KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vit.Rous
Místní předsednictvo
Příspěvky: 75
Registrován: 13 kvě 2018, 13:22
Profese: projektant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Vit.Rous »

Ahoj, díky za nominaci, ale nebudu se ucházet o žádnou pozici v rámci PKS.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Rous za příspěvky (celkem 3):
Vladimir.Vlach, Miloslava.Karfilatova, Pavel.Nadolecki
Uživatelský avatar
Radek.Milicevic
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 42
Registrován: 11 říj 2018, 20:14
Bydliště: Louny
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Radek.Milicevic »

Dotazy na kandidáty:


(Nemusíte odpovídat na všechny, pokud vám bude nějaký dotaz nepříjemný. Odpovědi mi ale zásadně pomůžou v mém rozhodování)

  1. Na kolik procent se hlásíte do funkce kvůli prosazování vlastních představ a na kolik procent kvůli zájmům ostatních?
  2. Za jakých okolností byste odsouhlasili smlouvu (na cokoliv spojeného s vaší funkcí) bez výběrového řízení?
  3. Myslíte si, že vás funkce bude schopna posunout politické kariéře?
  4. Učinili jste dosud nějaké rozhodnutí, kdy jste se cítili pod tlakem a jednali v zájmu jiných Pirátů (nebo někoho na Piráty jakkoliv navázaného) aniž byste byli o rozhodnutí plně přesvědčeni?
  5. Jak byste řešili konflikty na krajské a komunální úrovni?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Milicevic za příspěvky (celkem 3):
Adam.Senk, Petr.Stastny, Pavel.Nadolecki
Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 363
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1077 poděkování
Dostal poděkování: 631 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

Radek.Milicevic píše: 26 zář 2023, 14:33

Dotazy na kandidáty:


(Nemusíte odpovídat na všechny, pokud vám bude nějaký dotaz nepříjemný. Odpovědi mi ale zásadně pomůžou v mém rozhodování)

1. Na kolik procent se hlásíte do funkce kvůli prosazování vlastních představ a na kolik procent kvůli zájmům ostatních?

Do PKS se hlásím s nabídkou víceméně administrativní podpory, kromě schůzí mimo Ústí a usnadnění grilování a vstupu nových členů, nemám žádnou výraznou agendu, kterou bych v PKS chtěla prosazovat.

2. Za jakých okolností byste odsouhlasili smlouvu (na cokoliv spojeného s vaší funkcí) bez výběrového řízení?

Pokud by narychlo ukončil spolupráci dodavatel a byl k dispozici na přechodnou dobu do vyhlášení nového výběrka dodavatel bývalý, případně uchazeč, který prošel výběrkem a byl na druhém místě.

3. Myslíte si, že vás funkce bude schopna posunout politické kariéře?

Nemyslím a neočekávám to.

4. Učinili jste dosud nějaké rozhodnutí, kdy jste se cítili pod tlakem a jednali v zájmu jiných Pirátů (nebo někoho na Piráty jakkoliv navázaného) aniž byste byli o rozhodnutí plně přesvědčeni?

Nejsem si toho vědomá.

5. Jak byste řešili konflikty na krajské a komunální úrovni?

Ta otázka je strašně obsáhlá. Záleželo by na konkrétním případu. Taky do jaké míry bych v té situaci byla osobně zainteresovaná. Všeobecně bych se snažila vyslechnout obě strany kontfliktu a pochopit problém a pomoct jim najít řešení.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Stastny, Dalibor.Zahora, Jan.Kranda

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Uživatelský avatar
Petr.Stastny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 63
Registrován: 14 srp 2020, 08:35
Profese: konstruktér
Dal poděkování: 239 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Petr.Stastny »

Radek.Milicevic píše: 26 zář 2023, 14:33

Dotazy na kandidáty:


(Nemusíte odpovídat na všechny, pokud vám bude nějaký dotaz nepříjemný. Odpovědi mi ale zásadně pomůžou v mém rozhodování)

1. Na kolik procent se hlásíte do funkce kvůli prosazování vlastních představ a na kolik procent kvůli zájmům ostatních?

Hlásím se pouze kvůli prosazování zájmů George Sorose.

