Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 8

Zamčeno

Jste pro projednání tohoto podnětu?

Pro
11
73%
Proti
4
27%
Zdržuji se
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 15 - Celkem hlasů: 15

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Martin.Stanek »

Karel.Nejedlik píše: 09 bře 2020, 12:38
Michaela.Skokanova píše: 09 bře 2020, 00:27 Btw, Karel.Nejedlik, máte zahájené jednání, podnět můžeš zamknout :)
Díky, už jsem si toho taky všiml. Ale já jen předsedám, nemám práva k moderování. OFFTOPICTakový testovací provoz, jak to bude fungovat, když nepředsedá PKS.
Je problém to nechat otevřený? Přehlednosti diskuze to zatím pomáhá, tady se spíš konkrétně probírají jednotlivé body, v rozpravě zas spíš syntéza a důraz na vývoj jednání jako celku.
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Ondrej.Profant píše: 09 bře 2020, 11:36
Bohdana.Hola píše: 09 bře 2020, 00:01 Viz tady o tři až pět stránek dříve, kdy se členové MS P8 chlubí, že po nich kontrolní komise chtěla ať opustí debaty na FB, protože to není transparentní a Praha 8 to vyřešila tím, že většinu rozhodnutí a dohod uzavřou v rámci tak zvaného "plavání na Šutce" nebo tím, že se zašili na Riot a ještě něco, kam nemůže ani KK. A že je to sice proti přání KK, ale členové MS Praha 8 horovali pro to, aby to nebylo "hlavně už nic dalšího"....
(viz komentář šéfa TO pana Hamala-Dvořáka, např.)
MS P8 (pokud je mi známo) komunikuje:
  • Fyzických setkáních (veřejných), převážně schůzích MS a schůzích zastupitelského klubu. Před vánocemi bylo ještě neformální posezení. Příští akce je tuto středu, jak se lze dočíst ve veřejném kalendáři.
  • Na fórum a redmine
  • Emailem (oznámení o akcích, souhrny z celopražských schůzek apod).
  • Na platformě riot je okamžitá komunikace (IM). Většinou operativa ohledně zastupitelského klubu, výstupů na sociální sítě apod.
    • Riot je jedno z řešení, které TO zkouší. Technologicky je nejvyspělejší z důvodů velmi kvalitního architektonického návrhu, zvláště pak federalizace.
    • Riot využívá například i naše evropská delegace (i když jinou instanci, ale díky federalizaci je to jedno), nebo Otevřená města.
    • Pokud někdo potřebuje přístup, tak rádi pomůžeme.
    • Pochopitelně nikomu se nelíbí, pokud musí používat příliš mnoho IM platforem. Osobně aktivně používám: SMS, Riot, Zulip, Signal, FB Mes a pasivněji asi 5 dalších. Je to opravdu otravné.
Pokud vím, tak platforma Riot je problematická z hlediska omezení transparentnosti (není vidět na šudly mudly) a omezení přístupu jak pro některé členy MS (kteří nejsou velením, tedy spíše těmi, kteří spolu na Praze 8 mluví, oblíbení) tak pro případné dohližitele z řad kontrolní komise nebo PKS.
Rozhodně je to proti článku 2 Stanov.
A rozhodně je to také proti zdravému selskému rozumu, aby neexistoval nástroj, kterým nahlížet pod pokličku a kontrolovat činnost a jednání dlouhodobě problematického MS, které sdružuje tvrdé jádro, které se poměrně často chová, jako by se na něj nevztahovala pravidla jen proto, že někteří z nich byli při vzniku České pirátské strany, někteří to zřejmě chytají doma a dalším někdo vysvětlil, že jsou jako skupinka něco jako nadlidi, tak se podle toho chovají na Praze 8 i mimo ni ("aktivisté by se měli střílet", "aktivisté jsou užiteční idioti na roznášení letáků, ale od politiky a vládnutí bychom je měli držet dál"....

Nemám ráda lidi, co si o sobě myslí, že jsou něco extra, i když k tomu objektivně vůbec není důvod, aby si to o sobě mysleli.
Lidé, co jsou opravdu dobří v tom, co dělají, tuhle potřebu machrovat a vyvyšovat se většinou nemají. Protože nepotřebují nic dokazovat sami sobě.

Ale to je tady na tom vlákně off topic.

