Ondřej Karas

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Ondřej Karas

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Ahoj všem,
přestože jsem chtěl původně svou žádost o členství ještě nějkou chvíli pozdržet, situace se trochu změnila v několika směrech. Díky mým aktivitám (propagaci Pirátů, a aktivitám kolem komunálních voleb v obvodě - a tím i vnímání ze strany okolí) myslím, že by se mi tyto aktivity mnohem komfortněji prováděly se statusem člena.
Chtěl bych Vás tedy požádat o zahájení procesu přijetí.

O mé maličkosti:
Narodil jsem se v červenci roku 1984 a celý život bydlím v pardubickém obvodě PCE VI. Nevím proč, ale od páté třídy jsem přešel na ZŠ s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů, což byl docela paradox, protože předchozí 4 roky byly ve znamení boje s matematikou :) Ale stalo se a druhý stupeň na této škole mimo jiné začal také "programovacím jazykem" Karel, o rok později Pascal - to formovalo moje pozdější profesní směřování.
Nemůžu říct, že bych byl nějak pilný student, vždy to tak nějak klaplo a tak se mi podařilo celkem bez problémů dostat na SPŠE v Pardubicích, obor sdělovací technika. Tam začal můj postupný odklon od IT směrem k elektrotechnice a myslím, že to nebyla špatná volba. Měli jsme štěstí na vyučující, kteří přišli z oboru a dokázali vykládat poutavě, i když jsme si toho moc nevážili - což asi s odstupem času lituje každý.

Na vejšku jsem nechtěl ale mám prozíravé rodiče - takže jsem si podal přihlášky na ČVUT - FEL a UPCE - DFJP, obě úspěšně. Vzhledem k mé lenosti a letní lásce zvítězil domov.
Takže jsem začal studovat Aplikovanou informatiku v dopravě. To bylo sice fajn - umím spočítat jeřáby v přístavu, ale úroveň té informatiky byla srovnatelná s tím, co jsme brali zhruba od šesté třídy ZŠ na Dukle, znovu to samé od prváku na střední a do třetice na VŠ, a to moc nemotivuje. Naštěstí jsem nebyl v tomto smutném rozpoložení sám a spolu s několika dalšími kamarády jsme si v té samé budově našli Ústav elektrotechniky a informatiky - pozdější FEI a následující rok začali se studiem v oboru Komunikační a mikroprocesorová technika a o tři roky později pokračovali v navazujícím oboru Komunikační a řídící technika. Bylo to fajn. Zase jsem měl pocit, že dělám něco, co mě baví, s lidmi, kteří své práci rozumí.
Zkusil jsem i doktorské ale zjistil jsem, že to nejde moc skloubit se situací, kdy stavíte dům a splácíte hypo, nehledě na publikační tlak i v situacích, kdy ještě není vlastně co publikovat. Ale učit mě bavilo a rád bych se k tomu někdy vrátil.

Zhruba před pěti lety, během tradičního sousedského zasedání "uzrála" myšlenka na další studium. Pracovně jsem předtím byl na konferenci, kterou pořádala Fakulta bezpečnostního inženýrství VŠB a Sdružení požárního a bezpečnostního inženýrství a moc se mi to zalíbilo. Přijímačky byly brnkačka, resp. - chtělo si to něco spočítat, ale nic neporazitelného. A tak začala má další studijní epocha, tentokrát v oboru Bezpečnostního inženýrství, konkrétně Havarijní plánování a krizové řízení - někde to nazývají "hasičskou hnojárnou". Na otázku proč studium zase od bakaláře a co z toho budu mít, odpovídám jednoduše - baví mě to a rád se někam posouvám, o titulech to dneska není. Opět jsem narazil na lidi, kteří mají profesně mnoho za sebou a musím ocenit, že jako s dálkaři, s námi zachází jako s partnery. A o to víc si toho studia cením. Letos bych chtěl obhájít bc. práci na téma:
Zajištění rádiového spojení složek integrovaného záchranného systému v budovách

