlo mě to a můžeme to tak udělat.
PS: my jako KS nemáme svůj účet. Máme alokovány peníze v piroplacení a tohle dělá centrála. Jen KS ty úroky nemá.
MŠ: já se na ty úroky poptám
AM: ano, máme je dislokované, ale reálně jsou ve straně.
ML: máme tu nějakého zájemce o koordinaci tohoto projektu? Kdyžtak se nám/OK nahlašte

7.
Tomáš Báborsky: 2012 jsem studoval na univerzitě obrany, 2019 jsem napsal na forum, že se chci stát členem, ale dělo se toho hodně a neměl jsem tolik času. Ozval se mi Michal Švagerka a oslovil mě, jestli mám stále zájem. Zapojil jsem se v Dubňanech do komunálních voleb. Oslovuje mě digitalizace, modernizace a liberální myšlení a prozápadní hodnota, svoboda. Věnuji se obnovitelným zdrojům, správě energií a pomáhal jsem v med. týmu - jako odpovídač, kde jsme bojovali proti dezinformacím (2022, když začala válka na Ukrajině). Už deset let na novinkách i na seznamu se snažím komentovat pro pirátsky. A rád bych se stal i členem. S Michalem, já jsem úředník na úřadě, kde chceme to město modernizovat.
KMig: zapojuješ se do ketů? na žp jsme řešili energetiku. A není to střet zájmů, když jsi zaměstnanec úřadu?
TB: rád nabídnu své vědomosti. Střet zájmů - ve své práci nepromuji piráty. Ale mimo pracovní dobu mohu prosazovat své osobní názory. Myslím si, že pokud budu svoji práci dělat dobře a pak budu kandidovat za Piráty udělá to dobrou službu.

8.
SM: začala registrace do ovk - https://ovk.pirati.cz/
KMig: bývá to velmi zážitkové. 15.4 17:30 máme besedu s Markétou Gregorovou ve Šlapanicích. O víkendu je Kompas. 11.5. je v Brně kompot.

---Přestávka---

9.
MJ: poslankyně za SPOLU, pracovala jsem v kabinetu Petra Pitharta, dříve radní Brno střed pro sociální věci, v komisích jsem spolupracovala s Piráty. Po zvolení do PS jsem pustila místo na Brně střed, nechtěla jsem být na více uvolněných pozicích. Ve sněmovně se věnuji tématům - rovné příležitosti mužů a žen, prevence sexuálního násilí, redefinice násilí. V senátu se chci věnovat tématům rodičovství, prevence násilí. Kdybych se dostala do senátu, vím co mám dělat, znám legislativní proces, kontakty, nemusela bych se rozkoukávat.
RC: do senátu jsem kandidoval dříve. V Brně kandidát TOP09 s podporou ODS (BR), u nás získala podporu Marie Jílková. Chce se plně věnovat senátu, témata, kterým se chce věnovat, se dají přes senát otevírat líp než ve sněmovně.

ML: jak to bude se sněmovnou, pokud by ses dostala do senátu?
MJ: zákonem dané, je to neslučitelné

KMig: jak byste hlasovala za manželství pro všechny z pirátského hlediska?
MJ: volím nejlepší řešení, které si umím obhájit před sebou i voliči. Za "nejčistší" manželství pro všechny jsem nehlasovala, hlasovala jsem pro partnerství pro všechny. Podporuji Istanbulskou úmluvu. Hodnotové záležitosti nás dost štěpí

LDol: Jaký je váš názor na legalizaci (i tvrdých) drog? Došlo k nešťastným vyjádřením k HHC od členů KDU-ČSL - https://www.kdu.cz/aktualne/zpravy/vlad ... asovala-za. Jak vnímáte, že vaše strana lobbuje za zájmy vinařů na jižní Moravě?
MJ: pro tvrdé drogy ne, konopí mě mrzí, společenská nebezpečnost menší než co způsobuje alkohol. S lobbingem nesouzním a nejsem z toho šťastná, ale nemám potřebu to řešit, názor jsem kolegům řekla, nepřijde mi to rozumné

PS: manželství pro všechny - když budeš v senátu, jak bys hlasovala, pro tu nejčistší variantu
MJ: umím si představit, že bych hlasovala pro

ML: za jakých podmínek?
MJ: posouvá se veřejná debata, na plénu jsme schopni o tom mluvit. Nyní jsou děti se stejnopohlavními rodiči v právním vakuu