2. Za jakých okolností byste odsouhlasili smlouvu (na cokoliv spojeného s vaší funkcí) bez výběrového řízení?

Pouze za předpokladu, že by mi v okamžiku rozhodování bezprostředně hrozila smrt.

3. Myslíte si, že vás funkce bude schopna posunout politické kariéře?

Ano, pevně věřím, že mi tato funkce připraví půdu pro prezidentskou kandidaturu.

4. Učinili jste dosud nějaké rozhodnutí, kdy jste se cítili pod tlakem a jednali v zájmu jiných Pirátů (nebo někoho na Piráty jakkoliv navázaného) aniž byste byli o rozhodnutí plně přesvědčeni?

Ano, v minulosti jsem se rozhodl zaplatit nezaplacené pivo za Pavla Nadoleckeho, který bez zaplacení odešel z podniku a učinil jsem tak i přes to, že jsem věděl, že to v souvislosti s ním není zcela výchovné a v budoucnu pravděpodobně odejde z lokálu bez zaplacení znova.

5. Jak byste řešili konflikty na krajské a komunální úrovni?

Defenestrací. (Tato odpověď není myšlena vážně. Ostatně jako všechny v tomto příspěvku.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Stastny za příspěvky (celkem 4):
Miloslava.Karfilatova, Dalibor.Zahora, Vit.Rous, Jan.Kranda
Jiri.Baudis
Příspěvky: 286
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Ahoj

1. Na kolik procent se hlásíte do funkce kvůli prosazování vlastních představ a na kolik procent kvůli zájmům ostatních?

Na 98 procent se hlásím do volby kvůli prosazování Pirátského programu, z 1 procenta protože zde vnímám deficit na kandidatůru mezi členy krajského fóra a z 1 procenta protože jsem k tomu byl podpořen z úst některých jiných členů, bývalých členů a bývalých registrovaných příznivců.

2. Za jakých okolností byste odsouhlasili smlouvu (na cokoliv spojeného s vaší funkcí) bez výběrového řízení?

Nejsem zastáncem udělování pozic bez výběrových řízení, avšak pokud by nebyla jiná možnost, přikláním se ke stejnému názoru, jaký zde prezentovala Míla výše.

3. Myslíte si, že vás funkce bude schopna posunout politické kariéře?

Nikoliv, z mého pohledu je tato funkce spíše svazující a ubírá čas na možnou činnost ven směrem ze strany a potenciální PR z toho plynoucí.

4. Učinili jste dosud nějaké rozhodnutí, kdy jste se cítili pod tlakem a jednali v zájmu jiných Pirátů (nebo někoho na Piráty jakkoliv navázaného) aniž byste byli o rozhodnutí plně přesvědčeni?

Svá rozhodnutí činím ze svobodné vůle a nejsem ničí panáček, takže v tomhle ohledu nevím jestli rozumím otázce. Nicméně i tak to rozvinu dále. Už jen nominace na tuto pozici je jakýsi nátlak někoho jiného, avšak finální rozhodnutí je primárně na kandidujícím. Jak jsem zmínil, pozice místopředsedy je zodpovědná funkce zavazující k určité činnosti a tedy z mého pohledu spíše na Vás nakladá povinnosti a toto vnímám nekomfortně, ale beru to jako jakýsi dluh, který tímto mimo jiné (viz. mé dary straně, aktivity a činnosti), straně alespoň z části splatím.

