Kampaň - slovo není autorské dílo

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34757
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31658 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas Findeis píše:Petr Vileta: OFFTOPICNo a co? Mě by to nevadilo. Hned bych to rozšířil mezi kamarády, ať je trocha legrace :) BTW třeba bych v tom hotelu dostal pokoj zdarma, když by zjistili kdo sem. A to že by to byl zrovna hotel, se kterým by dotyčnej měl negativní zkušenosti je ROFL. Další z tvejch fantasmagorickejch a naprosto nepravděpodobnejch situací. HOWGH, dopsal sem.
Ale to je uplne jedno, jestli jde o negativni zkusenost cloveka s nejakou firmou, nebo proste jen vrozeny odpor k nejakemu oboru lidske cinnosti. Za me muzu prohlasit, ze bych svoji fotku klidne nechal i na plakatu komercni firmy, i toho Baumaxu, ale rozhodne bych se soudil, kdyby ji pouzila DSSS. I kdybych byl je jedna hlava v davu, ale bylo to pouzitou Delnickou stranou, trval bych na mem vymazani, protoze proste nacky nemam rad a at si na svou propagaci pouzivaji co chteji, ale muj oblicej ne. Ty si prece take vybiras, s kym budes kamaradit a koho se budes stranit. Nebo ne?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Petr Vileta píše:
Lukas Findeis píše:Petr Vileta: OFFTOPICNo a co? Mě by to nevadilo. Hned bych to rozšířil mezi kamarády, ať je trocha legrace :) BTW třeba bych v tom hotelu dostal pokoj zdarma, když by zjistili kdo sem. A to že by to byl zrovna hotel, se kterým by dotyčnej měl negativní zkušenosti je ROFL. Další z tvejch fantasmagorickejch a naprosto nepravděpodobnejch situací. HOWGH, dopsal sem.
Ale to je uplne jedno, jestli jde o negativni zkusenost cloveka s nejakou firmou, nebo proste jen vrozeny odpor k nejakemu oboru lidske cinnosti. Za me muzu prohlasit, ze bych svoji fotku klidne nechal i na plakatu komercni firmy, i toho Baumaxu, ale rozhodne bych se soudil, kdyby ji pouzila DSSS. I kdybych byl je jedna hlava v davu, ale bylo to pouzitou Delnickou stranou, trval bych na mem vymazani, protoze proste nacky nemam rad a at si na svou propagaci pouzivaji co chteji, ale muj oblicej ne. Ty si prece take vybiras, s kym budes kamaradit a koho se budes stranit. Nebo ne?
Tak tenhle priklad je o neco min fantasmagorickej a nepravdepodobnej, ale furt to jeste neni dost. Zkus vymyslet nejaky priklad, kde nebudes pouzivat fotku, protoze celou dobu je tu rec o trech - sedmi slovech (postav treba zed/a co deti...), a bude to o malinko pravdepodobnejsi, nez ze zrovna strana nacku si vybere zrovna vlasatyho rockera na svoji fotku. Jakmile se ti podari davat korektnejsi (v tomto smyslu) priklady, lidi je budou brat daleko vazneji. Uvidis.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34757
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31658 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas Vymazal píše:Zkus vymyslet nejaky priklad, kde nebudes pouzivat fotku, protoze celou dobu je tu rec o trech - sedmi slovech (postav treba zed/a co deti...), a bude to o malinko pravdepodobnejsi, nez ze zrovna strana nacku si vybere zrovna vlasatyho rockera na svoji fotku. Jakmile se ti podari davat korektnejsi (v tomto smyslu) priklady, lidi je budou brat daleko vazneji. Uvidis.
No vlasatej rocker, vedle nej smazka z Antify, vedle nej potetovanej Rom, proste prehlidka neprizpusobivych a proti tomu Vandas v kravate, slusne ostrihan a hladce oholen :lol:

