Podpora žen ve straně

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37005 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já bych se chtěl ohradit proti pasivnímu sportu obecně.
Petra Viletu bych rád informoval, že zastává nepotvrzený rasový stereotyp, protipříkladů jsou určitě plné internety.
A přemýšlím, jestli ustálené slovní spojení "o prsa" nepochází původně z dostihového prostředí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od radomirpolach »

Vojtech.Pikal píše: 21 pro 2022, 12:11

Já bych se chtěl ohradit proti pasivnímu sportu obecně.
Petra Viletu bych rád informoval, že zastává nepotvrzený rasový stereotyp, protipříkladů jsou určitě plné internety.
A přemýšlím, jestli ustálené slovní spojení "o prsa" nepochází původně z dostihového prostředí.

Já nevím jestli na tom vůbec záleží, kde se dané spojení vzalo, metafory a i úplně nová slova se užívají běžně a nemyslím si, že to má nějaký podtext. Rasismus, sexismus nebo osobní útok.

V roce 1790 se u Moravských Budějovic narodil Johann Georg Grasel, který vedl lupičskou bandu a chudák se nedožil ani 28 let. Sice loupežník a vrah, ale myslíte si, že někdo, kdo o někom řekne, že je to grázl, to má na paměti? V Rakousku je Grasel znám jako lupič, který bohatým bral a chudým dával (nepřipomíná Vám to něco?) a my si ho tu bereme do huby jako nadávku.

Kolikrát označení grázl padlo jenom na tomto fóru a nikdo se nikdy za chudáka Grasela nepostavil.

Tito uživatelé poděkovali autorovi radomirpolach za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 289
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 531 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Jan.Adam »

Petr.Kapounek píše: 20 pro 2022, 20:25

Až zase budeme v projetých volbách fňukat, že jsme se stali obětí kulturních válek, tak si vzpomeňme, kdo je vyrábí.

Jo a mimochem. Malý prsa se mi líbí a neuráží me. Ženy s normálním sebevědomím nezmasírované woke ideologií se taky neuráží. Vetšina lidí všech pohlaví si jednoduše klepe na čelo, co jsme to za ma..ry. A kvůli Mikimu to není.

Neříkám, že s tím souhlasím slovo od slova, ale s většinou ano.

A btw... po tomhle už po mně nikdo nemůže reálně chtít, abych se AŠ (v této kauze) zastával. To už je vyloženě cílené říkání si o čočku:

https://twitter.com/adela_sipova/status ... 8124655616

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Martinek, Stanislav.Dufek
radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od radomirpolach »

Jan.Adam píše: 21 pro 2022, 13:17

Neříkám, že s tím souhlasím slovo od slova, ale s většinou ano.

A btw... po tomhle už po mně nikdo nemůže reálně chtít, abych se AŠ (v této kauze) zastával. To už je vyloženě cílené říkání si o čočku:

https://twitter.com/adela_sipova/status ... 8124655616

Pravděpodobně bude následovat něco o tom, že jestli nám to přijde sexistické, tak jsme slabí emocionální muži nebo tak něco. Nebo ne dostateční muži.

... a ne, tak to už tam následuje. Někdo je muž a někdo je Twitterový mužíček (whatever that means).

Abych to zrekapituloval:
1) Napsala, že Mikuláš Ferjenčík dělá ostudu.
2) Nakázala mu jak se má chovat.
3) To celé veřejně, asi aby si udělala zářez na svém kolegovi a získala body u své voličské základny.
4) Přinesla to sem, kde se to snaží prodat jako feminismus a boj proti sexismu.
5) Stěžuje si, že ve straně nenachází pomoc pro svou prácí. Není to ale náhodou tím, že úmyslně vyvolává konflikty místo toho, aby viděla v kolezích a kolegyních ze strany spojence?

Viděl jsem to video k tomu a tak si říkám, že to asi snad nemyslí vážně a je to nějaká forma zvláštního humoru, kde si člověk dělá legraci sám ze sebe.

Tito uživatelé poděkovali autorovi radomirpolach za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kapounek, Stanislav.Dufek, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Roman.Kucera »

Naše strana je natolik misogynní a sexistická, že umožnila bezvýznamné amatérce Šípové dostat se do Senátu.
A ta pak mistruje jednoho z těch, který jí na ten flek pomohl.
Miki, byla to tvoje chyba, vidíš, cos svou podporou způsobil. Já mám v tomto směru ruce čisté :)

Ale jestli si myslíte, že jsme celému internetu pro smích kvůli Mikimu, tak jste fakt úplně na palici.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Kapounek, Vit.Fux
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3234 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Jan.Prokop »

Roman.Kucera píše: 22 pro 2022, 08:58

A ta pak mistruje jednoho z těch, který jí na ten flek pomohl.
Miki, byla to tvoje chyba, vidíš, cos svou podporou způsobil. Já mám v tomto směru ruce čisté :)

Ale jestli si myslíte, že jsme celému internetu pro smích kvůli Mikimu, tak jste fakt úplně na palici.