Pracovní historie:
Zkusil jsem si ledacos, od letní brigády spočívající ve vážení semen a granulí, přes měsíční práci v roli poštovního doručovatele, montéra skladových regálů, dlouholetou brigádu v jednom nadnárodním řetězci s rychlým občerstvením - což byla mimo jiné zkušenost, která mě osobně hodně posunula, ikdyž to může znít komicky - až po první reálné zaměstnání v oboru.
Začal jsem v oboru pracovat v roce 2004, dva měsíce po maturitě a souběžně se studiem na VŠ. Nejprve jako pomocná síla ve vývoji (překreslování schéma, příprava mechanických výkresů a dokumentace, stavba prototypů), později pod vedením zkušenějších na vlastních projektech, hlavně z oblasti řízení a automatizace všeho, co se hýbalo, něco měřilo atd... Dělal jsem to 3 roky. Musím říct, že práce v této firmě byl vstup do jiného světa - z pohledu bastlíře, tam jsem si uvědomil, jaký je rozdíl mezi takovým domácím kutěním a profi vývojem a výrobou. Všem, co mě v této první reálné práci vedli, za mnoho vděčím.
V bakalářské práci jsem se věnoval využití GSM pro určování polohy. To mě přivedlo k mému současnému zaměstnavateli. Začal jsem pracovat v oddělení vývoje VF zařízení a protože jsem byl VF nepolíben, věnoval jsem se především různým doplňkovým a testovacím zařízením, postupem času jsem začal do problematiky trochu vnikat a jak šel čas, začal jsem psát články a příspěvky na konference a věnovat se také marketingu. Zlom nastal na konci roku 2016, kdy jsem přešel z vývoje do obchodu. Je fajn vidět, jak zákazníci ocení obchodníka, který produktu rozumí, protože ho sám pomáhal vytvářet :)
Práce v obchodu mi dala kromě jiného také náhled do toho, jak fungují veřejné zakázky a že by se tam dalo ledacos zlepšit. Na tomto poli totiž není nic horšího, než když vidíte, že si zadavatel musí koupit úplně něco jiného než chtěl, jen proto, že někdo zmastil zadání a někdo jiný toho využil.

Od roku 2007 mám ŽL. Nejpve jsem ho využíval jako externí redaktor technicky zaměřených serverů, psal reportáže a recenze a testoval výrobky. Byl to super přivýdělek. Dnes se zabývám hlavně vývojem a výrobou zařízení pro automatizaci v zemědělství a lesnictví. Jak šel čas, zjistil jsem, že toho je na jednoho člověka moc, takže z vývojáře se ze mě stal více manažer, shánějící a přehazující práci a peníze.
Mezi drobnosti, spíše pro radost patří tvorba webů a online marketing.

