Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Chtěla jsem něco říct už při volbě minulého termínu, ale řeknu to aspoň teď jako poznámku..

Moc se mi nelíbí, že v poslední době začínají být pirátská setkání, na kterých jsou řešeny důležité věci, plánována na pracovní dny nejlépe v rámci pracovní doby. To, že je přidaná možnost účastnit se online přes Jitsi, je sice pěkné, ale pokud je někdo v práci, tak je to jen těžko využitelné (v závislosti na typu práce a šéfa ;) ).

Jak říkám.. netýká se to imho jen Editorského týmu pro KV2020, jde mi o obecný princip.. uvažuju, že na to založim samostatné vlákno.. Příjde mi to totiž dost diskriminační :/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Blanka.Lednicka, Dalibor.Zahora, Jakub.Nepejchal, Frantisek.Navrkal

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Janka.Michailidu píše: 22 zář 2019, 09:12 Chtěla jsem něco říct už při volbě minulého termínu, ale řeknu to aspoň teď jako poznámku..

Moc se mi nelíbí, že v poslední době začínají být pirátská setkání, na kterých jsou řešeny důležité věci, plánována na pracovní dny nejlépe v rámci pracovní doby. To, že je přidaná možnost účastnit se online přes Jitsi, je sice pěkné, ale pokud je někdo v práci, tak je to jen těžko využitelné (v závislosti na typu práce a šéfa ;) ).

Jak říkám.. netýká se to imho jen Editorského týmu pro KV2020, jde mi o obecný princip.. uvažuju, že na to založim samostatné vlákno.. Příjde mi to totiž dost diskriminační :/
Souhlasím. A to i jako živnostník, který si pracovní dobu určuje sám. Mám ale čtyři děti (než někdo namítne, že jsou přece dopoledne v institucích - nejsou :D ) a pokud je potřebuju "udat" na hlídání, tak je to mnohem snazší v pozdně odpoledních až večerních hodinách než přes den (tuplem když je to celý den).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Janka.Michailidu píše: 22 zář 2019, 09:12 Chtěla jsem něco říct už při volbě minulého termínu, ale řeknu to aspoň teď jako poznámku..

Moc se mi nelíbí, že v poslední době začínají být pirátská setkání, na kterých jsou řešeny důležité věci, plánována na pracovní dny nejlépe v rámci pracovní doby. To, že je přidaná možnost účastnit se online přes Jitsi, je sice pěkné, ale pokud je někdo v práci, tak je to jen těžko využitelné (v závislosti na typu práce a šéfa ;) ).

Jak říkám.. netýká se to imho jen Editorského týmu pro KV2020, jde mi o obecný princip.. uvažuju, že na to založim samostatné vlákno.. Příjde mi to totiž dost diskriminační :/
Tam byl problém, že už jsem měl o víkendu domluvený akce a nepřišlo mi jako dobrý to odkládat.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Ahoj. Dnes jsem v 9:01 poslal mail s návrhem programu v této podobě republikovému předsednictvu. Mezitím se v živém dokumentu nahromadily další podněty a připomínky a stejně tak mi ještě dnes Lenka Kozlová zaslala svůj návrh částí o kultuře.

Jsem nyní na zahraniční cestě na Slovensko, takže během dneška nemám čas všechny tyto podněty vypořádat. Upozorním na toto republikové předsednictvo.

Pro jistotu ještě přikládám odeslanou verzi jako přílohu.
Přílohy
Společný program pro krajské volby - aktualizace.docx
Verze zatím odeslaná RP
(321.43 KiB) Staženo 56 x

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Dan.Lestina »

právě jsem na ca 10 adres poslal tento mail, jsem zvědav, jak to je:
Milí garanti, gesční poslanci a kontaktní osoby resortních týmů a programových skupin z resortů, ve kterých jsem se přihlásil ke spolupráci,
snažím se rozklíčovat, jak se teď tvoří společný krajský program a moc mi to nejde. Dokud to měl pod palcem editorský tým pod Frantou Navrkalem, měl jsem sice ke způsobu práce a zohledňování připomínek zásadní výhrady, ale bylo celkem jasně vidět, co se děje. Potom to nějak zmizelo z povrchu...

