KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 305
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 536 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Adam.Senk »

David_Palan píše: 26 zář 2023, 22:26

Ahoj,
jelikož se nedělní schůze KF trefila přímo do rodinné oslavy mých narozenin, nemohl jsem se zúčastnit a zeptat osobně. Takže touto formou se omezím toliko na jediný dotaz.

Prosím kandidáty na místopředsedy, aby vyjádřili svůj osobní názor na faux pas, ke kterému došlo přijetím mimořádných odměn ve výši 90 tis. Kč pirátským krajským zastupitelem, který přitom byl trvale uvolněn pro výkon své funkce? Považujete to za selhání či omluvitelné pochybení? A považujete jím zvolený způsob řešení (rozdání odměny na dobročinné účely) za dostatečné řešení ke zhojení situace?

Pro připomenutí o co šlo:
https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/ ... dmeny.html

Ahoj,
já to samozřejmě považuju za problematické OFFTOPICCo se týče důvodu, proč si daný krajský zastupitel požádal, to vysvětlil osobně práve na zmíněné nedělní schůzi KF. To úplně nechci rozebírat, protože s nikým netrávím celý den a klidně věřím, že naší zastupitelé do práce dávají mimořádné nasazení. Zejména z politického důvodu. Tyhle odměny vždycky působí divně a běžně se pro občany/voliče/veřejnost posuzuje co je oprávněné a co ne.

Samozřejmě ve chvíli, kdy si o takové odměny řekne třeba půlka krajského zastupitelstva, tak je to absolutně neobhajitelné a je blbé bejt v týhle partě zahrnutej, i kdybych prostě podával mimořádný výkon 24/7.

Ve chvíli, kdy my třeba v Roudnici n/L vystupujeme proti mimořádným odměnám, nám pak taková situace stěžuje práci. A prostě hůře se pak člověku "schovává" za stranu, musí více tu kritiku vznášet jako samostatná osoba, což je prostě zase náročnější na psychiku a vede to pak k opotřebení pirátských zastupitelů, kteří často nesou pirátskou politiku v obcích sami.

Co mě ale přijde podstatnější pro výkon případného mandátu člena PKS je toto:

Celkově mi přijde, že vazba mezi členskou základnou a zastupitelským klubem není moc silná. Já chápu, že zastupitelé a zastupitelky si nemohou nechat každé rozhodnutí validovat členskou základnou. Jakože bychom ke každému postoji schvalovali nějaké usnesení je blbost. Naopak očekávám od zastupitelů a zastupitelek velkou míru autonomie, schopnost se rozhodovat a určitou míru leadershipu.

Na druhou stranu, je mi jasný že zastupitelský klub často řeší témata, která jsou ožehavá nebo nějak problematická a měl by mít určitý cit pro to, aby si uměl pro zpětnou vazbu řadového členstva zajít. Toto je právě jeden z příkladů.

Je to tedy pro mě spíš otázka do primárek na kraj, na druhou stranu, aby taková věc mohla fungovat, je nutné aby zastupitelský klub měl v PKS partnera, který mu s tímto pomůže. I to je IMHO jedna z úloh, která před novým PKS leží.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Senk za příspěvky (celkem 4):
Petr.Stastny, Miloslava.Karfilatova, anon1012, Vit.Rous

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Uživatelský avatar
Petr.Stastny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 63
Registrován: 14 srp 2020, 08:35
Profese: konstruktér
Dal poděkování: 239 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Petr.Stastny »

David_Palan píše: 26 zář 2023, 22:26

Ahoj,
jelikož se nedělní schůze KF trefila přímo do rodinné oslavy mých narozenin, nemohl jsem se zúčastnit a zeptat osobně. Takže touto formou se omezím toliko na jediný dotaz.

Prosím kandidáty na místopředsedy, aby vyjádřili svůj osobní názor na faux pas, ke kterému došlo přijetím mimořádných odměn ve výši 90 tis. Kč pirátským krajským zastupitelem, který přitom byl trvale uvolněn pro výkon své funkce? Považujete to za selhání či omluvitelné pochybení? A považujete jím zvolený způsob řešení (rozdání odměny na dobročinné účely) za dostatečné řešení ke zhojení situace?

Ahoj,

současný systém vyplacení odměn taktéž považuju za problém. Mimořádné odměny by měly být vypláceny opravdu mimořádně za mimořádné výsledky a to v letech ekonomické prosperity. Rok 2022 rozhodně tímto rokem nebyl. Utáhnout si opasky musel jak stát, tak i jeho občané. Proto považuju požádaní o odměnu a její následné schválení za selhání. A zda považuju způsob řešení ke zhojení situace za dostatečný? To je těžká otázka. Co udělat se získaným prasetem, když už je zabité a opéká se na rožni? Nezbyde nic jiného, než jej darovat hladovým a potřebným. Samozřejmě se dá i zvážit, zda nadále dělat řezníka. Ale to není v tomto případě úkol strany a ani jejích členů, aby toto řešila, jelikož to není v přímém rozporu se stranickým programem ani jejími stanovami. Jejím úkolem je se k věci postavit čelem a říct, že to nebylo správné. Následky a řešení si každý řezník musí zvážit sám.

Tož tak. Díky za otázku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Stastny za příspěvky (celkem 2):
Miloslava.Karfilatova, anon1012
Jiri.Baudis
Příspěvky: 285
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Jiri.Baudis »

David_Palan píše: 26 zář 2023, 22:26

Ahoj,
jelikož se nedělní schůze KF trefila přímo do rodinné oslavy mých narozenin, nemohl jsem se zúčastnit a zeptat osobně. Takže touto formou se omezím toliko na jediný dotaz.