Má politická historie
Remcal jsem vždycky. Kvůli jídlu, kvůli škole a časem taky kvůli politice. K mým oblíbeným pořadům patřily nedělní Otázky Václava Moravce.
Na plno se můj zájem o veřejné dění projevil po přestěhování do vlastního někdy v roce 2011. Jenže v té době jsem byl stále jen takový remcal, co se ozve, když se mu něco nelíbí.
Moje první reálná aktivita se udála ve chvíli, kdy Rada města pod vedením doktorky Fraňkové začínala uvažovat o zrušení městských obvodů v Pardubicích. Jde o dost ožehavé téma, kde na jedné straně stojí prostředky na provoz obvodů, na druhé řešení reálných problém občanů městských částí, kam z centra není moc vidět. Jsem dodnes přesvědčený, že obvody by zasloužily určitou redukci, ale jsem odhodlaným zastáncem "venkovských" obvodů. Málokdy se totiž stalo, že by některý ze zastupitelů města zvolených v našem obvodě, skutečně hájil zájmy místní části (až na čestné vyjímky). V tom je ÚMO VI nepostradatelný. Když se vrátím k věci. Rada města si nechtěl vzít na triko, že zruší (po souhlasu zastupitelstva - jde o změnu statutu města) obvody a tak (vzhledem k obecné kritice obvodů v médiích) vyhlásila referendum o zrušení obvodů. To se skupince lidí v našem obvodě moc nelíbilo, založili petiční výbor s cílem předložit zastupitelstvu MO VI petici vedoucí k referendu o odtržení MO VI od Pardubic. Přestože nejsem velkým zastáncem samostatnosti, hrozba zrušení obvodů vedla k mé spolupráci s výborem a sbírání podpisů. K referendu o odtržení nakonec naštěstí nedošlo, protože referendum městské se vzhledem k nízké účasti voličů nestalo závazným a představitelé města neměli dost odvahy zrušit obvody na vlastní triko.
Netrvalo dlouho a následovaly komunální volby v roce 2014. Usoudil jsem, že remcání nikam nevede a bylo by lepší něco dělat. Vstoupil jsem proto do nového místního hnutí Pardubice pro lidi a stal se jedním z kandidátů ve volbách. Naše hnutí vyhrálo v několika obvodech a má 3 starosty. Ve volbách do města jsme propadli, tak jako většina stran. Po volbách jsem byl nominován do místní komise Popkovice (ze které jsem po čase odešel) a Komise pro rozvoj obvodu a dopravu (kde jsem dodnes). Obecně nejsem moc spokojený s tím, jak jsou komise málo využívány ale z pozice pouhého člena s tím moc neudělám. Rozhodl jsem se tedy kandidovat i letos s cílem být zvolen za zastupitele.
Důvod proč nepokračuji s PPL ale chci být součástí pirátského týmu je několik. Nechci pomlouvat potenciální konkurenci ve volbách, to není můj styl, ale obecně se dá říci, že mi vadí především malé zapojení členské základny a obecně nečinnost členské základny v období mezi volbami a změna pohledu na morální profil některých významných zástupců hnutí. Vzhledem k tomu, že Piráty sleduji už více než dvě volební období (a přiznávám, že ještě před čtyřmi lety pro mě byli na celostátní úrovni nevolitelní), jsem přesvědčený, že principy, na kterých je PS postavena, jsou právě ty principy, které by měly tvořit slušnou politiku na všech úrovních. Pirátská strana je tedy z tohoto pohledu logická (a po euforii při spolupráci před volbami do PS i srdcová) volba.

Čemu bych se chtěl věnovat
Hlavně našemu obvodu. Za uplynulé volební období došlo k mnoha věcem, které je třeba napravit. Jsou to vztahy s dobrovolnými hasiči, kteří před pěti lety začali oživovat kulturní a společenské dění a kvůli "poměřování pindíků" to celé ustalo. Spolupráce s komisemi místních částí a jejich aktivnější zapojení do řízení obvodu + participativní rozpočtování tak, aby se náš obvod věnoval spravedlivě všem místním částem a nedělil občany na ty potřebné a méně potřebnější. Zvýšení transparentnosti a otevřenosti obvodu. Náprava některých dopravních a instrastrukturních dluhů + spousta dalších věcí, které procházely nejen naší komísí, ale nebyly reflektovány.

Myslím, že jsem se už rozkecal dost :) Pokud Vás bude zajímat něco dalšího, rád zodpovím jakoukoliv otázku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Stepanek, Daniel.Lebduska, Andrej.Ramaseuski
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Karas

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj.
Děkuji za tvůj vyčerpávající příspěvek.
Aby byla tvá žádost hlasovatelná, potřebujeme ještě do záznamu odpovědi na těchto 11 otázek.

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Postačí nenáročné stručnější odpovědi.

