Předvolební vyjednávání 2015/16

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Můžu na to ještě mrknout? Slibuju, že nebudu dělat problémy :x :lol:
Uživatelský avatar
Barbora.Pribylova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 364
Registrován: 27 říj 2013, 19:52
Profese: Koordinátor dobrovolníků
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Barbora.Pribylova »

Máme tu další dokument k diskuzi.
Předně, tohle není program, ale obecný přehled programových bodů. SZ.
Koukněte na to a případně identifikujme body, se kterými bychom mohli mít problém.
tel: 734370038xx

" I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě. "
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tak jsem projel ten program, a musím říct, že je to v podstatě velmi dobrý dokument. Zásadní problém tam mám víceméně s jedním nebo dvěma body, takže myslím, že šance, že společný program bude ku prospěchu obou stran, je významná. Sepsal jsem k jednotlivým bodům, ke kterým něco mám, poznámky. K bodům, ke kterým jsem nic nenapsal, není co říct a v podstatě s nimi plně souhlasím, proto jsem je ani nezmiňoval.

1. 02 - potenciálně velmi nebezpečný závazek... byl bych pro vškrtnutí

1. 06 - co přidat zmínku o tom, že k tomu budeme motivaovat také obecní zastupitelstva?

1. 09 - navrhnul bych krajské noviny zcela zrušit, maximálně je vydávat on-line. Vždycky je to stranická propaganda a předvádění papalášů, stojí to peníze, a tisknout na papír je neekologické. Všichni víme, že ty noviny nikdy nebudou sloužit k objektivnímu informování, i když si to dají všichni do programu

2. 01 - jasně, ale obávám se, že dnes u toho každého voliče napadne jen: "To bude zase prosranejch a vytunelovanejch peněz a dotací."

2. 03 - OK, ale aby si pod tím podnikatelé pnepředstavili dohled a buzeraci

2. 05 - Určitě jo, ale je třeba si uvědomit, že nelze diskriminovat podnikatelé a firmy mimo kraj a ani to neslouží dobrému tržnímu prostředí, pozor na to

2. 07 - vysvětlit "brownfield"

3. 03 - já bych se vůbec nebál říct, že cílem je MHD zdarma. Dlouhodobým za několik volebních období možná dosažitelným cílem. TO "pro děti do 3 let a pro důchodce nad 70" zní jakoby tak... "No to jste toho pro nás teda udělali." Takže zde jde spíše o lepší formulaci.

3. 06 - nesmysl... Je třeba se smířit s tím, že železnice je za zenitem své slávy. Cpát peníze do infrastruktury, kterou nikdo nebude využívat, je bláznovství. Takže ano, ale jen za velmi VELMI specifických podmínek a rozhodně ne jako standard.

3. 07 - Je to hezké, ale opravdu má smysl dotovat vlakové soupravy, kterými nikdo nejezdí? Je to dvousečná zbraň.

3. 08 - Průměrný volič nemá rád cyklisty, protože má svoje auto a tak mu to vyhovuje. Tímto odstavcem jen každého z nich naserete. "Cyklo-koordinátor", nová byrokratická zátěž, papaláš, který se bude fotit u přestřihávání zbytečných cyklostezek, na kterých budou rejžovat Řebíčkové a jiní (já vím, že to tak nechceme, ale reálná praxe je reálná praxe). Cyklistiku ano, ale ne "cyklofašismus". Zeleným je třeba sdělit, že Piráti cyklistiku programově nepodporují a nemají potřebu ji akcentovat v programu. Tak alespoň méně agresivně zformulovat. Říkám, já jsem se naštval už na prvním řádku.

3. 09 - Jasně, ale jezdit na nich budou jen členové SZ... jinak viz 3. 08

3. 13 - ANO! TOHLE JE KONSTRUKTIVNÍ CESTA, JAK DOSTAT ZBOŽÍ NA ŽELEZNICI. Je blbost hnát na železnici osobní řidiče. Na železnici je třeba dostat kamiónovou dopravu.

4. 01 - Velmi zeleně podáno. Hezký záměr, kterému je máloco vytknout, ale je třeba si uvědomit, že to není tak, že přijde hodný pan Kraj a řekne: Udělejte si kolem měst lesoparky... A měli bychom se vyhnout zásahům do vlastnického práva.

4. 03 - PROČ? Chceme podporovat vyhazování peněz tím, že je budeme cpát někam, kde je evidentní, že se ty peníze nevyplatí? Budeme platit zemědělcům za to, aby pěstovali
plodiny, které nepotřebujeme, na místech, kde nerostou?

4. 11 - Hezké, ale to chcete zemědělcům vyvlastnit pole, nebo je připravíte o práci, nebo jim budete platit za to, že nic nepěstují?

5. 04 - Zajímavej bod. Tohle podporuju a chválím za invenci.

5. 06 - Ústeckej kraj je ráj pervitinu. Bylo by dobré zmínit, že drogová prevence začíná právě u dítěte, které je spokojené ve škole i doma. Tématu drog bych se vůbec nebál. Vždyť je to tu fakt šílený.

