2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Fórum pro práci týmu Seniorů na Palubě.


Moderátor: Senioři na palubě

Odpovědět
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1068 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Souhlas

Ivana.Wurmova
Člen KS Praha
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2019, 20:26
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od Ivana.Wurmova »

Vážení,
dovoluji si vstoupit do debaty jako stále fungující předsedkyně SnP – zatím nebyl nový předseda zvolen.
Stále platí Vnitřní pravidla…., která byla aktualizována pouze z toho důvodu, že Nela Melicharová odešla na mateřskou a funkci koordinátora převzal Administrativní odbor – Vojta Pikal. Moje funkční období končilo 31. 3. 2024. Volbu nového předsedy/předsedkyně jsem měla vyhlásit 30 dní před ukončením mého funkčního období, tj. 1. 3. 2024.Vzhledem k tomu, že nebyly vytvořeny podmínky pro volbu, vyhlásila jsem ji v nejbližším možném termínu, tj. 24. března. Podle harmonogramu měl být předseda/předsedkyně zvolen/a 22. 4. 2024.
Podle sdělení Vojty Pikala jsem měla dvě možnosti – buď odstoupit k 31. 3. 2024 nebo to „vydržet“ do 22. 4. 2024. Po konzultaci s Vojtou jsem se rozhodla „vydržet“ do 22. 4.2024.
Dne 25. 3. 2024 byly na schůzi schváleny dvě změny Vnitřních pravidel….: funkční období na jeden rok a způsob volby místopředsedy.
Žádná jiná změna schválena nebyla.
Jakákoli další změna musí být opět schválena většinou na schůzi – nikde není stanoveno, že schvalovat lze per rollam.
Nesouhlasím s navrhovaným postupem – jednak z důvodu, že jakákoli další změna musí být opět schválena většinou na schůzi – nikde není stanoveno, že schvalovat lze per rollam. A jednak z toho důvodu, že na vyjádření nebylo dodrženo stanovených 48hodin – informaci jsem obdržela dne 14. 4. v 11:36 hod. – ne všichni senioři jsou na mailu každý den – tímto termínem budou vyloučeni z možnosti se vyjádřit.
Františku Pudile – změnil jsi dost rychle názor.
V prvním příspěvku jsi uvedl:
Osobně si myslím, že volba předsedy byla vyhlášena v souladu s pravidly. Pokud nám to přijde na poslední chvíli, je patrně třeba změnit pravidla. Obávám se ale, že nová pravidla mohou mít vliv jen na události budoucí. Změnit něco co už začalo nebo proběhlo; bez stroje času nelze. Pravidla jsou ale napsaná celkem volně a nijak neřeší, do kdy musíme najít nového předsedu, ani co se stane, když se tak nestane. Ono se totiž nestane nic ani když budeme nějakou dobu bez vedení.
Souhlasím s tím, že nová pravidla, popř. schválení změny mohou mít vliv jen na události budoucí. Změnit něco, co už začalo nebo proběhlo; bez stroje času nelze.
Nesouhlasím s tím, že pravidla nijak neřeší, do kdy musíme mít nového předsedu – v Pravidlech je uveden jasný postup a od toho lze bez problému spočítat, že volba trvá 30 dní a po 30 dnech je zvolen nový předseda.
V Pravidlech je také uvedeno, že „Pokud není výše uvedeno, platí Zásady týmové spolupráce“
Dle informace Vojty Pikala v případě, že by nebyl předseda zvolen – bude „přidělen“ – není tedy možnost, že by platforma SnP byla bez předsedy (to byl také důvod, proč jsem přistoupila na to, abych vydržela do 22. 4. 2024 – abych to nekomplikovala).
A v jednom z dalších příspěvků už jsi dospěl k jinému názoru:
Navrhuji tímto prodloužení lhůty pro navržení kandidátů na předsedu - předsedkyni SnP do 1.5.2024 Návrhy nutno zaslat na e-mail: seniori@pirati.cz . Dále navrhuji stanovení lhůty na zaslání kandidátské řeči na email: volba.seniori@pirati.cz do 7.5. 2024 Následně dne 10.5. 2024 nejpozději v 10,00 bude zahájena volba a potrvá do pondělí 13.5. 2024 do 20,00 kdy dojde k vyhlášení výsledků. Volba proběhne na https://helios.pirati.cz
Shrnuji – navrhuješ prodloužení lhůty pro navržení kandidátů na předsedu –předsedkyni do 1. 5. 2024 – to už jsi v rozporu sám se sebou . Termín už uplynul a byl 14 dní – nelze zpětně měnit (nyní chcete dělat změny během 48 hodin!!!!! )
Ještě bych byla svolná s posunutím zaslání kandidátské řeči – ale za předpokladu, že to bude řádně schváleno – nikoli, že se k tomu bude vyjadřovat pár seniorů – a s posunutím volby.
Lenko:
Nečekala bych od Tebe takovou sebekritiku – že se nic neudálo – máš pravdu, neudělala jsi ani jedno mezigenerační setkání, udělala jsi jedinou procházku. Nikdo Ti nic nevyčítal. Ale chápu, nebyla ani členkou PS ani RP do letošního února. Udělala jsi dobře, že jsi aspoň tím RP – nebyla jsi jediná.
Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale považovala jsem za důležité připomenout některé detaily.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Wurmova za příspěvek:
Frantisek.Pudil
katerina.klaricova
Senioři na Palubě
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2022, 20:24
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od katerina.klaricova »