Pokud se chceš zapojit rovnou, můžeš pro účely komunálních voleb odpovědět v příštích týdnech nebo měsících i na otázky:
- jaké jsou problémy ve tvé obci
- jaka je tam stávající vládnoucí koalice
- je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
- jaké jsou tvé vazby na politiku
a pokud bys chtěl v obci kandidovat, uveď zhruba 5 bodu programu, který bys chtěl prosazovat

Děkuji a těším se na budoucí spolupráci

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Ondřej Karas

Příspěvek od Ondrej.Karas »

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
Chodím volit od 18, pravidelně. Od začátku to byly z republikového pohledu spíše pravicové strany (nejprve ODS, pak TOPka).
Vycházelo to z toho, že jsem zastával silný postoj, že každý si své štěstí musí vybojovat a stát by mu v tom měl klást co nejméně překážek.
Postupně, jak přibývají roky, tak se i moje názory, dle obecného principu, posouvají z vyhraněně pravého spektra blíže ke středu.
Stále si myslím, že by se primárně měl o sebe každý pokusit postarat sám, ale už jsem i pochopil, že je dost těch, kteří i přes veškerou snahu, prostě pomoc potřebují. K tomu musí člověk asi dozrát.
A k Pirátům? Piráty sleduju už přes dvě vol. období. Kdysi pro mě byli nevolitelní, protože se mi zdálo, že v programu chybí mnoho témat, strana byla dle mého dost úzce zaměřená. Dneska to už tak naštěstí není, i když je mi jasný, že je potřeba ještě na spoustě věcech pracovat, ale to je přirozený vývoj.
Co si na Pirátech cením? Otevřenost. Způsob, jakým funguje interní komunikace, způsob jakým se vyjadřují zástupci v médiích a překvapení moderátorů, když host odpoví na otázku a dokonce hned na napoprvé. Myslím, že maximální otevřenost a to hlavně ta vnitřní, je důležitým předpokladem fungování strany v "morálních mantinelech" a jakékoliv případné vybočení bude rychle odhaleno.

2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
Nejdůležitější: zásada Kontrola moci a mocných a digitalizace státu.
V prvním případě by to mohlo přinést větší důvěru v právní stát a politiku, politiku obecně a samozřejmě větší zájem o veřejné dění.
V důsledku by to mělo mít i ekonomický přínos (viz výsledky registru smluv)

S čím mám trochu problém je zvyšování minimální mzdy. Na příkladech lidí z okolí vím, že to není těžké obcházet.

3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Blokování přístupu k obsahu považuju za oprávněné pouze v případě, že je obsah na základě soudního rozhodnutí označen jako protiprávní. Jakýkoliv jiný způsob může zavánět cenzurou a odstraněním nepohodlných informací. Je mi jasné, že se v Síti objevuje velké množství "morálně závadného", nicméně legislativě neodporujícího materiálu, ale myslím že je na každém, aby využil své kritické myšlení a získané informace zhodnotil.
Pokud jde o síťovou neutralitu - myslím že se porušování zásad síťové neutrality může v konečném důsledku obrátit proti poskytovatelům samotným. Teoreticky by si s tím trh časem mohl poradit sám. Může to být ale dost bolestivá cesta.
A uvedené pojmy samozřejmě znám :)

4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
Vím, tady je k tomu zajímavý rozhovor:
https://video.aktualne.cz/dvtv/nepodmin ... 590604f2e/
Ale nemám úplně jasno v tom, jestli by to mohlo fungovat. Nejsem ekonom a tak možná můj pohled bude vypadat trochu podivně. Mám obavy, že pokud se ve společnosti objeví díky NZP více peněz, logicky by se měla zvednout i cenová hladina (poptávka x nabídka). Ve svý podstatě to zvedne nominální HDP, ale pomůže to příjemcům? Možná i to je důvod proč mám v plánu jako další na řadě některou z ekonomických škol :-D

