Jsem zklamán

Moderátoři: PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Královéhradecký kraj

Uživatelský avatar
Baal_CZ
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 26
Registrován: 21 říj 2012, 13:25
Profese: Freelancer
Bydliště: Čekos
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Jsem zklamán

Příspěvek od Baal_CZ »

Zdravím, předem se omlouvám, jestli někoho urazím, ale chtěl bych vyjádřit obrovské zklamání po volbách.

Pirátská strana se mi líbí hlavně z následujících důvodů:
- Prosazuje nepodmíněný minimální příjem.
- Prosazuje legalizaci/dekriminalizaci konopí pro rekreační užití.
- Prosazuje svobodný internet.

U voleb jsem piráty samozřejmě volil a několik nevoličů i přesvědčil, ale z toho co se po volbách stalo jsem zklamán.

Piráti slibovali čerstvý vzduch do politiky, slibovali že tzv vypustí kaprům rybník... a co se děje? Partaj se paktuje s těmi proti kterým se stavěla a agitovala. Současní "spojenci" pirátů jsou Kalousek a jeho topka, která vznikla odštěpkem ze staré ODS, lidovci, kteří jsou asi tou největší politickou prostitutkou v dějinách a ODSka. Společně zformováni do tzv demokratického bloku.

Neříkám, že Babiš, či samuraj jsou v pohodě, ale proč proboha sabotujete celkem solidní návrh zákona jak pomoci lidem v dluhových pastích? Nemá snad vláda sloužit lidem a jediní komu by tohle uškodilo by byla exekutorská mafie na kterou jsou napojené banky a různé vymáhací agentury...

Česko je rájem exekutorů a podobných hajzlů, kteří profitují z lidského neštěstí. V tzv. vyspělých zemích EU by nikdy nebylo možné, aby se z dluhu dejme tomu 10K stal během relativně krátké doby třeba 1M... Celý současný půjčkový moloch v ČR obrovsky těží z finanční negramotnosti národa a chytá tak čím dál více lidí do dluhových pastí. Co pak těmto lidem zbývá, buďto si hodit mašli, dělat jen na černo a nebo se zabývat kriminální činností, která je asi jediné co se v tomto státě vyplatí provozovat.

Na závěr se zeptám, kromě křížové výpravy na samuraje s Babišem a všeho kolem toho, jaké body programu se partaj alespoň pokusila prosadit.
Ani jednou jsem neslyšel o pokusu prosadit nepodmíněný minimální příjem, nebo dekriminalizaci konopí... Jestli se pletu tak pak sorry.

Piráty jsem propagoval jak to jen šlo, lepil samolepky, přesvědčoval lidi, protože jsem věřil, že se něco hne a teď si přijdu skoro jako kdybych agitoval za Kalouska a jemu podobný...
ZLOČIN NENÍ PĚSTOVAT!
ZLOČIN JE ROZKRÁDAT ZEMI!
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Jsem zklamán

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jako příznivec nevím, o co se vlastně přesně jedná, ale na psp.cz jsem našel tři hlasování a třetí u Pirátů prošlo. Ale taky by mě docela zajímalo, co tam bylo za zádrhel. Na jednu stranu insolvenční zákon považuji za důležitý, na druhou stranu je fakt, že ďábel se často skrývá v detailu a něco možná bylo potřeba vyřešit. Nějaké vyjádření bych taky uvítal.

Odkazy:
Negativní hlasování:
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=67459&l=cz
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=67460&l=cz

Pozitivní hlasování:
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=67461&l=cz

Každopádně ze záznamu to nevypadá, že by hlasovali podobně, jako TOP09. Já to za sebe beru zatím tak, že se Piráti ve sněmovně učí, takže jim chvilku nechávám toleranci co se problémů týče. Třeba pozměňovací návrh prolamující mlčenlivost advokátů se mi zatím jeví jako šitý horkou jehlou, byť se můžu mýlit. Ale soukromně si myslím, že by se to nejpozději do roka mělo spravit. Nové strany a noví politici se ve sněmovně vždycky nějakou dobu rozkoukávali. V tomhle si myslím, že si Piráti vedou o stupínek lépe, než ANO. Jakkoliv si zatím nedokážu představit, že by dostali pod křidla nějaké důležitější ministerstvo - třeba spravedlnosti. V relativním klidu bych počkal a za rok bych vyhodnotil, jak si vedou. Potom po třech letech ostrého provozu budeme vědět, jak máme hlasovat. ;)

