KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 257
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Ahoj, omlouvám se za opožděný příspěvek do rozpravy.
V průběhu přemítání nad otázkami kladenými v rozpravě k primárkám jsem přemýšlel nad tím, jak co nejlépe využít svoje profesní zkušenosti jak v kampani tak během případné práce ve sněmovně. Myšlenka postupně krystalizovala, a tady je. :idea:
:!: Myslím, že tím tématem by měla být prevence rizikového chování na internetu. Jsme Piráti, internet považujeme za svoje moře a chceme ho mít svobodný. Součástí svobody je ale také schopnost uživatelů internet bezpečně využívat a znát možná úskalí jeho užívání. Proto si myslím, že je to téma, které bychom ve volbách jako Piráti mohli a měli přinést, rozpracovat ho a věnovat se mu dlouhodoběji. S ohledem na to, o jak potenciálně rozsáhlé téma se jedná, se více detailněji rozepíšu na Zulipu během dnešního dne.

Hezký zbytek roku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Lainz za příspěvky (celkem 2):
Dominik.Becka, Lenka.Martinkova.Spanihelova
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Uživatelský avatar
Jiri.Duchacek
Republikový výbor
Příspěvky: 305
Registrován: 16 dub 2018, 22:47
Profese: IT manager,zastupitel
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 322 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Jiri.Duchacek »

Máme výsledek prvního kola :

Výsledek hlasování - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 956af/view

Dominik Bečka 31
Jaroslav Lainz 18
Aleš Nunvář 29
Vladek Vácha 12
Liba Vévodová 30

bylo odevzdáno 48 hlasů. Do dalšího kola postupují tedy
Dominik Bečka 31
Aleš Nunvář 29
Liba Vévodová 30

Druhé kolo hlasování začne dle harmonogramu zítra tedy 29.12.2020 a potrvá do 31.12.2020
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Duchacek za příspěvky (celkem 5):
Ales.Nunvar, Dominik.Becka, Jaroslav.Lainz, Martin.Saifrt, Ondrej.Karas
Nikdy neříkej, že to nejde. Vždycky se najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Dominik.Becka »

Děkuju za férový souboj, velice zajímavou (i když hodně zhuštěnou) rozpravu a hlavně za každý jeden hlas, který šel mně i ostatním nominovaným. Ta účast byla i teď v čase Vánoc naprosto famózní.

Prosím, zvažte mou podporu i v druhém kole primárek. Pokud by vám v ní cokoliv bránilo, neváhejte se ozvat, rád to s vámi proberu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Martinkova.Spanihelova, Martin.Saifrt, Jiri.Duchacek, Ondrej.Karas

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Ales.Nunvar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 170
Registrován: 07 bře 2018, 17:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Chrudim, Dostálova 269
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Ales.Nunvar »

I já děkuji všem za hlasy do první kola a ucházím se o podporu i do kola druhého.

Postupující trojice kandidátů je nejen vyrovnaná, ale i velmi pestrá, bude napínavé sledovat, na kterou stranu se většinová podpora překlopí. Pokud Vás ještě mohu o svém zapálení, názorech, zkušenostech či osobnostních kvalitách nějak přesvědčit, budu rád, když se na mě obrátíte :-)

Zároveň bych ale chtěl poděkovat i @Jaroslav.Lainz a @Vladek.Vacha za nasazení, korektnost a odvahu do toho jít!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Nunvar za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Martinkova.Spanihelova, Martin.Saifrt, Jiri.Duchacek, Ondrej.Karas

Ing. Aleš Nunvář
předseda MS Chrudimsko, radní města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

Uživatelský avatar
Jiri.Duchacek
Republikový výbor
Příspěvky: 305
Registrován: 16 dub 2018, 22:47
Profese: IT manager,zastupitel
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 322 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Jiri.Duchacek »

Oznámení moderátora:
Druhé kolo hlasování zahájeno : https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 52cb9/view
Nikdy neříkej, že to nejde. Vždycky se najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Tomas.Kolomy
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 30
Registrován: 24 úno 2018, 09:48
Profese: právník
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Tomas.Kolomy »

