Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schůzky

Pokud straně můžete a chcete nabídnout jakoukoliv pomoc, nestyďte se napsat.

Moderátor: Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Pokud můžete nabídnout jakoukoliv podporu či pomoc, pište.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Nezapomen v tom programu zapnout zaznam (ukladani na disk). Brooch ti to vysvetli, nebo to mozna sam udela :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Bavil jsem se s Ubuňtáky (Ubuntu o.s.) a říkali, že se pokusí najít nějaké Ubuntu knihy a propagují:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,56719.0.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Vitezslav.Praks, Jaroslav.Kucera, Filip.Krska

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Vitezslav.Praks
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Vitezslav.Praks »

Ondrej Profant píše:Bavil jsem se s Ubuňtáky (Ubuntu o.s.) a říkali, že se pokusí najít nějaké Ubuntu knihy a propagují:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,56719.0.html
Moc díky Ondro!
Díky i ubunťákům za podporu.
Přečetl jsem si na jejich foru, že by chtěli v Knihovně uspořádat nějaké akce. - Pokud ano, mají Knihovnu naprosto k dispozici: nájem zdarma, ubytování zdarma - by se dalo zajistit v Knihovně (spacáky s sebou).

Jak jsem proklikal jejich forum, zaujal mne hlavně projekt Ubuntu pro seniory:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,54779.0.html

Už existuje nějaký funkční prototyp? Pokud ano a Ubunťáci by měli zájem, napadla mne ještě tato možnost spolupráce: Mohli bychom toto ubuntu pro seniory nainstalovat na jedno pecko v Knihovně. Minimálně na virtuál vmware. K referenčním, propagačním, testovacím účelům. + Mohli bychom (samozřejmě zdarma) půjčovat instalačku. + Zajistit návaznou propagaci na webu Knihovny...
Když bezbarierový vstup a bezbarierové WC, nebylo by od věci připravit i bezbarierové PC. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav.Praks za příspěvek:
Filip.Krska
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Podrobnosti akcí se kdyžtak domluví na srazu: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic, ... #msg405682 Martina jsem náhodou potkal v Brlmlabu a vyprávěl jsem mu o knihovně. Během týdne mi dá knihu pro knihovnu (Ubuntu 10.04 LTS).

Linux pro seniory je tuším v docela slušné fázi, ale otázka je zda nestačí nějaký jiný. Tyto projekty mají problém s kolísáním kvality. Myslím, že trochu uzpůsobený (nastavený) zcela normální Linux je dosti bezbariéroví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Vitezslav.Praks, Filip.Krska

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3524
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Moje babca nema s ubuntu a gnome zadny zasadni problem a to nikdy na PC nepracovala, az ted aby se doma nenudila. Staci velky monitor a vhodne zvetsit DPI aby to bylo k precteni.

A propo, na tech kompech v knihovne neni Linux??? Odstup satane...
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Vitezslav.Praks
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Vitezslav.Praks »

Zdenek Stepanek píše:Moje babca nema s ubuntu a gnome zadny zasadni problem a to nikdy na PC nepracovala, az ted aby se doma nenudila. Staci velky monitor a vhodne zvetsit DPI aby to bylo k precteni.

A propo, na tech kompech v knihovne neni Linux??? Odstup satane...
:-D Máme v knihovně stovky cédéček s různými krásnými vzdělávacími aplikacemi a encyklopediemi (Encarta, Britanica, Ottův slovník, Lidské tělo, Fyzika, Encyklopedie malířů....). Ty na linuxu nespustím, jen na windowsech. Takže, jj, máme tam Linux i Windows. :-D
A propos, i satan se může v naší knihovně zaregistrovat také & studovat & skákat na trampolíně :-)

Takže vážně, o tu instalačku Linux pro handicapované bych měl zájem: Počítače na to budeme mít: Včera jsem v jednom bazaru PC vyprosil pro knihovnu dary starších počítačů, takže v příštím týdnu výrazně hardwarově posílíme. Nebude to dlouho trvat a budeme mít seriozní PC klub...

Ad Linux pro seniory: Určitě to není Štěpáne jen o velikosti písmen (i když to je třeba základ), je to i o celkové logičnosti návrhu (třeba slavné start->vypnout) , dobře navržené, bezbarierové UI je celkem věda... Proto jsem na to zvědavý.

Takže jak říkám, měli bychom o to zájem, takže až to bude existovat a fungovat, pošlete mi link, instalaci doufám ještě zvládnu sám...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav.Praks za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Petr.Bajgar
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Uživatelský avatar
Vitezslav.Praks
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Vitezslav.Praks »

Knihovna je otevřená, řádně zapitá, jak to má být...
Nyní rutinně funguje (průměrně 15 návštěvníků denně).

Napadlo mne ještě, že by mohla tuto akci Pirátská strana využít k sebepropagaci jakožto strany. (To se dosud nestalo).
Přijde mi to jako taková hezká a účinná reklama. I účinné PR sdělující, že Pirátská strana je fakt jiná než ostatní strany - že i s podstatně menšími prostředky dokážeme podstatně lepší věci než ostatní strany... - Že realizujeme úspěšné, pozitivní projekty, které mají odezvy u veřejnosti. + I ten důraz na sdílení informací, komunitu organizovanou nad kulturními artefakty... Inteligentního člověka by toto mohlo přesvědčit, že má smysl nás volit... (Spousta slušných lidí nyní opouští TOP, VV a další strany a hledají, koho politicky podpořit..).

