PiCOlo - program, akce

Pirátská kajuta Olomouc - 8. května 522/5, Olomouc.


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Republikové předsednictvo, @picolo.tym

Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrik.Jurenka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 41
Registrován: 21 říj 2015, 11:51
Profese: Koordinátor havarijní služby
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 126 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Patrik.Jurenka »

Tomas.Svoboda píše: 26 úno 2019, 13:33 Mám malou, drobnou připomínku. Do diskuze. Nebo lépe, dotaz. Jedná se o komerční akci, nebo akci směřovanou směrem k uzavření nějakých obchodních vztahů? :)
Ahoj.
Jedná se o akci, jejímž smyslem není uzavírání nových obchodních vztahů.
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás.
To je trestem za neochotu podílet se na politice.“ - Platón
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Prezentace vlastní firmy, nebo firmy, která mne zaměstnává, by z mého pohledu byla nevhodná a v rozporu s principem Picola.
Jen ať víš.
Zachytil jsi zmínku a PechaKucha formátu prezentace? Zkus na to mrknout.
Hezký den Patriku. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvek:
Patrik.Jurenka
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4046
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2917 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Martin.Smida »

Mno, já se chystám v Picolo dělat seminář o bio-odpadech. Neboť mů zkušenosti pramení především z dlouholetého vedení kompostárny, asi se v semináři prezentaci "firmy, která mě zaměstnává" asi nevyhnu.

dejte mi vědět, jestli je to tedy v rozporu s principem Picola. nerad bych udělal cokoli neetického.
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Je to ok, Martine. 🤗
Uživatelský avatar
Patrik.Jurenka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 41
Registrován: 21 říj 2015, 11:51
Profese: Koordinátor havarijní služby
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 126 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Patrik.Jurenka »

Tomas.Svoboda píše: 27 úno 2019, 08:21 Prezentace vlastní firmy, nebo firmy, která mne zaměstnává, by z mého pohledu byla nevhodná a v rozporu s principem Picola.
Jen ať víš.
Zachytil jsi zmínku a PechaKucha formátu prezentace? Zkus na to mrknout.
Hezký den Patriku. :)
Mohli jsme to zařadit jako bod jednání MS Olomouc 28.2., ale asi pozdě :D
Chci to ještě řešit, ohledně rozporu s principem Picola.
Tak mám dát návrh bodu na příští schůzi?
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás.
To je trestem za neochotu podílet se na politice.“ - Platón
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Patriku. Vnímám rozdíl mezi prezentací fungování kompostárny recyklací a přednáškou o finanční gramotnosti. Jednoduše, když se na na každé ze dvou přednášek zeptám "a jak to mám já sám řešit?" tak kompostárna mi nabídne radu či návod, finanční poradce mi nabídne osobní schůzku. Pochybuji, že mi na té schůzce nenabídne jako řešení finanční produkt.
Je to samozřejmě jen domněnka. Respektive hypotéza. Budu rád, když bude moje hypotéza vyvrácena. :D Co se týče Martina, jeho přednášky a kompostárny, mám dojem, že je jeho záměr mnohem méně "komerčního" typu, než přednáška o finančním poradenství. Ale opět, je to hypotéza. A psal jsem to s lehkou nadsázkou. Za mne obě přednášky jsou obsahově ok a jedná se o důležitá témata. Jen u té "finanční gramotnosti" by mne zajímal koncept. Jestli můžu poprosit. Sám se v tom oboru už pár let a na různých úrovních pohybuju a tak jsem možná zaujatý. :)
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Kompostárna vers. Finanční poradce

Zajímá mne to z hlediska průšvihu, tj. odpovědnosti za "ztrátu", kdo odpovídá za "škodu z prezentace vzniklou", modelově volím školácky jednoduché varianty průšvihů:

- finanční poradce zaručí zisk a v nakonec utrpím ztrátu,
- kompostní poradce doporučí žížaly a ty místo kompostování sežerou sousedovi úrodu salátu, kterou pěstuje na výdělek, takže po mně chce náhradu škody

výchozí stav:
osoba sám za sebe (O-S) kontra osoba prezentující společnost (O-FIR)
prezentace soukromá (PS) kontra prezentace firemní (PF)
------------------------------------
varianty situace:
a) sám za sebe (O-S) užívám soukromou prezentaci (PS)
b) sám za sebe (O-S) užívám firemní prezentaci (PF)
c) jako reprezentant firmy (O-FIR) užívám soukromou prezentaci (PS)
d) jako reprezentant firmy (O-FIR) užívám firemní prezentaci (PF)

varinty a) a d):
z hlediska průšvihu rozlišitelné

varianta b):
... a to je oříšek. I pro mne, protože mé "logické" vysvětlení nemusí mít oporu v zákoně, takže konečný verdikt by měl říct právník. Ale abych neuhýbal logice:

1) firma nijak neomezí používání firemní prezentace (PF) osobou sám za sebe (O-S)
2) firma zakáže použití firemní prezentace (PF) pro variantu b) sám za sebe (O-S)
3) firma mi dovolí použití prezentace (PF) pro variantu b) sám za sebe (O-S), ale předem se "vyviní" z případných následků nějakou smlouvou se mnou jako (O-S)

varianta 1) a 3) odpovědnost za škodu vzniklou záleží na šikovnosti právníků jedné, či druhé strany
varianta 2) škoda jde za mnou

a nakonec varianta c) (O-FIR) - (PS)
1) firma nijak neomezí reprezentanta firmy (O-FIR) v používání soukromé prezentace (PS)
2) firma zakáže reprezentantu firmy (O-FIR) použití soukromé prezentace (PS) pro variantu c)
3) firma mi dovolí jako reprezentantu firmy (O-FIR) použití soukromé prezentace (PS) pro variantu c), ale předem se "vyviní" z případných následků nějakou smlouvou se mnou

varianta 1) a 3): odpovědnost za škodu vzniklou záleží na šikovnosti právníků jedné, či druhé strany
varianta 2): z hlediska průšvihu jasné