Jiri.Duchacek píše: 28 pro 2020, 13:29
Máme výsledek prvního kola :

Výsledek hlasování - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 956af/view

Dominik Bečka 31
Jaroslav Lainz 18
Aleš Nunvář 29
Vladek Vácha 12
Liba Vévodová 30

bylo odevzdáno 48 hlasů. Do dalšího kola postupují tedy
Dominik Bečka 31
Aleš Nunvář 29
Liba Vévodová 30

Druhé kolo hlasování začne dle harmonogramu zítra tedy 29.12.2020 a potrvá do 31.12.2020


Omlouvám se všem, ale hlasování 2. kola bylo již ráno 29.12. ukončené, nehlasoval jsem tedy "Toto hlasování bylo sečteno, již nelze odevzdat hlas.". Díky za možnost.
Uživatelský avatar
Jiri.Duchacek
Republikový výbor
Příspěvky: 305
Registrován: 16 dub 2018, 22:47
Profese: IT manager,zastupitel
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 322 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Jiri.Duchacek »

Ne hlasování stále běží až do 31.12. 14:00 Jen první email má neplatný odkaz platný je https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 52cb9/view
Nikdy neříkej, že to nejde. Vždycky se najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
Libuse.Vevodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 74
Registrován: 28 črc 2017, 17:06
Profese: učitelka matematiky
Bydliště: Svitavy
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 91 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Libuse.Vevodova »

Jiri.Duchacek píše: 28 pro 2020, 13:29
Máme výsledek prvního kola :

Výsledek hlasování - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 956af/view

Dominik Bečka 31
Jaroslav Lainz 18
Aleš Nunvář 29
Vladek Vácha 12
Liba Vévodová 30

bylo odevzdáno 48 hlasů. Do dalšího kola postupují tedy
Dominik Bečka 31
Aleš Nunvář 29
Liba Vévodová 30

Druhé kolo hlasování začne dle harmonogramu zítra tedy 29.12.2020 a potrvá do 31.12.2020
Ahoj všem,
do nového roku vstupujeme poněkud rozpačitě a nejistě vzhledem k probíhající epidemii, ale s vyhlídkou svobodnějšího světa po jejím zvládnutí. A věřím, že k tomu také přispěje výsledek podzimních voleb. Budeme volit nové poslance a od voličů máme šanci dostat pozitivní odpověď. Někteří z nás, pirátů, už čtyři roky v parlamentu mění pohled na politiku v kladném slova smyslu. My ostatní děláme totéž v dolních patrech. A myslím, že to děláme dobře. Já osobně děkuji za projevenou důvěru v přípustnosti do finálního kola. Je to pro mě důkaz, že to co žiji, žiji dobře. Volte, prosím, v souladu se svým očekáváním a mějte šťastnou ruku. Pro nás, pro všechny: "Budoucnost řešíme teď."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libuse.Vevodova za příspěvek:
Jiri.Kratky
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Dominik.Becka »

Ještě si teď na sklonku celého procesu dovolím po pár dnech rozmýšlení reflektovat část diskusí a upřesnit hlavně komunikaci s krajem.

V případě úspěchu chci mít jednoho z regionálních asistentů fakt silně zakotveného v jednom z „východních“ okresů. Úplně nejradši bych s jeho pomocí držel i nějakou formou sekundární kancelář/kontaktní místo, ale uvidíme, co bude reálné. Jsem si plně vědom, že bych byl zvolený za Pardubický kraj, ne za Pardubice. Na druhou stranu – přestože je v Pardubicích kanceláří více, snad jen ANO má vyloženě pardubické poslance.

Chtěl bych taky vlastní aktivní vlákno na krajském Zulipu, protože to považuju za poměrně efektivní formu komunikace většího týmu. A poslanecký reporting udržet ideálně v měsíční frekvenci. Počítám samozřejmě s podporou asistentů. Sám bych se ale nehnal do žádných větších sněmovních ani vnitrostranických funkcí, aby byla alespoň šance, že na takovéhle věci bude čas.