Dopisuju si o tom teď mj. s Šárkou, asistentkou RP. Ta říká, že přes resortní týmy již šlynějaké verze programu.Zajímalo by mě jenom, jestli někdo za vaše-naše 3 resortní týmy/programové skupiny připomínky podával, a konkrétně jaké a k jaké verzi přesně to bylo (verzí existuje totiž zřejmě několik a ze zápisů z RP navíc vyplývá, že MO a volební výbor to nyní přepracovává do nějakého nového, kratšího dokumentu). Popř. jestli někdo tu možnost připomínkovat měl a nevyužil.

Dále jsme za editorský tým velmi důrazně doporučili, aby se návrh programu odeslal také všem nebo většině relevantních externích odborníků ve vašich jistě obsáhlých databázích kontaktů, abychom program nedělali my ve straně na koleně, ale nechali ho projít skutečně odbornou externí oponenturou.Dostalo se k vám toto doporučení? Učinil tak někdo? Jaké připomínky přišly, prosím?

Moc děkuji za poslání/odkázání.
Mějte se,
D
PS: Reakce můžete případně napsat sem, abychom nespamovali tolik lidí: viewtopic.php?f=632&t=47978&p=640155
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Petr.Vileta, Blanka.Lednicka

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj. I já zjišťuji, kdo je nyní za program odpovědný, ale kromě obecné odpovědi, že RP jsem se dosud nic nedozvěděl. Podle mě totiž nikdo a už několik týdnů to spí. Snažím se to probudit alespoň ve volebním výboru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Dan.Lestina, Jiri.Snizek, Milan.Dadourek

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Dan.Lestina »

Hmm, v zápise z RP je toto, alespoň to sedí? Kdy myslíš, že půjde těch 50/25 bodů někde vidět?
RP píše:4. Krajský program
Akutální situace je taková, že Volební výbor vyprodukoval 50 nejzásadnějších bodů, po připomínkování a palcování RP z tohoto Mediální odbor vybral 25 nejzásadnějších bodů, které by měly být závazné pro všechny a nyní musí být asap připraveny k dotazování (ověření relevance problémů pro lidi v krajích). Proces bude trvat ještě cca 2-3 týdny. Dan Leština za RV k tomu sdělil, že by byl raději, aby kraje dostaly (resp. krajští zastupitelé) původní detailní program, na kterém je ale spousta další práce, zatímco pro veřejnost by byla určena stručnější verze. Olga upřesňuje, že toto je jedna z myšlenek - jedna veřejně prezentovaná verze, a poté detailní pro zastupitele, toto je ale třeba ještě dotáhnout a rozhodnout s Volebním výborem.
Viz: viewtopic.php?f=61&t=35129&start=120#p651275
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Jiri.Snizek, Martin.Smida

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Za 14 dní máme jednání vv. Po něm už snad půjde všechno ven.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Blanka.Lednicka

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Petr.Vileta »

Pavel.Stepanek píše: 05 lis 2019, 18:19 Za 14 dní máme jednání vv. Po něm už snad půjde všechno ven.
To bude až tak těžko stravitelné? :? :)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Editorský tým programu pro krajské volby 2020

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Petr.Vileta píše: 05 lis 2019, 21:30
Pavel.Stepanek píše: 05 lis 2019, 18:19 Za 14 dní máme jednání vv. Po něm už snad půjde všechno ven.
To bude až tak těžko stravitelné? :? :)
Budeme doufat, že se tak nestane. ;)

A hlavně tedy doufám, že došlo k nějakým oponenturám návrhu programu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Dan.Lestina

Blanka Lednická
KS Vysočina

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“