Podpora žen ve straně

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Martin.Kucera »

radomirpolach píše: 22 pro 2022, 18:33

Na Tweetu není nic hloupého. Je to metafora, která se pravděpodobně užívá déle než jak dlouho jsme naživu.

Stáří metafory nebo četnost jejího používání přece nemá nic společného s tím, zda je metafora hloupá či dokonce urážlivá.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Jakub.Dedek, Vojtech.Pikal, Jaroslav.Toman

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34757
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31658 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mnozí muži prostě rádi koukají na kozy. No řekněte, přátelé, není to nádhera?

kozy.jpg

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od radomirpolach »

Martin.Kucera píše: 22 pro 2022, 18:46

Stáří metafory nebo četnost jejího používání přece nemá nic společného s tím, zda je metafora hloupá či dokonce urážlivá.

To ne, ale jak jsem psal na začátku, ten sexismus bude spíše v uších posluchačů.

Fakt nechť dokumentuje to, že se mi zatím nepodařilo dohledat žádné dřívější označení této metafory za sexistickou. A musím říci, že v tuto chvíli jsem jich viděl již hodně, ač je metafora primárně sportovního charakteru, výskyty jsem nalezl i při hodnocení filmů atd. Tj. metafora už přeneseně slouží v libovolném kontextu řadu let.

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3234 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Jan.Prokop »

radomirpolach píše: 22 pro 2022, 18:33
Jakub.Dedek píše: 22 pro 2022, 13:22

Já bych ti rád vyjádřil podporu v tom se ohradit proti blbému tweetu od Mikuláše Ferjenčíka.

To je v pořádku a to podporuji, ten tweet byl hloupý, ostatně jako je hloupých 90 % obsahu internetu.

Tady bych se zastal Mikuláše Ferjenčíka a obecně zdravého rozumu. Na Tweetu není nic hloupého. Je to metafora, která se pravděpodobně užívá déle než jak dlouho jsme naživu.

Zatím nejstarší nalezené užití v psané literatuře je v knize "...není zač, řekl Bůh" od režiséra Zdenka Sirového (např. Černí baroni), která vyšla post mortem v roce 1996. Zdenek Sirový zemřel před 27 lety.

Obrázek Obrázek

Jediné, co tyhle nesmyslné stesky způsobilo je, že ten termín trenduje na všech sociálních sítích.

Z novějšího soudku se obrat se také vyskytuje ve vysoce hodnocené dětské knížce "Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy" od spisovatelky Veroniky Válkové z roku 2015.
https://www.databazeknih.cz/knihy/kouze ... isy-257300

„Budou bít zvony,“ vystrčil ji Lionardo na ulici, protože se v dílně ozvaly kroky. „Ty už jsi tady, Lionardo?“ zaslechla Bára mužský hlas, když za ní Lionardo zamykal. Tak to tedy bylo, jak říká strejda Víťa, o prsa korejské ženy.

Doporučuji Adéle Šípové, aby šla autorku dětské knihy také řádně vyškolit. Je očividné, že Veronika Válková injektuje sexismus do celé generace dětí neboť píše i nejlépe hodnocené učebnice dějepisu pro základní školy a gymnázia. Vtipným dodatkem nechť je, že jedna její dobrodužná kniha pro děti se jmenuje Korea.

Tj by si neměl problém, kdyby naši čelní představitelé používali slovo "negr", které se taktéž vyskytuje v dětské literatuře od Marka Twaina

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 6):
Ivor.Kollar, Jiri.Belsan, Vojtech.Pikal, Lukas.Novy, Katerina.Migdau, Jaroslav.Toman
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Ondra.kl »

Adela.Sipova píše: 19 pro 2022, 17:44

Srdečně zdravím v této hektické době. Ráda bych se vyjádřila k něčemu, co mě osobně trápí a myslím, že nejsem sama. Od Pirátské strany jsem do včerejška vždycky očekávala, že má ve svém DNA myšlenku pomáhat ženám v politickém angažmá.

No ja nevim, od piratu? To jsou preci namorni lupici, nasilnici a hrubiani, od kterych nelze ocekavat dostatek empatie ani inteligence.

PS Jisteze se i mezi piraty najdou vyjimky, ale stejne jako u korejskych zen je preci uplne v poradku je veschny hodit do jednoho pytle, ze?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Jiri.Belsan
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Roman.Kucera »

radomirpolach píše: 22 pro 2022, 18:33

Zatím nejstarší nalezené užití v psané literatuře je v knize "...není zač, řekl Bůh" od režiséra Zdenka Sirového (např. Černí baroni), která vyšla post mortem v roce 1996. Zdenek Sirový zemřel před 27 lety.