Doplní to samozřejmě veřejné výstupy a sociální média. Tam určitě potřebuju učesat a hlavně udělat systém, ale nejsem úplné ořezávátko. Rád bych taky pravidelně psal podobně jako Ondra Profant, vlastní web s veřejným kalendářem mám ve výrobě nezávisle na výsledku primárek, chci ho pustit i jako zastupitel.

Stále platí tahle pasáž mé kandidátské řeči:
Dominik.Becka píše: 17 pro 2020, 18:43 V případě úspěchu se budu snažit zůstat pevně ukotvený v Pardubickém kraji, pražský hlas je ve sněmovně silný až až. Nepřestěhovat se, trávit maximum možného rozumného pracovního i soukromého času v kraji. (…) Kromě toho bych rád navázal/obnovil a držel kontakty na ad hoc konzultace s plejádou lidí z akademické (má alma mater VŠE, UK, UPCE, …), firemní i pirátské sféry, samozřejmě vždy transparentně a nikdy ne nekriticky.
Některým z vás nejspíš připadám moc mladý. Že jsem si to nevyčekal, neodmakal, že je ode mě drzost se o něco takového pokoušet. Je. Ale budoucnost řešíme teď. A ani s tím mládím to bohužel není zas tak slavné, v době voleb mi bude třicet OFFTOPICmáme i mladší poslance, třeba Františka Navrkala bych na ročník 1992 rozhodně netipoval :). Nicméně stále platí i tyto věty z mé kandidátské řeči: „Nemám ani náhodou tak velké politické a životní zkušenosti a tak dlouhou historii v Pirátech i v Pardubicích, jak bych si představoval. (…) Beru to extrémně vážně a musel jsem si pečlivě utřídit, že v sobě tohle odhodlání nesu, jsem si jistý v kramflecích a jsem na sobě ochoten a schopen pracovat tak, že jsem to nezažil. A že fakt věřím, že se díky svému profilu můžu stát zdatným sekundantem Mikuláše a přínosným členem pirátského týmu na nejvyšší úrovni v rozsáhlé, spletité a všeobjímající agendě financí.“

A tímhle se chci prostě jenom pochlubit a nemám kde :). (Otázka, kterou to pokračuje, zodpovězena zde.)
Mikulas.Ferjencik píše: 18 pro 2020, 21:47 Vnímám tě jako dobrého analytika a potenciální velkou posilu do týmu, (…)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvek:
Jan.Hrubes

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 257
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS Pak 22/2020 Rozprava primární volby do PSP 2021 - 2.místo kandidátky

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

I já děkuji všem, kteří mi v prvním kole dali hlas a věřím, že se nám podaří vybrat ty nejlepší kandidáty.
Byla to pro mě zajímavá zkušenost, která mi pomohla vytříbit si argumentaci a názory na některá témata.
Byl bych docela rád, pokud bychom se k podobným debatám na jednotlivá témata (nikoliv jen k řešení aktuálních věcí) setkávali častěji.

:idea: Rád bych ale zmínil jednu věc. Z výsledků voleb vyplývá, že každý hlasující hlasoval průměrně pro 2,5 kandidáta.
Tedy to znamená, opět průměrně, že 2,5 kandidátů bylo pro hlasující nepřípustných.

Protože předpokládám, že se jedná pouze o neznalost, prosím hlasující, aby se předtím než hlasují, řádně seznámili
s principy dvoukolového hlasování tak jak jsou popsány zde: https://wiki.pirati.cz/ao/navody/principy_hlasovani
a při hlasování je měli na zřeteli. Zároveň prosím, abychom zejména nové členy na specifika pirátského hlasování
při uvádění upozorňovali.
Někdo by možná řekl, že se ozvala potrefená husa, protože jsem nedostal dost hlasů. Ne, výsledky hlasování naprosto respektuji.
:!: Jen upozorňuji, že z nich mimo jiné vyplývá, že postupující kandidáti jsou nepřijatelní pro 35% (Dominik Bečka),
resp. 38% (Liba Vévodová), případně 40% (Aleš Nunvář)
, což podle mě neodpovídá realitě. Tedy alespoň doufám. ;)

Osobně jsem hlasoval pro 4 kandidáty.

Toť vše. Přeji Vám hezkého Silvestra a hodně zdraví v novém roce.
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“