Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3882 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od Michal.Gill »

Na žádost venezuelských Pirátů, aby jim PPI pomohlo s přípravou stanov (aby výhledově mohli do PPI vstoupit), jsem se vrhl na projektík výroby univerzálních stanov pro začínající partaje. Vyrobil jsem šablonu, která je takovou kombinací mezi českými a slovenskými stanovami. Obecně to jsou dost zjednodušené české stanovy, protože je to míněno nikoli jako stanovy podle konkrétního zákona, ale jako vnitřní pravidla pro řízení malé začínající organizace, ať už je kdekoli. Kompletně jsem proto vypustil RV a RK, protože typická vznikající pirátská strana (a takových je většina) má jen jednotky až desítky členů, přičemž expandovat stanovy lze vždycky, zatímco obsadit ve dvaceti lidech všechny naše vzájemně se vylučující funkce, to už jde hůře. Všechny funkce tak má RP (party board), KK (arbitration commission), CF (party forum) a MSka s KSky (local and regional chapters).

Kdyby se na to měl nějaký blázen do předpisů chuť kouknout, jestli jsem něco nepřehlédl, nebo spíš nezjednodušil moc, feel free; za připomínky budu rád:

https://docs.google.com/document/d/129C ... rfpFU/edit

PS: Ignorujte místy pošahané formátování, to si ještě vychytám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Vojtech.Pikal

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34746
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31650 poděkování
Dostal poděkování: 25743 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jen taková připomínka. I český zákon o partajích mluví jen o tom, že partaj musí mít "kontrolní a rozhodčí orgán". Ne nutně dva samostatné, může být jeden (kontrolní a rozhodčí komise), ale nechávat tuhle funkci na předsednictvu mi obecně nepřijde jako dobrý nápad. U velmi malých organizací (do 10 členů) by snad tuhle funkci mohlo zastat celostranické fórum, ale u větších už asi ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3882 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od Michal.Gill »

Petr.Vileta píše: 06 říj 2020, 15:41 Jen taková připomínka. I český zákon o partajích mluví jen o tom, že partaj musí mít "kontrolní a rozhodčí orgán". Ne nutně dva samostatné, může být jeden (kontrolní a rozhodčí komise), ale nechávat tuhle funkci na předsednictvu mi obecně nepřijde jako dobrý nápad. U velmi malých organizací (do 10 členů) by snad tuhle funkci mohlo zastat celostranické fórum, ale u větších už asi ne.
Přesně pro ty super malé organizace to je. V momentě, kdy se budou chtít někde registrovat, budou muset přirozeně všechno předělat a přizpůsobit se lokální legislativě. Ale já to předělával loni pro Slováky a letos pro Venezuelce a v obou případech to byly organizace s počty kolem prstů dvou rukou. Kdyby musely naplnit baord, RV a dvě komise, tak jim jsou takové stanovy docela na prd... :-)

Mimochodem rovnou pozvu všechny zájemce ke sledování víkendového General Assembly. K dispozici bude tady:

https://piratesonair.net/event/ppi-gene ... mbly-1000/

a tady:

https://www.youtube.com/c/Pp-internationalNet/featured

Program je tady: https://etherpad.pp-international.net/p ... a_Dec_2020

Za Čechy jsem si dovolil do nedělního odpoledního bloku nadhodit otázku neaktivních členských stran. Pár měsíců zpátky jsme to na jednom board meetingu tlačili s Vojtou Pikalem, ale zatím se to nikam neposunulo. Předalo se to na Court of Arbitration, který se tímhle dle stanov zabývá, ale zatím nic nepodnikli, tak jim to chci zadat jako úkol od GA, ne jen od Boardu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Veronika.Murzynova

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3882 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od Michal.Gill »

Stručný report z prvního dne letošního hlavního General Assembly:

Minutes: https://wiki.pp-international.net/wiki/ ... 2020_12_05

Nejdůležitější věci:

- za řádného člena přijati venezuelští Piráti
- schválen provizorní rozpočet na 2021
- financí PPI se definitivně chopil Bastian a daří se mu - například nám dneska zachránil 1800 eur z nedobytného starého PayPalu*
- odhlasována řada lidskoprávních statementů z dílny ruských Pirátů
- na můj návrh Court of Arbitration pověřen řešením situace kolem neaktivních členů, kteří nám akorát sabotují kvórum
- podařilo se mi spoluzabít pár motions, které byly buďto redundantní nebo extrémně hloupé

Zítra jsou na programu volby boardu, CoA a auditorů, ve tři odpoledne keynote od Marcela a pak případné další motions, jestli budou.