5. 10 - zcela podporuji a schvaluji, ale průměrného voliče to akorát nasere. Zde bohužel. :(

5. 12 - kolik to bude stát, jak bude zvolen, kdo ho bude platit, jaké bude mít kompetence, jak velký bude mít úřad...? Další byrokratická zátěž a peníze nacpané do aparátu.

6. 07 - viz 5. 12, ale zde je to tak nějak přijatelnější, zdá se mi. Podle mě dobré lákadlo.

7. 07 - To si myslím, že není dobrý nápad. Pokud je o to zájem, měla by iniciativa přejít od zdravotnických zařízení. Nebo snad bude kraj vysílat svého padreho na pravidelné mše? U kidding...

8. 02 - Strašně hloupě řečeno. Víte, kolik lidí má v oněch zájmových kroužcích děti, ale zároveň je vnímají jako "profesionální" sportovce, protože se´učastí soutěží na různé úrovni? Takhle to vyznívá, jakože budeme podporovat petanque pro důchodce nebo dětská hřiště, ale hokejové a fotbalové kluby ať táhnou. Asi to tak není myšleno, ale je třeba to tedy přeformulovat. Jasně, profesionální velké kluby ať se živí samy, o tom žádná, ale je třeba to lépe postihnout.

8. 09 - dle mých zkušeností jsou už ceny obvykle tak nízké, že by bylo lepší nevybírat žádné vstupné... jestli budu platit 10 nebo 5 korun je už fakt jedno.
Uživatelský avatar
Vladimir.Charvat
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 312
Registrován: 04 lis 2010, 15:57
Profese: strojařský konstruktér, promotér
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Vladimir.Charvat »

Po dnešním workshopu (krajské schuzi na kterou dorazilo 5 lidi) se zelenymi predkladam dva návrhy koalicni smlouvy.
Potrebujeme najit co nejrychlejsi konsenzus nad tim kterou variantu upřednostňujeme (dopředu rikam, ze verze abbaabababa je podle zelenych nejspis nepruchodna, ale zkusi to)
Bylo by dobře, abychom byli zítra schopni zelenym rici kterou verzi se mají zabývat.
Pokud to prijmou, zahajime rozpravu k jednani a naslednem hlasovani o koalici a následne se podepíší smlouvy (pokud obe strany schvali)...


Návrh koaliční smlouvy - Krajské volby 2016 - ZIP varianta (OpenOffice) - Koalicni_smlouva_2016_ZIP_VARIANTA.odt
Návrh koaliční smlouvy - Krajské volby 2016 - ABBAABABABAB varianta (OpenOffice) - Koalicni_smlouva_2016-ABBAABABABA_VARIANTA.odt

Pokud by někdo potreboval verzi pro MS OFFICE, prosim, piste mi, nejak nejsem schopen, nevim jestli brani antivirus ci co, procpat *.doc soubor k jakemukoli uploadu, ani tu, ani na fcb :-(

Nad smlouvami jsme dnes prosedeli celkem dost dlouhy cas se zelenymi (celou dobu, ja, bara a franta, část doby zdenek a kacka, za zelene krajský predseda Jirka Skoda, republikovy místopředseda Dan Pitek a místostarosta Ústí nad Labem - město Karel Karika). Verze ABBAABA (Strana zelených a Piráti) je podle nich horko tezko prosaditelna, ale, ze to zkusi (jsou pod podobnym tlakem jako nas vyjednavaci team... během vyjednavani s prokrajem jim také odesli dva clenove)... Verze ABABABABA (Piráti a Strana zelených) je prosaditelná jednoduse.

Potrebujeme maximálně rychle najít konsenzus, nejlépe, abychom byli zítra schopni říci kterou variantu upřednostňujeme (z rychlodebaty na fcb vychazelo, ze obe varianty jsou schudne, ale ze bychom preferovali abbaabab...
Muzeme s tim zkusit nastoupit, jen nevim jak to budeme obhajovat zítra před minimalne 40 lidmi na jejich snemu po tom dnesnim fiasko, kdy na nejdulezitejsi snem za poslední mesice dorazi 5 piratu (do konce zustali 3)... Fakt nevim, jak něco takového budeme chtit prosazovat...

Jo, a zacnete premyslet, koho si dame na kandidátku, abychom naplnili sva mista... Nemame tolik clenu...

