Nominace Janky Michailidu do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Janky Michailidu do RV

Pro

98
55%

Proti

70
40%

Zdržuji se

9
5%
 
Celkem hlasujících: 177 - Celkem hlasů: 177

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 967
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2211 poděkování
Dostal poděkování: 2518 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Petr.Vileta píše: 22 úno 2024, 00:55
Ivor.Kollar píše: 21 úno 2024, 23:54

... co skoro z Ondreja Dostala (https://cnn.iprima.cz/nejdriv-pirati-pa ... ntu-419449) spravili ministra zdravotnictva? (pricom je trochu pikantne, ze aktualne sa nasiel zrovna u tych komunistov, dokonca KSCM) Janka bola jedna z prvych ktora tento problem videla a nebala sa proti Dostalovi tvrdo vymedzit, za co v tej dobe schytala patricne hejty.

@Ivor.Kollar Mohl bys prosím dát odkaz, kde se Janka vymezovala? Há totiž sleduji převážně fórum a Zulip prolétnu tak jednou týdně a ostatní kanály (Discord, Signal atd.) nesleduji vůbec.
A nemohl bys ty, nebo @Olga.Richterova, sem Janku pozvat? Mě má nejspíš zablokovaného.

Napriklad v viewtopic.php?p=783738#p783738 z listopadu 2021 (ale to uz bolo druhe jednanie, odkazuje sa tam na prve jednanie ktore sa mi nedari najst k nalinkovaniu, je mozne ze bolo vedene ako neverejne a nikdy sa neotvorilo (?), ale co si pametam, tak sa to riesilo minimalne uz od nominacii z maja/kvetna 2021 viewtopic.php?p=760017#p760017 , alebo snad uz od uvodneho navrhnutia z februaru/unora viewtopic.php?p=745400#p745400 )
(ako "drobnost" mi potom vyskocilo este viewtopic.php?p=865013#p865013 )

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Lukas.Novy
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3081
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4852 poděkování
Dostal poděkování: 6433 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od Jan.Hora »

Bylo by krásné, kdyby místo diskuse o tom, která otázka se smí a nesmí pokládat, jste nechali kandidátku na tu otázku prostě odpovědět (nebo ji ignorovat, což je taky forma odpovědi). Pokud pro vás téma není důležité, ok, good for you. Pro jiné důležité je OFFTOPIC(třeba pro mě je velmi důležité, aby členové RV uměli posoudit, která myšlenka se hodí pro sociální sítě a kterou by si radši měli nechat pro sebe nebo ji sdílet pouze s přáteli v uzavřeném okruhu lidí a odpověď ocení.

Kdo se hlásí do politické funkce (což členství v RV nepochybně je), musí počítat s tím, že dostane nepříjemné dotazy a nějak se s nimi musí vypořádat a třeba to zvládne dobře a třeba taky ne (ano, mluvím z vlastní zkušenosti).

Nebudu se rozhodovat podle toho, co tu zazní o vhodnosti či nevhodnosti otázky minulých vyjádření. Co se téhle věci týká, tak mě zajímá pouze to, co k tomu sdělí Janka. Takže co kdybyste ji nechali nejdřív prostě odpovědět?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 6):
Jakub.Backa, Michal.Ertl, Marek.Krejpsky, Tereza.Hubackova, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Přemilé bytosti celostátního fóra!

Ačkoli zde nepadly konkrétní dotazy mířící na moji práci v republikovém výboru, vnímám jako přirozené, že jsem tázána na vyjádření k reflexi kauzy, která vyústila v mé odvolání, a příjde mi relevantní se k danému tématu vyjádřit.

Již v rámci jednání o mém odvolání jsem reflektovala, co se stalo a jak se snažit budoucím přešlapům tohoto typu vyhnout.

Je jasné, že jsem neodhadla, jak kontroverzně může forma, jakou jsem o své účasti informovala, působit. V tomto směru se již snažím konat konkrétní kroky a budu testovat decentralizovaný dobrovolnický "PR tým", který mi bude dávat zpětnou vazbu. Společně bychom tak měli být schopni předcházet tomu, aby můj bias (zde například akademický) způsobil, že z nešikovné komunikace vznikne senzace pro konzervativní pravicové publikum.

viz viewtopic.php?p=843516#p843516

Kromě toho, že mám jakýsi dobrovolnický PR/reality check tým, kterému tímto neskonale děkuji a který nezahálí (dokonce už jsme od té doby společnou diskusí došli k tomu, že jsem pár příspěvků skutečně nesdílela), také čile komunikuji s bytosmi mediálního odboru. Těmto patří též neskonalý dík. Jsou mi velkou oporou a já si toho moc vážím! Vypíchla bych zde @Veronika.Smidova, která ve své roli a interakci se mnou působí vždy podpůrně a zároveň velmi profesionálně. Jak jste si asi mohli všimnout, odvoláním z RV má přítomnost v médiích neustala, naopak bych řekla, že měla vzrůstající trend. Napříč tomu se žádná další kontroverze nekonala a myslím, že jsem stranu zvládala vždy prezentovat v dobrém světle.

