Pracovní skupina Rovné šance

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Isa píše: 22 kvě 2021, 20:00
Sarka.Vaclavikova píše: 21 kvě 2021, 23:29
Isa píše: 21 kvě 2021, 10:33

Ucházím se o členství ve skupině. Díky :)

Ahoj, jaké je, prosím, tvé celé jméno? Jsi na Zulipu?

Šárko, Zdena Rudolfová jméno mé, už jsem prosila v minulosti Martina, aby mi nahradil nick civilním jménem, ale nejspíš nemá čas. Na Zulip mi posílal už někdo před nějakým časem pozvánku, ale nejsem si jistá, zda se mi tenkrát podařilo tam dostat.

Ahoj Zdeno :), poslala jsem ti pozvánku na Zulip na pirátský mail, ale nevím, jestli ho máš? Kdyžtak mi napiš tady do zprávy nebo na meesenger na fb nebo na můj mobil 778 111 476 jaký máš mail, a pošlu ti to znovu. Tady ještě odkaz na náš stream na Zulipu https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... .C5.A1ance, ale nevím, jestli se ti tam podaří přihlásit, pokud jsi ještě nepřijala pozvánku. A tady ještě odkaz na stránku Rovných šancí na wiki, kde je veškeré nutné info a odkazy https://wiki.pirati.cz/po/rovnesance.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvky (celkem 2):
Isa, V__

Zen pičo

Isa
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Příspěvky: 166
Registrován: 08 srp 2013, 15:41
Profese: spec. pedagog, psycholog
Dal poděkování: 604 poděkování
Dostal poděkování: 172 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Isa »

Sarka.Vaclavikova píše: 23 kvě 2021, 15:38
Isa píše: 22 kvě 2021, 20:00
Sarka.Vaclavikova píše: 21 kvě 2021, 23:29

Ahoj, jaké je, prosím, tvé celé jméno? Jsi na Zulipu?

Šárko, Zdena Rudolfová jméno mé, už jsem prosila v minulosti Martina, aby mi nahradil nick civilním jménem, ale nejspíš nemá čas. Na Zulip mi posílal už někdo před nějakým časem pozvánku, ale nejsem si jistá, zda se mi tenkrát podařilo tam dostat.

Ahoj Zdeno :), poslala jsem ti pozvánku na Zulip na pirátský mail, ale nevím, jestli ho máš? Kdyžtak mi napiš tady do zprávy nebo na meesenger na fb nebo na můj mobil 778 111 476 jaký máš mail, a pošlu ti to znovu. Tady ještě odkaz na náš stream na Zulipu https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... .C5.A1ance, ale nevím, jestli se ti tam podaří přihlásit, pokud jsi ještě nepřijala pozvánku. A tady ještě odkaz na stránku Rovných šancí na wiki, kde je veškeré nutné info a odkazy https://wiki.pirati.cz/po/rovnesance.

Už jsem tam a pročítám. Díky :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Isa za příspěvky (celkem 2):
Sarka.Vaclavikova, V__
Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

  1. Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance
    čtvrtek 3. 6.
    20:30 - 21:45
    https://jitsi.pirati.cz/rovnesance

přítomní: Adam Rut, Kateřina Stojanová, Tereza Hubáčková, Jan Zavadil, Šárka Václavíková, Mahu Opletalová, Radka Musilová, Pavla Špondrová, Bára Vávrová, Jitka Černá
předsedající: Šárka Václavíková
zapisuje: Radka Musilová
ověřuje: Šárka Václavíková

Program:

  1. program PSP 2021 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0 - 5 min (ŠV)
  2. info ze schůze RP 31. 5. - 10 min (ŠV) - Reflexe RP: https://docs.google.com/document/d/1RqF ... J-IL0/edit, zápis ze schůze: viewtopic.php?p=761655#p761655
  3. zástupkyně do Volebního štábu (člověk pro rozmanitost) - návrh kandidátek, hlasování - 15 min (ŠV)
  4. různé

Zápis
1.
Adam: tabulka na sdíleném disku https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing Je třeba, aby na tom pracovalo více lidí a pokud má někdo čas aspoň na jeden bod programu, má se tam napsat. František Kopřiva nabídl kapacitu svého asistenta plus v tom následně chce pracovat. Bude to mít reálné použití a je třeba s tím začít.
Šárka: Už se něco zjistilo, věci nevhodného vyjadřování. Stylistické úpravy by bylo možné následně prosadit do již zveřejněného programu. Bude to také sloužit pro podklad do dalších voleb.
Pavla: Existuje metodika, na které jsem spolupracovala a je na webu Vlády ČR. Měli bychom s ní pracovat.
Adam: Prosím dej metodiku na mrak plus do excelovské tabulky info
Pavla: Dám to tam
Jan: Hodnotí se to prizmatem toho, co bude v dokumentu? Bylo by vhodné dodat kolonku poznámku