Btw: Legalizace konopí a nepodmíněný příjem pro mě nejsou nejdůležitější body programu. Ale svoboda nejen na internetu, kvalitní výkon práva a rozumná, prosvobodně orientovaná zahraniční politika jsou pro mě stěžejní. Bylo by fajn, kdyby si lidi se zdravotními problémy mohli pěstovat konopí sami nebo si jej levně pořídit, ale tohle je podle mého jeden z těch menších problémů v ČR.
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem zklamán

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Návštěvník píše: 21 bře 2018, 05:43 Tak jako příznivec nevím, o co se vlastně přesně jedná, ale na psp.cz jsem našel tři hlasování a třetí u Pirátů prošlo. Ale taky by mě docela zajímalo, co tam bylo za zádrhel. Na jednu stranu insolvenční zákon považuji za důležitý, na druhou stranu je fakt, že ďábel se často skrývá v detailu a něco možná bylo potřeba vyřešit. Nějaké vyjádření bych taky uvítal.

Odkazy:
Negativní hlasování:
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=67459&l=cz
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=67460&l=cz

Pozitivní hlasování:
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=67461&l=cz

Každopádně ze záznamu to nevypadá, že by hlasovali podobně, jako TOP09. Já to za sebe beru zatím tak, že se Piráti ve sněmovně učí, takže jim chvilku nechávám toleranci co se problémů týče. Třeba pozměňovací návrh prolamující mlčenlivost advokátů se mi zatím jeví jako šitý horkou jehlou, byť se můžu mýlit. Ale soukromně si myslím, že by se to nejpozději do roka mělo spravit. Nové strany a noví politici se ve sněmovně vždycky nějakou dobu rozkoukávali. V tomhle si myslím, že si Piráti vedou o stupínek lépe, než ANO. Jakkoliv si zatím nedokážu představit, že by dostali pod křidla nějaké důležitější ministerstvo - třeba spravedlnosti. V relativním klidu bych počkal a za rok bych vyhodnotil, jak si vedou. Potom po třech letech ostrého provozu budeme vědět, jak máme hlasovat. ;)

Btw: Legalizace konopí a nepodmíněný příjem pro mě nejsou nejdůležitější body programu. Ale svoboda nejen na internetu, kvalitní výkon práva a rozumná, prosvobodně orientovaná zahraniční politika jsou pro mě stěžejní. Bylo by fajn, kdyby si lidi se zdravotními problémy mohli pěstovat konopí sami nebo si jej levně pořídit, ale tohle je podle mého jeden z těch menších problémů v ČR.
Ad tato hlasování: Snad všechna byla čistě procedurální, konkrétn ě hlasování číslo 101 je o přikázání zákona k projednání rozpočtovému výboru (imho zcela správně zamítnuto, protože to se státním rozpočtem nemá nic společného), hlasování číslo 102 je o přikázání zákona k projednání výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj (taky úplně nechápu, co to s tím má společného). To třetí pozitivní je prodloužení lhůty na projednání, což imho dává smysl. Můžete si dohledat ve stenozáznamu: http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot ... 007227.htm s odkazy vpřed a zpět.

Ale teda rozhodovat se slepě podle PRO a PROTI je dost zvláštní přístup :)

K OP by mě velice zajímalo, v čem že konkrétně Piráti ten návrh sabotují. Návrh na vrácení bylo hlasování číslo 97, Piráti jednohlasně proti: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=67455
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Jsem zklamán

Příspěvek od Návštěvník »

Tomas.Pastircak píše: 21 bře 2018, 06:12 Ale teda rozhodovat se slepě podle PRO a PROTI je dost zvláštní přístup :)
Však já se podle toho nerozhoduji, ale říkám, že bych uvítal vyjádření, protože mě problematika zajímá. :D
Přece potřebuji mít informace k tomu ať vím, jak se rozhodnout. ;)

Btw: Dalo by se nějak na těch webovkách pořešit, aby byly ty hlasování označené i textem, který stručně a jasně řekne, o čem se vlastně hlasovalo (zamítnutí, prodloužení rozpravy, atp.)? Možná by to v některých případech vyřešilo různá nedorozumění.
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem zklamán

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Osobně doporučuju si to procházet spíš přes stenozáznam, ve kterém ty odkazy na hlasování jsou i s popisem a kontextem...
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Jsem zklamán

Příspěvek od Návštěvník »

Jinak díky za rychlé vyjádření, podle mě v komunikaci s voliči před ostatními stranami vedete o několik koňských délek. +1
Tohoto způsobu politiky si opravdu vážím.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Jsem zklamán

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Chtěl bych podotknout, že vedle sedící ODSáci nám mimo záznam říkali, že tyto procedurální návrhy jsou cílená sabotáž celého zákona. Už to dělali při jiných příležitostech - když nemůžou samotný návrh zákona zablokovat, přikážou ho projednat co největšímu počtu výborů. Potom doufají, že výbory přijdou s co největším počtem vzájemně protichůdných pozměňováků a vznikne chaos. A že vzniklá podoba zákona bude takový paskvil, že ho budou ostatní muset ve třetím čtení zamítnout.