Prostě myslím si, že by bylo dobré projektu Knihovna využít: jedná se o projekt realizovaný z 90% Piráty, prací a dary Pirátů (Já, moje manželka, Honza Laták), přispěli významně i další členové Pirátské strany: Petr Bajgar, Mikuláš Ferjenčík, Ondra Profant, Vít Hnilica, Lukáš Findeis, mozí další přislíbili různé dary či pomoc (Jakub Michálek, Brooch, Jana Syrovátková, Jarda Kučera, Tomáš Vymazal, ...).

Navíc při otevření knihovny byla přítomna spousta členů Pirátské strany, včetně téměř kompletního vedení strany!

Tak jsem si říkal, že by nebylo špatné o události poinformovat na Pirátských novinách. Souhlasíte?

Já ale článek psát nechci - přijde mi to blbé: jsem v konfliktu zájmů...
Pokud s tímto nápadem souhlasíte, ujal by se toho někdo?
Mohlo by se to jmenovat např. Členové Pirátské strany založili svépomocí knihovnu a bezplatně ji provozují jako veřejnou službu...

V článku by mohlo být, že při otevření byli přítomni zástupci obce (starostka a dva místostarostové). A kdo tam všechno byl z Pirátské strany...
Pak třeba: že v knihovně je kompletní lingvistické dílo N. Chomského, že je zde skvěle vybavená oblast historie a military, že je tam free filmový klub, prokládaný fundovanými výklady z filmové vědy, že je tam klub deskových her, trampolína, free dětský koutek, free wifi... Cokoliv, co koho na knihovně zaujalo.

Stačil by krátký článek + fotky z otevíračky:
Pak nějaké informace o knihovně, viz třeba v příloze. - Přikládám v příloze pro inspiraci podklad pro články, které jsem poslal do regionálních časopisů: Průhonicko, Náš region, Čestlický občasník, Zápraží. (Ve všech jmenovaných novinách vyšly o knihovně hezké články.)

Hezký víkend,
Přílohy
Pruhonicko_informace_o_knihovne.doc
(57.5 KiB) Staženo 194 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav.Praks za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Findeis, Petr.Bajgar, Roman.Kucera, Filip.Krska
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vito, koukal jsem na web knihovny a dostal jsem jeden napad. Jak mate vedenou evidenci knih? Predpokladam, ze nekde v pocitaci. Neslo by z toho udelat nejaky export do souboru a zverejnit na webu vsechny knihy v nejakem prehledu, tridenem podle zanru? Pokud by bylo treba udelat kus pro tvuj web, tak to mohu naprogramovat, kdyz budu mit na web pristup a nejake informace pro programovani.

No a pak muzu klidne napsat clanek pro PN i Aktualne.cz. Pripada mi lepsi to psat az potom, co si lidi budou moci najit, jestli je tam pro ne nejaka zajimava kniha. Ale muzu to napsat samozrejme i bez toho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vitezslav.Praks

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Petr Vileta píše:Jak mate vedenou evidenci knih?
Knihy, DVD apod. ještě nejsou zaevidovaný. Nejsou na to lidi, tak se to dělá postupně a evidujou se až zapůjčený knihy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Vitezslav.Praks

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Vitezslav.Praks
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská knihovna v Průhonicích, prostor pro akce a schů

Příspěvek od Vitezslav.Praks »

jak psal Lukáš: Primárně chceme zakatatalogizovat elektronické knihy - těch je několik desítek tisíc. Využít k tomu chceme importy bibliografických záznamů z národních knihoven přes Zotero (http://www.zotero.org), asi nejlepší citační SW, jaký nyní existuje (navíc je to opensource). Tj. bibliografické záznamy budeme importovat, nebudeme je opisovat, ani rekatalogizovat.
Díky Zoteru budeme mít záznamy v XML, s možností exportovat do libovolného formátu.
Naším finálním cílem je v příštím roce exportovat záznamy pro Souborný katalog (SKC). Budeme na to psát grant k MK (VISK).

Ad lidi: Tak na 60% budeme mít od října v knihovně 2 neslyšící brigádníky, hrazené z grantu. Tak pro ně bych nechal, Petře, tuto manuální práci - katalogizaci.
Teď bych chtěl, jak jsem psal, spíše využít Knihovnu k propagaci Pirátské strany. - Využít této hotové a fungující akce k politickému marketingu... Prostě to prodat lidem a posílit tak preference Pirátské straně. Charita je fajn věc, ale nejpotřebnější ze všeho je teď politická reforma. - Tj. Pirátská strana.

Jestli bys tedy Petře napsal ten článek, bylo by to super, byl bych moc rád.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav.Praks za příspěvek:
Petr.Bajgar
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Odpovědět

Zpět na „Chci pomoci s...“