2.
Šárka: Před schůzí RP jsme poslali výstup z předešlé podnětné schůze RŠ. Připravili si dokument reflexe RP zastoupení žen u pirátů. Z hlediska RP se tím zabývají poprvé. Dají nám pozici Člověk pro rozmanitost. Také nám spřístupní výsledky šetření Konsentu.
Adam: Ivan nás původně špatně pochopil, myslel, že chceme všechny výsledky, zatímco jsme chtěli obecné výsledky.
Šárka:18.6. bude Sweet (SVÝT :D) a za RP bude program ke Konsentu a představení výsledků. Za tento bod si přihlásíme bod za RŠ a představíme naši vizi, co chceme dělat a náš manuál. Zvedla se poptávka po takové podpoře. Budu ráda za pomoc. Interní genderový audit v plném rozsahu nejspíše proběhne - RP je mu nyní nakloněno. Peníze na to Nyní je třeba dořešit výstupy Konsentu a až poté toto.
Adam: Je třeba si dát pozor, abychom nerozjeli příliš mnoho front najednou a dodržovat souslednost. Odpíchněme se od výsledku Konsentu. Máme projekt v paru. Mezitím nezahálejme, udělejme manuály. Nechrleme výstupy bez podkladů.
Šárka: Pořád máme plno úkolů a budeme řešit vytíženost.
Honza: Konsent nám dá základ a až pak se upřesní, co chceme sledovat. Jestli předsednictvo nenajde kompletní peníze, můžeme udělat crowdfunding uvnitř strany.
Šára: Je důležité se o tom bavit a řešit, kde peníze budeme hledat. Po volbách toho bude hrozně moc, je třeba být připravení.

3.
Šárka: Zvolíme si a odhlasujeme zástupkyni do VŠ. Hlaste se, pokud máte zájem. Já navrhuji Katku Stojanovou. Ideální, kdybychom si tuto pozici udrželi už pro každé volby. Měl by to být někdo, kdo už na volbách participuje, protože to zabere dost času.
Honza: Chtěl jsem se zeptat, zda by ses ucházela taky, Šárko.
Šárka: Kvůli vytíženosti ne.
Katka: Přijala jsem to ráda, na RŠ chodím od začátku, věnuji se mu dlouhodobě. Považuji za důležité, aby proces proběhl za účasti vícero lidí z RŠ. Kandiduji jako 4 v ÚK.Jsem členkou krajského volebního výboru. Každý, kdo do VV přijde se bude muset rozkoukat. Role v "genderové hlídce" bude hlídat jazyk, aby oslovil co nejvíce lidí ve společnosti.
Mahu: Podporuji Katku, je na tu pozici optimální. Kdyby toho bylo moc, je vhodné zvolit 1-2 zástupce/kyně, kdo by jí dal podporu a případně ji nahradit na schůzi VV
Jitka: Je v plánu "genderová hlídka" i v případě krajských volebních štábů? Pokud i krajských, tak bych se ráda nabídla v rámci Pražského volebního štábu, ve kterém působím.
Šárka: Teď nemáme kapacitu dosadit do krajských VŠ. Do budoucna je třeba na ně myslet a nakoncipovat i manuály.
Katka: Děkuji Mahu a souhlasím s ní. Lobbovali jsme za vícero lidí, ale na RP to neprošlo (bude jeden člověk za nás a jeden za STAN).
Šárka: Navrhuji zástupkyni/ce, a to Mahu nebo Jitku.
Adam: Pro tuto pozici by měly fungovat stejné finanční podmínky jako pro zbytek VV (smlouva), jinak by byl nižší statut.
Šárka: To si nemyslím. Rozpočet na kampaň je rozdělený. Ale pokud by byla shoda, tak to můžeme navrhnout.
Mahu: Ráda bych, ale nemám kapacitu. Jsem kdykoli k dispozici jako opora.
Jitka: Souhlasí se zástupem Katky na celostátní VŠ

Pracovní skupina hlasuje o Katce Stojanové jako o zástupkyni skupiny ve Volebním štábu.
Výsledek: 9/10 - schváleno
Pracovní skupina hlasuje o Jitce Černé jako o zástupkyni Katky S ve funkci.
Výsledek: 9/10 - schváleno

