[OT a jiné z nominačního vlákna Mikuláše Ferjenčíka do eurovoleb]

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5607 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Tomas.Martinek píše: 30 kvě 2023, 15:31

Četl jsi, co jsem napsal? Můžeš se zeptat asi jakéhokoliv bývalého poslance, kteří u toho byli...

Jako jeden z bývalých poslanců hlásím, že jsem Mikuláše celou dobu vnímal jako proponenta koaličního postupu se STAN. Tento jeho postoj dokládá i jeho emocionální projev za zavřenými dveřmi během posledního zasedání tehdejšího poslaneckého klubu, kdy se slzami v očích a přeskakujícím hlasem štkal, že se omlouvá Lence Kozlové, protože jediná z celýho klubu měla zdravej rozum a do tý koalice nechtěla jít. To dokládá, že si Mikuláš uvědomuje, že on si zdravej rozum nezachoval.

Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 848
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Eva.Novakova píše: 30 kvě 2023, 15:37
Tomas.Martinek píše: 30 kvě 2023, 15:31

Četl jsi, co jsem napsal? Můžeš se zeptat asi jakéhokoliv bývalého poslance, kteří u toho byli...

A jakej benefit jsme z toho konkrétně měli my ostatní členové a členky strany, kteří se měli nějak rozhodovat, hlasovat, zvažovat všechny možnosti? A zvlášť ti, co se jako odpůrci koalice (ať už právem nebo ne) cítili nějakým způsobem ostrakizovaní? Pamatuju si, že v té době to chtělo docela odvahu, to vůbec říct nahlas, že pro koalici hlasovat nebudu (a oceňuju všechny, kdo to udělali veřejně).

Členstvo s tím bylo seznámeno společně s analýzami včetně té kroužkovací, v té chvíli jsem po ujištění ošetření ve smlouvě nebyl proti ani já, protože jsem podlehl argumentům chybné analýzy a cítil požadavky veřejnosti na slučování stran pro porážku volebního systemu. Poté rozpustit koalici by mohlo dávat smysl až po změně volebního zákona, která zase už byla přijata těsně před volbami a v té době by to veřejně vypadalo, že se bojíme a pirátům by to zase uškodilo. Kdybych tušil podrazy koaličního partnera, tlačil bych to i tak...

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5593
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22610 poděkování
Dostal poděkování: 4573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT a jiné z nominačních vláken do eurovoleb]

Příspěvek od Robert.Magni »

:D výborně se bavím, jak Cenzor vyhodnotil meritum věci proč lidem vadí kandidát jako OT :D

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2371
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4007 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: [OT a jiné z nominačních vláken do eurovoleb]

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Robert.Magni píše: 30 kvě 2023, 15:48

:D výborně se bavím, jak Cenzor vyhodnotil meritum věci proč lidem vadí kandidát jako OT :D

Kdo to tady přesunuje 🤦‍♂️?

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Eva.Novakova »

Tomas.Martinek píše: 30 kvě 2023, 15:46
Eva.Novakova píše: 30 kvě 2023, 15:37
Tomas.Martinek píše: 30 kvě 2023, 15:31

Četl jsi, co jsem napsal? Můžeš se zeptat asi jakéhokoliv bývalého poslance, kteří u toho byli...

A jakej benefit jsme z toho konkrétně měli my ostatní členové a členky strany, kteří se měli nějak rozhodovat, hlasovat, zvažovat všechny možnosti? A zvlášť ti, co se jako odpůrci koalice (ať už právem nebo ne) cítili nějakým způsobem ostrakizovaní? Pamatuju si, že v té době to chtělo docela odvahu, to vůbec říct nahlas, že pro koalici hlasovat nebudu (a oceňuju všechny, kdo to udělali veřejně).

Členstvo s tím bylo seznámeno společně s analýzami včetně té kroužkovací, v té chvíli jsem po ujištění ošetření ve smlouvě nebyl proti ani já, protože jsem podlehl argumentům chybné analýzy a cítil požadavky veřejnosti na slučování stran pro porážku volebního systemu. Poté rozpustit koalici by mohlo dávat smysl až po změně volebního zákona, která zase už byla přijata těsně před volbami a v té době by to veřejně vypadalo, že se bojíme a pirátům by to zase uškodilo. Kdybych tušil podrazy koaličního partnera, tlačil bych to i tak...