Ja nejsem tak znamy, aby moje texty nebo jejich casti zlidovely, tak tezko mohu davat priklady s textem. Proto jsem dal priklad s fotkou.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Petr Vileta píše:Co bys třeba říkal, kdyby tě někdo vyfotil spícího na lavičce v Bruselu a pak tu fotku bez tvého vědomí použil do reklamy s textem "U nás by se vyspal lépe. Hotel Metropole, Brusel.". Je to vtipné, pro většinu obyvatel Belgie jsi prostě "ilustrační foto", tak co, normální reklama. Ale co bys dělal?
Aniž bych chtěl teď vysvětlovat, jak by se k tomu měl stavět Pirátský program, tak já bych se to snažil využít pro vlastní propagaci.
Petr Vileta píše:Zvlášť v případě, že bys s tímto konkrétním hotelem měl osobní negativní zkušenost.
Což by se jim mohlo nevyplatit, protože by se také veřejnost mohla dozvědět, že jsem spal na lavičce, protože je to lepší než v Hotelu Metropole :-) Rozhodně bych se s nimi nesoudil.

Vůbec jsou tvoje myšlenkové pochody v tomto směru poněkud úsměvné. Srovnej:

Petr Vileta o obličeji člena politické strany A na reklamě na politickou stranu B:
Petr Vileta píše:Mapa CR a misto Prahy ta dira a z ni vykukuje Kalousek.
Petr Vileta o obličeji člena politické strany C na reklamě na politickou stranu D:
Petr Vileta píše:Za me muzu prohlasit, ze bych svoji fotku klidne nechal i na plakatu komercni firmy, i toho Baumaxu, ale rozhodne bych se soudil, kdyby ji pouzila DSSS. I kdybych byl je jedna hlava v davu, ale bylo to pouzitou Delnickou stranou, trval bych na mem vymazani, protoze proste nacky nemam rad a at si na svou propagaci pouzivaji co chteji, ale muj oblicej ne.
Chtělo by to trochu konzistentní přístup.


Zdraví

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Katerina.Marketa.Matouskova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 341
Registrován: 21 zář 2011, 10:40
Profese: osvč - překladatelka
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 883 poděkování
Dostal poděkování: 570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Katerina.Marketa.Matouskova »

Tomas Vymazal píše: Pravda je, ze ja jsem muzikalni troglodyt, ale taky je pravda, ze to plati o vetsine moji generace.
Tak pokud je tu takových víc, ke svému původnímu příspěvku https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 85#p114285 jsem doplnila odkud to je, myslím, že naprostá většina z vás o těch písničkách aspoň slyšela. Ovšem pokud verš není dost známý, tak to problém samozřejmě neřeší. Asi holt znám víc písniček než je běžné... (Teda ne že bych si je pamatovala, ale když slyším úryvek, dojde mi, že ho znám).

Ještě pár veršů od Lucky Bílé: Zpívám ti reqiem ( písnička reqiem), Stmívá se nad královstvím (začátek písničky z pohádky Nesmrtelná teta - podle mě je to známé, ale možná ne tolik, jak si myslím), Proč nesmím, proč nesmím se ptát ( písnička Most přes minulost - například na kauzu Zlín, ale i cokoli jiného)
Korektury textů na požádání.

"Kdekoli byla demokracie zdiskreditována, stalo se to tím, že si lid nedovedl zvolit rozumově a mravně kvalifikované zástupce. Demokracie vydrží zkoušku dějin jen tehdy... když zvolený poslanec bude cítit stejnou odpovědnost, jako chirurg, když operuje na živém těle." Josef Macek *1887
Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Trochu jsem svoje plakáty zjednodušil.

Poznámka: Jestli je kampaň nazvaná "Slovo není autorské dílo", pak je to jen taková nadsázka.
V těch dvou sporech šlo výhradně o CITACI, která má být přípustná, nikoliv o užití díla. OFFTOPICKdo odebíral CHIP, tak ví, že nadpis téměř každého článku byl narážkou na nějaký známější pojem.