  1. bod - různé
    Honza: Měli bychom spolupracovat s Personálním týmem
    Šárka: Jsme v kontaktu s vedoucí pražského PT. Plánujeme workshop
    Mahu: Měli bychom zjistit, jak se komunikuje se zájemci. Podívat se na statistiky. Reflektovat, co udělat lépe.
    Honza: Pražský PT nabízí workshopy i zbytku ČR. Je důležité řešit komunikaci se zájemci/kyněmi. Zájemkyň po první schůzce ubývá
    Pavla: Naše zástupkyně ve VŠ by měla být oceněna stejně jako zbytek štábu
    Katka: Nechci na to tlačit. Nejsou peníze ani na trička. Navíc nejde o všeobecně přijímané téma ve straně. Ráda budu dobrovolnice.
    Honza: Přimlouvám se za dobrovolnictví. Dobrovolník je víc pirátský a má vyšší společenský kredit. Funkce by měla být čestná
    Šárka: Finanční výdaje na kampaň jsou cenné a ocenění funkce nebude průchozí. Zvažme to do dalších, komuninálních voleb.
    Pavla: Nesouhlasím, ale akceptuji většinové stanovisko.

Šárka: Termín další schůze bude 17.6. 20:30

Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvek:
V__

Zen pičo

Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Ahoj všem, moc ráda bych vás pozvala na zítra, úterý 15.6. od 18:00 na přednášku od
Michaela Linda Thomas pro členy a regp. Věřím, že to bude skvělý, silný, až revoluční. ❤️

Přednášku budeme živě streamovat, takže ji můžete sledovat i online, ale věřím, že na živo to bude mít mnohem větší sílu, proto zvu přímo na místo činu v Praze. Bližší informace pošlu zájemcům.

Byli bychom rádi, kdyby se akce zúčastnilo co nejvíce mužů 💙, také vedoucí našich nejrůznějších týmů a lidé, kteří aktivně spoluvytvářejí kulturu ve straně.
Pojďme se nechat inspirovat a pojďme zjistit, jak nám může "tyrkys" pomoci (nejen) přizvat více aktivních žen k Pirátům.

Nečekejte dogmata, imperativy, ortodoxní feminismus. Vše se ponese ve velmi mírném tónu, o sdílení zkušeností s tyrkysem.

Bude to moc fajn, těším se.
https://fb.me/e/dVpGIWY1Z

Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvky (celkem 2):
Sarka.Vaclavikova, V__
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 986
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Rovné šance na Centrálním volebním štábu - report:

Milé členstvo,
dnes jsem se, coby zvolená zástupkyně RŠ pro dohled nad diverzitou ve sněmovní kampani v centrálním volebním štábu, poprvé zúčastnila jednání tohoto orgánu.

Ze strany většiny členstva, byť, nebudu lhát, ne všech, se přítomnost této role setkala s pochopením a dostalo se mi přivítání.

Má role v tomto orgánu bude čistě poradní a budu ji zastávat spolu se Sárou Beránkovou, zástupkyní za STAN.

O víkendu mi k genderové agendě přibyla na návrh Olgy Richterové a požehnání ze strany Seniroů na palubě ještě agenda "spojky" právě mezi Seniory a štábem, takže se budu snažit, abychom mysleli i na to, že v kampani oslovujeme pokud možno všechny věkové kategorie.

Informovala jsem štáb o tom, že ve spolupráci s Ondřejem Petrem se připravuje náborové video zacílené přímo a jen na ženy. Stejně tak padla zmínka o analogické snaze Seniorů.

Budu se snažit Vás o plnění své role v tomto formátu informovat pravidelně. V případě jakýchkoliv dotazů, podnětů nebo nápadů spjatých právě s otázkou rovného zastoupení v kampani se na mě neváhejte obrátit! ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 2):
V__, Sarka.Vaclavikova

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Veronika.Nurnbergerova
Člen KS Praha
Příspěvky: 24
Registrován: 06 kvě 2018, 22:00
Dal poděkování: 170 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Veronika.Nurnbergerova »

Ahoj všem,

posílám vám kontakty na kolegyně, které mají expertízu v oboru genderu a určitě je doporučuji jako klíčové osoby nejenom pro konferenci. V první řadě je to Mgr. Lucie Viktorinová, koordinátorka genderové agendy na MŠMT, autorka projektu MPSV 22% k rovnosti. Taky doporučuji PhDr. Ing. Veroniku Fajmonovou, Ph.D., dříve koordinátorku genderové rovnosti na sekci vědy, výzkumu a VŠ na MŠMT, v současnosti vědkyni Sociologického ústavu AV ČR, kde realizují mezinárodní výzkum k sexuálnímu obtěžování na VŠ (aktuální téma Feri). Můžu na ně předat kontakt (telefonní číslo). Lucie se mi sama ozvala poté, co vyběhla fotka ze zahájení kampaně, že nabízí proškolení k genderové problematice v rámci strany.
Ozvěte se mi.
Díky,
Veronika.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Nurnbergerova za příspěvky (celkem 2):
V__, Sarka.Vaclavikova
Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Veronika.Nurnbergerova píše: 15 čer 2021, 14:31