5. Jak byste řešili konflikty na krajské a komunální úrovni?

Takovýchto konfliktů jsem již byl ve straně svědkem několikrát. Jsem zastáncem dialogu a věřím, že vše pokud zúčastnění mají zájem, lze v klidu vyřešit. Následně pokud v hypotetickém případě k tomuto nedojde, je řešením profesionálně vedená mediace. No a poslední možností, je krajním a efektivním nástrojem i podnět ke KK.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Baudis za příspěvky (celkem 2):
Miloslava.Karfilatova, Jan.Kranda
Jiri.Baudis
Příspěvky: 286
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 341 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Příspěvek beru zpět. Omlouvám se za OT.

Naposledy upravil(a) Jiri.Baudis dne 26 zář 2023, 19:16, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 363
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1077 poděkování
Dostal poděkování: 631 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

V tom případě beru zpět odpovědi 🙂

Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvek:
Jiri.Baudis

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 305
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 536 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Adam.Senk »

Radek.Milicevic píše: 26 zář 2023, 14:33
  1. Na kolik procent se hlásíte do funkce kvůli prosazování vlastních představ a na kolik procent kvůli zájmům ostatních?

Já se samozřejmě hlásím do funkce kvůli prosazování vlastních představ. Ze stejného důvodu jsem členem Pirátské strany. Protože chci prosazovat svoje představy a nechci aby svoje představy prosazovali například lidi z ANO, SPD nebo ODS.

Moje představy tady férově prezentuju, a je na voličích jestli se mnou souzní a podpoří mě, nebo jestli mají představy jiné a pak si vyberou jiného kandidáta či kandidátku.

Samozřejmě nejsem žádný sociopat, který by neposlouchal lidi kolem sebe, zpětná vazba je moc důležitá. Jen říkám, že mým zájmem je akční KS, které více bude pracovat na nějakém síťování do regionu, zaměří se trochu více na jednotlivá MS a bude hrát suveréní roli uvnitř strany a to takovou abychom se nestali jen pražskou stranou.

To jsou moje zájmy a pokud jsou to i vaše zájmy tak mě volte a pojďme do toho společně. Pokud to vaše zájmy nejsou, tak nechte bejt.

Radek.Milicevic píše: 26 zář 2023, 14:33
  1. Za jakých okolností byste odsouhlasili smlouvu (na cokoliv spojeného s vaší funkcí) bez výběrového řízení?

Hele já si dokážu představit tisíce okolností za kterých bych podepsal smlouvu (nebo spíše hlasoval pro uzavření smlouvy) bez výběrka. Například pokud by výběrko x-krát selhalo, nebo pokud výběrko už proběhlo a jednalo by se o rozšíření či prodloužení vysoutěžené věci nebo třeba pokud by situace vyžadovala bezodkladné okamžité řešení (například v horké fázi kampaně)

Ale ta otázka mi přijde hodně obecná, pokud se chceš zeptat na nějakou konkrétní situaci, klidně se ptej, můžeme si o tom povídat:-)

Radek.Milicevic píše: 26 zář 2023, 14:33
  1. Myslíte si, že vás funkce bude schopna posunout politické kariéře?

Pokud kariérou myslíš nějaké významné vnitrostranické nebo veřejné funkce tak to asi ne, protože takové ambice ani nemám.

Na druhou stranu, určitě by to byla zkušenost, která by znamenala spoustu nových setkání, kontaktů, informací a zážitků. To člověku určitě v politické práci do budoucna pomůže.

Když doktor léčí lidi, posune ho to v kariéře doktora. Když truhlář dělá skříně, posuneho to v kariéře truhláře. Když politik dělá politiku, posune ho to v kariéře politika, takže asi tak.

Radek.Milicevic píše: 26 zář 2023, 14:33
  1. Učinili jste dosud nějaké rozhodnutí, kdy jste se cítili pod tlakem a jednali v zájmu jiných Pirátů (nebo někoho na Piráty jakkoliv navázaného) aniž byste byli o rozhodnutí plně přesvědčeni?