AZ: budete kandidovat v krajských volbách a v komunálních (Brno střed, MMB)?
MJ: v kandidátce na kraj asi 21. místo, do komunálních v tuto chvíli kandidovat nehodlám, kdyby nevyšel senát, tak budu zvažovat
RC: z důvodu sněmovny a zvažování senátu byla dohoda "odsunutí" MJ na kandidátce do kraje do zadních pozic
AZ: pokud bychom měli jako podmínku podpory do senátu, že nebudete kandidovat proti Pirátům v komunálních volbách, jak byste se rozhodla?
MJ: to nemůžu splnit, nevím jak senátní volby dopadnou

AZ: co budou mít Piráti z toho, že vás podpoří?
MJ: víte, co za mnou je, v něčem jsem konzervativnější než volič Pirátů, v něčem jsem liberálnější než člen KDU.

MŠ: dříve přímá spolupráce KDU s KSČM. Jedna z hlavních motivací, proč jsem se v Dubňanech zapojil do politiky. Jaký je váš názor na takovou spolupráci?
MJ: nejsem příznivce takové spolupráce
RC: komunální politika o tom, jak se lidé znají

AM: proč jste se nedomluvili v rámci SPOLU na jiných okrscích?
MJ: vyjednávání senátních obvodů - předsedové senátních klubů se dohodli, komu by které obvody měli připadnout. Domluva, že pokud KDU nepostaví kandidáta na Břeclavsku, tak uvolní Brno střed. Později se ale ukázalo, že od TOP09 má slíbenou podporu BR. Topka trvá na tom, že v tomto obvodu chtějí BR a ODS je podpořila, my se museli rozhodnout, jestli kandidáta postavíme nebo ne.

LDol: Hlásíte se ke katolické církvi? Jestli ano, ovlivňuje to vaše rozhodování v politice? Názor na vyjádření papeže Františka k Ukrajině?
MJ: pokřtěná katolička, vyrůstala jsem v katolickém prostředí, studia na VŠ mě donutilo přehodnotit dogmata, chodím do kostela. Víru vnímám jako soukromou věc. Migrační vlna - tady mají křesťané být a pomáhat a ne "bránit naše hodnoty". Snažím se hlasovat podle mého nejlepšího vědomí a svědomí. Z výroku jsem šťastná nebyla, nerozumím tomu, proč to formuluje takto. Ke křesťanství ve sněmovně se hlásím.

ZK: myslíte si, že vy/liberální skupina u KDU může něco v té straně změnit?
MJ: nepřipadám si liberální, témata civilizovaně evropské. Na podzim volby nového vedení KDU, uvidíme, jak to dopadne.

ZK: podpořila byste Mariana Jurečku ve volbě předsedy KDU?
MJ: nemyslím si, že by bylo dobré, aby kandidoval, to jsem mu naznačila. Nechci ho veřejně kritizovat. Práce na MPSV pokrok, dal do toho energii.

NS: MPSV - než reformovat důchody nebylo by lepší podpořit vznik rodin a mladé generace?
MJ: lidskoprávními organizacemi vyčítáno, že to neřešíme (kastrace). Oddálit dobu, kdy by se o kastracích mělo mluvit. ODS ještě konzervativnější než KDU. Reforma penzí nezbytné, stále se to oddaluje.

ML: co je podle tebe největší výzvou pro ČR?
MJ: neumíme mluvit s lidmi, kteří nevolí koalici. Chyba, kterou neumíme napravit. Největší výzvou zkusit spojit rozdělenou společnost.

AM: jak byste si představovala restart KDU?
MJ: cesta k restartu - hodnotové otázky k ledu

LDol: podpořila byste Petra Hladíka na pozici předsedy KDU-ČSL?
MJ: pokud by kandidoval, tak ano

Uživatelský avatar
ondrej.kapitancik
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 152
Registrován: 01 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od ondrej.kapitancik »

Schůze KS JmK 4/2024

Termín: 25. 4. 2024
Začátek: 18:00
Konec: 20:00
Místo: ŠPiCe, online https://jitsi.pirati.cz/JmK

Přítomní členové: Marek Lahoda, Kateřina Migdau, Petr Burian, Zbyněk Pokorný, Tomáš Mann, Pavel Nehyba, Eva Havlová, Radka Musilová, Petr Kubeš, Monika Lukášová Spilková, Antonino Milicia, Anna Hrabovská, Marek Lukáš, Lukáš Doležal, Barbora Konečná