Souhlasím.
Kateřina Klaricová

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 285
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Děkuji I. Wurmové za její literární dílo. Asi by stačilo prosté nesouhlasím, ale o to víc si vážím energie do celé věci vložené. Já jsem svou energii vložil do konzultace o tom, jaké jsou možnosti pro posunutí termínu. Podle informací T. Válka je můj návrh v pořádku a teď záleží na vůli členů.
Přeji hezký den.
F. Pudil

Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Pudil za příspěvek:
jirifiedler3
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2489
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1765 poděkování
Dostal poděkování: 2846 poděkování

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od Tomas.Valek »

Tomas.Valek píše: 13 dub 2024, 15:05
Frantisek.Pudil píše: 13 dub 2024, 14:06

Návrh postupu volby předsedy - předsedkyně SnP.
Navrhuji tímto prodloužení lhůty pro navržení kandidátů na předsedu - předsedkyni SnP do 1.5.2024 Návrhy nutno zaslat na e-mail: seniori@pirati.cz . Dále navrhuji stanovení lhůty na zaslání kandidátské řeči na email: volba.seniori@pirati.cz do 7.5. 2024 Nasledně dne 10.5. 2024 nejpozději v 10,00 bude zahájena volba a potrvá do pondělí 13.5. 2024 do 20,00 kdy dojde k vyhlášení výsledků. Volba proběhne na https://helios.pirati.cz

Registruji návrh a dávám mu lhůtu 48 hodin na schválení obecnou shodou (aby lhůta neskončila v den pracovního klidu).

Návrh postupu nebylo možné schválit všeobecnou shodou. Pokud jsem počítal správně, tak byl návrh podpořen skupinou 6 členů, aktuálně mají SnP 19 hlasujících členů (RegP a členů), takže návrh podpořený je a může o něm být vyvoláno procedurální hlasování (pokud jej někdo doručí).

K @Ivana.Wurmova, návrh postupu přijatelný je a volbu je možné prodloužit, do zvolení nového předsedy zůstává dle přiměřeného výkladu Jednacího řádu dočasně pověřen končící. (Samozřejmě nikdo nemůže nutit dělat někoho, co nechce, takže pokud by to předseda odmítal dělat, SnP nemusí mít dočasně žádného, případně RP může někoho jmenovat ať už dočasně nebo trvale). Návrhem postupu jinak lze znovu otevřít i dobu na navrhování, tento postup je přijatelný. Návrhy postupu jinak není nijak povinné označovat všem členům, předsedající je pouze oznámí ve vlákně a určí lhůtu pro jejich schválení všeobecnou shodou.

