30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

V neděli 30.8.od 19:00 se bude konat krajská schůze ve Svitavech v restauraci Astra. http://mapy.cz/s/kqHQ
Jedná se o výjezdní schůzi pro navázání kontaktu s našimi příznivci a členy v rámci Pardubického kraje.

Navrhovaný program:
1, Krajský volební program (úprava programu z Mariánských lázní viz příloha)
2, Závazky pro čelní kandidáty (pracovní program, soupis majetku, odvolatelnost, ......)
3, Programový průnik se stranou Zelených vzhledem k případné koalici pro Krajské volby 2016

Další body programu můžete navrhovat zde ve vlákně. Schůze bude přenášena přes Mumble v místnosti Pardubického kraje.
Přílohy
krajske_volby_program_originalMarianske Lazne.odt
(381.99 KiB) Staženo 61 x
Budovatel o kousek lepšího světa.
Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Oslovil jsem Standu Stipla, jestli by nemohl prijet, popovidat a ukazat jak oni pristoupili k jednanim o koalici se zelenymi. Uvidime, zda-li se mu bude chtet prijet takovou dalku :))

Taky oslovim Svitavsky spolek "Nase Svitavy", kteri maji zastupitele a jsou nakloneni nasim myslenkam.

EDIT:
Rad bych pridal bod ve smyslu "Vhodne k upozorneni":kde bychom sestavili nekolik temat (+- 4) napric krajem a ty pote presentovali siroke verejnosti. Napr.: Jak se mesta stavi k Informovanosti-otevrenosti-transparenci, Predrazene-zajimave zakazky, atd.

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Roman.Kucera »

Svitavy, jo? No to je pěkná dálka :-) Můžu vzit kdyžtak nějaký lidi od nás z HKraje. Nikoliv však Bajgara :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: 30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Roman.Kucera píše:Svitavy, jo? No to je pěkná dálka :-) Můžu vzit kdyžtak nějaký lidi od nás z HKraje. Nikoliv však Bajgara :-)
Ty tam zase budeš platný jako mrtvému zimník. S čím se tam zase chystáš kašpárkovat :?: Zajímalo by mě jestli tě někdo pozval?

- Jezdíš na jednání mnoha KS a není naprosto vidět, že by jim to jakkoliv prospívalo.

- Jestli chceš ve Svitavách opruzovat, tak raději zůstaň u svých blikacích okrádadel.
Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Pouze vecne, takze
kazdy z Vas si rypnul jednou, dalsi osobni utocne prispevky nebudou tolerovany, od toho mate privatni zpravy.
Nereagujte na muj prispevek.

Diky :)

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Hezkou neděli všem.

Jelikož se nebudu moci bohužel jednání osobně účastnit, sepíši pár myšlenek zde do fóra a poprosím o jejich presentaci na zasedání.

Z navrhovaného programu:

ad 1 - Program Mariánských lázní je celkem komplexní i ke krajským volbám. Za sebe bych navrhoval vyzdvižení bodu transparence a přístupu k informacím, což by měl být bod jedna našeho programu i vzhledem k reálným možnostem po volbách. Dále bych program rozšířil o jasně krajská témata jako je financování nemocnic, škol atd. K těmto bodům však nemám nic konkrétního, neboť to nejsou témata mě vlastní - v programu by však zapracované být měly.

ad 2 - Jsem připraven pomoci s realizací kampaně v maximální možné míře v čase letních prázdnin až do voleb a jsem připraven přijmout úkoly mi zadané. (Zatím jsem na sebe vzal přípravu grafických podkladů, propagačního videa a jiné presentace, organizace Vyosení v Pardubicích v létě 2016). Do čelních míst kandidátky se nehlásím a to především v případě, půjdeme-li cestou koalice. V případě, že půjdeme cestou vlastní kandidátky a budu-li požádán nebo mi bude vyjádřena podpora, mohu figurovat i v první pětici kandidátů. V takovém případě jsem připraven přijmout veškeré závazky a úkoly svěřené mi krajským fórem.

ad 3 - jen jedna poznámka - nenechme se vmanipulovat do Zeleného "ekoterorismu"

Dále:

