Rozhodování za dítě

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Má zákonný zástupce (rodič) rozhodovat za dítě?

ANO, do půl roku.

8
14%

ANO, do 1 roku.

6
10%

ANO, do 2 let.

5
8%

ANO, do 5 let.

5
8%

ANO, do 10 let.

5
8%

ANO, do 15 let.

12
20%

ANO, do 18 let.

4
7%

NE, v žádném případě. Pokud dítě není rozumově schopno se samo rozhodnout, má rodič počkat do doby, než toho schopné bude.

7
12%

nevím / nezajímá mě to.

7
12%
 
Celkem hlasujících: 30 - Celkem hlasů: 59

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Rozhodování za dítě

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Ondřeji, majzla. Tak dlouho se budeš bavit s Viletou, až se staneš Filetou. Je neuvěřitelné, že toto, co se tu odehrává, se uznává jako diskuze, ale normální diskuze,ve které opravdu o něco jde a není to mlácení prázdné slámy, kde si někdo dovolí říct typíčo/kokoti je diskvalifikovaná a pomalu se za to stydíme..

Já jsem byla taky mamánek a mimoň do skoro plnoletosti, ale asi bych tím nikdy nešermovala v diskuzi. Některé děcko potřebuje opečovat míň, některé víc, ale tohle, co se tu předvádí, je pravděpodobně počínající stařecká dětinskost a někdo by za tu osobu měl asi rozhodnout, že v tom pokračovat nesmí. Mám založit anketu?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Novy, Robert.Magni, Ondrej.Kalis, Robert.Cuma, Marek.Necada, ypsilonx

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34760
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31659 poděkování
Dostal poděkování: 25745 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhodování za dítě

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dominika.Michailidu píše: 10 úno 2022, 11:38

Já jsem byla taky mamánek a mimoň do skoro plnoletosti, ale asi bych tím nikdy nešermovala v diskuzi. Některé děcko potřebuje opečovat míň, některé víc, ale tohle, co se tu předvádí, je pravděpodobně počínající stařecká dětinskost a někdo by za tu osobu měl asi rozhodnout, že v tom pokračovat nesmí. Mám založit anketu?

A co přesně (který můj výrok) ti připadá jako stařecká dětinskost? Takhle se blbě reaguje.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Rozhodování za dítě

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Spíš celkově tvůj ňimravý styl diskuze. Strašně mi to připomíná přestřelky, co mám s dětma, ale tam to beru, že se jako učí, že..

Jinak to bylo spíš rýpnutí do toho tématu tady, než že bych tě chtěla vycancelovat. Určit, kdy je za jakéhokoli člověka už/ještě potřeba rozhodovat věci nebo ne.. je prostě těžký a dost subjektivní a .. omezující? Ale forma, jakou se to má dělat, v tom se asi posouvat můžeme jako společnost celkově hodně moc. Jako vlastně ve všem, co se týká mezilidské komunikace; tam vidím velké rezervy a příčinu mnoha problémů.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, Robert.Magni

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34760
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31659 poděkování
Dostal poděkování: 25745 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhodování za dítě

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dominika.Michailidu píše: 10 úno 2022, 18:13

Spíš celkově tvůj ňimravý styl diskuze. Strašně mi to připomíná přestřelky, co mám s dětma, ale tam to beru, že se jako učí, že..
OFFTOPIC
Jinak to bylo spíš rýpnutí do toho tématu tady, než že bych tě chtěla vycancelovat. Určit, kdy je za jakéhokoli člověka už/ještě potřeba rozhodovat věci nebo ne.. je prostě těžký a dost subjektivní a .. omezující? Ale forma, jakou se to má dělat, v tom se asi posouvat můžeme jako společnost celkově hodně moc. Jako vlastně ve všem, co se týká mezilidské komunikace; tam vidím velké rezervy a příčinu mnoha problémů.

Jo takhle, no já byl vždycky šťoural a člověk se učí celý život, že? :D

Mě se prostě zdá, že se lidstvo, alespoň v té naší civilizaci, posouvá příliš rychle. Mám takový dojem, že i někteří psychiatři tvrdí, že lidský mozek není schopen (v průměru populace) takové změny pojmout a zpracovat v jedné generaci. Dřív třeba platilo tisíce let, že se chycenému zloději usekla ruka a možná je škoda, že se s tím přestalo. :P Dvakrát a dost, bezruký zloděj toho moc neukradne. :P Dítě se narodilo, během pár let vstřebalo tuto tradici a většina se jich dožila stáří s oběma rukama. Dneska máš v TV "Pachatelem je 40-letý recidivista, který byl za krádeže již 20x odsouzen." :roll: Podobně to máš s dětmi. Fyzické tresty byly jistě už za Kromaňonců, protože savec většinou na fyzickou bolest reaguje útěkem nebo ztuhnutím (kromě samců v říji), ;) A najednou během nějakých 100 let se tu prosazuje výchova bez fyzických trestů a během posledních 30-40 let čím dál více, ale nevíme, co to udělá za 200 let. Třeba "náš svět" nevychovaných fracků bez jakéhokoliv respektu k pravidlům a autoritám převálcuje jiný svět, kde autorita rozhoduje, i kdyby neměla pravdu. Samozřejmě nevolám po příchodu takového světa, ale neděláme někde chybu, když se dobrovolně zříkáme veškerého, i toho sebemenšího násilí? Plácnutí, kdy se víc lekneš, než tě to bolí, podle mě není násilí a kdo to tvrdí je mimoň. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Barbora.Hruzova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5615
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22652 poděkování
Dostal poděkování: 4592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhodování za dítě

Příspěvek od Robert.Magni »

Pindací vlákno je zamčený a do jednání se tuto moc nehodí, ale smíchy jsem spadl z betle :D
Tak tohle mě neskutečně pobavilo :D

Učitelé základních škol častěji vztáhnou ruku na své dítě než ostatní rodiče. Fyzický trest někdy volí čtyři z pěti kantorů, u ostatních rodičů je to o deset procent méně. Čtvrtina učitelů dala svým žákům pohlavek. Vyplývá to z výzkumu, který pro Nadaci Naše dítě zpracovala společnost Gfk.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ucit ... _domaci_jj

Kat o morálce káže :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Hruzova, Petr.Vileta

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34760
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31659 poděkování
Dostal poděkování: 25745 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhodování za dítě

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše: 11 úno 2022, 11:59

Tak tohle mě neskutečně pobavilo :D

Učitelé základních škol častěji vztáhnou ruku na své dítě než ostatní rodiče. Fyzický trest někdy volí čtyři z pěti kantorů, u ostatních rodičů je to o deset procent méně. Čtvrtina učitelů dala svým žákům pohlavek. Vyplývá to z výzkumu, který pro Nadaci Naše dítě zpracovala společnost Gfk.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ucit ... _domaci_jj

No jistě, oni jsou s těmi parchanty víc než ostatní. Dopravní přestupek také udělá častěji rozvozce pizzy, než důchodce z venkova, který jede 4x do roka na hřbitov čistit hrob. :)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“