Mně jen přijde zvláštní, že MS, které se otevřeně vysmálo požadavkům kontrolní komise na transparentnost a přístupnost komunikační platformy a možnost kontroly (beztrestně, zřejmě kvůli vlivu pana poslance....), chce tu samou kontrolní komisi využít pro dokončení vendetty na bývalé člence MS Praha 8 (toho času je členem pod krajem Praha), jejímž jediným hříchem je, že se nezařadila do stáda, neboť má vlastní osobnost, je za ní vidět práce a výsledky a lidé z jejího okolí jí mají rádi, takže současnému vedení MS P8 nenastavuje úplně pěkné zrcadlo.....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Tomas.Marik

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Kveta.Marikova
Člen KS Praha
Příspěvky: 42
Registrován: 08 pro 2017, 14:54
Profese: knihovnice
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Kveta.Marikova »

Ondrej.Profant píše: 09 bře 2020, 11:36
Bohdana.Hola píše: 09 bře 2020, 00:01 Viz tady o tři až pět stránek dříve, kdy se členové MS P8 chlubí, že po nich kontrolní komise chtěla ať opustí debaty na FB, protože to není transparentní a Praha 8 to vyřešila tím, že většinu rozhodnutí a dohod uzavřou v rámci tak zvaného "plavání na Šutce" nebo tím, že se zašili na Riot a ještě něco, kam nemůže ani KK. A že je to sice proti přání KK, ale členové MS Praha 8 horovali pro to, aby to nebylo "hlavně už nic dalšího"....
(viz komentář šéfa TO pana Hamala-Dvořáka, např.)

Plavání na Šutce odkazuje na to, že žijeme na P8. S Janem Hamalem Dvořákem chodím plavat na Šutku a občas se tam potkáme s Michalem Novákem. Já bydlím cca 1.5 Km, Honza a Michal bydlí cca 1 Km). Kdyby to někoho zajímalo, tak obvykle v neděli večer. Opravdu nevím, co je na tom zvláštního. Až na to, že jsme se už pár měsíců nepotkali.
V té době (zakládání MS) jste tam chodili celá partička, ty, Hamalovi, Jitka. Vyprávěli jste nám o tom. Je zajímavé, jak rychle jsi si osvojil metody klasických politků, vykrucování, nepřiznání pravdy. Docela smutné.
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Bohdana.Hola píše: 10 bře 2020, 10:31 Mně jen přijde zvláštní, že MS, které se otevřeně vysmálo požadavkům kontrolní komise na transparentnost a přístupnost komunikační platformy a možnost kontroly (beztrestně, zřejmě kvůli vlivu pana poslance....), chce tu samou kontrolní komisi využít pro dokončení vendetty na bývalé člence MS Praha 8 (toho času je členem pod krajem Praha), jejímž jediným hříchem je, že se nezařadila do stáda, neboť má vlastní osobnost, je za ní vidět práce a výsledky a lidé z jejího okolí jí mají rádi, takže současnému vedení MS P8 nenastavuje úplně pěkné zrcadlo.....
1) KK je nestranná. To mimo jiné i znamená, že pokud je někdo odpůrcem v jedné stížnosti, nic mu nebrání být stěžovatelem v jiné, a tak dál.
2) Nevím nic o tom, že by nám někdo bránil používat Riot, ani nevím nic o "vlivu poslance".
3) Pokud by nás někdo chtěl nějak "využít", narazil by, a to jak u nás, tak potom u RK. Nemusíš se bát, že bychom naše rozhodování nechali někým ovlivnit, a je mi dost nepříjemné, že to tady takto naznačuješ.
Přestaň, prosím, mluvit za KK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 2):
Karel.Nejedlik, Rostislav.Reha

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Michaela.Skokanova píše: 10 bře 2020, 11:52
Bohdana.Hola píše: 10 bře 2020, 10:31 Mně jen přijde zvláštní, že MS, které se otevřeně vysmálo požadavkům kontrolní komise na transparentnost a přístupnost komunikační platformy a možnost kontroly (beztrestně, zřejmě kvůli vlivu pana poslance....), chce tu samou kontrolní komisi využít pro dokončení vendetty na bývalé člence MS Praha 8 (toho času je členem pod krajem Praha), jejímž jediným hříchem je, že se nezařadila do stáda, neboť má vlastní osobnost, je za ní vidět práce a výsledky a lidé z jejího okolí jí mají rádi, takže současnému vedení MS P8 nenastavuje úplně pěkné zrcadlo.....
1) KK je nestranná. To mimo jiné i znamená, že pokud je někdo odpůrcem v jedné stížnosti, nic mu nebrání být stěžovatelem v jiné, a tak dál.
2) Nevím nic o tom, že by nám někdo bránil používat Riot, ani nevím nic o "vlivu poslance".
3) Pokud by nás někdo chtěl nějak "využít", narazil by, a to jak u nás, tak potom u RK. Nemusíš se bát, že bychom naše rozhodování nechali někým ovlivnit, a je mi dost nepříjemné, že to tady takto naznačuješ.
Přestaň, prosím, mluvit za KK.
Ale já nemluvím za KK. Já se jenom podivuji MS Praha 8, že stanovisko KK používají jenom když se jim to hodí do krámu (nejsou dva policajti...).
Z předchozích konverzací tady jsem pochopila, že KK rozporovala používání interního FB na Praze 8, protože někteří členové nemusí mít účet na FB (všichni ho v té době měli) a protože do něj neměla přístup KK (na což má podle Tebe @Michaela.Skokanova KK nárok podle Stanov. Konkrétní odkaz jsem ve Stanovách nenašla. Nejvíc k věci hovoří článek 2.
Šlo vyřešit vpuštěním PKS a KK do interní komunikace a statutem komunikačního nástroje jako u nás na P3.
MS Praha 8 se místo toho zašilo na riot a veřejně v diskusích (např. výše) se chlubí, že tam KK nemůže. To, že se tam nedostanou ani členové v nemilosti se také řešilo výše.