Dále bych se rád vyjádřil k tématu nákupu propagačních materiálů. Pokud bychom se svezli s celostátním nákupem, bylo by to nejlepší. Uvážlivě se zamysleme nad počtem daných materiálů. Aby jich nebyl nedostatek, ale ani aby jich nebylo zbytečně mnoho (na druhou stranu, nebudou-li to materiály tematicky přímo k volbám, dají se používat i léta). Jsem pro nákup placek, samolepek, náramků, cigaretových papírků, triček i dalších věcí jestli někdo přijde s něčím novým (otvíráky, rozlišovače na klíče, hrnky, čepice, přívěšky, bonbony, reflexní ochranné prvky a podobně..) Originalitě se meze nekladou a dnes není problém si nechat vyrobit cokoli. Rozhodující jsou pouze peníze.
Petra Bajgara bych rád upozornil, že trikolorové logo není schválené celostátním fórem a tudíž to není logo České Pirátské strany. Má-li problém s usnesením CF a jeho respektování, nechť navrhne změnu grafických manuálů a předloží jej CF ke schválení. Než se tak stane, byl bych rád kdyby respektoval současný grafický manuál řádně schválený CF a to je černé logo (překračující hranice naší země). Vím, že si Petr rád dělá věci po svém, ale krajský ani celostátní rozpočet neposkytne ani korunu na výrobu propagačních materiálů popírajících schválení grafický manuál. Rozhodne-li se Petr vyrobit si propagační materiály na své náklady a ve své režii, nemohu s tím nic dělat, budu to však považovat za hrubé opovrhování demokratickými principy Pirátů a usnesení nejvyššího orgánu strany.

Petr Bajgar po mě dále požadoval koncepci rozvoje Krajského sdružení a mezinárodní spolupráce. Na několika posledních schůzích jsme na toto téma diskutovali a hledali řešení. Navrhované postupy jsou jistě uvedeny v zápisech z jednání. Stěžejním pilířem bude akce s názvem "Aktivuj se", která bude probíhat především v režii Ondřeje Češíka. Bude se jednat o propagační kampaň v hromadné dopravě Pardubic a kladoucí si za cíl přilákat a aktivovat Pardubické spoluobčany ke spolupráci nejen na příštích volbách. Osobně bych tuto aktivitu zkusil uplatnit i na Fcb a vyčlenil fin. prostředky na její propagaci na síti.
Já osobně nejsem typ člověka, co by chodil po městech a oslovoval lidi s tím, že za ně nic neuděláme, že se musí zapojit sami. Trochu mi to evokuje Svědky Jehovovy nebo pouliční prodejce čehokoli. Nemám takové "vnucování" rád a neumím jej dělat. Uvědomuji si, že takový způsob propagace strany může nést ovoce a může být úspěšné. Zároveň si uvědomuji, že může být i kontraproduktivní a některé oslovené nadobro odradit. Ačkoli sám nejsem člověk, co by to dělal, jsem ochoten podpořit Petra Bajgara, který má s tímto druhem propagace velké zkušenosti, a to i finanční injekcí na cestovné do daných regionů z rozpočtové kapitoly rezervy předsednictva. Stejně tak kohokoli dalšího, kdo by se pro daný způsob propagace rozhodl. Další způsob aktivizace může být pořádání přednášek, koncertů, dětských akcí a podobně s podtitulem "Aktivuj se". Toto bude, dle mého, stěžejní pilíř celé kampaně do krajských voleb. Čím více lidí aktivujeme, tím větší podporu ve volbách získáme.
Co se týká mezinárodní spolupráce - nejsem si jist, co tím Petr myslel. Mezinárodní spolupráce probíhá pokud vím na celostátní úrovni v rámci zahraničního odboru a nevím, jak bychom se zapojili my. Bylo by asi reálné navázat bližší vztahy s Pirátskými představiteli podobných regionů v zahraničí a pořádat společná setkání na jednotlivých územních celcích s cílem výměny informací a vzájemné pomoci při realizaci volebních kampaní. Je to podle mě ale ještě předčasné. Rád stavím věci od základů a na pevných základech je pak možné vystavět postupně další a další patra. Stavět vyhlídkovou restauraci na místě, kde je zatím sotva pořádný základ (natož první patro) není dobrý nápad.

