Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti.

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti kontrolní komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Prostřednictvím tohoto fóra také můžete podat oficiální stížnost kontrolní komisi.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Ale jo, dělaj to dobře kluci. Podle pravidel. Akorát, že já furt trvám na tom, že jsem nepochybila. Už je konec lhůty pro vyjádření, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Martin.Kucera, Libor.Spacek, V__

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ondra.kl píše:Kdyby JM nebyl podle tebe arogantní tak by to přispělo čemu?
Pokud je někdo arogantní výrazně tímto přístupem snižuje možnosti nějaké dohody. Shodneme se aspoň na tom?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
V__

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vaclav Malek píše:Navíc v tomto konkrétním případě Jakub nemohl navrhnout jiný typ smíru, než ten že všichni uznají, že hlasovali špatně a že danou věc budou hlasovat znovu a správně.
Nemohl, pokud to navrhoval za sebe (protože je bytostně přesvědčen, že všichni hlasovali špatně).

Ale jiná věc je zamítnutí Liborova návrhu - k takovému zamítnutí by zpravodaj IMHO neměl mít pravomoc, aniž by ho předtím konzultoval se zbytkem KK (a ujistil se, že většina KK se zamítnutím souhlasí). Což se v tomto případě, soudě dle Petrosova příspěvku, nestalo.
(Protože i když bude zpravodaj bytostně přesvědčen, že má pravdu, nemusí většina KK jeho přesvědčení sdílet.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Libor.Spacek, V__

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2916
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3762 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Janka.Michailidu »

OFFTOPIC[quote="Dalibor Zahora"] Ale to je jako v té bajce o štírovi a žábě

Štír se chce dostat přes řeku na druhý břeh, ale neumí plavat. Jde za žábou a požádá ji, aby ho převezla na druhou stranu.Žába na to: Já tě převezu a ty mě bodneš. Štír nesouhlasí. - Kdybych tě bodnul, tak bychom šli ke dnu oba. Žába nad tím chvilku přemýšlí a nakonec přijímá.Vezme štíra na záda a vrhnou se do vody. Asi v půli cesty ucítí pálivé bodnutí v boku a dojde jí, že ji štír přece jenom bodnul.A jak se pomalu potápí do vln, zakřičí: Proč jsi mě bodnul? Teď se oba utopíme A štír na to: - Nemohl jsem si pomoci, mám to už v povaze.



A dokud tu bajku nepochopí většina členů a nebude podle toho jednat, budou tyto z větší části neplodné a paralyzující spory pokračovat. Dobrou noc, milé děti...[/quote]


tos mi teď připomněl jeden skvělý komiks .)
Obrázek
bohužel tam umře mýval :cry:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, V__

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Dominika Michailidu píše:Ale jo, dělaj to dobře kluci. Podle pravidel. Akorát, že já furt trvám na tom, že jsem nepochybila. Už je konec lhůty pro vyjádření, ne?
Ano... vyčkejme úkonů zpravodaje :D
OFFTOPICPS: Já kdybych byl v RV, tak bych tedy nechtěl třeba v televizi obhajovat, že to bylo vlastně správné, že za volbu jednatele RV mohu být objektivně pronásledován za prosazování politiky strany :) Ale když máte lepší argumenty než Jakub...
Martin Kucera píše:
Vaclav Malek píše:Navíc v tomto konkrétním případě Jakub nemohl navrhnout jiný typ smíru, než ten že všichni uznají, že hlasovali špatně a že danou věc budou hlasovat znovu a správně.
Nemohl, pokud to navrhoval za sebe (protože je bytostně přesvědčen, že všichni hlasovali špatně).

Ale jiná věc je zamítnutí Liborova návrhu - k takovému zamítnutí by zpravodaj IMHO neměl mít pravomoc, aniž by ho předtím konzultoval se zbytkem KK (a ujistil se, že většina KK se zamítnutím souhlasí). Což se v tomto případě, soudě dle Petrosova příspěvku, nestalo.
(Protože i když bude zpravodaj bytostně přesvědčen, že má pravdu, nemusí většina KK jeho přesvědčení sdílet.)
Jak jsem psal, kdyby KK měla jiný názor, tak se o tom Jakub dozví a budeme hlasovat... Já si naopak myslím, že je to takhle lepší a měl by mít tu pravomoc. Pro stranu je výhodnější když se daná věc dostane před RK. Plus obzvlášť když je například zpochybňován pro podjatost daný zpravodaj. ( a nemluvím o tomto konkrétním případě, kdy by přistoupením na navrhovaný smír Jakub porušil předpisy... )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 4):
Ondra.kl, Vojtech.Pikal, Jakub.Michalek, V__
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36996 poděkování
Dostal poděkování: 30156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nevím, jestli mám mluvit o tom, že ten předpis zřizující jednatele obsahuje ještě cca 1-2 další prohřešky proti stanovám, ale to budem snad úspěšně řešit v novém jednání. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Libor.Spacek, V__