Přítomní hosté: Ondřej Kapitančik, Kateřina Michálková, Lukáš Nový, Nikola Sajtlerů, Nadia Barcalová, Kristina Javůrková, Filip Marek

Online členové: Josef Pospíšil, Lukáš Dubec, Michal Švagerka, Adam Zemek, Monika Karlíková, Patrik Doležal, Filip Havlíček

Online hosté: Andrea Elis, Pavel Čmiel, Tomáš Migdau

Ověřovatel/é: Kateřina Migdau
Zapisovatelé: Katka Michálková, Ondřej Kapitančik

Program:

  1. Schválení pořadu a ověřovatelů
  2. Informace z PKS (PKS, 5 min)
  3. Informace z RV (RM, 5 min)
  4. Informace z KVV (KMig, 3min)
  5. Představení zájemců o členství (každý: 2 min představení + 5 min dotazy)
  6. Různé
    ---Přestávka---
  7. Představení kodexu chování a systému ombudsmanky (TH, 15 min prezentace + 30 min diskuze)

Zápis:
1.
Program byl schválen, ověřovatelka Katka Migdau

2.
ML: řešili jsme výjezdní zasedání - v červnu bude v MS Blanensko-Boskovicko - místo upřesníme, na podzim bude ve Znojmě.
Řešili jsme KMT, trochu se to komplikuje. Měli jsme pohovor s Honzou Machem, který skončil druhý ve VŘ pro Brno. Chvíli jsme jednali i s Jardou Horkým, ale ten to ve finále odmítnul.
ZP: HM je z Brna?
ML: ne, z Olomouce, ale nemá problém dojíždět. Strategii nám stále dělá agentura.

ML: dál jsme řešili oživení ŠPiCe akcemi - tohle řeší hlavně Radek. Zítra je seminář Slow a fast fashion od Institutu Pí. 11.5. je v Brně Kompot
KMig: Kompot bude v otevřené zahradě - registrace na webu. Ráda vás pozvu na úterní Klubík na špici - úterý 30.4. od 12h.
ML: řešíme novelu jednacího řádu ohledně členských podnětů, ale to budeme teprve KF předkládat k diskuzi na foru + budou tam i pravidla interní sekce.
ML: dostala se k nám stížnost od Jirky Hlavenky na Ondru Kotase, ohledně chování v krajském chatu. Probírali jsme pouze z procesního hlediska, jak s tím naložit. Domluvili jsme se na postupu dle nového Kodexu chování - tj. nejprve se s Ondrou sejít osobně a promluvit si o tom. Myslel jsem, že to již proběhlo za minulého PKS, ale bohužel se tak nestalo.
MŠ: rozpočet si projdeme na dalším PKS - dle analýzy vycházíme dobře s rezervou. K senátním volbám: KS to musí schválit, ale musí to být schválené centrálou. V úterý to probereme na PKS - KF nabídneme smlouvu k podpoře B. Rychlíka. Pokud bude mít někdo zájem o pí. Jílkovou, bude to na základě členského podnětu.
AM: proč to rozhodlo PKS?
ML: PKS to předloží KF k hlasování, max s nějakým doporučením ze strany PKS k podpoře konkrétního kandidáta - nejedná se o výběr mezi dvěma našimi kandidáty v primárkách, máme dva externí kandidáty, máme různé podmínky spolupráce. Chtěli jsme KF předložit i ty podmínky podpory, aby se neopakovala situace s Třetinou, který něco slíbil, ale nedodržel.
AM: preferoval bych stejné podmínky pro oba kandidáty - ať tam zazní všechny argumenty.
MŠ: PKS nerozhodlo, diskutovali se podmínky. Rychlík je nám hodnotově blíže. Je to na zodpovědnosti PKS koho KF předloží, ale je tam i možnost členského podnětu. Ale nikoho jsme nevybrali, jde o doporučení.
ML: bylo by ideální mít dvě kompletně vyjednané podmínky - my oběma nemůžeme říkat, že je podpoříme, ale rozhodne o tom KF. Ale ty podmínky vyjednává RP.
AM: stále je to škoda, že nevyužijeme tu možnost přímé volby.
KMig: ta grilovačka je zásadní. Pokud by z grilovačky vyšli kandidáti s rovnocenými hodnotami, tak je to jiná diskuze.
LDol: Přišla od KDU-ČSL nějaká konkrétní finanční nabídka?
MŠ: žádná konkrétní částka, ale finanční podpora by byla.
ML: jsou tam různé varianty. Pokud je to jen podpora, nemůžeme očekávat fin. podíl. Ale pokud podpoříme i kampaň, můžeme očekávat i fin. podporu. Ale jedná se i o výměnách podpor. Zatím ladíme smlouvu s Rychlíkem.