Vzhledem ke kritice Petra Bajgara bych se rád dotazoval na jeho koncepci rozvoje krajského sdružení a jeho transformaci z místního sdružení (jak tomu říká) na funkční krajské sdružení s pevnou členskou základnou. Na jeho koncepci mezinárodní spolupráce.

No a protože (jak jste si všimli) se hodně mých vět stáčí směrem k Petrovi Bajgarovi. Rád bych nabídl svou funkci prvního místopředsedy k nové volbě, aby měl Petr možnost se zapojit z pozice předsednictva krajského sdružení a tíha zodpovědnosti tak mohla spočinout i na jeho bedrech.
Rezignuji proto dneškem na svou funkci a prosím někoho aby vypsal dovolbu předsednictva krajského sdružení České Pirátské strany Pardubice. Zda budu opětovně kandidovat se rozhodnu na základě osobních rozhovorů s jednotlivými členy krajského sdružení.

Děkuji za presentaci mého sdělení a přeji hezké časy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Roman.Kucera

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: 30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Pavel Štěpánek pokud tomu správně rozumím říká buď já nebo Bajgar. Svoji koncepci rozvoje KS Pardubice jsem Pavlovi představil osobně a nechápu tedy proč se mě na ni ptá zde a tímto způsobem. Jsem demokrat a proto chci a dlouhodobě se snažím, aby se na výkonu moci v naší republice podílelo co možná nejvíce lidí. Odmítám partokracii a tím víc partičkokracii jakou razí mnozí jiní.

Pavel je, nebo jestli je jeho rezignace platná, byl dlouhou dobu prvním místopředsedou KS Pradubice a měl tedy dostatek času na to jak on tomu ve svém příspěvku říká stavění pevných základů. Jako volený představitel by nám tedy měl především představit kde jsou výsledky jeho práce aby KS Pardubice vůbec existovalo a nesmrsklo se na pouhopouhé MS Chrudim jak je tomu už mnoho měsíců.

Přesto že jsem jen pouhopouhý člen trvale se snažím oživovat činnost právě KS Pardubice a dalších KS.
Další případně vysvětlím osobně na setkání ve Svitavách.
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Omluvám se, asi jsem tvou koncepci nezaregistroval. Rád si ji tedy oživím kdybys dovolil.
Za mého působení v předsednictvu KS (od roku 2013) jsme kandidovali do poslanecké sněmovny (2013) kdy jsme získali 2,67% což bylo o setinu nad republikovým průměrem a do zastupitelstev obcí, kde jsme získali 4,02% (opět nad republikovým průměrem) s osobním ziskem 4,99% hlasů. Když tyto výsledky porovnám s výsledky před rokem 2013 jde o nezanedbatelný nárůst preferencí. Netvrdím samozřejmě že je to pouze má zásluha, na úspěchu se podíleli všichni členové podle svých možností. Máš-li výhrady k mé práci, prosím o konstruktivní a konkrétní kritiku mých kroků, nikoli prázdné fráze.
Svého členství ve straně se nevzdávám a ani svých závazků, které jsem vůči straně a sdružení přijal. Tedy nepolevím ani ve své práci. Z tohoto pohledu to tedy není buď já nebo Bajgar. Naopak. Dávám ti možnost kandidovat do předsednictva, posílit svou vlastní pozici a ukázat co v tobě je a jak KSP zachránit.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jedinou věc, kterou Bajgar ovládá dokonale, je otrávit aktivní lidi až k resignaci. Vypněte si ho, jako já, a kraj pojede jako po másle. :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 30.8. krajská schůze Svitavy restaurace Astra

Příspěvek od Roman.Kucera »

Rekapitulace pro Standy Štipla:
A)
Trasa po 35, sraz v Jaroslavli. Společně 42.2 km
Ty sám z Hradce 30.88 km
Já sám 35 km.
B) Trasa po 14, sraz Vamberg. Společně 50 km
Ty sám po 11 38.25km.
Já sám 20 km.
---------------------
Tímto jsem si jako vedlejší efekt změřil, že pro mě je severní cesta kratší, ale kompensuje to dementní úsek mezi Vambergem a Třebovou, kde je furt vesnice, skoro nonstop. Ale u Jaroslavle je zase rozkopaný most, tekže to vyjde možná ještě hůř časově.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Zamčeno

Zpět na „Schůze KS Pardubický kraj“