Žádost Andrey Hoffmannové o podporu a nominaci na místopředsedkyni strany

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Královéhradecký kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 282
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 387 poděkování

Žádost Andrey Hoffmannové o podporu a nominaci na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Ahoj Pirátky a Piráti
Ráda bych Vás poprosila o podporu a nominaci na pozici místopředsedkyně strany v RP. Musím říci, že mne v posledních měsících oslovilo a motivovalo hned několik Pirátů, jestli bych nezvážila svou kandidaturu do RP. Považovala jsem jejich argumenty za racionální - bylo by fajn, aby se v předsednictvu objevil někdo, kdo není poslanec, je akční, je odjinud než z Prahy a je připraven pracovat naplno pro stranu. Díky své uvolněné pozici náměstkyně primátora mám možnost věnovat své politické práci a to nejen na radnici čas, který si zaslouží a jsem flexibilní a nemám problém cestovat v rámci republiky i zahraničí. V rámci své profese mám poměrně dobré prezentační a komunikační dovednosti (v češtině i angličtině), praxi s prací s médii, kde umím vystupovat. Zároveň představuji hlas či pohled z regionu (poměrně vzdáleného centra), tudíž jsem obeznámena s problémy, které trápí nejen náš kraj a dokážu se na věci dívat z jiného úhlu pohledu.
Profesně jsem se před aktivním vstupem do uvolněné pozice pohybovala v oblasti vzdělávání. Po výuce na SŠ jsem absolvovala doktorské studium na UP v Olomouci, kde jsem se dalších 10 let věnovala výuce budoucích učitelů ZŠ, rekvalifikovala stávající učitele. V rámci své vědecké a přednáškové činnosti jsem působila na evropských i amerických univerzitách, jsem autorkou monografie a několika odborných článků, držitelkou Fulbrightova stipendia, při univerzitě jsem vedla divadelní kurz a jako jeden z větších profesních úspěchů považuji také založení tradice výměnných pobytů a praxe budoucích učitelů v USA, nebo také na Trinity College v Dublinu. Během své akademické práce jsem dostala nabídku působit jako asistentka poslance Evropského Parlamentu a vedla kancelář v Česku a Štrasburku. Tato zkušenost byla neocenitelná a silná, bohužel však spíše negativně. Když jsem byla vystavena reálným politickým praktikám zkušených matadorů, rozhodla jsem se, že se pokusím s tímto papalášstvím něco udělat, začala jsem se angažovat v politice s přesvědčením, že jedině takto můžeme něco změnit (nahradit ony staré struktury rozumnými lidmi). Jsem aktivní od roku 2014, kdy jsem kandidovala za SZ v koalici s Piráty kteří si mne okamžitě získali (možná si pamatujete na fingovanou svatbu Lukáše Černohorského - tak ta manželka, to jsem já ) Podporovala jsem Piráty v dalších volbách, pomáhala a rozhodla jsem se vstoupit do Pirátské strany před volbami 2017 (nevím Jakube, kde jsi vzal leden 2018). V roce 2018 jsem byla zvolena jako lídryně kandidátky Ostrava-Poruba a trojka na kandidátce na magistrát Ostravy. Obě dvě kandidatury jsem proměnila jako úspěšné. Na Porubě jme s kolegy po intenzivní spolupráci posílili pirátské preference, vyjednali prozatím úspěšnou koalici, plníme program. Já sama jsem neuvolněná zastupitelka, předsedkyně klubu a aktivně pomáhám Porubě prosazovat program, stmelovat lidi a získávat nové podporovatele a členy. Na městě jsem v rámci koaličního jednání získala post náměstkyně pro školství a sport. Mé aktivity, stejně jako úspěchy v naplňování programu si můžete prohlédnou na mé FB stránce a stránce Piráti Ostrava. Od roku 2018 se také angažuji v resortním týmu školství a sport, jsem garantem KET MSK školství, snažím se pomáhat programově i lidsky ostravským Pirátům v rozvoji.
