Prověření smluvních vztahů města s Klfree.net

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, PMS Kladno

vit.h
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Prověření smluvních vztahů města s Klfree.net

Příspěvek od vit.h »

S ohledem na informace publikované na ISPforu prosím o důsledné prověření smluvních vztahů města Kladno se Sdružením Klfree.net (IČ: 26633914). Zástupci sdružení v minulosti vystupovali jako provozovatelé neziskové komunitní sítě, od 1.1.2020 však půjde o standardního komerčního telekomunikačního operátora. Z titulu udávané dřívější neziskovosti spolku mohly být uděleny různé úlevy, které se běžným telekomunikačním operátorům v záležitostech týkající se užívání obecního majetku nepřiznávají. Je velmi pravděpodobné, že výhody získané jménem neziskového spolku Klfree.net bude chtít nástupce - tedy komerční společnost KLFREE NETWORKS, s.r.o. (IČ: 29051088) - zachovat v nezměněné podobě, tedy včetně výhod získaných z pozice neziskové komunitní sítě.

V obecné rovině není třeba organicky vysoce ziskovému telekomunikačnímu sektoru poskytovat jakékoliv úlevy a navyšovat tak zisk soukromých firem na úkor obecního rozpočtu. Rétorika neziskovosti činnosti byla předsedou spolku a současně prokurou komerční společnosti v minulosti hojně využívána. Dnes je patrné, že šlo o informace nepravdivé a reálně se nezisková právní forma použila pouze jako záminka pro jednodušší start podnikání v telekomunikačním byznyse.
Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 740
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 1073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prověření smluvních vztahů města s Klfree.net

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Hezký den,

děkujeme za podnět. Shodou náhod o procesu v Klfree vím, ale řešit tento aspekt mne přiznám se nenapadlo. Podstatu chápu a věci se tedy začnu věnovat hlouběji a podívám se na ní. Pokud mi budete chtít sdělit více informací a zároveň jednat neanonymě, můžete tak učinit i neveřejnou cestou a napsat mi mail na michal.hazlinsky@pirati.cz , případně mskladno@pirati.cz (ten přijde celému předsednictvu MS Kladno - 3 lidé).

Je také asi fér zde deklarovat možný střet zájmů, jelikož jsem členem sdružení KLfree.net téměř od počátku a jsem v něm správcem méně významného uzlu na vesnici a jedné LANky v paneláku. Věřte mi ale, že v zásadě souhlasím s vaším argumentem. Budu informovat v tomto vlákně o vývoji.

Na závěr připojím ještě pár informací. Mohu s jistotou říct, že sdružení KLfree.net zcela jistě nevzniklo jako zástěrka komerční firmy. Bylo tu daleko dříve a vskutku vyrostlo komunitně a z velké části tak stále žije (sám jsem části sítě budoval a nic jsem z toho neměl kromě toho, že mě to bavilo, připojení k internetu a výhody komunitní sítě, kdy jiná cesta, jak "mít své PC na jedné LAN" s dalšími nadšenci a "učit se síťařinu" tehdy nebyla). Ale je zjevné, že doba se posunula a tak tento podnět vítám a je na místě tyto věci prověřit.

S pozdravem,
Michal Hažlinský

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Odpovědět

Zpět na „Kladno“