CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2229 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Jakub.Backa »

Řešíme to tu dva týdny a za tu dobu nebyla Janka schopna říct: "SocSol je extrémistická organizace se zrůdnou ideologií. Lituji, že jsem je podpořila."

Možná vysvětlení jsou jen dvě a obě jsou důvodem k odvolání: buď to Janka nelituje nebo se nechce členstvu omluvit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 2):
Filip.Jirousek, Tomas.Martinek
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Zapomněl jsi "revoluční Kremlem financovaná".

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 8):
Lukas.Novy, Jakub.Backa, Roman.Pasek, Ondrej.Kalis, Dalibor.Zahora, Vit.Zacek, Tomas.Prochazka, Michaela.Nepejchalova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Roman.Pasek »

Jakub.Backa píše: 01 čer 2023, 12:43

Řešíme to tu dva týdny a za tu dobu nebyla Janka schopna říct: "SocSol je extrémistická organizace se zrůdnou ideologií. Lituji, že jsem je podpořila."

Možná vysvětlení jsou jen dvě a obě jsou důvodem k odvolání: buď to Janka nelituje nebo se nechce členstvu omluvit.

Nebo třeba nechce psát nesmysly a měnit svoje přesvědčení, protože je jí vlastní integrita cenější než členství v RV? Už po několikáté ji do něčeho tlačíš a je to fakt nechutný.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Novy, Jan.Prokop, Ondrej.Kotas, Ondrej.Kalis, Lukas.Kohout, Dalibor.Zahora

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2229 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Jakub.Backa »

Děkuji, že oba potvrzujete můj závěr, pokud někdo nepovažuje SocSol za extrémisty se zrůdnou ideologií a místo toho je veřejně propaguje, tak holt do RV podle mě nepatří. A vy hlasujte, jak uznáte za vhodné. QED

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Jakub.Backa píše: 01 čer 2023, 12:43

Řešíme to tu dva týdny a za tu dobu nebyla Janka schopna říct: "SocSol je extrémistická organizace se zrůdnou ideologií. Lituji, že jsem je podpořila."

Možná vysvětlení jsou jen dvě a obě jsou důvodem k odvolání: buď to Janka nelituje nebo se nechce členstvu omluvit.

Možná to bude znít jako trolling (není), mně už tohle vyjádření velmi konkrétně asociuje:

Za tu dobu nebyla schopana říct: ,,Vstup vojsk Varšavské smlouvy byl nezbytná pomoc k zachování míru a lituji, že jsem se zúčastnila protestu proti němu."

Mrazí mě z toho. Prosím, jestli by se zejména ,,odpůrci komunismu" mohli mírnit. Zejména jejich výroky mi připomínají zrůdný režim.

Naposledy upravil(a) Ondrej.Kalis dne 01 čer 2023, 13:38, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvky (celkem 8):
Roman.Pasek, Adam.Rut, Lukas.Kohout, Lukas.Novy, Dalibor.Zahora, Vit.Zacek, Jiri.Kubalek, Michaela.Nepejchalova

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jakub.Backa píše: 01 čer 2023, 12:53

pokud někdo nepovažuje SocSol za extrémisty se zrůdnou ideologií a místo toho je veřejně propaguje, tak holt do RV podle mě nepatří.

Pak se nabízí otázka, zda někdo takový podle tebe patří na kandidátku do EP a pokud ne, jestli jsi už i od něj požadoval omluvu a distanc.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Kohout, Lukas.Novy, Dalibor.Zahora, Jan.Prokop, Ondrej.Kotas, Tomas.Prochazka, Michaela.Nepejchalova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Oznámení moderátora:

Tímto jmenuji @Vojtech.Pikal pomocným předsedajícím pro moderaci v tomto jednání.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Jan.Podhajsky píše: 01 čer 2023, 09:08

Taky bych radeji dane tema nepsychologizoval nebo nestigmatizoval pojmy jako osobnostni frustrace. To je otevirani pandoriny skrinky pro nehezky labelling.

Díky za připomínku a omlouvám se. Nechci otevírat žádné pandořiny skříňky, reagovala jsem na @Michael.Polak , který naznačoval, že to je nějaká úkladná korporátem inspirovaná akce na odvedení pozornosti.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Jan.Podhajsky
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 883
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Moje milé CF,

využívám možnosti pro závěrečné slovo největšího odpůrce.

Původně jsem chtěl napsat svůj tradiční příspěvek. Byl by velmi dlouhý. Bylo by tam asi trochu té ironie a okopávání směrem k druhé straně (což je diskusní zlozvyk, se kterým bojuji), upozorňování na lži a manipulace, které se v některých tvrzeních objevily, a hlavně snaha podchytit každý jeden argument oponentů a rozbít ho. A pak mi došlo, že bych tím vytvářel pouze kompilát příspěvků na podporu Janky a že toho jsme si v této diskusi užili již dostatek. A rozhodl jsem se to napsat jinak.