Chtěla bych se zde ještě znovu vymezit proti spojování mojí osoby s podporou totalitních ideologií. Autoritářstí se mi příčí, jde proti mému vnitřnímu přesvědčení a nikdy jsem se k těmto metodám organizace společnosti ani náznakem nepřikláněla. Mrzí mě, že toto musím neustále znovu opakovat i ve vlastní straně, navíc v reakci na příspěvky od lidí, kteří mě znají třeba i víc než deset let. Myslím, že pokud bych nějaké autoritářské hodnoty vyznávala a snažila se je v rámci svých vnitrostranických funkcí prosazovat, asi byste si toho už dávno všimli. Nicméně realita je taková, že žádné konkrétní případy takového chování nebyly předneseny ani během celého jednání o mém odvolání ani po něm.

Nakonec bych chtěla zdůraznit, že svou přítomností v republikovém výboru bych ráda vnitrostranicky pomohla k prosperitě a dlouhodobé udržitelnosti naší strany/hnutí. Pokud seznáte, že jsem pro tento účel vhodná, budu ráda, když zvážíte dát mi ve volbě svůj hlas.

Díky za pozornost!

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
libor.dusek
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 37
Registrován: 12 kvě 2020, 00:41
Profese: ekonom
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od libor.dusek »

Díky, ale odmítnutí totalitních ideologií nepomáhá volitelům v posouzení, jestli je člověk volitelný kandidát. Akorát říká, že splňuje základní demokratické mininum - ale to tady splňuje každý.

Takže jaké je tvé vnitřní přesvědčení a hlavně, co z nej vyplývá pro hlavní programové postoje? K tématům typu ekonomický systém, daně, EU, NATO, ... (neřeš prosím návykové chování, tam je tvoje pozitivní role jasná a konkrétní postoje známé).

RV schvaluje dlouhodobý program, takže je na místě se ptát, co že tedy je tvůj program?

Tito uživatelé poděkovali autorovi libor.dusek za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, Petr.Vileta, Filip.Jirousek

Člen RT Finance a Spravedlnost. Člen správní rady Institutu PÍ.
Medailonek. Osobní web www.libordusek.eu.

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1331
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1418 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Ahoj @Janka.Michailidu, prosím mohla bych požádat o odpovědi na moje dvě otázky z hlavního vlákna?

1) Co tě motivovalo přihlásit se, případně přijmout nominaci, do dovolby RV?
2) Co si od svého působení v RV slibuješ a případně kam chceš konkrétní záležitosti se kterými kandiduješ posunout?

Prosím nevnímej to nějak špatně, prostě bych jen chtěla znát tvou motivaci kandidovat v téhle dovolbě a vzhledem k tomu, že už hlasujeme se obávám, že otázka zůstane bez odpovědi.

Předem děkuju.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Lukas.Dolezal

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2389
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3067 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Tereza.Vovesova píše: 23 úno 2024, 07:46

Ahoj @Janka.Michailidu, prosím mohla bych požádat o odpovědi na moje dvě otázky z hlavního vlákna?

1) Co tě motivovalo přihlásit se, případně přijmout nominaci, do dovolby RV?
2) Co si od svého působení v RV slibuješ a případně kam chceš konkrétní záležitosti se kterými kandiduješ posunout?

Prosím nevnímej to nějak špatně, prostě bych jen chtěla znát tvou motivaci kandidovat v téhle dovolbě a vzhledem k tomu, že už hlasujeme se obávám, že otázka zůstane bez odpovědi.

Předem děkuju.

Janka bohužel ignorovala už i otázky ve volbě RV v minulém roce, kdy byla zvolena a následně odvolána. Z nějakého důvodu je problém odpovědět na jednoduché otázky.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od Janka.Michailidu »

libor.dusek píše: 23 úno 2024, 05:36

Díky, ale odmítnutí totalitních ideologií nepomáhá volitelům v posouzení, jestli je člověk volitelný kandidát. Akorát říká, že splňuje základní demokratické mininum - ale to tady splňuje každý.

Takže jaké je tvé vnitřní přesvědčení a hlavně, co z nej vyplývá pro hlavní programové postoje? K tématům typu ekonomický systém, daně, EU, NATO, ... (neřeš prosím návykové chování, tam je tvoje pozitivní role jasná a konkrétní postoje známé).

RV schvaluje dlouhodobý program, takže je na místě se ptát, co že tedy je tvůj program?

Libore, pokud jsi z mého příspěvku zavnímal pouze ohrazení se proti spojování mé osoby s totalitními tendencemi, doporučuju si ho přečíst ještě jednou. To téma jsem navíc do vlákna nevnesla já..