Já ti neberu, že byl (možná) proti, jen se ohrazuju proti tomu, že by to teď mělo být prezentováno jako nějaká jeho přednost nebo snad zásluha, když o tom vlastně (kromě některých členů poslaneckého klubu) nikdo nevěděl a tento názor neprezentoval veřejně. Pokud tam nějaká zásluha je (a ty tam nějakou vidíš), přinejmenším bych ji formulovala jinak. Takhle je to tak trochu nefér (a to myslím fakt jako popis - když nějakej názor neřeknu nahlas, nemůžu ho pak prezentovat jako úspěch nebo přínos ve chvíli, kdy se mi to hodí).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Robert.Magni

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2489
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1765 poděkování
Dostal poděkování: 2846 poděkování

Re: [OT a jiné z nominačních vláken do eurovoleb]

Příspěvek od Tomas.Valek »

Lukas.Dolezal píše: 30 kvě 2023, 15:54
Robert.Magni píše: 30 kvě 2023, 15:48

:D výborně se bavím, jak Cenzor vyhodnotil meritum věci proč lidem vadí kandidát jako OT :D

Kdo to tady přesunuje 🤦‍♂️?

Moderuji to já, to nominační vlákno slouží k tomu, aby si na základě něho splnili v září členové de minimum. Volné diskuse na nejrůznější témata tomu nepomůžou, pokud by šlo o jeden dva, tak se nic neděje, ale tady roste mimoběžná diskuse. DO vlákna patří primárně jen otázky na kandidáta a jeho odpovědi, vyjádření podpory či naopak nepodpory a to je z valné většiny vše. Pro volnou diskusi tu je k dispozici tento OT.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Robert.Magni

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5593
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22610 poděkování
Dostal poděkování: 4573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT a jiné z nominačních vláken do eurovoleb]

Příspěvek od Robert.Magni »

Tomas.Valek píše: 30 kvě 2023, 16:09
Lukas.Dolezal píše: 30 kvě 2023, 15:54
Robert.Magni píše: 30 kvě 2023, 15:48

:D výborně se bavím, jak Cenzor vyhodnotil meritum věci proč lidem vadí kandidát jako OT :D

Kdo to tady přesunuje 🤦‍♂️?

Moderuji to já, to nominační vlákno slouží k tomu, aby si na základě něho splnili v září členové de minimum. Volné diskuse na nejrůznější témata tomu nepomůžou, pokud by šlo o jeden dva, tak se nic neděje, ale tady roste mimoběžná diskuse. DO vlákna patří primárně jen otázky na kandidáta a jeho odpovědi, vyjádření podpory či naopak nepodpory a to je z valné většiny vše. Pro volnou diskusi tu je k dispozici tento OT.

Ta mimoběžná diskuse totiž není mimoběžná, nýbrž přesně naopak - cenzuruješ zcela zásadní věci, čím zabráníš svému deklarovanému cíli,,aby členové mohli splnit deminimum,, :D :D :D :D

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2489
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1765 poděkování
Dostal poděkování: 2846 poděkování

Re: [OT a jiné z nominačních vláken do eurovoleb]

Příspěvek od Tomas.Valek »

Zkus to Roberte přetavit v dotazy na kandidáta (zvlášť když odpovídá, to se moc často neděje), to vlákno se jinak zcela utopí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Robert.Magni

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2371
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4007 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: [OT a jiné z nominačních vláken do eurovoleb]

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Tomas.Valek píše: 30 kvě 2023, 16:09
Lukas.Dolezal píše: 30 kvě 2023, 15:54
Robert.Magni píše: 30 kvě 2023, 15:48

:D výborně se bavím, jak Cenzor vyhodnotil meritum věci proč lidem vadí kandidát jako OT :D

Kdo to tady přesunuje 🤦‍♂️?

Moderuji to já, to nominační vlákno slouží k tomu, aby si na základě něho splnili v září členové de minimum. Volné diskuse na nejrůznější témata tomu nepomůžou, pokud by šlo o jeden dva, tak se nic neděje, ale tady roste mimoběžná diskuse. DO vlákna patří primárně jen otázky na kandidáta a jeho odpovědi, vyjádření podpory či naopak nepodpory a to je z valné většiny vše. Pro volnou diskusi tu je k dispozici tento OT.

To nejsou volné diskuze, ale reakce na to, co padlo v tom vlákně a co jsi nezmoderoval.

S tímto velmi volným výkladem co je off topic nesouhlasím a taky nesouhlasím s tím, že něco tam necháš (jeden, dva příspěvky) a něco odmoderuješ do off topicu.

Dáš do těch nominačních vláken odkaz na toto vlákno, aby byly vidět reakce na to, co padlo v těch původních vláknech?

EDIT: gramatika.

Naposledy upravil(a) Lukas.Dolezal dne 30 kvě 2023, 16:42, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Eva.Novakova

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5593
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22610 poděkování
Dostal poděkování: 4573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT a jiné z nominačních vláken do eurovoleb]

Příspěvek od Robert.Magni »

Tomas.Valek píše: 30 kvě 2023, 16:25

Zkus to Roberte přetavit v dotazy na kandidáta (zvlášť když odpovídá, to se moc často neděje), to vlákno se jinak zcela utopí.

V pohodě, kromě ,,cenzury,, samé vnímám i to, že cenzuruješ spravedlivě a konzistentně ve všech debatách

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Tomas.Valek

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“