„Budou bít zvony,“ vystrčil ji Lionardo na ulici, protože se v dílně ozvaly kroky. „Ty už jsi tady, Lionardo?“ zaslechla Bára mužský hlas, když za ní Lionardo zamykal. Tak to tedy bylo, jak říká strejda Víťa, o prsa korejské ženy.

Doporučuji Adéle Šípové, aby šla autorku dětské knihy také řádně vyškolit. Je očividné, že Veronika Válková injektuje sexismus do celé generace dětí neboť píše i nejlépe hodnocené učebnice dějepisu pro základní školy a gymnázia. Vtipným dodatkem nechť je, že jedna její dobrodužná kniha pro děti se jmenuje Korea.

Aneb hovno ví, ale dostala se do Senátu, čímž sežrala všechnu moudrost :)
Toto okřídlené přirovnání používá Michal Dusík i při komentování atletiky. Už cca od konce 90. let. Dokonce jsem myslel, že on je autorem. Zaplaťpámbu jsou tady ještě lidi, co mají znalosti a mozek a umějí ho používat :)

Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Michal.Ketner »

popcorn.gif

Tohle vlákno je nějaká demonstrace argumentačních faulů ?:D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 4):
Ondra.kl, Jiri.Belsan, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od radomirpolach »

Jan.Prokop píše: 22 pro 2022, 21:34

Tj by si neměl problém, kdyby naši čelní představitelé používali slovo "negr", které se taktéž vyskytuje v dětské literatuře od Marka Twaina

To je tak, když někdo nechápe rozdíl mezi implikací a ekvivalencí. To jestli dané slovo používal Mark Twain z něho nědělá ani dobré ani špatné. Tedy naprosto irelevantní.

Tj by si neměl problém, kdyby naši čelní představitelé používali slovo "muž", které se taktéž vyskytuje v dětské literatuře od Marka Twaina

Zde se bavíme o v současnosti mluvené a psané češtině a mnou uváděné ukázky jsou ze současné literatury.

Za takovou nesmyslnou argumentaci by se mělo stydět i dítě. Jak bylo zmíněno výše, tak argumenační faul.

Já naopak (ač ironicky) vyzývám, abyste současné autory kárali za ten sexismus.

Upřímně čekám na to, až se od místních anti-sexistických hrdinů objeví u zmíněné knihy negativní komentář:
https://www.databazeknih.cz/knihy/kouze ... isy-257300

Zatím čekám marně. Napíše ho Adéla Šípová nebo někdo jiný? Není náhodou sexismus to, že od autorky dětské knihy je to v pořádku, protože daný výrok sexistický nebyl, ale chudák Mikuláš je muž?

Naposledy upravil(a) radomirpolach dne 22 pro 2022, 22:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Michal.Ketner »

radomirpolach píše: 22 pro 2022, 22:33
Jan.Prokop píše: 22 pro 2022, 21:34

Tj by si neměl problém, kdyby naši čelní představitelé používali slovo "negr", které se taktéž vyskytuje v dětské literatuře od Marka Twaina

To je tak, když někdo nechápe rozdíl mezi implikací a ekvivalencí. To jestli dané slovo používal Mark Twain z něho nědělá ani dobré ani špatné. Tedy naprosto irelevantní.

Tj by si neměl problém, kdyby naši čelní představitelé používali slovo "muž", které se taktéž vyskytuje v dětské literatuře od Marka Twaina

Zde se bavíme o v současnosti mluvené a psané češtině a mnou uváděné ukázky jsou ze současné literatury.

Za takovou nesmyslnou argumentaci by se mělo stydět i dítě. Jak bylo zmíněno výše, tak argumenační faul.

Já naopak (ač ironicky) vyzývám, abyste současné autory kárali za ten sexismus.

Snazime se tu realne srovnávat ,,uměleckou tvorbu" s tweetovanim politiků a mluvit o tom, že hranice jejich projevu je stejná až je to nezávislé na kontextu?
Jako pokud berete Mikuláše za klauna, co na twitteru dělá vystoupení, tak to chápu, ale já ho beru za aktivního politika, který i svými výroky formuluje politicke prostředí. :fet:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Radka.Musilova, Jaroslav.Toman

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od radomirpolach »

Michal.Ketner píše: 22 pro 2022, 22:41

Snazime se tu realne srovnávat ,,uměleckou tvorbu" s tweetovanim politiků a mluvit o tom, že hranice jejich projevu je stejná až je to nezávislé na kontextu?
Jako pokud berete Mikuláše za klauna, co na twitteru dělá vystoupení, tak to chápu, ale já ho beru za aktivního politika, který i svými výroky formuluje politicke prostředí. :fet:

Pokud je ten obrat akceptovatelný v současnosti napsané dětské knize, tak je akceptovatelný i od politika. Pokud tvrdíte, že ne, tak bych rád slyšel protipříklad, co dnes může někdo napsat v dětské knize, ale co není akceptovatelné, aby řekl politik.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“