Stokrát nic umořilo osla

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Martin.Kucera »

Josef Ulehla píše:představ si, že pošleš na úřad A něco, o čem si Ty myslíš, že to přísluší úřadu A (a nepřísluší úřadu B), a úřad A si myslí, že mu to nepřísluší a že to přísluší úřadu B, a stopí to a pošle to úřadu B. Je to podle Tebe v pořádku?
Jaké sakra furt "stopí"? Přece buď to stopí a tím pádem to zmizí, anebo to pošle úřadu B, a pokud to úřad B vyřídí, nebudu mít zásadních námitek (ušetřím čas a peníze). Pokud mi úřad A navíc dá vědět, že to přeposlal úřadu B, budu spokojen úplně.
A tady nikdo nic "nestopil", tedy nesmazal.
Josef Ulehla píše:A pěkně bych to tam v té podatelně na věčné časy nechal jako případ, který může budoucí podavatele a budoucí členy kontrolní komise poučovat, jak postupovat v případech podobných.
Jasně. A přijde nějaký vtipálek, který tam postupně nafláká stovku podobných nesmyslných podání, takže až se bude někdo chtít podívat, jestli se problém, který chce předestřít, už neřešil či neřeší, bude muset všechny ty nesmysly rozklikat.

Mimochodem, i například stará jednání CF se, pokud vím, archivují do archivni struktury (a tedy přesunují), aby v sekci CF nebylo obrovské množství starých vláken. A i to považuji za správné.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Petr.Vileta »

Josef Ulehla píše:No tak přesněji. Martine, prosím, představ si, že pošleš na úřad A něco, o čem si Ty myslíš, že to přísluší úřadu A (a nepřísluší úřadu B), a úřad A si myslí, že mu to nepřísluší a že to přísluší úřadu B, a stopí to a pošle to úřadu B. Je to podle Tebe v pořádku?
Když pošlu na Finanční úřad žádost o příspěvek na dítě, tak budu rád, když to úřad sám pošle příslušné sociálce a informuje mě o tom. A mohu si stokrát myslet, že to patří Berňáku. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Milý Petře Vileto! Milý Martine Kučero!

Já si umím představit, že něco podám na úřad A, úřad A to přepošle na úřad B, o přeposlání nezůstane u úřadu A žádný záznam, přeposlání mi nebude oznámeno a já s tím budu spokojen.

Já si umím Umíte si Vy představit, že něco podám podátete na úřad A, úřad A to přepošle na úřad B, o přeposlání nezůstane u úřadu A žádný záznam, přeposlání mi Vám nebude oznámeno a Vy s tím budu spokojen. nebudete spokojeni?

Josef
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Nemam nervy toto číst :( odchazím!

PS. osel, ten dokáže umořit kohokoliv!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvky (celkem 2):
Martin.Kucera, Vojtech.Pikal

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Martin.Kucera »

Josef Ulehla píše:Já si umím Umíte si Vy představit, že něco podám podátete na úřad A, úřad A to přepošle na úřad B, o přeposlání nezůstane u úřadu A žádný záznam, přeposlání mi Vám nebude oznámeno a Vy s tím budu spokojen. nebudete spokojeni?
Jenže když to vztáhnu na aktuální situaci s přesunutým vláknem, tak:
- O přesunutí vlákna samozřejmě existuje záznam v moderátorském logu (na úřadu A by ten záznam o přeposlání byl taky v nějaké evidenci korespondence a ne vyvěšený na úřední desce).
- Komu by ten přesun měl být oznámen? Zakladateli vlákna? Pro tebe (coby nezakladatele) by v tom nebyl rozdíl. Plus všem, kteří do vlákna přispěli? Dtto, navíc automatizovaně to zatím nejde a ručně by to bylo dost neefektivní. Plus všem, kteří vlákno sledují? Automatizovaně to AFAIK zatím nejde a ručně už vůbec ne. Všem uživatelům fóra? Spam.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Martin Kucera píše:Komu by ten přesun měl být oznámen?
Já jsem proti přesunům, ale když už se přesuny dějí, přál bych si, aby byly oznámeny tak, že v místě, odkud je přesouváno, zůstane zpráva na způsob: Zde bylo to a to. Ten a ten to proto a proto přesunul sem - odkaz.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Martin.Kucera »

Josef Ulehla píše:
Martin Kucera píše:Komu by ten přesun měl být oznámen?
Já jsem proti přesunům, ale když už se přesuny dějí, přál bych si, aby byly oznámeny tak, že v místě, odkud je přesouváno, zůstane zpráva na způsob: Zde bylo to a to. Ten a ten to proto a proto přesunul sem - odkaz.
To by mělo smysl leda kdyby existovalo jen jedno vlákno (tedy jedno v každé podatelně, protože odtamtud se asi přesouvá nejčastěji), do kterého by se tyhle informace zapisovaly. Protože jinak by problém podatelny zabordelené OT vlákny zůstal.
OK, tak jsme dejme tomu došli k přijatelnému řešení, ovšem příšerně neefektivním způsobem (co se týče vynaloženého času).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Martin Kucera píše:problém podatelny zabordelené OT vlákny...
Myslím, že se naprosto shodujeme, že na Fóru je potíž Zabordelení. Myslím ale, že máme hluboce rozdílné představy, co tak s touhle potíží dělat. Základ mojí představy je, vzdát se touhy číst všechno, mít celek čistý a přehledný a naopak se zaměřit na to, aby se ke mně ze svobodné a nepřehledné vřavy dostávalo jen to, co chci.
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Josef.Ulehla »

viewtopic.php?p=220039

Že já blbec jsem se vůbec snažil :-)

Vojta si to stejně v klidu udělá proti Stanovám, proti Jednacímu řádu a proti obvyklým demokratickým postupům.

Ale to je v Pirátské straně holt dost obvyklý postup.

To samozřejmě je "jen" můj názor.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stokrát nic umořilo osla

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jsem přesvědčen, že je to v souladu s JdŘ. k tomu ostatnímu se nebudu vyjadřovat.
Hele, mám moc jednání, nechtěl bys někde předsedat? Třeba i něco jednoduššího jen před RV?
Evidentně to máš nastudované.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“