Velmi ve zkratce:
Ekonomický systém - silný a efektivní sociální stát, regulace trhu/práce chráníci občany před vrtochy nadnárodních koncernů (tady vidím právě velkou roli EU)
Daně - nemovitosti, kapitál, transakce (prostě nechat kapitál platit za to, že kapitalizuje na výdobytcích společnosti - infrastruktuře, lidech apod.), nižší zdanění práce
EU - jsem prakticky eurofederalista. myslím, že žijeme ve světě velkých hráčů a národním státům už odzvonilo. nemají na geopolitické mapě dostatečnou moc
NATO - ráda bych viděla silnější roli EU a její na hodnotách založené zahraniční politiky

Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Jan.Posvar, Dalibor.Zahora, Jaroslav.Toman

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Tereza.Vovesova píše: 23 úno 2024, 07:46

Ahoj @Janka.Michailidu, prosím mohla bych požádat o odpovědi na moje dvě otázky z hlavního vlákna?

1) Co tě motivovalo přihlásit se, případně přijmout nominaci, do dovolby RV?
2) Co si od svého působení v RV slibuješ a případně kam chceš konkrétní záležitosti se kterými kandiduješ posunout?

Prosím nevnímej to nějak špatně, prostě bych jen chtěla znát tvou motivaci kandidovat v téhle dovolbě a vzhledem k tomu, že už hlasujeme se obávám, že otázka zůstane bez odpovědi.

Předem děkuju.

Ahoj Terko!

Na tyto otázky jsem úplně neodpovídala, jelikož svoji motivaci jsem popsala v nominačním příspěvku a měla jsem za to, že všichni ví, jaké činnosti ve vnitrostranické oblasti ode mě čekat. Jsem poměrně konzistentní člověk, takže očekávám, že bych se opět motala kolem rozpočtu, programu a předpisů. Méně například kolem kampaňových témat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvek:
Lukas.Novy

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1331
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1418 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Janka.Michailidu píše: 23 úno 2024, 08:44
Tereza.Vovesova píše: 23 úno 2024, 07:46

Ahoj @Janka.Michailidu, prosím mohla bych požádat o odpovědi na moje dvě otázky z hlavního vlákna?

1) Co tě motivovalo přihlásit se, případně přijmout nominaci, do dovolby RV?
2) Co si od svého působení v RV slibuješ a případně kam chceš konkrétní záležitosti se kterými kandiduješ posunout?

Prosím nevnímej to nějak špatně, prostě bych jen chtěla znát tvou motivaci kandidovat v téhle dovolbě a vzhledem k tomu, že už hlasujeme se obávám, že otázka zůstane bez odpovědi.

Předem děkuju.

Ahoj Terko!

Na tyto otázky jsem úplně neodpovídala, jelikož svoji motivaci jsem popsala v nominačním příspěvku a měla jsem za to, že všichni ví, jaké činnosti ve vnitrostranické oblasti ode mě čekat. Jsem poměrně konzistentní člověk, takže očekávám, že bych se opět motala kolem rozpočtu, programu a předpisů. Méně například kolem kampaňových témat.

Děkuju za reakci, budu to tedy chápat tak, že by ses ráda věnovala daným tématům a raději jako členka RV než skrze pracovní skupiny RV bez členství v RV. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Janka.Michailidu

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Janky Michailidu do RV

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Tereza.Vovesova píše: 23 úno 2024, 09:00
Janka.Michailidu píše: 23 úno 2024, 08:44
Tereza.Vovesova píše: 23 úno 2024, 07:46

Ahoj @Janka.Michailidu, prosím mohla bych požádat o odpovědi na moje dvě otázky z hlavního vlákna?

Prosím nevnímej to nějak špatně, prostě bych jen chtěla znát tvou motivaci kandidovat v téhle dovolbě a vzhledem k tomu, že už hlasujeme se obávám, že otázka zůstane bez odpovědi.

Předem děkuju.

Ahoj Terko!

Na tyto otázky jsem úplně neodpovídala, jelikož svoji motivaci jsem popsala v nominačním příspěvku a měla jsem za to, že všichni ví, jaké činnosti ve vnitrostranické oblasti ode mě čekat. Jsem poměrně konzistentní člověk, takže očekávám, že bych se opět motala kolem rozpočtu, programu a předpisů. Méně například kolem kampaňových témat.

Děkuju za reakci, budu to tedy chápat tak, že by ses ráda věnovala daným tématům a raději jako členka RV než skrze pracovní skupiny RV bez členství v RV. :)

K tomuhle bych asi dodala už pouze jednu věc. Na zlepšování vnitrostranické kultury i organizace se snažím pracovat průběžně, ať už nějaké volené funkce mám či ne. Příklady z poslední doby budiž moje snaha o rozšíření RP na 7 členů, či iniciativa mě a @Lukas.Hejduk v kontextu reorganizace strany :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Vovesova, Daniela.Weissova, Lukas.Novy, Jiri.Vavrina

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“