Pokud by někoho přece jenom zajímal příspěvek, ve kterém se snažím reagovat na věcné argumenty předkladatele, tak ho najdete na první stránce. Další zajímavé příspěvky, které podle mě hodnotně shrnují pohled proti odvolání, přikládám níže.

Jedním z faktorů, který umožnil úspěch pirátské strany, byla nepochybně i naše snaha dělat věci jinak, nepodléhat dogmatickým pohledům rigidních názorových proudů a brát si z jednotlivých směrů to, co považujeme za smysluplné a prospěšné. Romaznitost a přístupnost jiným pohledům jsme vždy vnímali jako naši výhodu, nikoli jako handicap.

Tahle strana vždy potřebovala ostřílené politické insidery v kvádrech, kteří se umí domluvit s ODS. Ale stejně tak potřebovala idealisty jako je Janka, kteří se nebojí brousit po hraně a přinášet jiný pohled na věc.

Jance se ten příspěvek v některých aspektech opravdu objektivně příliš nepovedl. Ale přihlaste se vy, kteří jste nikdy neudělali chybu. Přihlaste se vy, kteří jste vždy přesně odhadli, jak vaše slova a písmena budou působit. Důležité je, že Janka problém chápe a je připravená mu dále předcházet, což jasně napsala ve svém postu k tématu. V tomto směru učinila již první velmi konkrétní kroky a v duchu pirátských principů bude v budoucnu potenciálně kontroverzní příspěvky před jejich zveřejněním konzultovat i s dobrovolníky uvnitř strany.

Myslím, že tvrzení, že Janka se přešlapů dopouští pravidelně, je velmi nefér. Kauza ‘komunistka’ vznikla z textu uloženého na fóru, kde visel několik měsíců bez povšimnutí. Po dvou letech a mnoha mediálních a soukromých výstupech tady řešíme pár ne úplně domyšlených fotek. Pokud bychom takto tvrdě přistupovali ke srovnatelným prohřeškům všech volených představitelů, tak se obávám, že by nám moc představitelů nezbylo.

Mediální prezentace je nepochybně důležitá a je v pořádku apelovat na naše viditelné i méně viditelné členy, aby svoje veřejné výstupy promýšleli. Zároveň se ale nestávejme sterilní stranou, ve které bude prezentování vlastních názorů mimo hlavní proud na obtíž.

Mám Janku moc rád, velmi si vážím její práce v oblasti návykového chování, velmi respektuji její názory a myslím, že v RV vždy odváděla obrovské penzum práce. Budu samozřejmě hlasovat proti odvolání. Ale i pokud to máte hozené jinak, tak se zkuste zamyslet, jestli toto odvolání je to, co tahle strana aktuálně potřebuje nejvíce.

Levičák, pravičák, idealista, pragmatik, aktivista, politik - všichni jsme v první řadě Piráti. Mysleme na to.

PS: Zmíněné příspěvky k zamyšlení:
viewtopic.php?p=842631#p842631
viewtopic.php?p=841190#p841190
viewtopic.php?p=840929#p840929
viewtopic.php?p=841005#p841005
viewtopic.php?p=841017#p841017
viewtopic.php?p=841150#p841150

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5261
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 10/2023 - odvolání Janky Michailidu z funkce členky Republikového výboru

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Rostislav.Reha píše: 24 kvě 2023, 22:44

Ja bych (vzhledem k tomu, ze meritem teto veci je, alespon pro vetsinu diskutujicich, spis medialni dopad teto kauzy a nikoliv fakticke jednani Janky) poprosil @Veronika.Smidova o odpoved na tento dotaz, ktery zrejme v tom puvodnim topicu prehledla. Pripadne bych pozadal nove zvoleneho vedouciho MO @Marek.Valko, aby ty odpovedi od svych lidi zde zprostredkoval. Dekuji moc.

Rostislav.Reha píše: 23 kvě 2023, 18:30
Veronika.Smidova píše: 23 kvě 2023, 13:40

Čistě mediálně: ve chvíli, kdy se tato kauza rozjela, to už nemá žádná bezbolestná východiska bez negativního dopadu na naši stranu.

Chtel bych se pri te prilezitosti zeptat:

  1. Zda Ivan Bartos sve vyjadreni s vami konzultoval.
  2. Pokud ano, zda jste mu ho doporucili ci nikoliv.
  3. Pokud ne, zda byste mu ho doporucili ci nikoliv.

Dekuji.

Ja bych rad podotkl, ze na tento svuj dotaz jsem od MO nedostal odpoved...neni dobry, kdyz odbor ignoruje dotazy na CF jednani. :(
@Veronika.Smidova @Marek.Valko

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“