Ahoj všem,

posílám vám kontakty na kolegyně, které mají expertízu v oboru genderu a určitě je doporučuji jako klíčové osoby nejenom pro konferenci. V první řadě je to Mgr. Lucie Viktorinová, koordinátorka genderové agendy na MŠMT, autorka projektu MPSV 22% k rovnosti. Taky doporučuji PhDr. Ing. Veroniku Fajmonovou, Ph.D., dříve koordinátorku genderové rovnosti na sekci vědy, výzkumu a VŠ na MŠMT, v současnosti vědkyni Sociologického ústavu AV ČR, kde realizují mezinárodní výzkum k sexuálnímu obtěžování na VŠ (aktuální téma Feri). Můžu na ně předat kontakt (telefonní číslo). Lucie se mi sama ozvala poté, co vyběhla fotka ze zahájení kampaně, že nabízí proškolení k genderové problematice v rámci strany.
Ozvěte se mi.
Díky,
Veronika.

Ahoj Veroniko,
díky za tipy. Máme v plánu nějakou vnitrostranickou konferenci na toto téma, nicméně chybí nám teď kapacity na organizaci, nedokážu zatím říct, kdy budeme schopni něco takového zorganizovat. Označuji kolegyně, se kterými jsme to plánovaly @Kornelia.Gottmannova , @pavla_spondrova , @Radka.Musilova .

Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvky (celkem 2):
V__, Veronika.Nurnbergerova

Zen pičo

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Dnešní schůze se neuskutečnila, kolize s interpelací RP, dalšími pirátskými akcemi a osobní vytíženností členů a členek.
Vytvořila jsem tedy doodle na nový pravidelný termín schůzí, prosím, hlasujte, pokud plánujete na porady chodit https://doodle.com/poll/q6m8ungbvpg9zug ... edium=link, nový termín pravidelných schůzí (1/14 dní) vyhlásíme snad už tuto neděli!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvek:
V__

Zen pičo

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Sarka.Vaclavikova píše: 17 čer 2021, 21:21

Dnešní schůze se neuskutečnila, kolize s interpelací RP, dalšími pirátskými akcemi a osobní vytíženností členů a členek.
Vytvořila jsem tedy doodle na nový pravidelný termín schůzí, prosím, hlasujte, pokud plánujete na porady chodit https://doodle.com/poll/q6m8ungbvpg9zug ... edium=link, nový termín pravidelných schůzí (1/14 dní) vyhlásíme snad už tuto neděli!

V hlasování o nový pravidelný termín schůzí vyhrálo pondělí 19:00. Toto pondělí nám to bohužel nevyšlo, Adam a já jsme měli práci do večera a v Praze byla facilitace. Sejdeme se tedy příští pondělí 28. 1. 19:00 na https://jitsi.pirati.cz/rovnesance, program navrhujte zde https://codimd.pirati.cz/rovnesance. Další schůze budou vždy co dva týdny v pondělí 19h.. Veřejný kalendář zde https://calendar.google.com/calendar/u/ ... Z2xlLmNvbQ.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvek:
V__

Zen pičo

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

10.Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance
pondělí 28. 6. 19:00
https://jitsi.pirati.cz/rovnesance

přítomní: Janka Michailidu, Klára Dvořáková, Adam Rut, Radka Musilová
předsedající: Adam
zapisuje: Adam
ověřuje:

Zápis:

1.žádost Martina Kučery - osoba, která by zjistila, kdo všechno pracoval na programových bodech, Radka Musilová se přihlásí Martinovi
2.participativní rozpočet - problém participativního rozpočtu - zdrželo se na AO, zkusit Alici - Adam napíše Alici, RV - pracovní skupina PaRo - Adam tam napíše
3.program - napsat se k analýze programových bodů, chybí u řady garant, červenec ideál, srpen už musíme mít určitě:-)
4.prezentace svýt + debata - uznání, že problém je poměr žen ve straně, debata o analýzách (nejsou peníze, ale potřebujeme je) - 5) manuál k volbám dělá Šárka - hlaste se jí:-) Radka - dotaz na používání jazyka
5.Kateřina a volební štáb - ozvat se KS poprosit o info (Adam)

Naposledy upravil(a) Sarka.Vaclavikova dne 17 zář 2021, 17:12, celkem upraveno 1 x.

Zen pičo

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“