3.
RM:
Nové jednatelstvo:

  • Olga Richterová
  • Ondřej Melena
  • Andrej Ramašenski
  • Zdeněk Kubala
  • Jan Pošvář

Připravuje se květnové zasedání RV v Praze o víkendu 18.-19.5
Schválili jsme nová uvolněnější pravidla "jak psát dlouhodobý program"

V jednání aktuálně:

  • revize jednacího řádu RV (přerušeno)
  • Poslanecká iniciativá "Republika v pohybu"

V programové pracovní skupině:

  • došlo k "třízení" tzv. "základních programových dokumentů"
  • aktualizace dlouhodobého programu a jeho zevrubné čištění

V předpisové pracovní skupině:

  • Komplexní přehled k návrhu změn složení RP
  • změna OŘ k zařazení Mladého Pirátstva do Organizačního řádu Pirátské strany.
  • poprvé se sešla pracovní skupina k výkladovému dokumentu Kodexu chování

strategická skupina

  • tvorba politické strategie pod Klárou Kocmanovou z RP

Prosba na PKS

  • domluvený pravidelný report na každé druhé schůzi PKS
  • ty se ale konají obvykle ve 14.30 - v době, kdy jsou lidé bez placené uvolněné funkce obvykle ve škole a v zaměstnání
  • tato praxe je proto pro pravidelné hosty a hostky bariérou (když už se v kraji bavíme o bariérách)
  • Velkou část svého volného času dobrovolničím pro piráty, ale neživí mě.
  • návrh řešení - každou 2.-3. schůzku dát na pozdější čas

4.
KMig: řešili jsme eurovolby, 30. se startuje v Praze - všichni jste zváni. Pokud se chce někdo zapojit do kampaně, ozvěte se Filipovi Havlíčkovi - pomůžeme s čímkoli. S pirlisty se bude kampaňovat, do schránek budeme rozdávat, pokud zbydou nebo pokud má někdo lokalitu, kde chce do schránek roznášet. Ale domluvte se s Filipem.
LDol: Pirátské listy nepůjdou do schránek? Mám na mysli službu České pošty.
OK: nebude roznos od pošty, ale pokud chce někdo roznést ve svém městě několik kusů do schránek, tak se určitě ozvěte

5.
Dnes žádní zájemci.

6.
LN: chci informovat o aktuální situaci s KK. Kontrolní komise dle mého názoru překročila svoje pravomoce a poškodila mé dobré jméno. Ale proti toxické šikaně se musím postavit, nicméně se omlouvám za vzniklé nepohodlí. RP zrušilo VŘ na správce serveru Pirátů, kde jsem se hlásil a nebyl jsem přijat. Za ten měsíc jsem se dozvěděl, že kontrolní komise to dělá více lidem, takže v tom nejsem sám.
AM: tohle byl pohled Lukáše, ale proti jeho pohledu stojí spousta lidí, kteří nebyli vyloučeni a mají jiné pohledy na věc. Pokud si to chcete pročíst, najdete to na fóru. Pokud tu zazněl názor jedné strany, přečtěte si i názor té druhé.

LDol: Podal jsem k TOB podnět, aby zastupitelský klub na kraji byl i pro členy a členky. Jediný, kdo to zvedl byl Jirka Kadeřávek - viewtopic.php?p=874769#p874769 Předpokládám, že v nejbližší době se o tom bude na klubu hlasovat.
ML: za Brno bývají kluby v pondělí před zastupitelstvem - jsou samozřejmě otevřené i pro členy. Myslím magistrát.

7.
Tereza Hanajová představila Kodex chování a celý systém ombusmanky. Poté proběhla diskuse hlavně o aplikaci kodexu v praxi a konkrétní práci ombudsmanky.
Diskuze proběhla bez zápisu.

Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Jihomoravský kraj“