Můžeš konkrétně doložit, čím přímo Miki Adéle pomohl ke zvolení?

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jan.Prokop píše: 22 pro 2022, 09:07

Můžeš konkrétně doložit, čím přímo Miki Adéle pomohl ke zvolení?

Využiji svého práva k pitomým otázkám mlčet

Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3234 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Jan.Prokop »

Roman.Kucera píše: 22 pro 2022, 09:50

Využiji svého práva k pitomým otázkám mlčet

Jaká pitomá otázka? Jsem ze SČK a nějak jsem si nevšiml, že by se Miki v kampani Adély vůbec osobně angažoval.
Je možný, že o něčem nevím, proto bych rád odpověď na tuhle otázku.
Věci co dělal z pozice vedoucího MO neberu, to dělal práci za kterou byl zvolený.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Katerina.Migdau
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1652
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Já bych ti rád vyjádřil podporu v tom se ohradit proti blbému tweetu od Mikuláše Ferjenčíka. Nicméně styl ohrazení byl zvolen dost nešťastně, který podle mého názoru poškozuje obraz u voličů více, než samotný text Mikuláše. Jak už jsem psal na FB, kdyby Adéla zesměšnila v reakci Mikuláše nebo komentovala věc s nadhledem, tak na to neřekne nikdo ani popel.

Dále nevím jestli forma ohrazení se má být poučování ostatních a výzvy (nebo rozkaz) k tomu, aby to Miki smazal. To je totiž to, co způsobilo ty podrážděné reakce. Takže k reakci:

Adela.Sipova píše: 19 pro 2022, 17:44

Od Pirátské strany jsem do včerejška vždycky očekávala, že má ve svém DNA myšlenku pomáhat ženám v politickém angažmá.

Piráti mají pomáhat všem kteří podporují myšlenky Pirátů v jejich politickém angažmá.

Adela.Sipova píše: 19 pro 2022, 17:44

Ohradila jsem se, protože nechávat volný průběh těmto výrokům vnímám jako škodlivé.

To je v pořádku a to podporuji, ten tweet byl hloupý, ostatně jako je hloupých 90 % obsahu internetu. Pokud má někdo potřebu se k něčemu vyjádřit, taky v tom není problém. Ale taky když někdo napíše něco veřejně, tak nese odpovědnost za reakce veřejnosti. Zvlášť to platí o exponovaných osob jako je Adéla nebo Mikuláš. Proto je dobré zvážit co napíšu a nebo jak na věci reaguji. A tady vidím problém i ve způsobu reakce, která přímo vybízí k reakci. Kdyby ta reakce vypadala jinak, tak se ji sám zastanu, ale výzvy k mazání se zastávat nebudu. Mikuláš si za svůj tweet nese odpovědnost sám, stejně tak si za reakci na něj nese odpovědnost i Adéla. A respektuji vaše právo obou dvou občas napsat nějakou blbost. Vtipné ale je, že ani jeden z Vás to ale není schopen veřejně uznat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Dolezal, Jiri.Belsan, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Vit.Fux

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Podpora žen ve straně

Příspěvek od radomirpolach »

Jakub.Dedek píše: 22 pro 2022, 13:22

Já bych ti rád vyjádřil podporu v tom se ohradit proti blbému tweetu od Mikuláše Ferjenčíka.

To je v pořádku a to podporuji, ten tweet byl hloupý, ostatně jako je hloupých 90 % obsahu internetu.

Tady bych se zastal Mikuláše Ferjenčíka a obecně zdravého rozumu. Na Tweetu není nic hloupého. Je to metafora, která se pravděpodobně užívá déle než jak dlouho jsme naživu.

Zatím nejstarší nalezené užití v psané literatuře je v knize "...není zač, řekl Bůh" od režiséra Zdenka Sirového (např. Černí baroni), která vyšla post mortem v roce 1996. Zdenek Sirový zemřel před 27 lety.

Obrázek Obrázek

Jediné, co tyhle nesmyslné stesky způsobilo je, že ten termín trenduje na všech sociálních sítích.

Z novějšího soudku se obrat se také vyskytuje ve vysoce hodnocené dětské knížce "Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy" od spisovatelky Veroniky Válkové z roku 2015.
https://www.databazeknih.cz/knihy/kouze ... isy-257300

„Budou bít zvony,“ vystrčil ji Lionardo na ulici, protože se v dílně ozvaly kroky. „Ty už jsi tady, Lionardo?“ zaslechla Bára mužský hlas, když za ní Lionardo zamykal. Tak to tedy bylo, jak říká strejda Víťa, o prsa korejské ženy.

Doporučuji Adéle Šípové, aby šla autorku dětské knihy také řádně vyškolit. Je očividné, že Veronika Válková injektuje sexismus do celé generace dětí neboť píše i nejlépe hodnocené učebnice dějepisu pro základní školy a gymnázia. Vtipným dodatkem nechť je, že jedna její dobrodužná kniha pro děti se jmenuje Korea.

Naposledy upravil(a) radomirpolach dne 22 pro 2022, 18:47, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi radomirpolach za příspěvek:
Roman.Kucera
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“