CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Jiri.Belsan píše: 29 pro 2023, 15:14

Dotaz na všechny kandidátky a kandidáty kromě Markéty:
Máte také v plánu kupovat nějaké dárky dodavatelům strany?

Tomáš Válek moderuje:

Následná diskuse off topic přesunuta do OT.

Já na toto samozřejmě odpovídat nebudu, jelikož nejsem tázána; ale jelikož jsem zde nenápadně a bez uvedení kontextu rádoby pranýřována, tak věřím, že jednatelé uznají, že mám právo ve stejném vlákně reagovat a obhájit se. Děkuji do AO předem.

Tedy pro všechny mimo Jirku: Po svém zvolení v roce 2019 jsem postupně obepsala všechny tehdejší vedoucí odborů (mimo AO, pokud si vzpomínám, jelikož ti neměli náklady), aby mi napsali, pokud budou chtít nějak finančně podpořit nějakou svou akci či činnost. Že mám raději účelové dary. Pak jsem k tomu tedy primárně začala využívat dary.pirati.cz (například na podporu nějakých komunálních kampaní nebo Až na krev! projektu) a nové vedoucí už neoslovovala, jelikož mi to přišlo jako efektivnější způsob. Nicméně tehdy mě mj. oslovila tehdejší vedoucí PO, Jana Koláříková, s žádostí o podporu akce SaKo (či jiné konference - případně mě opraví @Jana.Kolarikova). Tak jsem také učinila. Jelikož se Jana dostala nedávno do funkce znovu, tuto mou nabídku si pamatovala a tak se mě 8. prosince zeptala, zda jsem nechávala vyrábět tyto čepice na pirátském e-shopu a jestli mi jich pár nezbylo. To jsem jí vyvrátila, jelikož jsem se na nich nijak nepodílela, nicméně jsem řekla, že na ně ráda přispěji. Jana řekla, že to bude pro tým PO a KoKSe, protože jim chce udělat před Vánoci radost. Jelikož objednání přímo těch čepic z e-shopu je praktičtější (a protože mi nezáleží na tom, jestli si někdo dělá výpisy z pirátských darů a kontroluje, kolik kde přispívám veřejně), tak jsem je prostě objednala do PiCe, do poznámky napsala, že si je vyzvedne Jana a pustila to z hlavy. Jana mi pak ještě poslala fotku týmu v čepicích, že měli radost.

Nevidím s tímto postupem jediný problém a vlastně mě dost překvapuje, že zrovna Jirka, který mi již několikrát dal najevo, že si myslí, že přispívám málo peněz, má najednou problém s tím, když peníze přispívám. Skoro to zní, že kdyby to byl účelový dar PO, ze kterého si Jana koupí čepice a ne přímo nákup čepic, tak je to v pohodě? A jak se to přesně liší? A jak mi mají čepice koupené lidem bez hlasovacího práva zajistit a koupit tu přízeň a lásku, o níž mluví Blanka?

Celé mi to přijde úplně bizarní. Nijak jsem o propagaci nežádala, všimla jsem si jen, že mi Jana dala malou a pro běžného čitatele zcela neurčitou zmínku ve svém výkazu práce. Kde není ani částka, ani že jde o čepice, a o kteroužto zmínku jsem se neprosila, ačkoli je od Jany samozřejmě milá.

Mrzí mě, že někteří v tom vidí ovlivňování volby, já za takové dva rohy vidět neumím. Před pár dny jsem poslala první část (77 777 Kč) z několika plateb, které pošlu straně, na čemž jsme se dohodli s volebním štábem. Poslala jsem je po urgencích volebního štábu jako něco, co muselo být posláno teď, kvůli fundraisingu. Je to problém, protože ty peníze jsem poslala před 13. lednem a kupuju si tak hlasy voličů, kteří se rozhodují podle toho, kdo má na Darech v Nalodění nejvyšší částky, nebo jsme se zde ještě všichni kolektivně nezbláznili?