5) Co si myslíš o migraci do ČR?
Asi budu v jistých kruzích za "vítače", ikdyž mi zatím nikdo z těch, co tuhle definici používají, nedokázal vysvětlit, co to je.
Migrace byla a bude. Dle serveru infocizinci.cz (zdroje dat ČSÚ) bylo v ČR v roce 2015 465 000 cizinců z toho 260k s trvalým pobytem a 205k s dlouhodobým (nad 90 dní). Vážně se v tomhle čísle neschová pár dalších? Jasně, argumenty z mnoha stran jsou slova typu: no-go zóny, zavedení práva šaríja a podobně. Tam kde se tohle vážně děje (a taková místa jsem v zahraničí opravdu potkal), to je způsobeno nezvládnutou imigrační politikou. Pokud chceme někoho integrovat (bez ohledu na to jestli jde o cizince nebo etnikum), musíme nastavit jasná pravidla pro umístění, vzdělávání, zaměstnání a sankce za porušení pravidel, včetně vyhoštění v tom nejhorším případě. Právě o pravidlech a sankcích je potřeba jednat. Ne jestli někoho přijmeme nebo ne.

6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
S rovnoprávností nemám absolutně žádný problém. S adopcí si už tak jistý nejsem. Vyrostl jsem s dost konzervativním pohledem na rodinu.
Znám ale několik tzv. tradičních rodin, kde si rodiče své děti absolutně nezaslouží.
Z této optiky je vždy jakýkoliv milující pár lepší - bez ohledu na složení.

7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
Než jsem četl pirátský program, narazil jsem na autorský zákon jen několikrát. Při kupování nosičů. A pak možná ještě párkrát ale asi to nebylo nic významného. Nejsem umělec, ani neprovozuju restaraci, takže jsem dopad nijak významně nepocitoval. Čtení programu mě ale motivovalo i ke čtení zákona a myslím, že zásadní změny by měly přijít především v roli kolektivních správců.

8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
Hlavní problém? Tradiční nesoulad mezi postojem Vlády a prezidenta. Prezident by sice neměl být věšákem na kabáty, ale měl by respektovat postoj vlády v zahraniční politice, pokud je v souladu s ústavním pořádkem. Možná to je ale jen tím, kdo na hradě doposud byl.
Jsem určitě pro setrvání v EU a NATO. Pokud jde o anexi Krymu, tam zastávám názor, že mezinárodní společenství zaspalo a mělo být mnohem razantnější, možná i vojensky.
Pokud jde o KLDR, obávám se, že k pozitivnímu konci to může vést pouze dvěma směry - převratem, nebo zásahem z venčí. Ani jedno si dle mého nikdo ze sousedů nepřeje, už jen kvůli tomu, jaké hosp. dopady by to mohlo mít.

9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
Upřímně, pokud bych měl o tomto hlasovat, možná bych se zdržel. Neumím totiž posoudit, jaký vliv by mohla mít legalizace drog obecně na jejich rozšíření ve společnosti. Osobně znám několik lidí, které drogy zničily, a to i přes to, že by k nim de jure neměli mít přístup. Pozitivním faktem by mohlo být snížení související trestné činnosti. Ovšem jako problematický vnímám jednodušší přistup k těmto látkám.
Pokud jde o konopí, tam vnímám situaci jinak. Šlo by fakticky o legalizaci stávajícího stavu.

10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
Daňová přiznání nikdo.
Majetková přiznání všichni volení zástupci na celostátní úrovni, zastupitelé krajů, měst a obcí a vedoucí pracovníci úřadů.
Spíše než výčet majetku a hodnoty jednotlivých položek by se mělo jednat o daleko anonymizovanejší údaj typu Celková hodnota majetku, celková výše příjmů apod. Zvláště na menších obcích by mohl veřejnosti dostupný podrobný výčet majetku působit značně nevhodně. Podrobné majetkové přiznání by mělo být dostupné kontrolním a vyšetřovacím orgáním a soudům.
Ohledně zveřejňování odměn nemám zatím nastudovaný současný stav.

11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Více transparentnosti a kultury do lokální "politiky". Větší zapojení veřejnosti do řízení územních celků.

