Kvóty EU na příjem uprchlíků

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Podporujete imigraci a zavedení kvót pro přerozdělování uprchlíků v rámci EU?

Podporuji imigraci bez kvót a regulací
22
26%
Podporuji imigraci s kvótami EU
6
7%
Podporuji imigraci s jiným druhem regulace
29
34%
Jsem proti imigraci
27
31%
Nemám názor / nevím o čem je řeč / je mi to jedno
2
2%
 
Celkem hlasujících: 86 - Celkem hlasů: 86

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Ales.Sura »

Odkaz na tento článek vyvolal diskuzi ve vláknu, které k tomu není primárně určené.

Česko by mělo přijmout přes 500 uprchlíků, velí nové kvóty Bruselu
http://zpravy.idnes.cz/plan-evropske-ko ... anicni_ert

Zakládám tedy toto vlákno pro ty co by si o tom chtěli trochu popovídat a také za účelem ujasnění stranického postoje. Vlákno nehodlám moderovat, ale prosím držte se věcně tématu a vynechte bezduché emotivní výlevy.

Pro začátek můj názor:
Myslím, že podobné opatření povede pouze ke zvyšování napětí. Nejsem proti migraci, protože je jen otázkou času než se lidi na celém světě promíchají. Při současném trendu "zkracování vzdáleností" to navíc půjde rychleji než kdykoliv předtím. V současnosti nicméně imigraci nepodporuji protože:
Momentálně chybí jakákoliv systémová koncepce toho co bychom měli s imigranty dělat. Málokterý bude schopen pracovat a přispívat do systému. Imigranti tak budou spíše systém zatěžovat. A pokud začnou pracovat budou zřejmě vykonávat manuální práce za nižší plat což povede ještě k většímu napětí, protože se vytvoří tlak na ty co tyto práce již vykonávají.
Druhým problémem je diktát Evropské komise. Pro ty co se motají kolem TTIP asi nic nového. To, že se ignorují národní parlamenty a petice podepsané miliónem lidí se zřejmě stává bontonem. Otázkou je jestli se nám to tak líbí.
Myslím si, že imigranti budou jen dalším dílkem do skládačky schématu "rozděl a panuj". Díky nim se vytvoří potřebné společenské napětí, lidi se budou řezat mezi sebou a odvede se pozornost od skutečných problémů. Navíc je tak případné problémy na koho "hodit". To je konec konců stará dobrá praktika. Ve druhé světové se to hodilo na židy, pak se to hodilo na imperialisty, komunisty, američany, rusáky a KdoVíCoJeště.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Robert.Magni, Oldrich.Fischer, Josef.Kadlecek
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od anonym2064 »

Po pár letech se sžijí s okolím. Mám tady v sadské známou familii původem od Donbasu, jsou tu asi 8 let a jsou uplně v pohodě. OFFTOPIC(Křesťani, ale to asi není podstatné) Je tu pár mnohem horších a problémovějších rodin českých.OFFTOPIC(taky křesťani)
Simona.Skorepova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Realistické - těch "pár imigrantů", které do naší kotlinky přesunou, se zase velice rychle vrátí zpět do západního směru EU. Důvod - český jazyk a další vidina sociálního systému. Považuji za mediální odpoutání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Svůj názor nikomu nevnucuji, ale osobně jsem pro přijetí kohokoli kdo prchá z humanitárních a politických důvodů - kvůli takovým jsem ochoten se uskromnit - nicméně jsem taktéž HLUBOCE přesvědčen, že to není případ té invazní flotily, co už pár let proudí na Italské, Řecké a Španělské pobřeží. Hezky to popsal na Neviditelném psu Pavel Kohout ...
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34757
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31658 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Petr.Vileta »

Simona.Skorepova píše:Důvod - český jazyk a další vidina sociálního systému.
Náhodou :) český jazyk, jako jeden z mála má souhlásku CH a to mnohým africkým a středněvýchodním cizincům vyhovuje.
OFFTOPICVěděli jste, že běžný Brit dokáže jakž takš vyslovit skotké Loch Ness, ale nedokáže vyslovit české Cheb? :lol:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Ales.Sura »

Článek k tématu

Expertka: Kvóty k nám pošlou až pět tisíc migrantů ročně. To zvládneme
http://zpravy.idnes.cz/expert-migrace-s ... anicni_aba
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Simona.Skorepova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Petr.Vileta píše:
Simona.Skorepova píše:Důvod - český jazyk a další vidina sociálního systému.
Náhodou :) český jazyk, jako jeden z mála má souhlásku CH a to mnohým africkým a středněvýchodním cizincům vyhovuje.
OFFTOPICVěděli jste, že běžný Brit dokáže jakž takš vyslovit skotké Loch Ness, ale nedokáže vyslovit české Cheb? :lol:
Koukám, že jsi znalec, Petře. A to si jako myslíš, že zrovna ti, co plují, jsou nakloněni nějakému systému sebevzdělání? Nebuďte naivní - mají maximálně základní vzdělání a představu EU ráje ze satelitních TV, které má každá "vlnitá střecha" v Africe, i kdyby na chleba nebylo. V genetickém kódu tohoto typu běženců je pouze přežít za každou cenu. Já se jim nedivím, také bych na jejich místě udělala stejný pokus, jenom proboha nebuďte tak "sluníčkoví" a zkuste občas použít "to" co máte na krku. Mě je to v podstatě jedno, kolik sem přijde muslimů či Arabů, já se s nimi domluvím /koneckonců burka v mém věku je spíše na okrasu nežli omezení/, ale vám ty poslední zbytky "koulí" uříznou. Takže milovníci multikulti zdar!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvky (celkem 2):
Josef.Kadlecek, Oldrich.Fischer
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já to mám tak, že uprchlíci se značně pozvedli po zničení Libye, Iráku a Sýrie. Jestli naše vláda s těmito válečnými zločiny tenkrát souhlasila, je naší morální povinnosti ty lidi přijímat. Jestli ne, je to morální povinností těch zemí, které to způsobily, v Libyi zejména Francie a USA.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 8):
Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal, Ivo.Vasicek, Ales.Jakl, Oldrich.Fischer, Alexandr.Mansurov, Jiri.Kaderavek.sen, Marek.Necada
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od anonym2064 »

by mě zajímalo co znamená ten "jiný způsob regulace" uvedený v anketě pro který mnozí hlaují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Marek.Necada
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4046
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2917 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Martin.Smida »

ač nemám moc rád EU a jejich kvóty, uprchlíky bychom přijmout měli... a jak řekl Vašek, především ty, co prchají z humanitárních či politických důvodů... a jak řekl ROJ, celá destabilizace tohodle regionu je částečně i naše vina ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
Alexandr.Mansurov, Jakub.Michalek, Michal.Havranek
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“