Nakolik datová schránka nahrazuje trvalé bydliště při pobytu v zahraničí

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.

Prokop Hapala-
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Nakolik datová schránka nahrazuje trvalé bydliště při pobytu v zahraničí

Příspěvek od Prokop Hapala- »

Dobrý den,

jsem na 2 roky ve Finsku (post-doc) a trvalé bydliště mám stále nahlášeno v rodné vesnici (protože po dobu co studiju ~12let jsem bydlel na kolejích atd. takže trvalé bydliště nemělo smysl dávat jinam). Za poslední roky se hodně stalo - rozpadla se mi rodina, a dům kde mám nahlášeno trvalé bydliště je prázdný, nemůžu se tedy spoléhat že mi někdo bude svědomitě vybírat poštu a informovat mne.

Zřídíl jsem si nově datovou schránku, a na první pohled se mi její funkce líbí, nejsem si ale jistý nakolik se můžu spolehnout že dostatečně supluje výběr pošty na trvalém bydlišti. Taky si nejsem jistý jaké všechny právní/oficiální úkony můžu skrze tuto datovou schránku provádět.

Existuje nějaký oficiální seznam co všechno mám garantováno že
  • dostatnu přez datovou schránku,
  • můžu zaslat / vyřídit přez datovou schránku a jak?

Momentálně po smrti otce např. řeším jestli 1) dostatnu přez datovou schránku výzvu k dědickému řízení 2) jestli můžu přes datovou schránku odmítnout dědictví.

Dost mne děsí relativně krátké lhůty za které se musí různé oficiality řešit na úřadech, protože pochopitelně nemůžu ze dne na den a opakovaně létat z Finska do ČR a spátky, nemůžu ani v ČR trávit několik týdnů/měsíců v kuse, abych ty termíny stíhal.

omlouvám se jestli tu podobné téma už bylo.
Našel jsem toto téma "V exekuci bez svého vědomí"viewtopic.php?f=795&t=8073&start=50, ale už hodně staré, tak snad se to za 8 let posunulo k lepšímu ?
Odpovědět

Zpět na „Otevřený stát“