Díky za vyslyšení a klid v duši do nového roku.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1143
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Marketa.Gregorova píše: 30 pro 2023, 23:34

Nevidím s tímto postupem jediný problém a vlastně mě dost překvapuje, že zrovna Jirka, který mi již několikrát dal najevo, že si myslí, že přispívám málo peněz, má najednou problém s tím, když peníze přispívám. Skoro to zní, že kdyby to byl účelový dar PO, ze kterého si Jana koupí čepice a ne přímo nákup čepic, tak je to v pohodě? A jak se to přesně liší? A jak mi mají čepice koupené lidem bez hlasovacího práva zajistit a koupit tu přízeň a lásku, o níž mluví Blanka?

Já nemám problém s tím, že přispíváš málo. To je tvoje volba. To s čím mám problém tu nebudu řešit, protože to zaznělo na uzavřeném jednání.
A pokud nechápeš, že kupovat dárky dodavatelům, kteří jsou v kontaktu s největším počtem členů strany tři týdny před personální volbou, ve které sama kandiduješ je fakt špatně, tak ti to asi nevysvětlím.
To že jde o lidi bez hlasovacího práva je také lež, protože minimálně 6 koordinátorů nebo koordinátorek jsou členy strany.

OFFTOPICEDIT: Ještě mě teda pobavila představa, že by něco takového udělal nějaký signatář rekonstrukce. Počítám, že to už by majáky Minas Tirith vzplály.

Naposledy upravil(a) Jiri.Belsan dne 31 pro 2023, 09:12, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Martin.Sterba
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jiri.Belsan píše: 31 pro 2023, 08:54

A pokud nechápeš, že kupovat dárky dodavatelům, kteří jsou v kontaktu s největším počtem členů strany tři týdny před personální volbou, ve které sama kandiduješ je fakt špatně, tak ti to asi nevysvětlím.

To působí jako naznačování, že by koordinátoři mohli kvůli čepicím manipulovat členy, aby hlasovali pro Markétu. Nečekal jsem, že o nich máš tak nízké mínění.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Novy, Michaela.Nepejchalova, Eva.Novakova, Adam.Senk, Petr.Konecny, Bohuslav.Svehla, Jana.Kolarikova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1143
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Martin.Kucera píše: 31 pro 2023, 09:10
Jiri.Belsan píše: 31 pro 2023, 08:54

A pokud nechápeš, že kupovat dárky dodavatelům, kteří jsou v kontaktu s největším počtem členů strany tři týdny před personální volbou, ve které sama kandiduješ je fakt špatně, tak ti to asi nevysvětlím.

To působí jako naznačování, že by koordinátoři mohli kvůli čepicím manipulovat členy, aby hlasovali pro Markétu. Nečekal jsem, že o nich máš tak nízké mínění.

Buď tak hodný a nevkládej mi do úst něco co jsem neřekl ani nezamýšlel. Sám píšeš, že to nějak působí a na základě toho děláš nějaký závěr jak jsem to já myslel. Máš na víc!

A předsedajícího OFFTOPIC@Tomas.Valek prosím o odmoderování do OT, protože toto vlákno nemá být ani o mně ani o Martinových představách.

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Dotaz na kandidujici soucasne cleny republikoveho vyboru (@Jana.Skopalikova @Marketa.Gregorova @Dominika.Michailidu a pokud je jeste nekdo dalsi,tak i na vas a omlouvam se,ze jsem vas neoznacila. Vzhledem k tomu, ze kandidujete, prijde vam postup, ktery jste aktualne na pude rv s vasi podporou zvolili, t.z. snaha protlacit zmenu programu jednani, ktere bude ani ne za 14 dni, behem superrychleho hlasovani republikoveho vyboru behem Silvestra a Noveho roku, za takove, ktere vzbudi u clenstva duveru v to, ze ma v tyhle byrokraticky smrsti vubec cenu hlasovat a nejak se dal zapojovat do deni ve strane? Budete takhle fungovat,tj.resit veci,ze kterych mate teoreticky prospech vy sami,na posledni chvili a tak, aby treba nekteri ani nehlasovali,protoze je statni svatek a volno, i kdyz budete v rp? Pripominam, ze se jedna o zarazeni na program cf zmena poctu clenu republikoveho predsednictva z peti na sedm, t.z.kdyby tato zmena prosla, je logicke,ze bude mit sanci dostat se do tohoto organu vic lidi. A v tom ja vidim vas stret zajmu, ktery neni proti predpisum, ale nelibi se mi (kdybyste to resili vcas a normalne, neresim to asi tolik, ale tohle je fakt marny).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvek:
Bohdana.Hola

