Dozorčí rada - Vodárna Plzeň a.s.

Moderátoři: Krajští zastupitelé, Komunální zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1430
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 1240 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dozorčí rada - Vodárna Plzeň a.s.

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Dobrý den,
získali jsme jedno místo pro našeho nominanta ve společnosti Vodárna Plzeň a.s.
Na daný post jsme vypsali veřejné výběrové řízení.
Nominant byl zvolen na ZMP 7.2.2019
V tomto vlákně Vás (všechny, kdo sem zavítají) bude náš nominant v dozorčí radě Vodárny Plzeň a.s. informovat o dění v podniku.
Bude zde informovat o všem důležitém, bude zde srhnovat vlastní postřehy, popř. sem někdy nahraje nějaký zajímavý materiál, či bude nahrávat zápisy z rady, které se budou moci zveřejnit. Respektive, které nebudou z nějakého důvodu neveřejné.
Teď bych ho rád požádal o představení. ;)

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Dozorčí rada - Vodárna Plzeň a.s.

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Ahoj. Jsem Pavel Bosák a byl jsem nominován do dozorčí rady Vodárny Plzeň. Zatím jsme ovšem neobdržel žádnou komunikaci, která by mé členství potvrzovala či naznačovala, jak činost rady bude probíhat. Předpokládám, že o plánované schůzi budu informován. Samozřejmě o ni budu zde referovat.
Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Dozorčí rada - Vodárna Plzeň a.s.

Příspěvek od Pavel.Bosak »

V pondělí 1.4. v 9.00 se konalo první zasedání DR společnosti Vodárna Plzeň, a.s. V novém volebním období se DR sešla již potřetí. Na pondělním jednání byli poprvé přítomni i členové z opozičních stran.
Přítomni:
MUDr. Kamal Farhan
Eva Trůková
Mgr. Radoslav Škarda
Mgr. Miroslav Knotek
Ing. Petr Náhlík
Pavel Bosák
Ing. Miloslav Vostrý - člen představenstva
Ing. Ludvík Nesnídal - generální ředitel
Ing. Otakar Hora, CSc. - předseda Výboru pro audit
Mgr. Petr Růžek - právník společnosti

Materiály jsem obdržel týden předem a řádně je prostudoval. Jednalo se zejména o výroční zprávu společnosti včetně účetní uzávěrky, a následně o zprávu dozorčí rady za minulý rok. Účetní uzávěrka byla podrobena nezávislému auditu. Auditor na ní neshledal žádné problémy.

Na úvod jednání byla předsedou Výboru pro audit přednesena jeho zpráva, dle níž audit proběhl v pořádku.

Během diskuze jsem vznesl dotaz na údaje v účetní uzávěrce. Zejména mě zajímal prudký nárůst nákladů na odměny představenstva. Bylo mi vysvětleno, že se jedná o nárůst v důsledku navýšení počtu členů představenstva. Podle mě to byl nárust dost zásadní, než aby se dalo odkázat jen na jednoho nového člena. Představenstvo muselo dostat přidáno.

Před hlasováním jsem všechny upozornil, že se zdržím, ale, že si přeju, aby zápis ukazoval, že s účetní uzávěrkou souhlasím. Zmínil jsem ještě, že ač nesouhlasím s převodem vovohospodářské struktury z města na Vodárnu, není toto politické rozhodnutí předmětem účetní uzávěrky. Účetně celá transakce proběhla správně. Důvod mého zdržení je ten, že se schvaluje zpráva DR jako celek. Ta obsahuje i hodnocení činnosti DR a spolupráce s představenstvem za minulý rok. Vzhledem k tomu, že Piráti v minulé DR neměli nominanta, nemám dost informací na to, abych mohl hodnocení její činnosti schválit.

Na závěr, v bodu různé, jsem požadoval, aby novým členům DR byla podrobně představena celá společnost včetně zaměstnanců a provozů. Byl jsem upozorněn na to, že předešlý týden proběhl den otevřených dvěří, kde taková možnost byla a že prý jsem byl pozván. Po přezkoumání korespondence ale vyšlo najevo, že zaměstnankyně udělal chybu a špatně napsala můj email při rozesílání pozvánky. Po omluvě bylo přislíbeno, že mi bude nabídnut náhradní termín.

Vyjma mě, kolegy Náhlíka a předsedy DR se nikdo do diskuze příliš nezapojoval. Schůze proto trvala méně než hodinu.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34712
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31641 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dozorčí rada - Vodárna Plzeň a.s.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Šla by výroční zpráva porovnat s tou za rok 2017? Sbírka listin, strana 43 ;)
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-d ... pis=473117

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Dozorčí rada - Vodárna Plzeň a.s.

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Šla by výroční zpráva porovnat s tou za rok 2017? Sbírka listin, strana 43 ;)
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-d ... pis=473117
Šla. Ono porovnání údajů za loňský a předloňský rok je už součástí výroční zprávy, takže z toho jsem vypozoroval ten zmíněný nárůst odměn představenstvu. Počkám, až bude výroční zpráva oficiálně zveřejněna a pak o tom můžeme společně diskutovat nad konkrétními čísly.
Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Dozorčí rada - Vodárna Plzeň a.s.

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Byť jsem jako člen dozorčí rady smluvně vázán mlčenlivostí, myslím, že nic škodlivého neprozradím, když zde napíšu, že v současné době se vodárna snaží nalézt řešení situace vzniklé v důsledku rozeslání návrhů nových smluv zákazníkům. Podle občanů Újezda byl původní krycí dopis zavádějící, neboť naznačoval, že podmínky ve smlouvě se zásadně nemění. Ty přitom obsahovaly nový denní limit odběru 1m3 a smluvní pokutu 5000,- za neoprávněné čerpání. Občané se proto rozhodli pro podpisovou akci, čímž mimo jiné vyvolali jednání s Vodárnou. Na problém jsem poukazoval během jednání dozorčí rady. Rovněž se účastním jednání s občany, kde se snažím být garantem pravdivé a věcné komunikace z obou stran sporu. Další jednání budou pokračovat příští týden.
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Plzeň“