Jinými slovy mi uniká smysl toho, proč MS Praha 8 negovalo pokusy o mediaci jako zbytečné a rovnou se obrací na KK jejíž předchozí rozhodnutí a doporučení dříve negovalo nebo ignorovalo (a ještě se tím veřejně chlubí), čím dle mého názoru znevážili autoritu KK a znemožnili dohled nad transparentností a monitoring práce jednoho místního sdružení (které má za sebou mnoho hodin mediací, takže je důvod se domnívat, že by bylo dobré je pod kontrolou pro jistotu mít, stejně tak jako je to pochopitelné a akceptovatelné u našeho MS).

Těžko můžu mluvit jménem KK. Mluvím jako vnější pozorovatel, který se nestačí divit, co všechno je u Pirátů možné.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Ne, všichni ho v té době neměli a stále nemají (Honza HD) a vysvětlovala jsem tady princip, který platí pro celou stranu, nešlo mi o to, abych se dostala konkrétně do FB četíčku P8. Nemyslím si, že by se tu někdo chlubil tím, že KK někam nemůže (pokud by to tak bylo, byl by sám proti sobě). Mám pocit, že každý čteme úplně jiné texty. Mé hlavní sdělení ale je, že chci, aby se tu KK přestala řešit. (Zvlášť proto, že tohle je pouze jednání a na KK se nikdo ještě neobrátil a doufám, že ani neobrátí.)
Bohdana.Hola píše: 10 bře 2020, 14:10 Šlo vyřešit vpuštěním PKS a KK do interní komunikace a statutem komunikačního nástroje jako u nás na P3.
O tom nic nevím. Prosím odkaz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Ondrej.Profant

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Michaela.Skokanova píše: 10 bře 2020, 14:15 Ne, všichni ho v té době neměli a stále nemají (Honza HD) a vysvětlovala jsem tady princip, který platí pro celou stranu, nešlo mi o to, abych se dostala konkrétně do FB četíčku P8. Nemyslím si, že by se tu někdo chlubil tím, že KK někam nemůže (pokud by to tak bylo, byl by sám proti sobě). Mám pocit, že každý čteme úplně jiné texty. Mé hlavní sdělení ale je, že chci, aby se tu KK přestala řešit. (Zvlášť proto, že tohle je pouze jednání a na KK se nikdo ještě neobrátil a doufám, že ani neobrátí.)
Bohdana.Hola píše: 10 bře 2020, 14:10 Šlo vyřešit vpuštěním PKS a KK do interní komunikace a statutem komunikačního nástroje jako u nás na P3.
O tom nic nevím. Prosím odkaz.
Kajuta Pirátů Praha 3 na FB. PKS a další dozor, včetně Ondřeje Profanta byli přidáni v prosinci 2018. Mám za to že to bylo na doporučení KK ohledně transparentnosti.

Nevím, kdo je Honza HD. Podle informací členů v době, kdy se o tom jednalo měli FB všichni.

Odkaz na konverzaci k tajným skupinám.
Martin.Kucera píše: 21 pro 2019, 11:29
Tomas.Marik píše: 21 pro 2019, 07:56Poprvé to bylo 11. 1. 2018, 7:26, kdy nám přes messenger zakazovala bavit se v uzavřených facebookových skupinách:
Pokud mělo jít o pracovní diskuse, tak měla naprostou pravdu, protože ty na FB nepatří, neb nelze zajistit jejich fungování v souladu s vnitrostranickými předpisy (stanovy, organizační řád, zásady týmové spolupráce). A navíc nemáme nad našimi daty žádnou kontrolu.
Tomas.Marik píše: 21 pro 2019, 07:56A protože Anna Filinová a MS Praha 8 mají tolik rádi otevřenost, vše podstatné se od ledna 2018 dohaduje v tajných místnostech v aplikaci riot, kam bývá zváno pouze "zdravé jádro".
Jestli je ten riot naše instalace podobně jako zulip nebo rocketchat), tak jsou uzavřené/tajné místnosti pro pracovní diskuse přípustné, ovšem musí do nich mít přístup minimálně všichni členové toho kterého týmu (tedy třeba všichni členové MS P8) a též KK.
Pokud to není naše instalace, je to stejně špatně jako ten FB.
Jan.Hamal.Dvorak píše: 22 pro 2019, 14:08 MS Praha 8 jedná na fóru a na svých schůzích.