Sledovat to lze mj. tady: https://www.youtube.com/user/PiratePartiesInt

Konec dnešního hlášení.

*EDIT: Oprava, na PayPalu bylo jen 887,72 EUR, které byly nyní převedeny na ten nový.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Dolezal, Veronika.Murzynova, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3882 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od Michal.Gill »

Stručně z druhého dne PPI GA:

Prakticky se řešily jen volby orgánů:

Do předsednictva zvoleni:
- předsedkyní znovuzvolena:
Nominations were made by PPNL, PPDE, PPNO, PPCZ for Bailey Lamon

- za řadové členy zvoleni:
*PPNO and PPDE nominate Michal Gill PPCZ
*PPNO and PPDE nominates Carlos Polo PPCH
*PPDE nominates Manuel Caicedo PP-CL
*PPDE nominates Dario Castañe PP-CAT

- náhradníkem zvolen:
*PPNO nominates Ji Yong Dijkhuis PPNL

Court of Arbitration a Lay Auditors už vás asi tolik nezajímají (bez Čechů). Ale povedlo se je obsadit a ujistil jsem se, že každý ze zvolených členů CoA ví, že je čeká vylučování neaktivních členských stran, což předchozí CoA zasklil.

Keynote přednesl @Marcel.Kolaja - díky ti moc za to, žes dorazil.

A ke včerejším ruským usnesením přijato ještě dnes jedno venezuelské, odsuzující pro změnu tamní režim.

Konec hlášení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Veronika.Murzynova

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3882 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od Michal.Gill »

Čerstvá novinka ze včerejšího prvního zasedání nového Boardu - Keith z rodinných a pracovních důvodů do budoucna omezuje svou časovou dotaci alokovanou pro PPI, takže už nebude General Secretary. Namísto sebe z nějakého pochybného hnutí mysli nominoval mě a byl jsem včera zvolen, takže to odteď budu muset tak trochu táhnout. Konec hlášení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Veronika.Murzynova, Vojtech.Pikal

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26220
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37003 poděkování
Dostal poděkování: 30165 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak upřímnou soustrast, asi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Petr.Vileta

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3882 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od Michal.Gill »

Zápis z dnešního zasedání boardu:
https://wiki.pp-international.net/wiki/ ... 2021-01-06

Hlavní úkoly visí aktuálně primárně na mě: pozměňovat zodpovědné osoby u OSN a v Belgii, kde máme papírově sídlo, a zažádat v Ženevě o propustky pro případ, že se tam letos zase bude dát vyrazit. Jinak jsme dneska hlavně nastavovali plán akcí na letošní rok.

A rovnou zarybařím a nadhodím výzvu: vytvořili jsme krásnou novou (samozřejmě neplacenou) pozici "Vice-Secretary for Media", kterou jsem dostal za úkol obsadit. Obsahem by bylo kopání do lidí a členských stran, aby dodávaly materiál pro náš web, FB a Twitter, případně je rovnou vlastnoručně plnit (což u každé platformy pár lidí dělá, ale velmi nekonzistentně). Dokud někoho neseženu, dělám to já. Kdyby to byl Čech, bylo by to super, tak to dávám nejdřív sem, ale co nevidět to rozešlu na všechny maily co máme v databázi. Kdybych mohl @David.Wagner poprosit o šíření poptávky... :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2198
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 944 poděkování
Dostal poděkování: 7376 poděkování

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od David.Wagner »

No, zatím je to z dobrovolníky trochu bída, ale to víš že něco zkusíme vymyslet.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3882 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výtah z agendy/jednání předsednictva PPI

Příspěvek od Michal.Gill »

David.Wagner píše: 06 led 2021, 18:22 No, zatím je to z dobrovolníky trochu bída, ale to víš že něco zkusíme vymyslet.
Rozhodil jsem sítě. Třeba se někdo najde. :-)

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“