Jsou tedy následující možnosti:

  • budeme pokračovat dle schváleného harmonogramu, kdy dnes končí doba na doručení kandidátských řečí a o víkendu započne volba.
  • podpořený návrh postupu bude doručen k elektronickému hlasování na systému Helios, které bez prodlení vyhlásím.
  • protože absolutní většina OFFTOPIC(pokud se nezvětšila) je 10 členů z 19 a 6 již vyjádřilo podporu návrhu, pokud tak učiní další 4, obejdeme se i bez hlasování skrze Helios.
  • může být stažen nesouhlas s návrhem postupu, čímž by bylo umožněno jeho schválení všeobecnou shodou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
jirifiedler3

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Gebert.Jiri
Senioři na Palubě
Příspěvky: 26
Registrován: 17 srp 2014, 17:19
Profese: architekt,publicista,výtvarník
Bydliště: Praha 6, Národní obrany 909/45
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od Gebert.Jiri »

Souhlasím s odložení voleb

Uživatelský avatar
Gebert.Jiri
Senioři na Palubě
Příspěvky: 26
Registrován: 17 srp 2014, 17:19
Profese: architekt,publicista,výtvarník
Bydliště: Praha 6, Národní obrany 909/45
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od Gebert.Jiri »

Připojuji se k návrhu na odložení voleb..Souhlasím s odložení.

Novakle
Senioři na Palubě
Příspěvky: 5
Registrován: 02 pro 2023, 15:50
Profese: Pedagog VŠ - ČVUT, obor marketing
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od Novakle »

Svůj souhlas s odložením volby jsem už vyjádřila. Teď jen krátce k dlouhému textu I. Wurmové: Ivano, možná jsi nezaregistrovala, že i bez tvého dohledu jsme během těch dvou let a zcela spontánně udělali docela dost společných akcí. Stačí si projít facebookový profil SnP. A řekla bych že i Tobě navzdory ...protože ty jsi byla proti společným vycházkám, Swapům, setkávání s MP...nebudu dále uvádět podrobnosti. Měla bys být ráda, že jsme dokázali SnP udržet v životaschopném stavu a překonat dvouleté autorativní vedení. Trvala jsi na tom, že SnP jsou politickou platformou vytvořenou pro potřeby PS a že jiné než schůzovní aktivity nejsou žádoucí (třeba vycházky a neformální akce ). Pokud jde o mezigenerační setkání, chtěla jsi být jediná, kdo s MP může za SnP komunikovat. Přestože jsi to možná myslela původně dobře a já jsem ti chtěla pomáhat, odradila jsi mě. Udělala jsem toho dost bez ohledu na funkce a zařazení...a budu dělat dál.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Novakle za příspěvek:
jirifiedler3
jirifiedler3
Senioři na Palubě
Příspěvky: 12
Registrován: 25 srp 2019, 18:55
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od jirifiedler3 »

Už jsem to tu jednou napsal, ale připomenu to znovu. Krátké odsunutí termínu volby by nám umožnilo sejít se ještě před volbou na pravidelné měsíční schůzce, kde bychom se mohli poradit jak dále postupovat a jak pomáhat Pirátské straně během kampaně do eurovoleb. Také by byla možnost ujasnit si s kandidáty některé věci, zmíněné v jejich kandidátské řeči. K nesouhlasu Ivany Wurmové se zatím nikdo nepřipojil. Bude-li I.W. na svém nesouhlasu trvat, může dojít k tomu, že volba proběhne už tento víkend, což zbytečně zhorší vztahy v SnP. Lenka Nováková to ve svém příspěvku dne 4. dubna vystihla velmi dobře, když napsala. Nezkazme tuhle možná poslední šanci ukvapenými kroky!

Tito uživatelé poděkovali autorovi jirifiedler3 za příspěvky (celkem 2):
Simona.Mikusova, Novakle
Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 285
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2024 - Volba předsedy/předsedkyně

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Jirko, takhle to nefunguje. Počítají se hlasy pro a proti. I kdyby hlas proti hlasujíci změnil na pro. Pořád budou nějaké hlasy chybět. Pokud nebude alespoň 10 pro, Proběhne volba tento víkend.

Odpovědět

Zpět na „Senioři na palubě“