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12340
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20698 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Náš smír (narovnání) je analogií toho, čemu se v trestním právu říká dohoda o vině a trestu. Kontrolní komise nemůže přistoupit na smír, který nebude obsahovat uznání pochybení. Pokud by souhlasila se závěrem, že k žádnému porušení předpisu nedošlo, je na místě vzít zpět stížnost ve veřejném zájmu zpět. Kontrolní komise by tedy postupovala v rozporu s předpisy, pokud by navrhla rozhodčí komisi smír spočívající v tom, že účastník řízení v ničem nepochybil. Takový návrh smíru je v řízení před kontrolní komisí nonsens a není se jím potřeba zabývat. Všechno proběhlo naprosto korektně a v souladu s pravidly, které schválil republikový výbor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
V__

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Proč by měla být na nesprávný způsob hlasování (v rozporu s předpisy) použita analogie trestního práva?
Copak, když se v parlamentu hlasuje procesně chybně, tak následuje vyšetřování a vyslýchání poslanců a je jim navrhována "dohoda o vině a trestu"?!
Ne, hlasování se zkrečuje a hlasuje se znovu podle pravidel.

Jenže v Pirátské straně se uplatňují a zavádějí právní fantasmagorie Jakuba Michálka. A místo, abyste tohodle právního vykuka nebo cvoka - sám v tom nemám úplně jasno - odkázali do patřičných mezí, tak s ním ztrácíte čas v absurdních vykonstruovaných sporech, místo toho abyste dělali pirátskou politiku.

EDIT:
A není to poprvé kdy se Jakoubek snaží použít trestní právo na netrestní záležitost. Při hlasování o členském podnětu o zahájení jednání o odvolání vedoucí AO (za neoprávněné vypnutí fora) v lednu 2013 ji obhajoval tím, že věc je potřeba nejprve vyšetřit a teprve pak se může "rozhodnout o její vině" - hlasování o odvolaní označil za lynčování - trest bez soudu. Tím pochopitelně uváděl jako právník CF v omyl, protože odvoláním někoho z funkce se nerozhoduje o jeho vině a trestu, je pouze zbaven důvěry danou funkci zastávat - což může být sice nepříjemné, ale není to nic z čeho by se hroutil svět, a už vůbec to není srovnatelné s tím, někoho odsoudit a zavřít. Komické na té události bylo, že Piráti mají v programu odvolatelnost politiků, když šlo banální odvolání vedoucí odboru ve vlastní straně, tak se tomu přední funkcionář Pirátů a jejich"právní expert" snažil usilovně zabránit a to zcela irelevantně za pomocí účelových a matoucí informací.
(Pro ty co nepamatují, to tehdy dopadlo tak, že k odvolání nedošlo, protože tehdejší vedoucí AO ukončila členství.)
Rok se s rokem sešel a Jakoubek pro změnu v KK praktikuje opačný postup, jako samojedinný zpravodaj v podstatě uplatňuje na členy RV trestání bez soudu, tím že předjímá jejich vinu. Bizarní příběh a názorná ukázka, jak dokáže jeden člověk manipulovat s celou stranou.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 09 bře 2014, 09:35, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Klapka, Jakub.Michalek, V__

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jakub Michalek píše:Kontrolní komise nemůže přistoupit na smír, který nebude obsahovat uznání pochybení. Pokud by souhlasila se závěrem, že k žádnému porušení předpisu nedošlo, je na místě vzít zpět stížnost ve veřejném zájmu zpět. Kontrolní komise by tedy postupovala v rozporu s předpisy, pokud by navrhla rozhodčí komisi smír spočívající v tom, že účastník řízení v ničem nepochybil.
Já tedy čtu v Rozhodčím řádu toto:
§ 1 Účel předpisu
(1) Rozhodčí řád upravuje rozhodčí řízení ve sporech vedených v souladu se stanovami před rozhodčí komisí.
(2) Není-li stanoveno jinak, tento předpis se použije jen tehdy, pokud nelze dosáhnout smírného řešení mimo rozhodčí řízení.
Evidentně tedy připouští smírná řešení, při nichž ani nedojde k rozhodčímu řízení. Takovým smírným řešením je i Liborův návrh - tj. KK by nic RK nenavrhovala a vzala by zkrátka stížnost zpět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Tomas.Klapka, Lenka.Kozlova, Libor.Spacek, V__

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace - dotazy na kontrolní komisi k její činnosti

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Dalibore prosím, nemanipuluj a nevymýšlej pohádky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jakub.Michalek, V__
Odpovědět

Zpět na „Podatelna kontrolní komise“