V době před Zulipem jsme řešili, jaký nástroj pro komunikaci v reálném čase zvolit. Zvolili jsme Matrix/Riot na veřejné instanci matrix.org.

Ano, není to ideální - KK nemá přístup.

Byl bych rád, kdybychom se přesunuli na stranický Zulip. Zatím jsem na to netlačil proto, že mi Martin Štěrba řekl, že "teď už hlavně nic jiného".

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Honza HD = Honza Hamal Dvořák. Bavím se o P8.

Ne, to určitě nebylo na doporučení KK, protože KK zastává názor, že FB není pirátská platforma ani velkým omylem a pracovní záležitosti tam tudíž nemají co dělat. KK o vaší kajutě nic neví, takže se mi nelíbí, že je to prezentované jako řešení "posvěcené KK".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Karel.Nejedlik

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Tomas.Marik
Člen KS Praha
Příspěvky: 162
Registrován: 06 pro 2017, 21:03
Profese: překladatel, knihkupec
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Tomas.Marik »

Michaela.Skokanova píše: 10 bře 2020, 14:15 Ne, všichni ho v té době neměli a stále nemají (Honza HD)
Jistěže všichni měli profil na fb, a to včetně Honzy HD. Odkaz na jeho fb profil najdeš např. zde:

https://jitka.github.io/praha8.pirati.c ... al-dvorak/
Michaela.Skokanova píše: 10 bře 2020, 14:54 KK zastává názor, že FB není pirátská platforma ani velkým omylem a pracovní záležitosti tam tudíž nemají co dělat.
Je zkratka KK překlep místo MS = Míša Skokanová nebo jsi teď jediným členem KK, nebo je někde usnesení, rozhodnutí, stanovisko KK, k tomu, co je a co není "platforma" a definice "pirátské", a ty nám sem na to dáš odkaz?
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Reakce na prohlášení Míši Krupičkové na fóru

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Michaela.Skokanova píše: 10 bře 2020, 14:54 Honza HD = Honza Hamal Dvořák. Bavím se o P8.

Ne, to určitě nebylo na doporučení KK, protože KK zastává názor, že FB není pirátská platforma ani velkým omylem a pracovní záležitosti tam tudíž nemají co dělat. KK o vaší kajutě nic neví, takže se mi nelíbí, že je to prezentované jako řešení "posvěcené KK".
Takovou jsme dostali informaci v prosinci 2018.

A je to off topic, ale z našeho MS dobrá polovina chodí na fórum jenom hlasovat a to jedině v případě, že jim dáme odkaz na Kajutu nebo pošleme maila s odkazem.
Pokud bychom přesunuli pracovní prostor na operativu sem, abychom vyšli vstříc lidem, kteří moc nevycházejí z fóra do reálného světa, přijdeme minimálně o 12 lidí, kteří ve skutečné realitě u nás na Praze 3 něco dělají, přicházejí na akce a pomáhají s činností.

Totéž se zulipy a podobnými platformami.

Fórum se na operativu nehodí.
Nedá se tu pořádně vyhledávat.
V mobilu se dá tak maximálně zahlasovat, ale rozhodně ne vybírat citace, vytvářet ankety atp.
Je to nepřehledné a je to zaplevelené spoustou balastu.
Je to uživatelsky nepřátelské prostředí.
Když odhlédnu od místností na interní komunikaci, nevim, proč bych měla novinářum poskytovat kanonenfutr veřejným propíráním interních záležitostí.

Pokud bychom zavřeli kontrolovanou a monitorovanou Kajutu na FB, nepřešli bychom sem na toto preferované oficiální pracovní prostředí, ale na zcela netransparentní osobní komunikaci přes SMS a maily. Protože by to bylo rychlejší, efektivnější a nepřišli bychom díky tomu o polovinu MSka, nebo spíš víc, protože operativa tady je prostě nemožná v reálném čase docílit.

Možná by si někdo sem tam našel čas na lípnutí něčeho sem, ale rozhodně se to na operativu vůbec nehodí.

Pokud by si KK vynutila zrušení transparentní Kajuty, jde přechod na bilaterální komunikace přes SMS a mail a osobní setkání zcela proti myšlence kontrolovatelnosti a transparentnosti toho, co MSka pečou.
A vede mj. k tomu, že se v rámci MSka vytváří skupinky těch, kteří spolu mluví a zcela netransparentně připravují akce proti nezařazeným do stáda, jako je např. tato.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 8“