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Blanka.Charvatova píše: 31 pro 2023, 11:46

kdybyste to resili vcas a normalne

Kdyby předsedající RV před více než dvěma týdny neignorovala výslovné připomenutí, že by tam ta změna stanov měla být zařazena, a další okolnosti probíhajícího jednání CF, nemusel by to teď ani dřív řešit nikdo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Lukas.Novy, Michaela.Nepejchalova, Eva.Novakova, Petr.Konecny, Bohuslav.Svehla

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Tebe se neptam Martine,vsiml sis?

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2849 poděkování

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Tomas.Valek »

Oznámení moderátora:

Vzhledem k výpadku fóra, který nevím přesně, kdy nastal, ale trval do této chvíle, a protože podklady pro zasedání připravujeme dnes, tak dodatečně prodlužuji lhůtu na závěrečná slova do konce dnešního dne.

Dále jsem vzal na vědomí stažení kandidatury Vojty Pikala a Martina Kučery. Zároveň také prodlužuji o 24 hodin lhůtu na vyjádření nesouhlasu s návrhem postupu na ponechání otevření nominačních vláken, za jedno kvůli výpadku fóra, za druhé jsem byl správně upozorněn, že by schválení všeobecnou shodou skončilo v době pracovního klidu. Případný nesouhlas můžete vyjádřit v procedurálním vlákně.

Vlákno také uzamykám a řádně odročuji na zasedání CF 2024 v Brně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Marcel.Kolaja

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2849 poděkování

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Tomas.Valek »

Tomas.Valek píše: 29 pro 2023, 13:05
Oznámení moderátora:

26.prosince byly zveřejněny obě diskuse s kandidáty na místopředsedy strany:

Diskuze I: Marcel Kolaja, Jana Leitnerová, Jana Skopalíková, Mikuláš Peksa, Klára Kocmanová, Lukáš Hejduk a Jakub Wolf

Diskuze II: Hana Hajnová, Albert Štěrba, Tereza Vovesová, Martin Kučera a Markéta Monsportová

Z diskusí se omluvili Dominika Michailidu a Mikuláš Ferjenčík.

Diskuse s kandidáty na předsedu se měla konat 21.12., ale byla z pietních důvodů odložena a uskuteční se 3. ledna.

Děkuji ještě jednou @Linda.Kasparkova a @Pavel.Knezik za pomoc s přípravou a nahráním diskusí. OFFTOPICOmylem byl v emailu zmíněn i Petr Kapounek, který ale nebyl registrován k volbě, šlo o překlep, za který se omlouváme.

A ještě závěrem doručuji poslední diskusi s kandidáty na předsedu/kyni, která má název Je strana Matrix nebo komiks?.

V citaci naleznete obě předchozí diskuse s kandidáty na místopředsedu/kyni. Za nahrání diskuse a zajištění podmínek děkuji @Jiri.Belsan.

Přeji straně dobrou volbu. Děkuji

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 3):
albert.sterba, Jaroslav.Toman, Simona.Mikusova

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2849 poděkování

Re: CF 24/2023 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Tomas.Valek »

A ještě jedno doplnění, za pomoci @Jiri.Belsan a @Ivana.Hlusickova byly všechny tři diskuse nahrány na kanál Pirátské podcasty, můžete si je poslechnout na Spotify:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 3):
Eva.Havlova, Frantisek.Kopriva, Lukas.Dolezal

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“