Martinův plakát mi nesedí jak co do obsahu, tak formy. OFFTOPICA v chování bych doporučoval méně arogance.
Přílohy
plakaty5.jpg
plakaty5.jpg (160.13 KiB) Zobrazeno 3831 x
plakaty4.jpg
plakaty4.jpg (168.6 KiB) Zobrazeno 3831 x
plakaty3.jpg
plakaty3.jpg (118.94 KiB) Zobrazeno 3831 x
plakaty2.jpg
plakaty2.jpg (256.05 KiB) Zobrazeno 3831 x
plakaty.jpg
plakaty.jpg (217.7 KiB) Zobrazeno 3831 x
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34757
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31658 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Petr.Vileta »

Marcel Kolaja píše:Vůbec jsou tvoje myšlenkové pochody v tomto směru poněkud úsměvné. Srovnej:

Petr Vileta o obličeji člena politické strany A na reklamě na politickou stranu B:
Petr Vileta píše:Mapa CR a misto Prahy ta dira a z ni vykukuje Kalousek.
Petr Vileta o obličeji člena politické strany C na reklamě na politickou stranu D:
Petr Vileta píše:Za me muzu prohlasit, ze bych svoji fotku klidne nechal i na plakatu komercni firmy, i toho Baumaxu, ale rozhodne bych se soudil, kdyby ji pouzila DSSS. I kdybych byl je jedna hlava v davu, ale bylo to pouzitou Delnickou stranou, trval bych na mem vymazani, protoze proste nacky nemam rad a at si na svou propagaci pouzivaji co chteji, ale muj oblicej ne.
Chtělo by to trochu konzistentní přístup.
Ja nevim, jestli jsem konsistentni, posud sam. Kdyby moji fotku clena CPS pouzila jakakoliv jina strana, tak nad tim mavnu rukou, ale pokud ji pouzije DSSS nebo Narodni odpor nebo nekdo takovy, tak budu zlej. Proste "az semhle" mi to nevadi a "tohle" uz je pro me neprijatelne. Proste moje tolerantnost ma urcite neprekrocitelne hranice.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Petr Vileta píše:Ja nevim, jestli jsem konsistentni,
Petře, nejsi. Konzistentní jsi snad jen v obhajobě patentů a konzervativních nápadů :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Tomas.Vymazal

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Martin.Broz »

Vaclave, tak predne nevim o jake aroganci to pises a za dalsi sme uplne na zacatku, takze vsechny navrhy maji smysl a vsechno se teprve utvari.
Ja mam jen dojem, ze tu prilis tlacis na to s tim honem neco udelat. Takze mene rychlosti, vice kvality, vice presmysleni a monem vice kreativity.
Ani jedno nestoji za rec, vcetne toho co sem vyrobil ja. To prave originalni ztvarneni jeste prijde.
Hlavne nechte mozky odpocinout a pracovat v noci.
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Re: Kampaň - slovo není autorské dílo

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Vaclav Urban píše:Trochu jsem svoje plakáty zjednodušil.
To jako tim modrym pruhem na levo? Jinak jsem se zamyslel nad tim, jak jsi psal, ze konzultujes svoje navrhy s kolegyni. Doporucuju konzultovat veci s lidma, ktery nemaji uplne zajem pochvalit kazdou blbost. Pokud to neni mozne, tak je o takovy pristup alespon poprosit. OFFTOPICAsi jako kdyz jsem na stredni nosil dlouhy vlasy a vsechny kamaradky mi rikali, ze to vypada dobre. Nerikali to proto, ze by to dobre vypadalo, nybrz proto, ze jsou to kamaradky...
Vaclav Urban píše:Poznámka: Jestli je kampaň nazvaná "Slovo není autorské dílo", pak je to jen taková nadsázka.
Nadsazka to neni v zadnem pripade. Slovo _neni_ autorske dilo.
Vaclav Urban píše:Martinův plakát mi nesedí jak co do obsahu, tak formy. OFFTOPICA v chování bych doporučoval méně arogance.
Co ti na nem nesedi? Ze si nemusis kazdych patnact sekund kapat do oci, kdyz na nej koukas? Nebo snad, ze pomerne znacne vystihuje myslenku sdelenou nazvem kampane?

Ja bych byl opravdu rad, kdyby z Piratu lezly _pekne_ veci. Zatim se povetsinou darilo, co takhle tenhle trend udrzet.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Odpovědět

Zpět na „Grafika“