Udělali jsme jedinou logickou věc, kterou udělat šlo, prostě jsme ty jejich procedurální návrhy odmítli.

Ještě poznámku k výše uvedenému zklamání - sněmovnu ovládá spojenectví ANO + KSČM + SPD. Naprostá většina návrhů, které zkusí opozice (myšleno kterákoli ze zbývajících 6 stran) zařadit na pořad jednání, se tam vůbec nedostane. Bavíme-li se tedy třeba o základním příjmu - museli bychom získat podporu 101 poslanců, tedy z povahy věci podporu ANO. A zrovna tady jsem si celkem jistý, že Babiš nepovolí, ani kdybychom mu slíbili podporu pro vládu (za což by nás CF roztrhalo na malé kousky).
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Honzaa
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Jsem zklamán

Příspěvek od Honzaa »

Byl jsem také i s rodinou voličem Pirátů.
To co provádějí mě zklamalo, ba i vyděsilo. Komunistické nápady se sledováním spotřeby elektřiny v bytech, podpora úchylů za peníze města a vyvěšení jejich vlajky na radnici. V žádném případě bych jinak orientovaným neubližoval a oni by to měli ocenit, toť vše. Kladení překážek lidem, kteří chtějí obnovit Mariánský sloup v Praze, apod. Narcisistní výstupy pana předsedy. Je toho dost. Jsem rád, že každý vidí kam by to vedlo. Nikdy více, doufám, že nás bude více.
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Jsem zklamán

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Honzaa píše: 14 zář 2019, 22:42 Byl jsem také i s rodinou voličem Pirátů.
To co provádějí mě zklamalo, ba i vyděsilo. Komunistické nápady se sledováním spotřeby elektřiny v bytech, podpora úchylů za peníze města a vyvěšení jejich vlajky na radnici. V žádném případě bych jinak orientovaným neubližoval a oni by to měli ocenit, toť vše. Kladení překážek lidem, kteří chtějí obnovit Mariánský sloup v Praze, apod. Narcisistní výstupy pana předsedy. Je toho dost. Jsem rád, že každý vidí kam by to vedlo. Nikdy více, doufám, že nás bude více.
Elektřina v bytech: tato anonymní data existují a jsou sbírané, ale úplně jinam. Sběr anonymních dat je naprosto standardní přístup, který dělají nejenom soukromé společnosti, ale i města Ono totiž řídit město bez dat v době 21. století vážně nejde. Město musí vědět, odkud kam lidé jezdí, aby tam vytvářelo MHD a počítalo s návaznostmi spojů, město sbírá data ohledně parkování, aby vědělo potřeby města a mohlo k tomu přizpůsobovat infrastrukturu. Město sbíra data ohledně obyvatel města, aby k tomu mohla přizpůbosit služby (školy, školky, doktrory atd.), sleduje meziroční změny, aby předcházela případným problémům, že lidé nechtějí v určitých částech měst bydlet atd. Je toho celá řada a vše souvisí se vším. Anonymní data po blocích opravdu není žádné narušení soukromí.

"úchylové" - skoro říkáte, že jste tolerantní člověk, ale přitom o lidech jiné orientace mluvíte jako o úchylech. To asi není úplně v pořádku...

Mariánský sloup: proti výstavbě Mariánského sloupu je celá řada lidí z odborné veřejnosti. Dnešní verze sloupu má velice špatnou historickou i uměleckou kvalitu. Více od odborníků zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... RXnG3Qxgb0

"Narcisistní výstupy pana předsedy." - tady nemám asi na co konkrétně reagovat. Nicméně ze zkušenosti vím, že můžete dát novináři 30 minut rozhovor a on z toho vytáhne 15 sekund v kontextu, který je velice zvláštní. Pak to mže působit velice různě...

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Odpovědět

Zpět na „Královéhradecký kraj“