I. jaké jsou problémy ve tvé obci
  • Nízké zapojení veřejnosti do správy obvodu a nízká transparentnost
  • Nedostatečná kapacita ZŠ pro děti z obvodu + nedostačující spoje MHD z okrajových částí obvodu do škol mimo obvod
  • Neexistující prostor v majetku obvodu pro konání kulturních a spol. akcí
  • Rozdíl mezi rychlostí nové zástavby a budováním občanské vybavenosti
  • Nedořešená křižovatka Pražská/Školní a tím problematická situace ve špičkách
  • Ne úplně dobré vztahy současného vedení obvodu s představiteli města a městských firem - váznoucí spolupráce
  • ...
II. jaka je tam stávající vládnoucí koalice
PPL + NK + NEZ

III. je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
Prakticky v každé se najde někdo solidní. Až na vyjímky si tu lidé moc na "politiku" nehrají.

IV. jaké jsou tvé vazby na politiku
Viz můj přechozí příspěvek

V. a pokud bys chtěl v obci kandidovat, uveď zhruba 5 bodu programu, který bys chtěl prosazovat
Opět viz můj předchozí příspěvek
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Karas

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Děkuji za odpovědi.

Rád bych tě pozval na krajskou schůzi, která proběhne v neděli 11.2. od 18ti hodin v České Třebové v pivovaru Faltus. Máme zde zarezervovaný multifunkční konferenční salonek s kapacitou 30 lidí.
Salonek je vybavený i dataprojektorem, takže bychom rádi prezentovali náš manuál ke komunálním volbám, pokud se podaří připravit. V prostorách budeme mít přiděleného číšníka a je možné se občerstvit místním pivem i dobrým jídlem. Na programu je i přijímání nových zájemců o členství.

schuze-ks-pardubicky-kraj-f788/krajska-schuze-v-ceske-trebove-11-2-2018-od-18ti-hodin-t39123.html

http://www.pivovar-faltus.cz/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
V__

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Ondřej Karas

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Ahoj, díky, rád přijedu.
OT: dostal jsem tip na jejich výborné domácí brambůrky :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Pavel.Stepanek
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Karas

Příspěvek od klivan »

ondrejkaras píše:1) 5) Co si myslíš o migraci do ČR?
Asi budu v jistých kruzích za "vítače", ikdyž mi zatím nikdo z těch, co tuhle definici používají, nedokázal vysvětlit, co to je.
Migrace byla a bude. Dle serveru infocizinci.cz (zdroje dat ČSÚ) bylo v ČR v roce 2015 465 000 cizinců z toho 260k s trvalým pobytem a 205k s dlouhodobým (nad 90 dní). Vážně se v tomhle čísle neschová pár dalších? Jasně, argumenty z mnoha stran jsou slova typu: no-go zóny, zavedení práva šaríja a podobně. Tam kde se tohle vážně děje (a taková místa jsem v zahraničí opravdu potkal), to je způsobeno nezvládnutou imigrační politikou. Pokud chceme někoho integrovat (bez ohledu na to jestli jde o cizince nebo etnikum), musíme nastavit jasná pravidla pro umístění, vzdělávání, zaměstnání a sankce za porušení pravidel, včetně vyhoštění v tom nejhorším případě. Právě o pravidlech a sankcích je potřeba jednat. Ne jestli někoho přijmeme nebo ne.


Hezky jste to řekl, zajimavé je že jsou státy jako Slovensko a Polsko, kde více lidí odejde ze země než přijde...taky to o něčem vypovídá. :D

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics ... D_populace
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Ondřej Karas

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Musím říct, že po tom, co jsem dneska konečně viděl registr oznámení, tak musím uznat, že moje obavy ohledně majetkových přiznání pramenily spíš z neznalosti věci. Ten registr nikoho neodkopává víc, než je nutné. Berte má předchozí slova jako breptání z neznalosti :)
Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: Ondřej Karas

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

Pro přijetí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Cesik za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Budovatel o kousek lepšího světa.
Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1676
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1034 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Karas

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

pro

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Karas

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Pro přijetí. Vítej mezi námi, Ondro.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“