Celý život pracuji s lidmi a vzdělávám je a uvědomuji si, že pokud má něco fungovat, musí fungovat komunikace a vzájemná pomoc. Věřím v tu osobní, což vysvětluje i mé malé zapojení na foru. Nejsem povahou ajťák a dosud jsem věci, které jsme řešili v obvodu, městě či kraji, dokázala řešit osobně. Nedělám si samozřejmě iluze, že to půjde celorepublikově, ale věřím, že organizovat a diskutovat se dá i mimo něj, což dělám již pátým rokem. Řekněme si však upřímně, že někdy bývá jeden pětiminutový telefon v řešení problému efektivnější než hodinové debaty online. Právě komunikace je to, na co bych se v předsednictvu chtěla zaměřit. Je to komunikace s občany/voliči a zejména komunikace uvnitř strany. Uvědomujeme si asi všichni, že na obou musíme intenzivně pracovat.
Žijeme v době, kdy je důležitější, jak se věc jeví, než jaká je. Musíme být jako strana schopni prodat svoji politickou práci. Zaměřit se intenzivněji na komunikaci dění nejen v poslanecké sněmovně, ale také ve městech a ostatních obcích a brzy i na krajích tak, aby si lidé uvědomovali, kde všude měníme věci k lepšímu. Jedna negativní zpráva ubije svou silou deset pozitivních, proto mějme těch pozitivních co nejvíce. Informujme ještě o něco více o aktivistické práci mnoha Pirátů a příznivců, inspirujme se u sebe navzájem. S tím souvisí i komunikace dovnitř strany. Není možné, abychom o sobě navzájem nevěděli. Pokud jste ještě neslyšeli o výsledcích ostravských pirátů, tzn. práci lidí z třetího největšího města), musíme to změnit. Věřím, že sdílení výsledků naší práce dokáže rozbít pochybnosti, předsudky o Pirátech a také fake news jak nás v očích ostatních, tak i mezi sebou samými. Vzájemná komunikace uvnitř strany a sdílení dobré praxe jak z komunální, krajské či celostátní a evropské politiky vychová u Pirátů další nové lídry a profesionální politiky, ale také povede k většímu respektu, pochopení a toleranci. Vybudujme efektivní síť výměny informací, sdílení a vzdělávání tak, abychom zároveň efektivně oslovovali nové příznivce a aktivní lidi, kteří se k naší práci zapojí. Ráda nejen k této vizi přiložím ruku k dílu na celostátní úrovni a budu pěstovat to, co se snažím pěstovat u nás v Ostravě. Pokud máte zájem o konkrétní vize komunikace, související nábor nových lidí, celková organizace, ráda doplním osobně či v dalším postu.
Každý z nás si musí rozhodnout, co by měl splňovat místopředseda strany. Považuji se za dříče, člověka s nemalými cíli a jasnými vizemi fungování Pirátské strany, které bych ráda naplňovala v týmu předsednictva, považuji se za člověka přímého avšak empatického a tolerantního, člověka společenského a zodpovědného. Pokud si takto představujete kandidáta na místopředsedu/místopředsedkyni, budu ráda za podporu.
V úvodu jsem Vám představila své aktivity pro Piráty a profesní historii, v tento moment bych ráda prezentovala své vize dalšího vývoje Pirátské strany a hlavně to, co jsem pro Pirátskou stranu v předsednictvu sama schopna udělat. Vzhledem ke svému profesnímu zázemí, což je vzdělávání a práce s lidmi, bych se ráda soustředila na růst Pirátské strany (kvantitativní a hlavně kvalitativní).