Prosím kandidáty na místopředsedy, aby vyjádřili svůj osobní názor na faux pas, ke kterému došlo přijetím mimořádných odměn ve výši 90 tis. Kč pirátským krajským zastupitelem, který přitom byl trvale uvolněn pro výkon své funkce? Považujete to za selhání či omluvitelné pochybení? A považujete jím zvolený způsob řešení (rozdání odměny na dobročinné účely) za dostatečné řešení ke zhojení situace?

Pro připomenutí o co šlo:
https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/ ... dmeny.html

Jelikož je zatím ještě kandidátem na místopředsedu i má osoba, tak si dovolím taktéž zareagovat. Ano, byla to chyba, moje zbrklost, politická nevyzrálost a není pro to moc omluva. Odnáším si to, co jsem zasel a nedobře to vypadá i vůči ostatním kolegům zastupitelům z jiných úrovní, nýbrž i z té krajské a samozřejmě vůči veřejnosti. A jen mi to patří. Nicméně daný systém jsem kritizoval veřejně tehdy a kritizoval jsem jej i nyní, když se odměny "rozdávali" napodruhé. Navrhl jsem revizi, tak aby se nestalo, že požádají ti co naprosto nic nedělají (aspoň toto se z části povedlo), bohužel revize prošla korekcí konkurenčních stran a ve finále i krajského vedení. Navíc jsem navrhl i přímo na zastupitelstvu, aby si zastupitelé na posledním zastupitelstvu odhlasovali pouze polovinu odměn, což v opozici bylo jasné že neprojde. Avšak tohoto posledního žádání jsem již nebyl účasten a do budoucna již ani nebudu.

P.s. Pro upřesnění jsem celých 65 tisíc čistého rozdělil mezi útulky Ústeckého kraje a zdarmákům Karla Kariky, což by mělo být i dohledatelné.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Baudis za příspěvky (celkem 6):
Jakub.Pribyl, Miloslava.Karfilatova, Adam.Senk, Lukas.Rysavy, Jan.Bartonicek, Vit.Rous
Uživatelský avatar
Radek.Milicevic
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 42
Registrován: 11 říj 2018, 20:14
Bydliště: Louny
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Radek.Milicevic »

Vypadá to, že v PKS dojde k obměně a jak před 2 lety psala Katka, tak i já si myslím, že každý orgán potřebuje čerstvý vítr. Zdá se mi ale, že máme stále málo přihlášených kandidátů, proto nominuji ještě dva "nováčky" a jednoho "zavedeného" aktivního člena. Nominace níže:

Uživatelský avatar
Radek.Milicevic
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 42
Registrován: 11 říj 2018, 20:14
Bydliště: Louny
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Radek.Milicevic »

Nominuji na místopředsedu @Petr.Sudek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Milicevic za příspěvky (celkem 6):
Adam.Senk, Petr.Stastny, Miloslava.Karfilatova, Antonin.Budaj, Jiri.Baudis, Pavel.Nadolecki
Uživatelský avatar
Radek.Milicevic
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 42
Registrován: 11 říj 2018, 20:14
Bydliště: Louny
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Radek.Milicevic »

Nominuji na místopředsedu @Bedrich.Hadek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Milicevic za příspěvky (celkem 7):
Adam.Senk, Petr.Stastny, Miloslava.Karfilatova, Antonin.Budaj, Jiri.Baudis, Lukas.Rysavy, Pavel.Nadolecki
Uživatelský avatar
Radek.Milicevic
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 42
Registrován: 11 říj 2018, 20:14
Bydliště: Louny
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Radek.Milicevic »

Nominuji na místopředsedu @Dalibor.Zahora

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Milicevic za příspěvky (celkem 7):
Adam.Senk, Petr.Stastny, Miloslava.Karfilatova, Antonin.Budaj, Jiri.Baudis, Lukas.Rysavy, Pavel.Nadolecki
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A došlo i na hvězdnou pěchotu. :D neboj vyjádřím se 8-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Baudis, Petr.Stastny, Radek.Milicevic

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Rysavy
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 359
Registrován: 05 lis 2018, 14:55
Profese: Student FŽP ČZU
Bydliště: Most
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 397 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

Naše PKS poslední dvě období fungovalo v podobném složení. Věřím, že pro takový kolektivní orgán a fungování celého KS bude ku prospěchu, dostane-li nové impulsy v podobě částečné obměny členů/ek. Děkuji tedy Bédovi za nominace, ale jak jsem již avizoval na krajské schůzi, tímto obě odmítám.

Ná závěr bych chtěl poděkovat celému KS za možnost být poslední dvě období v našem PKS a ostatním z PKS za skvělou spolupráci. Věřím, že tato volba umožní dalším členům/kám získat cenné zkušenosti z působení v předsednictvu a zachování kontinuity při zvolení některých starých členů/ek PKS.

Lukáš Ryšavý
Člen Zastupitelstva Ústeckého kraje a Výboru pro kulturu a památkovou péči

-
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie." - Le Corbusier

Uživatelský avatar
Sarka.Rousova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 77
Registrován: 18 čer 2018, 07:25
Profese: Zdravotní laborant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Sarka.Rousova »

Děkuji moc za nominaci, ale odmítám. Děkuji za pochopení

Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Rousova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Miloslava.Karfilatova, Petr.Stastny
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“