A jen zkusim rychle k pripominkam...
Finance... Nepochopili jsme se před tim, měli jsme za to, ze zeleni zastiti svým uctem celou koalici, ale nebude to tak. Rada bude podle schváleného rozpoctu určovat z kterého uctu se co zrovna zaplati. Obe strany mají transparentni ucet, bude dopředu schvalen rozpocet, o cerpani rozhoduje Rada.
Radkovy připomínky... většina tech připomínek je v podstate resena nasemi vnitřními předpisy, pripadne si muzeme udelat samostatne usneseni jak jsem jiz navrhoval nekde v diskuzi tusim na fcb, ale do koalicni smlouvy to nepatri... clenove rady za piraty jsou samozrejme vazani vuli KF, nemohou si hlasovat podle toho jak se jim zamane... Ad ještě o nevymozitelnosti nekterych bodu... No, ona i takovato koalicni smlouva je dejure jen gentlemanska domluva... Neexistuji zadne zakonne prostředky jak něco z toho vymahat krom ukonceni te smlouvy, nejsou definovany zadne tresty.
Ad odstavec na regionalni a gendrovou vyvazenost... Zeleni uznavaji nase principy, nebudou to po nas vyzadovat, ac by si to prali. Rozhodujici jsou nase primarky.
Přílohy
Koalicni_smlouva_2016-ABBAABABABA_VARIANTA.odt
(31.19 KiB) Staženo 65 x
Koalicni_smlouva_2016_ZIP_VARIANTA.odt
(31.45 KiB) Staženo 66 x
OFFTOPICNesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl. Voltaire
Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli. M.L.King
Člověk není Homo Sapiens Sapiens, ale Pan Narrans. Terry Pratchett
Tož, demokracii bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty. Tomáš Garrigue Masaryk
Uživatelský avatar
Vladimir.Charvat
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 312
Registrován: 04 lis 2010, 15:57
Profese: strojařský konstruktér, promotér
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Vladimir.Charvat »

Ještě doplním, že na naši námitku, že v médiiích bude vidět jen leader, bylo rozhodnuto, že do médií budou vysílání oba leaderi rovnomerne...
OFFTOPICNesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl. Voltaire
Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli. M.L.King
Člověk není Homo Sapiens Sapiens, ale Pan Narrans. Terry Pratchett
Tož, demokracii bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty. Tomáš Garrigue Masaryk
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Michael.Polak »

Radek.Holodnak píše: 3. 08 - Průměrný volič nemá rád cyklisty, protože má svoje auto a tak mu to vyhovuje. Tímto odstavcem jen každého z nich naserete. "Cyklo-koordinátor", nová byrokratická zátěž, papaláš, který se bude fotit u přestřihávání zbytečných cyklostezek, na kterých budou rejžovat Řebíčkové a jiní (já vím, že to tak nechceme, ale reálná praxe je reálná praxe). Cyklistiku ano, ale ne "cyklofašismus". Zeleným je třeba sdělit, že Piráti cyklistiku programově nepodporují a nemají potřebu ji akcentovat v programu. Tak alespoň méně agresivně zformulovat. Říkám, já jsem se naštval už na prvním řádku.
No jo, ale bude tvůj "průměrný volič" vůbec někdy volit Piráty? Jak nás někdo může obviňovat z populismu, když si troufneme mít v programu "nepopulární" témata.

Lidí, co chtějí jezdit na kole, není tak málo. Současně, cyklostezky jsou oblíbený způsob tahání eurodotací. Současně, Zelení mají podivný monopol na to mít cyklistiku v programu, ale to směřuje k extrému, kdy "cokoliv cyklistického" je najendou dobře, i když jde třeba o zjevný tunel veřejných prostředků.

Nějaký "koordinátor" by právě dával smysl, aby ty peníze když už, tak šly do projektů, které mají hlavu a patu. Koneckonců - ono se to dá podat i tak, že čím víc lidí dostane šanci využít svoje kolo, tím víc místa zůstane na silnicích pro ty, kteří chtějí zůstat ve svém autě.

Kromě toho, městská cyklistika je vysloveně městská věc, kterou lidem na venkově prostě nevysvětlíte. Tohle je typická věc, která patří spíš do městských, než třeba krajských volební programů... bohužel.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Barbora.Pribylova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 364
Registrován: 27 říj 2013, 19:52
Profese: Koordinátor dobrovolníků
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Barbora.Pribylova »

Právě jsem obdržela info od Zelených - mají navolených prvních pět čelních kandidátů.

Lídr kandidátky: Daniel Pitek http://www.respekt.cz/tydenik/2012/13/l ... -milesovce
Dvojka: Lenka Kodytková http://klasterec.zeleni.cz/2014/07/13/m ... kodytkova/
Trojka: Karel Karika http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/k ... 50420.html
Čtyřka: Vladimír Buřt (odkaz ve vlákně)
Pětka: Renata Vášová http://litomerice.zeleni.cz/index.php/o ... ata-vasova
tel: 734370038xx

" I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě. "
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Koho nominujeme do Rady koalice? Mě napadá, že by tam prostě byl dosavadní de facto vyjednávací tým, tj. Bára, Lukáš a Vláďa. Jiné nápady?

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Já bych v té radě rád viděl tebe, Františku. Měl bys o to zájem, prosím?
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Předvolební vyjednávání 2015

Příspěvek od Vit.Konecny »

Normálně bych naší část Rady koalice volil. Nejdemokratičtější způsob, nejméně pochybností a nejvíc spokojených.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Odpovědět

Zpět na „Ústecký kraj“