Tak nevím o ničem zásadním, ale jsem týmový hráč, stokrát jsem spolknul nějakou kritiku, držel stranickou linku, i když jsem si myslel trochu něco jiného apod. Přijde mi to naprosto zásadní v jakékoliv týmové práci.

Radek.Milicevic píše: 26 zář 2023, 14:33

5. Jak byste řešili konflikty na krajské a komunální úrovni?

Hele moc nevím. Zase na mě trochu obecná otázka. Základ je imho hlavně ty konflikty nenechat vyhnít.

Každopádně díky za otázky, jsem rád, že se tu rozbíhá nějaká diskuze!!!

Edit: nějaké drobné překlepy

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Senk za příspěvky (celkem 5):
Miloslava.Karfilatova, Petr.Stastny, Radek.Milicevic, Jakub.Pribyl, Jan.Kranda

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

anon1012
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 50
Registrován: 03 zář 2016, 22:31
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od anon1012 »

Ahoj,
jelikož se nedělní schůze KF trefila přímo do rodinné oslavy mých narozenin, nemohl jsem se zúčastnit a zeptat osobně. Takže touto formou se omezím toliko na jediný dotaz.

Prosím kandidáty na místopředsedy, aby vyjádřili svůj osobní názor na faux pas, ke kterému došlo přijetím mimořádných odměn ve výši 90 tis. Kč pirátským krajským zastupitelem, který přitom byl trvale uvolněn pro výkon své funkce? Považujete to za selhání či omluvitelné pochybení? A považujete jím zvolený způsob řešení (rozdání odměny na dobročinné účely) za dostatečné řešení ke zhojení situace?

Pro připomenutí o co šlo:
https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/ ... dmeny.html

Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 363
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1077 poděkování
Dostal poděkování: 631 poděkování

Re: KF ÚLK 7/2023 Volba PKS ÚLK

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

David_Palan píše: 26 zář 2023, 22:26

Prosím kandidáty na místopředsedy, aby vyjádřili svůj osobní názor na faux pas, ke kterému došlo přijetím mimořádných odměn ve výši 90 tis. Kč pirátským krajským zastupitelem, který přitom byl trvale uvolněn pro výkon své funkce? Považujete to za selhání či omluvitelné pochybení? A považujete jím zvolený způsob řešení (rozdání odměny na dobročinné účely) za dostatečné řešení ke zhojení situace?

Ahoj, Davide, díky za otázku, i když je trochu nepříjemná. Taky si myslím, že by měla směřovat spíš ke krajským zastupitelům, kteří o problematice ví víc, než kandidáti do PKS, kteří z velké části zastupiteli nejsou. Já osobně zastávám názor, že by lidé za svojí práci měli být férově odměňováni. U mimořádných odměn je ale potíž, že se těžko prokazuje, co je a není mimořádný výkon. To ostatně, pokud vím, opakovaně napadali i naši zastupitelé. Opakovaně zpochybňovali výši navržených odměn a co vím, hlasovali proti nebo se zdrželi. Byli ale přehlasováni, odměny tedy byly schválené a vyplacené. Věnovat je na charitu v takovém případě považuji za správné. Nicméně situace se mění a v posledním usnesení z Krajského zastupitelstva je zřejmé, že pravidla pro přidělování mimořádných odměn dostal za úkol náš @Jiri.Baudis zrevidovat a navrhnout nová. Věřím, že to udělá a že to udělá dobře.
Takže závěrem, jaký je můj názor na tuto kauzu? Způsobů konkurenčního boje je spousta. Navrhnout a vyplatit někomu mimořádnou odměnu a tím ho jakoby morálně pošpinit a navíc si poté objednat článek, který to potvrdí, je snad nejznámější způsob. Proto si myslím, že bychom měli víc důvěřovat a podporovat lidi, kteří nás zastupují ve veřejných funkcích a míň naskakovat na clickbaity objednané konkurencí, navíc pokud je v uvedeném článku i řada faktických chyb.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Baudis, Jan.Kranda

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“