Ano, je to jen hrubý nástřel, košatý je strom života, kdokoli mne teď může sestřelit další variantou či podvariantou, třeba:
kdo je pořadatel prezentace: je to akce moje soukromá nebo firemní a
na jaké půdě je prezentováno: soukromé, nebo firemní? To bych se z těch variant fakt zvencnul.
Dost :lol:
Konec :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Bednarik za příspěvek:
Tomas.Svoboda
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

To je zajímavý pohled. Ano, riziko "poškození" klienta tam je. A tím pádem poškození dobrého jména strany.
Dobrou radou, zvláště ve finanční oblasti, se dá poměrně snadno napáchat škoda. Mohl bych na to téma udělat přednášku :)
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Milí přátelé, kolegové, Piráti,

s Picolo týmem pro Vás máme několikero důležitých informací.

A) budeme nesmírně rádi, když se budete aktivněji podílet na tvorbě programu Picola (nejsme bezedné studnice nápadů)
B) když vy sami nějakou akci uspořádáte (velké díky Tomáši Karlíkovi a Martinovi Šmídovi za to, že takovou akci uspořádali)
C) Abychom Vám usnadnili (i nám) první dva zmíněné body, připravila jsem pro vás neprůstřelný manuál, na základě kterého bude každý vědět, co je jeho zodpovědnost a jak má postupovat.

Jak postupovat, když pořádám akci v Picolu?

Na email picolo.tym@pirati.cz zašlu nejpozději do 20. dne v měsíci následující informace:
Jméno přednášejícího/vedoucího workshopu/besedujícího, téma (nějaký lákavý/sexy název) a anotaci akce (jedna verze cca 2 řádky - na plakát, druhá verze delší na popis k FB události) + v případě že chcete k FB události konkrétní fotku, prosím přidejte k emailu
Následně Toníček nebo Mara V. vytvoří k akci plakáty které budou nejpozději v pondělí posledního týdne v měsíci vyzvednuty aktivními členy Ol.kraje a následně rozneseny a vylepeny na místa uvedena v tabulce (bude dodán odkaz)
Na základě zaslaného jména, tématu a anotace akce vytvoří Mara V. událost na FB, která bude následně sdílena na Picolo, Piráti Ol. kraj, Piráti Olomouc a do skupin Olomoučáci, milujeme Olomouc, litovel 1252 a do dalších relevantních skupin.

Univerzální email zasílaný potenciálním přednášejícím

Vážená paní DOPLNIT JMÉNO/vážený pane DOPLNIT JMÉNO,
jmenuji se XX a jsem členem/kou organizačního týmu komunitního centra Picolo. Toto centrum slouží jako prostor pro širokou veřejnost a různorodé občanské aktivity. Pořádají se zde přednášky, besedy, workshopy, promítání aj. a to vše zdarma. Jak využití prostor, tak veškeré akce které zde probíhají a stejně tak my, organizační tým, děláme tyto věci zadarmo a v našem volném čase. Našim cílem je, aby se lidé začali více zajímat o svět ve kterém žijí a dohlédli dál než za hranice vlastního města, vlastní země. Aby rozšiřovali své znalosti o rozmanitých tématech.

Byli bychom nesmírně rádi, kdyby se lidé začali více zajímat o místo kde žijí, své zdraví, zdraví naší planety, politickou situaci o poznávání nejrůznějších koutů světa... Protože si myslíme, že se pak nám všem bude žít v téhle zemi mnohem příjemněji.

Vás si touto cestou dovolujeme oslovit jako experta/ku na XX s nabídkou spolupráce. Rádi bychom se Vás zeptali, zda byste neměl/a čas a chuť podělit se o Vaše znalosti s veřejností.

Děkuji za Váš čas a těším se na Vaši odpověď.

Srdečně zdraví
XX

Děkuji Vám předem za spolupráci a přeji krásný zbytek léta. Snad ho máte trochu méně pracovní než já.

N.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Melicharova za příspěvky (celkem 3):
Antonin.Stepan, Jan.Bednarik, Zdenek.Zak
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: PiCOlo - program, akce

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Srdečně Vás zvu na následující akce, který se budou tento měsíc konat v Picolu:

https://www.facebook.com/events/368314557401505/ - Čínské včelky na evropských univerzitách: bezpečnostní riziko? - Pondělí 23. září 2019 v 18:00 až 21:00

https://www.facebook.com/events/972432699773158/ - Ulice 8. května pro auta nebo pro lidi? - Úterý 24. září 2019 v 18:00 až 21:00

https://www.facebook.com/events/616938812168628/ - Prostě SWAP aneb zbavte se věcí navíc! - Čtvrtek 26. září 2019 v 19:15 až 21:00
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Melicharova za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Knapek, Vojtech.Pikal, Zdenek.Zak, Jan.Bednarik, Vlastimil.Bednarik
Odpovědět

Zpět na „Olomouc - Pirátské Centrum Olomouc (PiCOlo)“