Čelíme velké výzvě. Jsme druhá/třetí nejsilnější strana v ČR a musíme vnitřně a hlavně lidsky dorůst naše volební preference. Volby do PS pohltily z krajů naše lídry, komunální volby a následná práce na radnicích, v komisích a výborech zaměstnala zbylé Piráty i ty, kteří se během prvního roku po úspěšných volbách rekrutovali z řad veřejnosti. Příští rok nás čekají volby do krajů, o jejichž úspěchu nepochybuji a udělám vše pro to, aby byly úspěšné (ať už pomocí s tvorbou programu, prezentací výsledků pirátské politiky či účasti na kampani a podpoře kandidátů). Podle mého názoru nás ale tyto volby lidsky vyčerpají. Máme však další ambice: obsadit v dalších volbách více postů v PS, další radnice a úřady tak, aby se pirátské ideje dostaly do každého koutu ČR. Na to však potřebujeme dostatek kvalitních politiků - lídrů, které si musíme vychovat. To půjde jen systematickou prací jak s členskou základnou a jednotlivými Piráty, kteří se profilují dle odbornosti, musí ale také získat konkrétní měkké dovednosti jako prezentační a vyjednávací schopnosti, musí rozumět práci zastupitele na jakékoliv pozici, fungování koalice, musí umět prosadit pirátský program a také ho naplňovat a dostatečně svou práci prezentovat. K tomu musíme nastavit fungující vzdělávací a mentoringový systém.
V republice působí v politice spoustu Pirátů, o jejichž činnostech nevíme. Díky resortním setkáním – jako jsou setkání zastupitelů, odborných týmů, můžeme sdílet své myšlenky, dobrou praxi a inspiraci, kterou pak převedeme do kuchařek a manuálů tak, aby ostatní, méně zkušení Piráti, nemuseli „vymýšlet kolo“, ale inspiraci a postup práce našli přímo u zkušenějších (vlastně se o něco takového pokouší už Olga, což velmi kvituji). Rezortní týmy bych tímto otevřela v širší platformě, rozrůst se v rámci místních sdružení a krajů. To souvisí také s růstem Pirátů a více zkušenostmi z politiky. Věřím, že i díky těmto setkáním a debatám se bude specifikovat a vyvíjet i náš program, který se musí posouvat s aktuálními problémy, kterým čelíme a na které je třeba reagovat. Osobními setkáními navíc poměrně dobře motivujeme ty, kteří politiku již dělají i ty, kteří se o konkrétní témata zajímají. Nesmíme podceňovat diskuze a sdílení na osobní bázi, které v mnohých případech také naváže konkrétní kontakty a spolupráci lidí napříč republikou. Touto komunikací navíc přiblížíme členské základně práci politika, její komplexnost a smažeme tím potenciální nepochopení a komunikační deficit mezi členy bez takové zkušenosti a lidmi s funkcí.
Věřím v subsidiaritu a také přenášení dobré praxe. Pokud tento systém sdílení (a to nejen pozitivních, ale také negativních zkušeností se snahou poučit se z nich), vzdělávání a mentoringu nastavíme v místních sdruženích, v krajích a celorepublikově a vytvoříme si základní pravidla, budeme fungovat a komunikovat napříč stranou jak horizontálně tak vertikálně. Provázanost mezi místními sdruženími, kraji a RP a RV napříč s širokou členskou základnou je to, o co bychom dle mého názoru měli usilovat.
Dalším úkolem je také profesionalizace strany tak, abychom vytvořili opravdu kvalitní zázemí pro fungování Pirátské strany v podobě odborů, které budou mít dosah přes kraje po místní sdružení, budou jako určité servisní jednotky předávat know-how od politického marketingu, administrativy přes support pro mediální týmy a budou se soustředit právě na onu profesionalizaci strany, bez ambicí politicky zasahovat do jejího chodu. Zde hraje svou roli jak RV tak RP. Právě RP by mělo sloužit ke koordinaci komunikace mezi jednotlivými odbory, RV, krajskými sdruženími, což již svým rozhodnutím vídat se čtvrtletně v této širší platformě započalo.
Jsem připravena pracovat pro Piráty v RP stejně intenzivně a s nadšením, jako prosazuji pirátské myšlenky ve své funkci. Bez podpory členské základny a kolegů by to ale nešlo. Proto vás žádám podporu i nyní, pokud si myslíte, že mohou být mé vize pozitivní pro fungování Pirátské strany.
Dosud jsem získala nominaci v kraji Olomouckém a Pardubickém. Ráda bych požádala i váš kraj a jeho členy o podporu, za což vám všem děkuji. Budu také ráda za vaše dotazy, na které odpovím.
Přeji všem hezké Vánoce a úspěšný rok 2020
Andrea
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Calovka, Dusan.Plch
Andrea Hoffmannová
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“